Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 23:16 amrtin Re: lhajek
Mechy,jo?No,mýmu obyčejnýmu jávskýmu to evidentně nevadí,roste a vypadá pořád stejně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Tahle se chova trosku jinak. Staci ji zkusit najit v mistech, kde neproudi (nebo velice malo proudi) voda. Nenajdes ji tam, nelibi se ji to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Řasa nejde vyhladovět. Na přežití jí stačí daleko méně než rostlinám.
Postup který zvolil je podle mě správný. Mě se osvědčil, byť jsem stabilitu hledal dlouho ... Šlo by mě to rychleji, ale ne vždy se vše kolem akva daří podle našich představ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.06.2013 22:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Pokud sneses, ze trosku stopnes na cas rostliny, nehnoj, stahni osvetleni, stahni proudeni vody jak to jen jde, casto men vodu a odstranuj z te rasy co jde. Zkus ji nechat vyhladovet. Spousta rostlin zvladne na cas pozastavit rust, jine maji zasobni organy, ale rasa nebude mit z ceho. Ovsem zase ty mechy... Je to proste problem, protoze tahle rasa potrebuje to co rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Ja psal, ze se mechu nelibilo EasyCarbo (predpokladam, ze je to podobne), jenze ty byly jen tim prvnim, nejrychlejsim, nelibilo se to prakticky nicemu, nakonec ani Echinodorum. Jedine, na co to nemelo vliv, byl Anubias nana, ale to muze byt take tim, ze ten nez se rozhodne co se mu libi dost trva a navic je mu skoro vsechno jedno, proste si pomalu ci malinko rychleji roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: amrtin
Jenže někdo tu na fóru psal že po něm odcházejí mechy a o ty fido16 nechce přijít.
Vlastní zkušenost s tím, ale nemám. Na můj vkus je to velkej driják ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:26 Muž azonic [63] - RostlinyRe: lhajek
100% jistej si nejsem ale jinak si nedovedu vysvětlit jak je možný že po nasazení Japonic byla řasa za víkend pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:23 amrtin – PMFE (Flourish Excel)
Mě tuhle vláknitou řasu během pár dnů totálně zlikvidovalo akvarijní uhlíkové hnojivo PMFE (Flourish Excel) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:32 Muž fido16 [631] Re: fido16
Jinak C. Japoniky tady v okolí nikdo nemá. Jediné co můžu udělat tak tam přehodit z druhého akva SAE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:30 Muž fido16 [631] Re: lhajek
Ano máš pravdu že s tím vyladením to může být problém. Dneska jsem namotal co šlo. Ty mechy mě celkem trápí ale zas vypadají že se chytli krásně se zazelenali a rostou z nich další výhonky takže snad to bude dobré. Jinak namotávat nebudu přestávat a uvidím jak čas ukáže. Jinak pro kolegu tahle řasa se mi moc nelíbí hlavně když roste tam kde nemá :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:15 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Nevěřím tomu že by tuhle řasu dokázaly likvidovat krevetky. Ani velké C. japoniky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2013 19:03 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: azonic
jak jsem jiz zminil, mi ,,pomohly,, SAE a red cherryny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 19:00 Muž azonic [63] - RostlinyRe: fido16
Tahle řasa je pěkná mrcha tone přitáhl jsem si ji s kytkama a přes všechna možná opatření řasa nemizela. Nakonec mi pomohly C. japoniky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
Jo hezká je, ale nesmí ničit mechy, které se mi líbí ještě o trochu víc....

rybicky.net/nadrz/15947/5.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: fido16
fido16 napsal: jasně hlavní problém je v tom že akva je 2 týden založené světla jsem teď ubral a přidal co2 jak radily na googlu. A namotávat asi začnu
Našel jsi si to docela přesně, ale vyladit to nebývá úplně jednoduché. Odstraňovat mechanicky co jde je nutnost. Málem jsem takhle přišel v akva o mechy. DOkáže je potvora prorůst neskutečným způsobem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:42 Muž Celiny [293] - Rostliny
Jsem jediny komu se tato rasa libi?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 15:33 Muž Kaplan007 [51] Re: fido16
Já jsem namotával skoro 3 měsíce ob den :) a pak v podstatě ze dne na den konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:10 Muž fido16 [631] Re: Burik
Ok budu namotávat a uvidíme časem. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
v tom případě bych se tím neznepokojoval..já to měl ze začátku taky..to je normální u nově založenýho akva..časem to samo zmizelo...

namotávej určitě,chce to co nejvíc toho dát pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:07 Muž fido16 [631] Re: Burik
jasně hlavní problém je v tom že akva je 2 týden založené světla jsem teď ubral a přidal co2 jak radily na googlu. A namotávat asi začnu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
to je jednoduchý..vezmi dřevěnou špejli,nebo třeba uchošťour a motat motat motat:-)A taky samozřejmě zjisit příčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:44 Muž fido16 [631] Re: fido16
Je mi celkem líto toho mechu který mi začal pěkně růst a ta řasa celkem kazí vzhled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:44 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:43 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku a další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:43 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Čauky chci se zeptat začala se mi tvořit vláknitá řasa hlavně na mechu a trochu je už i na skle. Potřeboval bych nějakou radu jak na ni. viz fotky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 14:32 Muž Kaplan007 [51]
Asi to tak skutečně bude. Ty ledky šajní fakt dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 18:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kaplan007
dle fotek se mi zdá,že máš hodně světla a málo živin.Možná se mi to zdá,jelikož ty fotky jsou přesvícený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 18:17 Muž Kaplan007 [51]
Dávkování CO2 snižovat nebudu, ale zkusím přidávat pmdd. Když se řasa začala tvořit, tak jsem s hnojením radši přestal, jelikož jsem se domníval, že je to způsobené přebytkem živin. Přeci jenom až tak zarostlé akva ještě nemám. Ale zkusím 1ml denně a uvidím. V tomto stádiu už asi nemám co zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jitkaS
já nikoho nekamenuji, ubrat na hnojení v začátku - ano, ubrat na světle - ano, ubrat na CO2 - ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:18 jitkaS Re: grunda
Pokud je to hloupost tak se omlouvám, ale spíše jsem byla špatně pochopena. :-O Přidání CO2 nezpůsobuje řasy spíše jeho nedostatek a zaručeně jeho kolísání. Ale přebytek živin, které vyšší rostliny nestačí spotřebovat řasy způsobuje. Jako živiny beru také světlo a co2. Když co2 přidáte do akva kde rostliny"hladoví" vystřelí jako divé a jeli přítomna řasa pak brzy vymizí. Jestli přidáte co2 do akva kde je něco špatně, třeba světlo nebo nedostatek jiných živin, nebo kde rostliny ještě nejsou zakořeněny a nemohou dost dobře živiny spotřebovat ,je velmi pravděpodobné, že přebytečné živiny zašne spotřebovávat řasa. A jelikož v tomto případě nebyla zatím známa hlavní příčina a nevím co znamená "co2 i ostatních živin je dostatek" doporučila jsem ubrat trochu živin popřípadě přidat rostliny , které je budou odebírat a přidat látky které řasy nemají rády. U mě to zabralo . Když jsem zakládala akva co2 jsem nepřidávala a fázi řasy jsem si také prošla . Pomohly mi právě plovoucí rostliny, ubrání světla a šištičky nejen pro barvu vody . Řasa trochu ustoupila, pak když jsem viděla první nové lístečky u cryptošek a echynáčků, začala jsem svítit na plno a přidávat co2 , hnojivo dovávají rybičky no a řasa až na ústí filtru se poroučela. Radila jsem tedy dle své zkušenosti a tak mě prosím nekamenujte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jitkaS
Hmm, a já když začal víc hnojit PMDD a pusil asi dvakrát tolik CO2 než jsem dával, tak za dva dny bylo akva krásně čisté a řasa začala mizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jitkaS
bez urážky, ale to co říkáš je hloupost. Přebytek CO2 nezpůsobuje řasu, na-rozdíl od jeho nedostatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:27 jitkaS Re: grunda
Proč? hmm Protože podle mého názoru ,tam zatím nejsou květiny, které by ho potřebovaly přidávat.Pokud má cryptošky, valisnerie a hygrophily ty co2 přidávat vůbec nepotřebují. Ovšem radila jsem přiškrtit a postupně ho zvyšovat podle požadavků květin a také parametrů vody. Mám osobní zkušenost, že mnoho nevyužitého co2 je pozvánka pro řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2013 12:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jitkaS
proč proboha vypnout CO2? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2013 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Jeste mne napadlo, jak to mas s proudenim vody v akvariu? S timhle si vzdycky dost vyhraju, nez to u noveho akvarka vyladim (u toho co mam ted jeste stale experimentuji). Pokud mas nekde vetsi a nekde mensi proudeni, zkus posoudit rozdil mezi temi misty a zkus s tim neco udelat. Mne treba kdysi pomohlo zvetseni prurezu vystupu z filtru, takze voda z nej vetsim prurezem vytekala (pochopitelne) mnohem pomaleji a vlaknite rase se pomalejsi proudeni prilis nezamlouvalo, ma asi radeji vetsi proudeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 19:58 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Sid
,,Viděl jsem totiž akvária s hustě nasázenými stonkovkami a přesto měli spodní patra ve vynikajícím stavu a světla nad akva nebylo moc...,, husteji to nasazet neslo a spodni patra jsou ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 17:56 Muž Kaplan007 [51]
Mám tento www.t-led.cz/… led pásek. Jiný zdroj světla mě napadl také. Ael jelikož jsem do těchto ledek vrazil 800,- a jiný zdroj nemám po ruce, tak zkouším zatím všechny ostatní možnosti. Zatím si z toho nedělám moc těžkou hlavu, jelikož je mi jasné, že akva je stále v záběhu. Nápad s rychle rostoucíma kytkama zvážím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 17:25 jitkaS Re: Kaplan007
Jestli tam těch živin nemáte až moc. Pokud se jedná o vaše akva Asie , tak tam máte docela nenáročné kytičky, jak na světlo, tak na co2 a máte jich tam zatím poměrně málo. Možná by stačilo snížit co2 a přidat pro začátek nějakou rychle rostoucí. Nebo vyzkoušet chemii Algae destruct zabere zaručeně. Ovšem nevím, jak by na něj reagovaly krevetky. Já osobně bych stáhla né li vypla co2(zapla bych ho až se akva zajede a kytky rozrostou)Na hladinu dala růžkatec a do akva olšové šištičky. Dnes na burze v Rajské měli excelentní. A pak jen čekala až se zajede filtr i celé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 17:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Mas tam nejaky LED pasek, o kterem se pri nejlepsi vuli muzeme dozvedet v jak velkych pouzdrech ma jednotlive LED a kolik to pro lidske oko sviti. Akvarko je nove, takze predpokladam, ze mimo rasy se tam nikdy nicemu jinemu jeste nestihlo nijak moc darit. Zkousel jsi zrejme ledacos, vcetne snizeni osvetleni. Ale zkousel jsi i jiny zdroj svetla? Nebo vis o nekom, komu to se stejnym LED pasem urcite funguje dobre?

Nerikam, ze je zrovna tohle moc pravdepodobne, ale kdyz uz je clovek v koncich, a kdyz kazdy napiseme co nas napadne... Mas dve vetsi akvarka, v kazdem jine svetlo. Muzes zkusit alespon provizorne jim na nejaky casek prohodit dekly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Celiny
A co tam mám vidět? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:36 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Sid
tak to se mrkni na moji rotalu v nadrzi Fututre Iwagumi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:05 Muž Kaplan007 [51]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:05 Muž Kaplan007 [51] – řasy
Fotka k příspěvku Takto vypadá momentálně mé akva. Řasy odstraňuju téměř denně. Intenzitu osvětlení jsem již snížil, nepomáhá to. CO2 je dost, ostatních živin pro rostliny také. Výměna vody se mi zdá vše jen zhoršuje. Mám pocit, že po výměně části vody se růst řas na chvíli urychlí. Akva je založené měsíc a půl. Nečekám nějaké zaručené rady. Ale budu rád za každý podnět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2012 17:15 Muž milosak [66] - RostlinyRe: lhajek
Taková AK co jsem viděl mají pomocná čerpadla, která jsou umístěna v dolní třetině nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 16:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lhajek
...Viděl jsem totiž akvária s hustě nasázenými stonkovkami a přesto měli spodní patra ve vynikajícím stavu a světla nad akva nebylo moc...
Také bych rád taková akva viděl. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:31 R Muž romant [27981] Re: lhajek
Jasně, je to jako vždycky celej komlex možných příčin, ale když si tu naši diskusi tazatel přečte, tak se bude moci podle toho zařídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:13 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Spíš než nedostatek světla bych viděl problém v nedostatku CO2 a dalších živin. Zejména pokud je v akva slabý proud vody, tak se nemají živiny a CO2 jak ke spodním patrům dostat. Viděl jsem totiž akvária s hustě nasázenými stonkovkami a přesto měli spodní patra ve vynikajícím stavu a světla nad akva nebylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:08 R Muž romant [27981] Re: SanelOne
Stonkovky, když jsou zasazeny příliš blízko u sebe, tak na to odpadávání listů spodních pater, trpí daleko častěji, protože se k těm spodním nedostává tolik světla. Smozřejmě netvrdím, že těm kytkám nechybí ještě něco dalšího, jak naznačuje kolega, ale tuto zkušenost s méně olistěnou spodní poartií a jistě nejen já jsem takto učinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: SanelOne
SanelOne napsal: ..... Stává se mi například, hlavně u Hygrophila costata, že spodní listy rostlin uhnívají a postupně opadávají, i to sem dával za vinu řase, ale řasou to asi nebude.....
Ne za to opravdu řasa nemůže. Opak je pravdou, něco rostlině chybí a tak jí odpadávají listy a ty svým hnitím připravují dál živnou půdu pro řasy. Takže pokud se chci zbavit řas, tak musím v první řadě zajistit maximální prosperitu rostlin. Zaměř se tedy na to, aby jsi měl krásné prosperující rostliny a řasy odejdou aniž by jsi se přímo jimi zabýval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:14 Muž SanelOne [5] - Tetry – řasa
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109?od=251