Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 08:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
Libore, taky jenom doplním jednu informaci. To vyskakování bylo u nově koupených rybek po dobu cca 1 týdne. Byly to myslím 2-3 rybky, Již dlouho dobu mi nevyskočila ani jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 08:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
a tak ony skáčou i ty Dania, špatně jsem se asi vyjádřil. Spíš určitě :-)
Jenže Dania skáčou tak že se proletí pod krycím sklem, případně do něj výjmečně někdy narazí, a zase spadnou v klidu do vody. Jediné mečovky si našly cestičku do škvíry.
Upřesním - jednalo se o dva kusy za cca 4 měsíce. Ostatní meče jsou krásně vybarvený, dobře rostou, jsou aktivní a žravé. Nic jim nechybí :-)
Tak mně napadá jedině to s tou lekavostí na světlo a tmu - rozednívač/stmívač nemám, světlo se zapíná a vypíná "šup lup".. tak jestli se nelekaj tohoto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Teda chlapci, oba dva níže aktivní...Mečovky skutečně reagují velmi silně na vnější podněty a proto skáčou z úleku. Je to jejich běžný životní projev, kterým se chrání před predátory...v našem případu třeba před síťkou :-). Leknou se třeba rychlého světla, stejně jako rychlé tmy. Ale v případě jednoho skáčou hokejky a v druhém případě neskáčou dania...Tam bych spíš cítil, že se něco nelíbí hokejkám a v případě druhém, že daniím více vyhovují podmínky v nádrži...
To je fakt hrozně blbá kombinace ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cosmogagy
U mě teda víc vyskakují hokejky než mečovky, ale už nějakou dobu mam od toho klid a momentálně akvárko nemám kryté skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 18:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Lia
Jak říká Libor, je.. u mně jediný rybky který vyskočily z akvárka byly jen dvě mečovky, taky se protáhly malou škvírkou. A to mám v tom stejným akvu i např. velký akční torpédoborce Dania Malabarské. Ty ale neskáčou. Jenom Mečovky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 16:11 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Lia
Je... ano :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:09 Lia – Sebevražda
Dobrý den , chtěla sem se zeptat. Měla sem v akváriu (96 litrů) 2 páry mečovek ,ale za poslední 3 dny všechny vyskákaly z akvária , moc netusim jak se jim to podařilo protože krycí sklo je přes cele akva kromě jednoho rohu kde vedou hadičky od techniky. Mezera je tak pul centaku. Podle jejich velikosti by se tam fakt neprotahly. v Akva jsou same zivorodky a do ted zadny problem nebyl. Je u nich vyskakovani normalni ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2012 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
První někdy koncem října, v listopadu...tak asi...Pokud to není nějaká rychlice. Někdy se jí to povede ve třech centimetrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 13:48 Muž Honza [0] - Živorodky – kdy může mít mladé
chci se zeptat kdy může mít mladé mečovka. Narodila se mi v dubnu. Má u sebe samozřejmě i samečka, který je již odzkoušený :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2012 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michal97
Michal97 napsal: Chtěl bych s zeptat za jak dlouho by mohla tato mečovka,(viz. foto) rodit. Měl bych ji už odlovit? Jestli ne tak kdy. Předem děkuji
No blíží se to...blíží, ale ani u lidí to nelze určit na den, ani u mečovek. Já bych ji už stranou dal, abych ji nemusel hlídat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:20 Michal97 – Mečovka
Fotka k příspěvku Chtěl bych s zeptat za jak dlouho by mohla tato mečovka,(viz. foto) rodit. Měl bych ji už odlovit? Jestli ne tak kdy. Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Dvoustovku jsem ve vaně měl na stojáka - na nejmenší straně. Třístovka byla noá, tu jsem tam dávat nemusel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.08.2012 22:31 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: prasan
asi nie,ja skúsim do 540 narvat skôr tú vaňu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.08.2012 22:29 -
200 do vane asi nedám,či? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 22:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Já do akvárka horkou vodu neliju. Položím ho na bok a sprchuji ho horkou vodou - tou z vodovodu, má asi 60°C, víc asi ne. A přiznám se, že kdyby mi při tom vymývání akva rasklo, gratuloval bych si, že prasklo prázdné ve vaně a ne plné na stojanu. A pokud ti prasklo ve 30°C akva po nalití studené vody, tak tam asi bylo něco hodně, hodně špatně a vyloženě bych si myslel, že jsi měla štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 15:17 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
V poradku ;-) ja jsem rada, ze mi nekdo poradi nebo rekne svuj nazor. alespon se neco priucim a budu chytrejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2012 11:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal:Nejdříve bych tu dvacítku pořádně vymyl horkou vodou
s tou horkou vodou bych to až tak nepřeháněla, kamoška jednou nalila do akvárka horkou vodu (z vodovodu) a prasklo jí dno. Stejně tak mě naprasklo dno, když jsem při 30ti stupňových vedrech vymývala akvárko studenou vodou. Tak na to pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 21:53 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
ano , ale Maky29 píše, že prozatím rybky nehrozí a jak sám píšeš rostlinky potřebují čerstvou vodu(tu znečištěnou z vodovdu smich ) ale jinak díky, zase jsem o něco vzdělanější smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 21:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Děkuji za upřesnění. V tom případě měl zřejmě pravdu romant a já jsem se mýlil. I to se stane. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2012 21:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
Fotka k příspěvku Pochopil jsi mne správně. Ale nevím nevím, jestli jsi správně popsal výměnu vody. Já měním 20 % vody, vylévám čistou vodu z akvária a dávám do něj znečištěnou vodu z vodovodu. A dávám ji tam proto, aby rostliny měly živiny. Dávám jen 20%, abych nezabil citlivější ryby. Moje voda má po týdnu v akvárku např. dusičnanů do 5 mg/l, voda z vodovodu i přes 50 mg/l. Proto je podle mne vhodnější do porodničky voda ze zajetého akvárka, kde rostliny zlikvidují škodliviny, než z vodovodu. A hlavně mi šlo o to zaběhnutí. Ve vodě jsou také bakterie, a tím, že budu první dva týdny dodávat vodu z velkého akvárka, pomohu se zabíháním toho malého. Do dvou týdnů se tam rozjede růst rostlin a už si můžeš dovolit měnit vodu za vodovodní. Schválně, zkus si někdy porovnat vodu akvarijní s vodou z vodovodu... pokud je v akva hodně rostlin a přiměřený či menší počet ryb, tak se možná budeš velmi divit. Schválně zkusím najít mou oblíbenou fotku. Test na dusičnany. A myslím, že nemusím zdůrazňovat, která voda je z akvárka a která z vodovodu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 20:43 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
Nevím, asi jsem Tě špatně pochopil. :-O použít vodu do nového aqwa ze zaběhnutého - ano -kvůli bakteriím, ale proč tam dávat při dalších výměnách stále vodu z toho prvého aqwa, vždyť v tom prvním ji měníš kvůli tomu abys ji oživil a část špatné - staré(1/3) vylejváš, že je špatná, tak přeci ji nebudeš dávat do druhého aqwa? ;-) To bys pak nemusel v aqwích měnit vodu vůbec :-D Hlavně Maky29 píše, že prozatím to nespěchá, tak bych jen dal nový filtr do starého aqwa ať se zaběhne a "nakazí" bakteriema a to druhé zaběhl klasicky a jen s první dávkou vody z toho prvého ano ale jak jsem napsal na začátku třeba jsem Tě jen špatně pochopil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 19:49 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Ja v te porodnicce mela vodu z velkeho akva, cerstvou z vodovodu jsem tam nedala nikdy ;-) jen me udivilo,ze mi uhynuly temer cele dva vrhy mladych. Kdyz jsem menila vodu,tak jsem ji tak pulku vylila a doplnila vodou z velkeho akva. Rybky se narodily v porodnicce v tom velkym akvarku,tak jsem je tam chvili nechala a mezi tim jsem do odchovny dala zase vodu z toho velkeho,aby byla stejna.Jenze do necelych dvou dnu zacaly naraz umirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 13:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Tak uvidíš, co přijde dřív... jestli vaše jezírko, nebo nějaký zájemce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 13:18 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Jo on už mi jednou psal, že jde do nějákýho baru, že by mi vzal nějáké rostlinky.. No ale jinak tu závojnatku jsem dávala do inzerce jak jsem si to tu založila a nikdo ji zatím nechce :-O My taky kopeme jezírko, ale půjde to dost pomalu, protože teď nejsou vůbec peníze :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 13:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Ano, i to může být, ale to my nezjistíme. To by se muselo změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 13:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Závojnatku dej do inzerce, určitě se najde nějaký zájemce. A nebo se koukni, kdo má v zahrádce jezírko a nabídni mu ji.
Pokud chceš, mohu ti poslat nějaký růžkatec ponořený, Egeria densa a pár kryptokoryn. Růžkatec a Egeria se ti rozroste velmi rychle a spolehlivě odstraňuje z vody dusčnany. Ještě jednodušší by bylo spojit se s nickem jamajcan, tan je od vás a mívá docela dost přebytků. Ale nějak jsem ho tu poslední dobou moc neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 12:53 R Muž romant [27982] Re: majka93
Ve zdejší inzerci jistě seženeš a nejenom ty plovoučky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 12:51 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
Taky už jsem nějákej ten týden přemýšlím, že si to malé staré akva normálně vybavím, ať jse pak připravené. Nebo zatím do něj dám tu závojnatku, kterou nikdo nechce :-O Všechno vybavení kromě rostlinek mám. Protože to akva se kdysi používalo, měli jsme v něm rybičky, když jsem byla malá. Ty plovoučky mě taky napadly jako první, protože bych je tam mohla dát i už teďka. Filtr i světlo mám. Akorát, že nevím, kde je koupit a další burza bude až za dlouho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 12:50 R Muž romant [27982] Re: malyLibor
Není dusík, jako dusík. V tom čerstvě založeným mini akvárečku bych to spíš viděl, že nastal problém s dusitanama a na ty právě výměna vody platí i když je ta měněná vody více bohatá na dusičnany, tak je to stále lepší než ten jistej zabiják NO2. Ale je to stejně jak říkáš, jenom můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 12:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Nechci radit, jen napíšu, jak bych to udělal já. Nejdříve bych tu dvacítku pořádně vymyl horkou vodou - dělám to tak, že ho dám do vany a vysprchuju ho horkou vodou. Potom bych ho dal na jeho budoucí místo, vzal filtr z toho velkého akvária a vymačkal ho do té dvacítky. Na to bych dal dno. Zasadil rostlinky a naplnil vodou kterou bych odebral z toho velkého akvárka. Filtr bych do něj dal určitě bublifuk a první dva týdny bych měnil co dva dny 4 litry vody a vždy bych dával vodu odebranou z velkého akvárka. Po dvou týdnech by to akvárko tímto způsobem mělo být v pohodě schopné přijmout prcky gupek i mečovek.
A můj názor, co zabilo ty prcky, se sice asi moc líbit nebude, ale podle mne to byla skoro jistě výměna vody. Dala jsi tam vodu z vodovodu a zřejmě v ní bylo tolik dusičnanů, že ty prcky prostě zabily. Když měníš vodu ve velkém akvárku, neměníš jí tolik a máš tam rostlinky, které ji dusičnanů postupně zbavují. V porodničce jsi rostlinky neměla a vyměnila moc vody najednou. Samozřejmě, nemám to ověřené, musela by sis zkusit udělat test na dusičnany, nicméně takto si to myslím. Ale hádat se o tom samozřejmě s nikým nehodlám. Jen mne to opět přesvědčilo o tom, že je velmi nutné nespoléhat na rozbory vody prováděné dodavatelem a především dusičnany ve vodovodní vodě si změřit sám. Jak to tak sleduji, tak se zdá, že v celém Česku jsou problémy s dusičnany ve vodovdoní vodě mnohem větší, než se oficiálně přiznává.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 11:00 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: romant
Tak filtr musím sehnat a rostlinky budu mít příští týden...ted to nevypadá, že by se nějaká rybka chystala rodit, tak s tím počkám, až budu mít vše. Snad se mi pak podaří už odchovat více prťousů :) Moc díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 10:54 R Muž romant [27982] Re: Maky29
Normálka to akvárko založ, dej tam nějakej filtr, třeba bublifuk, nějakou rostlinu, třeba plovoučku a budeš mít připravenou zaběhnutou nádrž, kterou můžeš používat víceúčelově, třeba jako karanténu, nebo tu odchovničku. Se starou vodou bych si hlavu nedělal, použil bych normálka novou a když bych si chtěl zabíhání urychlit, tak bych si naočkoval filtr a bylo by.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:44 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: romant
A mám tu dvacítku zařídit s úplně novou vodou z vodovodu, nebo by jsem mohla použít vodu z velkého akva? Napadlo mě, že když se ho dnes chystám čistit, tak by jsem vodu mohl použít do toho malého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 10:36 R Muž romant [27982] Re: Maky29
Tak jestli v tom množení hodláš pokračovat, tak bych tu 20 litrovou nádrž zařídil, bez ohledu na to jestli teď mladý jsou nebo ne. Pro drobotinu, která jistě další příjde to bude daleko lepší když je budeš dávat do zaběhnutýho akvária, než to potom narychlo řešit. Pravděpodobnost, že se Ti příště zadaří, se tak bude zvyšovat. ;-) Teď bych ten neúspěch připisoval té mini nádržce, velkýmu počtu mladých a z toho plynoucí velmi rychle se zhoršující kvalita vody a N látky udělají svoje. Příště až se mladý narodí, tak když se nepodcení intenzivní výměny vody a bude se dostatečně krmit, tak se úspěch jistě dostaví. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:29 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Tak jsem měla v plánu, že dnes zařídím tu dvacítku a asi ani nemusím. Jak jsem psala, že se mi narodilo přez 50 mečovek, tak až na dvě všechny uhynuly sad Ale například na začátku července, jsem z akva zachránila dvě gupky, které přežily bez problému. Dokonce už jsem je včera vypustila do velkého akva a daří se jim tam. Taky mám jednu mečovku náhodně nalezenou asi dva týdny starou, která taky žije coze Abych to shrnula, tak umřeli gupky, kterých se narodilo kolem třiceti a teď ty mečovky jak jsem psala. Všechny byli ve stejné vodě.
(mečovky se narodily až po úhynu gupek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2012 16:23 R Muž romant [27982] Re: Maky29
To zní rozumně. palec Nech to 20 litrový akvo trochu zajet, ať nejdou úplně do čistýho a ty výměny vody nepodceňuj ani tam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:16 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Mam jeste 20ti litrove akvarko, tak je tam premystim. Jinak tyhle zatim mam komu dat. Proto jsem mecovku dala do porodnicky,abych odchovala co nejvic mladych
:) dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:41 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Maky29
Já bych je taky dala do většího (třeba 20-30 litrů) a souhlasím s tou výměnou vody obden. Já byla se školou 2 týdny pryč, jak potěr povyrostl a doteď toho lituji. Rybky onemocněly bakteriální infekcí a zůstala mi nakonec jen jedna největší tone :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2012 10:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Maky29
3 litrovka je dost málo, jestli tam budou nějakou dobu. Taky záleží jestli už áš nějakej plán co s nima pak, ve společným akvárku už máš dost plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2012 10:41 R Muž romant [27982] Re: Maky29
Denně, či obden 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 09:30 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Tak to vidím tak, že to nejspíš nebudu tolik řešit a uvidím, jak se to povede teď s těma mečovkama. Jen nevím tedy jak s tou vodou. Mám 3 litrovou odchovničku, jak často je potřeba jim vyměnit tu vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2012 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maky29
Možností je více....bakterka, nálevník, špatná voda a nevyvinutá (neživotaschopná) mláďata. Z hlavy mne víc nenapadá, neznám vaše akvárium.
Bakterka a nálevník vznikne z poporodních zbytků a špatné výměny vody.
Špatná voda...to je pokračování předchozí věty a toho, co jste napsala...(odlovila jsem je a dala do odchovničky se stejnou vodou, do které se narodily). Včera jsem jim část vody vyměnila,...
No a konečně to poslední je tzv.předčasný porod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 01:28 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Ahoj, před chvílí mi porodila mečovka něco přez 50 mrňousů. Před pár dny gupka asi 30 (odlovila jsem je a dala do odchovničky se stejnou vodou, do které se narodily). Včera jsem jim část vody vyměnila, protože v ní nemám filtr (pouze vzduchování). A dnes koukám, že jich tak 90 procent odešlo na onen svět :-( Co jsem udělala špatně, nebo co to mohlo způsobit? Nerada by jsem přišla i o ty mečovky. Krmím rozmělněným Sera vipanem.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 11:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Cosmogagy napsal: No já to pochopil tak že tohle není fotka tazatelovy mečovky, ale prostě vzal fotku z netu, a nakreslil na ní (v příšerné kvalitě smich ) jak velké břicho má ta jeho..

pokud tomu tak je, a je opravdu březí (nenafouklá z jiných důvodů), tak to Michale97 odhaduju tak do týdne ;-)

No asi jsem nepochopil, každopádně je-li podobná této, není oplozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2012 10:48 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Michal97
Docela zajímavé.. Na mojich mečovkách jsem nikdy nezpozorovala, že by se najednou takto "nafoukly" během 3 dnů. Leda když se hodně najedly, tak jim 2-3 dny trvalo, než vypadaly zase normálně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2012 07:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
No já to pochopil tak že tohle není fotka tazatelovy mečovky, ale prostě vzal fotku z netu, a nakreslil na ní (v příšerné kvalitě smich ) jak velké břicho má ta jeho..

pokud tomu tak je, a je opravdu březí (nenafouklá z jiných důvodů), tak to Michale97 odhaduju tak do týdne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2012 05:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michal97
Vůbec nevypadá jako oplozená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:45 Michal97 – Mečovka
Fotka k příspěvku Chci se zeptat za jak dlouho by mohla mečovka s takto velkým břichem rodit už je tak nafouklá 3 dny. zakresleno na obrázku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 13:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Promiňte, stařík, opakuji se.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:28 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Já vím, už jste mi jednou psal ve vzkazech, ať se podívám ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362?od=1001