Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:08 Darry – Re: roper
Rodim je ve velkem akvarku v porodnicce a pak je prendavam do maleho, mam tam docela silnou filtraci bublifuk vali naplno, myslim si ze tam problem nebude, sam tomu nerozumim co se tam vlastne deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:40 Muž roper [10] - Cichlidy
Pokud jich tam máš tolik, tak ti na to bublifuk nemusí stačit. Živorodky jsou velké čuňata a potřebují trochu lepší filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:33 Muž dvorak [94] - Rostliny
souhlasím s roperem-myslím že tu vodu měníš až moc.Mám také odchovnu(20l) a měním tam cca 5 litrů jednou za týden.
Taky říkáš,že tu 10-tku máš jen na uplně narozené,tzn. že pak je dáváš jinam?->do většího?pokud ano,a byli by tam jen maldé,tak je tam dávej rovnou.Když tam budou uplně čerstvé s třeba 2 měsíčníma tak ty je ještě nepožerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:29 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Darry
Do toho malého je dáváš po porodu? že? Nebo se rodí v něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:26 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Darry
Pokud máš možnost, přepaž to původní akváruim skleněnou přepážkou, mladé přelov do odděleného prostoru a přidej tam bublifuk. Změna prostředí tak bude minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:23 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Darry
Neměla by si každý den měnit vodu, kvůli bakteriím. Máš tam vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:21 Darry – Re: roper
Ma tak kolem 40-60 vzdy. Mam to jen na uplne narozene, ale proste nevim co delam spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:19 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Darry
Kolik jich v té desítce máš? Neměníš tu vodu nějak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:15 Darry – Mečovky a mladé
Zdravím všechny už podruhe se snazim uspesne odchovat mlade od mecovek. Normalne je porodi, je vsechno je v poradku, ale pak prijde doba, kdy proste jsou vsechny OK rano prijdu a jedna lezi mrtva uplne bila na zemi, cely den v pohode zase rano prijdu lezi jich vice. Vodu pouzivam z akvaria, nebo odstatou, pH kolem 7,5-8. Menim kazdy den pulku vody, filtr mam molitan s probublavanim. Davam je dosamotneho akvaria cirka 10litru. Uz si s tim nevim rady, kde mohu delat chybu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:55 Žena Verča.D [3] – Re: Honza
Těhotná určitě je, protože živorodky jsou těhotné skoro pořád :-) zkus se příště podívat na trošku starší příspěvky, tam si na tu otázku odpovíš sám a bez čekání ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:30 Honza
Fotka k příspěvku Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak se u MOLLY BLACK pozná, že je březí? Mám samičku, která je docela hodně nafouklá a zdá se mi, že by mohla mít hranaté bříško. Nejsem si tím ale jist, jsem začátečník. Mohl by mi prosím někdo poradit? Přikládám foto této samičky. Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 09:29 Majkl – samička mečovky
Zdravím...ve středu se moje samička mečovky nafoukla...myslel jsem si, že je třeba těhotná, ale neměla skrvnu. Přestala žrat a plavala jenom při dnu...na druhý den ji z řítnho otvoru začala vykukovat takový kulička...jakoby blánovítého složení. Ale pořád neměla žádnou skrvnu, že by rodila a ta bublinka se nepohla ani tam a ani zpátky. Nakonec jsem ji v pátek našel mrtvou. Všechno ostatní rybičky jsou v pohodě. Mimo to jsem v ponděli odkaloval dno a měnil 1/3 vody...že by to mělo nějakou souvislost? Setkal se někdo s nečím podobným...prosím poraďte...díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Losky
Mame v akvarku samice Xiphophorus maculatus, a neustale se po necem shaneji, stale neco ozobavaji. Kdyz ale zacnou rodit, zacnou postavat pod listeckem ve stinu - vyhledavaji klid. Pokud sve rybicky znas, poznas ze se neco deje :) a kdyz ne, poznas, ze najednou je nejak silene zivo, ze se neco mihlo po akvarku, nez to neco pekne rychle sezralo. Kdyz budes mit stesti a budes zrovna doma, muzes samici prelovit hned jak to zjistis do porodnicky. Sice tak nezachranis vsechno, ale nac nechavat samici v porodnicce zbytecne dlouho. Pokud z toho chces mit jen radost, i 5 mladych Ti udela radost, nemusis jich mit 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
tak se podívej o pár řádků níž už se to tu probíralo a jsou tu fotky s mnohem nafouklejšími živorodkami. A může se i stát že bude rodit na etapy, ne všechno najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:08 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: katterinecka
je jen trochu nafouklejší a za bříškem má tu tmavou skvrnu. Zhruba za jak dlouho můžu počítat, že bych ji měl dát do porodničky? Sameček minulý týden uhynul:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
živorodky jsou tehotné skoro vždycky a skoro pořád, i když nejsou ve styku se samcem tak můžou mít i několik vrhů. Takže určitě mladé čeká (to poznáš i podle tmavé skvrny vzadu na bříšku) ale ještě to bude trvat, protože ho ještě nemá moc velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:45 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, myslím si, že mám těhulku, ale nejsem si jist, jsou to moje první rybičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Steegard
...Akorát nevím, jak poznat samce od samice...
Kromě skvrny březosti (nejprůkaznější) to můžete zkusit i podle délky a tvaru řitní ploutve/resp. gonopodia. Tato je u lyrovitých samců výrazně delší a u kořene tenší, než u samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:12 Muž roper [10] - Cichlidy
Jasně že musí být uvnitř ;-)
Mělo by se ji trochu zahranatět břicho a bude se žášívat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:16 Muž Steegard [0] - Cichlidy – Re: roper
:) To se lehce řekne když mají černé skvrny po celém těle ano U té, co je na fotce když sem se na tu hbitou potvůrku díval sem našel černou skvrnku jakoby uvnitř ní. Snad je to ono. Každopádně co doporučujete ? Odlovit - nebo nechat v aq ? V nádrži je s nimi Cich.kakadů,Danio pruhované,ancík a pandy. Podle mne odlovit - ale kdy a za jakých okolností ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:02 Muž roper [10] - Cichlidy
Samice by měla mít na zadku černou skvrnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 07:18 Muž Steegard [0] - Cichlidy – Re: Sid ,Re: Roper
Díky za odpověď.
Roper - Díky .Takové mám 3.Taky se mi dost líbí. Akorát nevím, jak poznat samce od samice. Musím se na to mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 22:15 Muž roper [10] - Cichlidy
Moc pěkná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 21:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Steegard
Berlínská lyra, ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:53 Muž Steegard [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím. 2 otázky. Co je to za mečovku? Druhá - je "bžezí" nebo ne ?
Předem děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:44 Muž roper [10] - Cichlidy
Tak těžší otázku už si položit nemohl :-)
Pokaždé je to trochu jinak. Záleží na teplotě, krmení atd. Většinou to poznáš, když ji břicho začne hranatět a nebude moc vydět mezi ostatníma. Takhle je fakt těžké odpovědět. Dny se počítat taky nedají, jelikož jsou živorodky těhotné pořát hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:25 Honza – Re: roper
Ještě bych se rád zeptal, kdy mám asi očekávat porod? Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:15 Muž roper [10] - Cichlidy
Ta je taky, neboj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:09 Honza
Fotka k příspěvku Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda tato mečovka čeká mladé. Dočetl jsem se, že pokud se straní ostatních rybiček, bude brzy rodit. Je to pravda? Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:09 Marek – Re: geminika
Děkuju, vím o tom, že by je sežrala a tak řeším jak to provést. Akva mám jen 45L a jiné nemám. Porodničku taky ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:06 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Marek
Ano, je tehulka a bude mať malé odhadom tak do jedného týždňa. Ak ich cheš odchovať tak ju daj zvlášť do menšieho akva, alebo aj 5 l uhorkovej fľaše a keď sa narodia, tak ju odlov, lebo zvyknú si malé požrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:44 Marek
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je těhotná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:26 labib
tak ta těhotná není.ty moje byly až byly vidět očička mladejch a pak to byl fofr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:20 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Jan Hradil
Není těhotná,je ještě brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 16:25 Muž domik101 [17] - Živorodky
No řekl bych že ne.

Já mám mečovky a samice má černou tečku pořád stejnou i když je těhotná nebo neni ttak tam tu skvrnu má a rodí teď asi po 10 a taky bych chtěl dodat že když jich máš deset muzou byt vsichni me se na poprve narodily pouze 2a to sem ji mel v poorodnicce a pozoroval jsem to zaleží na samici cim vestsi tim vic mladejch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 10:33 Jan Hradil – Je Mečovka těhotná?
Fotka k příspěvku Dobrý den mám mečovku vídenskou a nevím jestli je těhotná dám vám sem par obrázků děkuji za odpověď. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:42 Muž domik101 [17] - Živorodky
Aha :-) no děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 12:12 0 – Re: geminika
Doba od porodu do porodu dalšího trvá dost často něco přes měsíc , ale může to být i několik měsíců , není-li samice chována v optimálních podmínkách. Hlavně divoké druhy mečovek jsou na vhodné prostředí velmi a to zdůrazňuji , opravdu značně citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 08:55 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak dlho to netrvá. Treba si prečítať toto: rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena . Ak mala posledný vrh okolo 1.6., ešte stále má čas. Ale už by to malo byť každým dňom. Ak bola doteraz v spoločnom, tak by som ju teraz už izolovala, ak sa ti zdá plnšia. Je tučnejšia, alebo stále rovnaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 21:34 Muž lama [51] - Živorodky – Re: domik101
Mečovky jsou gravidní 6-8 týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 21:27 Muž domik101 [17] - Živorodky
tak čas ubyl a pořád nic jakto?? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 21:16 0 – Re: kubicek45
Buď je to již špatnou vodou s nutností výměny , nebo možné napadení parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 13:15 kubicek45 – platy
pomoc mám platy kroálové a od včera mají stažené ploutve je to nějaká nemoc pls odepisujte co nejryvchleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 13:05 Muž capko [40] – Re: 69
Je to rôzne.Podľa toho aká je veľká samička,väčšie samičky majú viacej malých.Ďalej aká je plodná,podľa krmiva,podľa plodnosti samčeka.Obvykle ich býva od 10 do 50 a viacej.Jeden známi mal asi 15cm samičku a tá rodila okolo 15O až 2OO malých.Z jedného oplodnenia môže samička rodiť aj viackrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 22:46 69
Ahoj prosím kolik mláďat se obvykle rodí mečovkám ? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 15:07 Muž domik101 [17] - Živorodky
jj tak to je super :) a estě když mi ty 2 přežili tyden tak uz budou zit vpohode ne? ja jen ze na internetu psali ze i profesionaloj vzdy naky umrou tak jestli uz je to dobry nebo jeste ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 15:03 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: domik101
Asi za 3-4 týždne.Teda ak je samček aktívny a samička povoľná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 14:03 Muž domik101 [17] - Živorodky
Děkuji.A kdy bude dalsi vrh asi tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 10:01 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: domik101
Ak je samica malá, bude mať aj málo mladých. Pravdou je, že ich mohla požrať sama, lebo živorodky to dosť často robia a ty si našiel len posledné dve. Alebo môže byť samica ešte príliš mladá, aj vtedy mávajú málo mladých. Black Molly majú napr. len okolo 10 mladých. Ak nejaké požerie mama, tak môžu zostať len tie dve. Nie je to nič neobvyklé. Ďalšie vrhy môžu byť početnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:16 Muž domik101 [17] - Živorodky
a to mecovka rodi vsechny naraz? na internetu psali 40-150 tak i kddyby naky uz snedly tak je to malo ne? a prezijou ty maly?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362?od=1651