Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 19:09 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Tomiino
Osvetleni mam podobne. 2x30W T8 a 2x39W T5. Pri svicení vynechávám jedno svetlo, protoze to topi jak krava. Chci zapojit jen jednu T8 s reflektorem. Kdyz jsem hnojil jen Feroxem tak rasa zadna ale rostliny malo rostly (kobercovky i stokovky). Zmenil jsem to na Ferox s NPK.
Rostlinky rostou ale i s tou rasou. CO2 davkuji cca 50 bublin/min. Je to asi malo ale dropchecker nemam a na atomizeru nic nezkontroluji. Vodu mením kazdy tyden1/4. Pul RO a pul vodovodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:57 R Muž romant [27987] Re: pendergast
No, co já na to? Podle teorie, že každý akvo je originál jsou ty škatulky dobrým orientačním bodem při zjišťování problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:49 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tak já testy moc neřeším a ani CO2 obvykle v žádný formě nepoužívám, jenom když je třeba lehce přilepšuji, jak jsem psal tím PMDD. Ano, hlídat si NO3, aby neklesalo k nule, tedy pod 5mg/l. Ovšem je nutno přiznat, že se nesnažím o žádný super rostlinný nádrže, světla spíš méně a i dobu osvitu neženu přes 8 hodin a přistupuji k tomu stylem, co neroste, je nahrazeno, takže moje rady spíš než k rostlinám směřují k praktičnosti, tedy si myslím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:38 Muž Tomiino [43]
rasu odstranuji tak 3 tyden,asi tak ob den odendam nejaky ten vlas,neni to moc,jen obcas nekde na limnophile,diky proudu se prenese treba na ludvigii pred limnophilou...Nemam test na CO2,ale ten tekuty uhlik od vitaplant.cz co pouzivam je doporucene davkovani 7,5 ml na 300 l...kdyz se tvori tato rasa je to hode co2 nebo malo?dno prohnojuji bivojem.Zitra zmerim NO3...ale dalsi rostlinky rostou...cryptocoryny wendii se mnozi jak o zivot,ludvigie repens take...tak nevim no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:33 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: romant
jo jo. To je on. A co ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:23 R Muž romant [27987] Re: pendergast
Asi máš a mysli tento článek. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:20 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Tomiino
Dobra rada nad zlato. Taky se mi udelala. Uprostred akva (resp.rampy).Leze to do mechu kde se to dobre chyta.Zatím odmotávám a stříhám.Nejaky kolega tady napsal super clánek o rasach,hnojení, svetle atd. Je to o vyváženosti asi celeho systemu ( v nasem pripade kolisaní CO2 a ph) dle mne. Budu taky rad za kazdou radu. Podelím se o zkusenost co jsem provedl. My sni stejne zatocime nebo ona s nama :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Pokud se řasa tvoří jenom na jedný rostlině a té se nedaří, oproti tomu ostatní zelenina prosperuje, tak bych to neřešil a nechal akvo, ať si samo řekne, co tam bude moci růst. ;-) Ovšem to je jenom můj názor. :) Prostě bych šel cestou nejmenšího odporu, to zjištění hladiny NO3 a event. zamyšlení se nad komplexnějším přilepšením rostlinám(PMDD) bych zvážil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 20:24 Muž Tomiino [43] Re: RBeil
a co si delal ?odmotaval a odmotaval? :-)cetl jsem i neco o proudu,ale rostlina je primo pod rampu,a tam je proud dobry tak vubec nevim proc se to dela...muze to byt i ubytkem NO3 latek? mel jsem furt 50 ale ted jsem dlouho dobu nemeril
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 20:01 Muž RBeil [174] Re: Tomiino
To asi ne, to by se jinak dělalo na všech rostlinách těsně pod osvětlením. Mi se teď taky jednu dobu tvořila a z ničeho nic zmizela.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:51 Muž Tomiino [43] Re: RBeil
Limnophile se nedari asi z duvodu prestehovani a mozna ubytku NO3 latek,ale roste pomalu spise se mnozi po zemi nez aby rostla vzhuru.Ostatnim rostlinam jako cryptocoryny,echinod.indian red,ludvigia repens,anubis atd se dari skvele,nove listy bez problemu.Jen tato zarazila a prvni ty zelene vlasy se objevuji prave na ni...nemuze to byt tim ze je primo pod svetlem?to je asi blbost co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 19:46 Muž RBeil [174] Re: Tomiino
Zkusil bych ten tekutý uhlík dávkovat stříkačkou přímo na postižená místa. Ono proč se rostlinam nedaří bude z důvodu nedostatku živin, ale radit v jakých moc nechci protože v tehlncte problematice jsem ještě lajk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:17 Muž Tomiino [43]
Dobry vecer,prosim vas o malou radu jak zakrocit proti vlaknite rase.Dela se mi na limnophile jak je na fotkach posledne pridanych 19.9.2014.Dela se na te rostline,limnophila ted moc dobre neroste,nevim proc a podle proudu obcas rasa presedne na rostliny pobliz.Odstranuji rasu stetinkou.neni to velke mnozstvi(zatim) omotam par vlasu tydne.Svitim 2x30,1x39w,od 8-12,pauza 16-21:30.Do vody dodavam tekuty uhlik 7,5 ml na 300 l akvarium.Nejaka rada co udelat?pridat nebo ubrat tekuty CO2?? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 18:36 Jakubk Re: Designer
Akvarista v okolí 8 km není. Já totiž bydlím skoro na hranicích. nejbližší zooprodejna je v 15km daleko a tam to všechno hnije a chcípaj jim tam ryby na počkání. A druhá je 25 km daleko(ta už je hodně věrohodná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jakubk
1. Dolit vodu, akvarium se plni co to lze, kazdy litr dobry.
2. Filtr je uz od pohledu k nicemu, a Ty ho potrebujes, tenhle s velkou pravdepodobnosti bude mit zalostne malo media pro nitrifikaci.
3. Sezen od akvaristu v okoli:
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens nebo rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris
tohle roste vzdycky, kdyz je to aspon trosku mozne. Casem je muzes umravnit a zacit s necim dalsim, ale pro zacatek Ti presne tyhle rostliny udelaji tu spravnou sluzbu. Vubec se toho neboj, ne nejaky jeden stonek, poradne, co se Ti podari od nekoho dostat. Je to plevel, tohodle Ti leckdo da i plnou igelitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:17 R Muž romant [27987] Re: Jakubk
Výskyt řas v nádrži, tak jak je momentálně na titulní fotce, je více než pravděpodobný. Tam není čemu svítit, leda těm řasám. Rostliny a to hlavně nějaký stonkovky, plovoučky, prostě zde nešetřit a narvat toho tam co se vejde, to bych viděl jeko jednu z možných cest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jakubk
Podívejte kolik by tam mělo být rostlin... rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:13 Jakubk Re: Anubis007
Většinu jsem dělal a nic nesvítil jsem 3 týdny a nic. už opravdu nevím. A těch živorodek se začínám zbavovat. A chtěl bych cichlidy, ale ty v takových podmínkách mít nebudu.
PS: mám už nové foto na prezentaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 22:04 Muž Anubis007 [22] Re: Jakubk
Ahoj,

první věc je málo rostlin a celkem hodně rybiček a ne zrovna čistotných, tento typ rybek má větší odpad.

Dále není nutné tolik svítit, jelikož rostlin je tam opravdu málo, tím podporuješ řasy.

Pravidelná výměna vody ,týdne cca 30-50% provádíš?

Jak to vyřešit:

přidat rostliny, rozumně svítit, začít klidně lehce hnojit, pravidelně měnit vodu(1xtýdně), čistit filtr(1xza měsíc, případně dle potřeby, proprat ve vodě odsáté z akva...

Nechat současný stav rostlin, ubrat světlo, pravidelně měnit vodu, odkalení.. a zvyknout si na nějaké řasy, jelikož se jich na 100% asi nezbavíš..

Toto by mělo zabrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 21:49 Muž Anubis007 [22] Re: meleri
Ahoj,

jestli máš 48W na 20l vody je to opravdu příliš a bude se ti tvořit řasa stále.

Varianty: snížit dobu svitu
Dát světlo výše, aby nemělo takovou sílu(vyměnit světlo)
Otázka hnojení - jak hnojíš a čím


Četl jsem také, že ti zmizely krevetky, to může souviset i se vznikem řasy, vysoké NO3, chybí jiný prvek, který omezuje růst rostlin a umožňuje růst řas.

Primárně začít častěji měnit vodu, upravit světlo, hnojení apod..

Prezentace není moc detailní..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 17:26 Jakubk Re: romant
No už se mi na to dívalo hodně lidí a nikdo z nich vůbec netušil čim to je a když jsem to koupil tak tam byli 2 zářivky a já 1 vyměnil. Ve zverimexu mi doporučili ňáký druh žárovky, tak jsem jednu koupil 1 na vyzkoušení (přece jenom je drahá)a nepomohlo to ani trochu. Ale je možný, že to je vodou, protože mi jí tu máme moc měkkou.
Tak nevim.
PS: Fotky které jsou v prezentaci jsou už hodně staré neni na to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2014 17:05 R Muž romant [27987] Re: Jakubk
A kde jsou rostliny? Takhle tam svítíš právě tý řase, i když není v prezentaci uvedeno čím a jak dlouho, v této rovnici bych hledal možnou příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 17:02 Jakubk – Problém
Dobrý den mám už dlouhodobý problém. Ze začátku mi začali skla obrůstat zelenýma řasama a nešli seškrabat Potom napadli i rostlinky a nejdřív na nich byla tenoulinká vstva pak se zvědšili a nakonec se z nich stali dlouhé zelené nitky( :-) ) Pravidelně je trham, už jsem tam nalil i jednu chemikálii a nic prosím poraďte jak to zlikvidovat.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 07:01 Žena meleri [12] - Amerika
Děkuji pane Václave. . hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 22:17 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: meleri
Ostříhej to těsně u dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 21:07 Žena meleri [12] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj, mám male akvarko 20 L a tři týdny jsem tu nebyla a celý koberec hemiathu mi porostle řasou. Nevím proc ale i s kořínky leze ven ze substrátu. Rasa se nedá odstranit ruce. Da se to nějak spravit výměnami vody nebo to vyhodit a nasadit jinou rostlinu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:56 R Muž romant [27987] Re: Raduzz
Mrkni se třeba do tohoto článku a budeš moudřejší, jaký druhy ruduchy tam vlastně máš. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:43 Muž Raduzz [0] Re: vaaclav
a tou ruduchou myslis to na skle nebo na listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:23 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Raduzz
Je to ruducha. Jestli platí těch 14 hodin svícení a jen občasná výměna vody tak se vůbec nedivím že jí máš skoro všude a není to jen jeden druh. Stáhni dobu svícení na 8-10 hodin a měň vodu i 2x týdně tu 1/3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:02 Muž Raduzz [0] – opet rasa
Fotka k příspěvku pridavam dalsi foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:01 Muž Raduzz [0] – divna ale neskodna??
Fotka k příspěvku zdravim uz nejaky cas pozoruji rasu na kytkach a skle. voda je cista ale sklo je BLEEE..nevite co to je a jak s tim pryc? viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2014 13:57 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu Mě pomohly 3 věci. Stáhnutí doby a intenzity světel, UV lampa a hlavně asi i aplikace CO2 Vital na postižená místa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 13:31 Muž dravec [72] - Rostliny – Vlaknita riasa na rastlinach
tak vas idem poprosit o pomoc aj ja. Dlho sa neviem zbavit vlaknitej riasy. Skusal som uz asi vsetko. Svietim 8 hod, co2, koraliu, vsetko mam. Hnojim Ferox-om (Viac info v mojom profile)... Tiez som koli tomu resetoval akva a potvora sa tam znovu objavila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 10:52 Muž RBeil [174] Re: dudak
kupoval jsem je bo jsem si nevěděl rady a zkoušel jsem vše, měnit světlo přihnojovat atd. (krom chemie), kamarádka z rybiček.net prodávaa SAE tak jsem si je vzal... Jinak zobou vše, patentky, vločkové, salát atd ale rostlin se ani netknou... Píšu jen svoje zkušenosti, třeba te kamaradce žrali rostliny a salát nechtěli a u mě se rostlin netknou a sálát ťapou o sto šest...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.04.2014 10:45 Muž dudak [1885] Re: RBeil
Kupovat si SAE do akvária kvůli řasám je dost krátkozraké řešení. jednak to jsou hejnové ryby, takže by jich mělo být víc, dorůstají značných rozměrů, do nádrží pod 200 l bych je moc nedával. Mě vyrostly z 2,5cm za půl roku na 10cm. A hlavně jak poporostou, tak dávají jednoznačně přednost stravě masité, třeba takovým patentkám. Navíc vláknitá řasa obecně moc rybám nejede - asi se jim to špatně jí. Šneci jsou podle mě jednoznačně lepší volba. I když určitě nejlepší je odstranit příčinu růstu těch řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 10:33 Muž RBeil [174] Re: LiborSprysl
No nevím nevím, vláknitou řasou jsem měl zarostlé celé akva a celé pozadí a viděl jsem jak ji žerou a pasou se, šlo to poznat i na exkrementech z nich byly take zelene jak řasou obarvene a ve filtru nic nebylo a ve vodě taky nic neplavalo... V popisu o parmičce siamské je i přímo naspáno že se v mládí živí jenom řasou !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 09:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: bahno71
bahno71 napsal: no v podstatě si myslím,že to dělaj všichni šneci ;-) ,proto já se v aqua šneků nezbavuji,ale spíš je doplňuji,a jestli si sem tam zobnou i listu,tááák ať,stejně nejdřív lezou na špatný nebo zařasený listy
Jasně, ale malí žerou málo... ;-) Marisy jsou "vodní králíci"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 08:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: RBeil
RBeil napsal: vinikajici řešení než šneci kteři jsem pomali a nestihaj co se mimzdá tak nejlepší je parmička siamska, během 2 dnů mi sezobali 3 parmy všechnu řasu v akva :)
A že tomu moc nevěřím. Nejsou to krávy, aby se pásly, a to té řasy muselo být trochu. Parmička je významná tím, že narušuje strukturu přirostlé řasy při hledání potravy, řasa pak začne plavat a nasaje ji filtr. Ona se zase tak moc nepase. Vláknitá řasa je dost odolná. Plži žerou furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.04.2014 08:14 Muž RBeil [174]
vinikajici řešení než šneci kteři jsem pomali a nestihaj co se mimzdá tak nejlepší je parmička siamska, během 2 dnů mi sezobali 3 parmy všechnu řasu v akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 08:05 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: LiborSprysl
no v podstatě si myslím,že to dělaj všichni šneci ;-) ,proto já se v aqua šneků nezbavuji,ale spíš je doplňuji,a jestli si sem tam zobnou i listu,tááák ať,stejně nejdřív lezou na špatný nebo zařasený listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 05:37 Muž LiborSprysl [9015]
No hoši...já teď použiji jednu kacířskou myšlenku, moc mne nebijte, zatím to funguje docela dobře...
V té nádrži je hejno mečovek kalmánek a dvě větší kalatkolisté kryptokoryny. Již před lety jsem se přesvědčil o tom, že marisa není nijak zlý plž, pokud se s ní umí zacházet. Ona totiž není rostlinný devastátor, za předpokladu, že má jednodušší rostliny k žrádlu. Již mnoho lidí mi děkovalo, jak zmizely řasy z jezírek a bazénků. Nasadil jsem je i do pár nádrží...jen doposud ne do své. No kovářova kobyla...Ale už tam dva měsíce pět dorostenců je...Nejen že pěkně rostou....marisy....ale řasa je ze tří čtvrtin pryč....Tak to zvažte...Kryprokoryny jsou netknuté! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 18:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aquarista
Pridej rostlin, klidne hnoj, men vodu, a poctive namotavej na spejli. Tohle je jedna z nejhorsih ras, ohledne zbaveni se ji. Kdyz Ti reknu uprimne, jak se ji zbavit, reknu Ti ze nevim.

Kdyz mi dobre rostou rostliny, obcas nekde nejake vlakno vytahnu (akvaria nechavam slusne zarust). Kdyz rostliny nerostou, je s ni vetsi problem. Celkem pochopitelne se ji mnohem snaz zbavis z rostlin jako je Echinodorus, nez treba z Riccie. Riccii jsem prave kvuli ni celou vyhodil, nechal si par cistych snitek a nechal znovu narust. Dostat to z ni byl nadlidsky ukol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:43 Muž buchcikbel [0]
No, co myslíte, mám teda hnojit? Ono by to určitě pro rostliny bylo dobrý, jde to na nich trošičku vidět, ale nechci moc pomáhat té píp řase. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Moc fajn, ze to zaznelo ze dvou zdroju, diky.

Navic jak nehnojim, uz se to podepsalo na rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma , ma nove listy mensi, a je desne krehka, stonek se ji moc snadno lame, proste ji to hnojeni chybi. Ale ta vlaknita potvora je na tom jenom lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2014 14:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Nehnojím vůbec a je tam (jen v jedné nádrži)...byly tam koule na prodej před časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2014 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aquarista
Hnojim EI, takze se da rict, ze ne zrovna malo. Ted lecim, takze jsem hnojeni zrusil. A ona vlaknita, jak jsem obcas nekde neco nasel, hezky naskocila a je ji vyrazne vic.

Snizenim hnojeni si od ni nepomuzes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: aquarista
Řasokoule je s žabím vlasem blízko příbuzná.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:53 Muž buchcikbel [0]
V akváriu mám řasu. Roste mi na listech anubiasu, řasokouli a na alternantheře. Jsou to dlouhé vlasy. Teď jakoby mírně zbělali, možná je to výměnou filtru. Asi před 14 dny, když jsem ji zpozoroval jsem přestal hnojit. No, ale rostliny už znatelně nerostou tak rychle. Mám hnojit? A mám ještě přiškrtit výtok ponorné hlavice? Co dalšího s tím můžu dělat? Vím, že často měnit vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:25 Žena ola [31] Re: Tercovka
"Stará dobrá přítelkyně" Ruducha. Mrkni sem: rybicky.net/forum/5522
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:19 Tercovka – Nezničitelná řasa
Fotka k příspěvku Dobrý den! Můžete mi prosím poradit, co to je a jak se toho zbavit? Je to všude, na kameních, na okrajích rostlin, na dřevě..Takové tmavé chuchvalce nebo porosty. Provedla jsem ošetření Algicidem a snažím se méně svítit, ale je to pořád k ničemu a nejde to z rostlin ani obrat ručně, rostliny se začnou trhat s tím..Děkuji moc za radu.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109?od=101