Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:03 Muž jajaapaja [174] – Re: Já
to bude asi tím že tá jedna ti porodila. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 17:18 – Mečovky
Ahoj- mám malé mečovky - vím že byste asi nebyli pro ale nechala jsem je ve společné nádrži 54l kde mám mečovky a rasbory klinoskvrné- je jich asi patnácht a zaráží mě že se objevují v intervalech a některé už mají určitě aspon 1,5cm a jiné jsou uplně drobné, všechny jsou černoocasé (tady v atlase je to myslím mečovka zelená WG)a přitom mám takovou dospělou mečovku jen jednu .... nevíte čím to je?? díky za odpovědi coze ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 19:22 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Kaplan007
Ja ked som odchovaval tak so odrezal z flase a do dna tej flase som urobil dierky,aby tadial preplavali a zachranil som vsetko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 17:38 Muž Kaplan007 [51] – Re: kikuška
Trochu porodničku upravím na 2 oddělené komory mřížkou a jávský mech tam příště určitě dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 17:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kaplan007
Existují i porodničky, kde matka je v nádržce, která je zavěšená ve větší nádržce, a ve dně a stěnách má otvůrky. Takže rybička porodí a miminka vyplavou ven do té větší nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:31 Žena Hatomi [27] – Re: Kaplan007
měl si dát alespoň do porodničky javský mech,je k sehnání za pár kaček a zachráníš tím minimálně polovinu potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:21 Muž deathfoe [58] – Re: Kaplan007
Tak pokud jsi ji nechal v porodničce s malýma bez dozoru, tak se nediv, že je všechny sežrala, to už si ji měl nechat porodit ve společenské nádrži, kde by se malé rybky měli kam schovat a pár by jich třeba přežilo. Pokud dám rybu do porodničky a vím, že bude každou chvíli rodit, tak ji přece nenechám X hodin bez dozoru, pokud chci zachránit nějaké mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:15 Muž Kaplan007 [51] – Re: Yirka
Dostala. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:10 Muž Yirka [9126] – Re: Kaplan007
Pokud se k nim dostala tak zcela bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:06 Muž Kaplan007 [51] – Sežrala mladé?
Chci se zeptat za jak dlouho stihne mečovka sežrat mladé. Ještě před 20 hodinama byla tlustá k prasknutí a dneska je hubená a po mladých ani stopy. Byla v porodničce. Je možný že by je všechny sežrala?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 13:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mickey
Určitě ty mláďata se zřetelným znakem přelov do vhodné nádrže, pokud si budeš chtít udržet tuto varietu. Je to vždy docela zábavné sledovat, jaké variety mláďat z vrhu vzniknou. Já mám z vrhu normální červené mečovky (samec) a berlínské mutace (samice), jak červená, tak berlínská mláďata a navíc jako bonus jsem měla i jedno mládě papouška :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 12:54 Muž Mickey [6]
Měl bych na vás(spíš už hodně skušené)otázku.

Mám Měčovky Mickey mouse nedavno jsem sledoval na čerstvě porozených že některé už mají jasně vyditelný znak(mickey mouse) a některé vůbec.Znamená to,že ty co už ho maj jasně vyditelný by měly být přelovený a chovaný samostatně?Tim mám na mysli selekci pro udržení stejného vzhledu jako u rodičů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 22:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: jajaapaja
No kolega prinesl do prace pidi akvisko cca 10 l, zaridili jsme ho, sterk, nejaka ta kytka a za tejden pritahl 3 pubertalni mecovky, kdes huz vim ze to byla blbost, ale stalo se... nez jsme si sehnali skryci sklo, vzduchovani filtr a svetlo, tak se zacali dve mecovky nahanet, samecci.. postupne vyskakali (behem cca mesice), zustala jen samicka a za nejakou dobu zacala rodit... pohrobky, behem cca pul roku mela 6vrhu 10-20 kousku na vrh... no dneska jsou huz temer vsecky ve vetsim 200 l akvisku u kolegyne, jen posledni vrh byl moc malej, takze ho mame v 20 l odchovne nez povyrostou a pujdou do sveta, nebo si neporidime poradnejsi akvisko (huz setrime na 100 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 21:08 Muž jajaapaja [174] – Re: sky
Nesežrala,ale měla málo malejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:38 Žena sky [1] - kančíci
tak mě včera asi po sto letech v porodničce ta potvora konečně porodila...bohužel v noci ..takže půlku asi sežrala..zůstalo jen 10 miminek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 18:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – délka březosti
U většiny živorodek je délka březosti měsíc -- někdy trochu déle podle podmínek. V podstatě co jsem se dočetla, pokud nejsou podmínky ideální, tak 5 měsíců, neznamená to, že by ta ryba byla 5 měsíců těhotná, ale střádá si spermie do zásoby a čekají na vhodný okamžik. Délka březosti se zkracuje s vyšší teplotou v nádrži, bohužel se tím zkracuje život rybek (rychlejší metabolismus). Březí rybky jsou náchylné na výkyvy teploty - náhle zvýšení může způsobit porod nedostatečně vyvinutých mláďat, nižší teplota porod mrtvých mláďat. Je potřeba si uvědomit, že v každém vrhu jsou mláďata, která jsou špatná (špatně plavou), nemá cenu je zachraňovat. A taky může být na vině úmrtí mláďat blízká příbuznost rodičů (ve vztahu sourozenci - nebo rodič a potomek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 17:37 mc95161 – Re: já
nevim ja mam tez mecovku tehotnou a ma na konci briska cernou skvrnu ale nevim kdy bude rodit :(:(:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 17:07
aoohj... porodila mi asi přad týdnem mečovka cca 10 malejch a furt tam je ta skvrna březosti bude zase rodit? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:24 Muž včelař [44] – Re: mc95161
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:22 Muž včelař [44] – Re: mc95161
měčovka je živorodka že bude mít mladé se pozná pohledem zezadu na břiše má velký černý trojúhelník
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 10:48 mc95161 – Mečovka- tehotna?
zda sa mi ze mam tehotnu mecovku ak sa nemylim je to ikernik a chcem sa opytat ake podmienky jej mam vytvorit pomozete mi niekto ????? som zaciatocnik a potrebujem radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 14:55 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
šak jsem to říkal no, já mám většinou vždyky pravdu;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 10:24 1Death
U mečovek stačí počkat a nějaký sameček se z hejna udělá:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 09:04 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
On to nepozná ani zkušený a dlouholetý chovatel. Já dostala párek a potom se mi samička přeměnila na toho fešáka, co je nafocený hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:49 Žena Hatomi [27] – Re: Stendy
to,že je to sameček se pozná až třeba za půl roku. já si také myslela,že mám jen 1 samce a teď zjišťuju,že mám 4 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:36 Muž DavidDizzer [26] – Re: Stendy
a víš to jistě?? když se mečovky narodí, nelze to hned poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:33 Stendy – Samé samičky.
Zdravím všechny a mám dotaz:Mečovky se mi líhmou samé samičky - proč ?
Většinou jsou už dospělé a žádný sameček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:07 Klárka
Děkuji za radu..skvrnka se jí vůbec nezmenšila..Ale já si koupila ještě jednu porodničku, tak jí šoupnu tam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:16 Muž capko [40] – - Re: Klárka
Ak má tú škvrnu ešte veľkú,tak ju tam vráť,ale daj do porodničky trochu machu "Vesicularia dubyana",tak majú malé vačšiu šancu prežiť.Alebo je porodnička s dierkou na spodu,ktorú zavesíš na sklo a dáš do nej samicu.Mladé vypadnú dierkou a samica sa k nim nedostane.Nechaj ju tam kým nebude mať škvrnu malú. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:39 Klárka – porod na etapy
Koukám, že mám celkem podobný problém...Včera jsem přelovila jednu mečovku do porodničky, páč už vypadala, že bude brzo rodit...Měla jsem pravdu - teď tam je 6 malejch, mečovka trošku zhubla, ale černou skvrnku tam má pořád. Taky nevim, kolik jich přes noc stihla sežrat, páč, co si budem namlouvat, ty mladý jsou trošku natvrdlý a občas proplavou k ní..Takže jsem jí radši odlovila, aby mi nesežrala i těch 6..Mám jí vrátit zpátky? Nebo bude ještě vůbec teďka rodit? Díky...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 00:53 0 – Re: Fido
Fotka k příspěvku Podívej se na AQUAMASTER , máš tam obrázek mečovky Pineapple i s ceníkem u různých velikostí.

Něco je taky na Petra-Aqua - i nabízená paví očka na obou stránkách , na něž se ptal Tomáš = pancernicek.

Foto: moje mečovky připravené na přelití do transportního sáčku a tuto středu 4.2.09 jako přebytek odprodány - jsou to všechno kvalitní odolné (přes léto byly venku v jezírku) dobře rostlé chovné kusy čtyř variet - Marygrín , Marygold , čistý Grín a Red.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:40 Muž Bubi200 [19] – super
Ok, uklidnili ste ma... budu to urcite supiny, len som sa bal co ked... mecune som este nemal, a su uplne krasne, bolo by mi ich luto... Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:26 Muž Jurasek [137] – Re: Bubi200
Na karáskách jsou šupiny hezky vidět. Jedna rybka má matné šupiny a na každé straně tak tři lesklé. Hezky to odráží světlo, vypadá zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:16 Muž Miras [111]
já bych řekl že to jsou šupinky, mám to samé vždyt to jsou ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:33 Muž Bubi200 [19] – prosba
Ahoj, mam tri mecune mexicke-berlinske. Na dvoch samiciach som si vsimol, ze ked zhasnem nieco sa na nich ligoce. Ako keby mali dve - tri supinky. Inak su cerveno cierne. Mozu mat supiny? lebo ked zasvietim, tak to nevidim. Nebude to choroba, ze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 20:15 sulda
tak to vy kazda ze dys mas mokry ruce tak jim to neva takhle se berou do rukou normal dys je prebyras nejlepe zliskou na prodej a neco se ti na ni nezda tak ji prohlidnes v ty lzicce ale muzes i v ruce ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 15:49 Muž asus [1] - Živorodky
tym že zvyšiš teplotu vody,povzbudiš rozmnozovanie. ;-) ano palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 16:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: věd.
Vidíte, že to při trošce dobré vůle jde - tohle má jinou úroveň. :-)
(To předtím byly docela pindy... Jako by je psal jiný člověk. hmm )
Mám trochu nutkání vyzkoušet vaši vnitřní duševní vyrovnanost, ale to bych se dostal někam tam, kde jste byl vy ještě včera. Tak raději nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 14:35 věd. – Re: Mladý akvarista
Jsou tam tři druhy krunýřovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 14:25 věd. – Re: Lucky005
Fotka k příspěvku Ty tři věty byly jen přípravný text. K zvládání takových situací pomáhá tréning v posilování vnitřní duševní vyrovnanosti , to vzkazuji i kolegovi Sidovi. Jsem rád , že se u mých odpovědí bavíš a nemáš potíže se srdcem. S otázkou Ti ustavprochoré a hlavně RADOVAN pomohli. Mečovky v přírodě žijí často v proudících biotopech (potoky), to znamená stálý přísun čerstvé vody a skutečně obsah jedů z látkové výměny má zásadní vliv na vývoj potěru. U svých mladých mečovek , které mám v 15 litrových odchovničkách měním všechnu vodu co druhý den při krmení 1x v den , nebo denně , když jsem doma a krmím víckrát za den. Odrostlejší potěr odchovaný v přítomnosti dospělých ryb za dodržení zmíněných a ostatních podmínek , dorůstá v mohutnější jedince (ne všichni a není to pověra). Teploty stačí v rozmezí 18°C - 24°C . Doufám , že už na mě nebudeš nas..... Čao.

Foto: můj potěr živorodek , mám ho stovky kusů. Foceno 10.10.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 14:13 Muž Lucky005 [197] – Re: Sid
diky Side jsem rad ze nejsem sam komu odpovedi tohohle typu prijdou divne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 09:50 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
pri mečovkách je veľmi dôležitá čistota vody, pretože dusíkaté látky spomaľujú až zastavujú rast. Takéto ryby sú zakrpatené ale možu sa rozmnožovať a ak ich potomstvo vyrastá vo vhodných podmienkach može byť normálnej veľkosti.

Takže si myslím že dôvod pomalého až žiadneho rastu je tých spomínaných 12 litrov, v ktorých sa čistá voda s nízkym množstvom dusíkatých látok pri živorodkách udržiava nesmierne ťažko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 09:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: věd.
Jak jsem vám psal onehdy večer, (a pak to bylo smáznuto), s tímhle přístupem by skutečně bylo lepší, kdybyste se šel realizovat mezi pomology. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 09:10 Muž Lucky005 [197] – Re: věd.
strasne mi tvuj psany projev pripomina jednoho cloveka z prace, docela se u tvych odpovedi bavim, nicmene dekuji za kvalitni odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 00:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Lucky005
Nedávno tu, tuším, Tokuschev psal o tom, že dobrému růstu pavích ok napomáhá častá výměna vody... Mohl by tohle být jeden z "klíčů"? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 23:35 věd. – Re: Lucky005
Fotka k příspěvku Ahoj . Vše co dělám má svůj skrytý účel bez škodolibosti. Věř , že jsem byl skutečně odhodlán dnes vysvětlit co je příčinou , že Ti potěr mečovek slabě roste - je to opravdu důležité , víc než složení krmiva , prostor , teplota a ještě by navíc přidal jiné své ověřené poznatky jak docílit kvalitních odchovů u těchto obecně známých a stále ještě oblíbených ryb. Osobně chovám několik barevných typů plat , mečovek - i divoké Kortézovy , též mollynésky , paví očka , límie a ameky , takže určitě nevím všechno , ale na Tvůj dotaz odpovědˇ znám. Ovšem , když jsem si tedˇ přečetl Tvůj pro mne adresovaný vzkaz , tak mě dochází chutˇ tady , jak píšeš "machrovat" a asi se přeorientuji na stránky o zahradě , protože mě ovocnářství i kytky baví stejně intenzívně jako chov tropických rybek. (kdo máte zahradu , koupili jste si už Mud´oul? - Asimina triloba). Jednu přidruženou maličkost Ti Lucky005 přece jen napíšu , s tou teplotou nepřehánět. Hlavně by neměla být konstantní a vysoká , správně má kolísat (vypínat ohřívač na několik hodin) - moje živorodky snášely venku poklesy teploty vody na +11°C a za letních veder vzestupy na +30°C , přivykáno po generace a od útlého věku , je toho víc zajímavého a dá se o tom poutavě vyprávět. No , už jsem zamachroval až moc. Budeš se na mě zlobit , vím , ale k odhalení příčiny , na kterou hledáš odpovědˇ , použij vlastní rozum - je to výzva né trest. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:22 Muž Lucky005 [197] – Re: vědátor
zvlastni je ze jsi byl unaveny a ale i tak ti to stalo za to napsat 3 radky a v podstate nic k tematu, zamachrovals a odesels, ale fpoho aspon se z toho fora nedozvi nic ani ostatni nezkuseni akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 19:58 Bexim
růstryb může být i nerovnoměrný byt sou z jednoho vrhu-příklad moje očice - z poloviny černá a z poloviny béžová se spářila s blond samcem a polovina ryb z vrhu jsou černé - maj2 cm a potom jedna čtvrtina mix barev - 1,5 cm a druhá čtvrtina jsou blond a ty maj zatím jenom 0,5-1 cm a to se narodily v červenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 19:47 ondra08 – Re: vědátor
ehm ehm.ty ryby v tý misce jsou živorodky a tuším ti sumci jsou similimky(loricaria similima) nebo typuju špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 07:44 Muž Yirka [9126] – Re: TomášB
Raději zkus-nemuselo by ti to chutnat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362?od=1851