Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:34 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – vláknité řasy
Fotka k příspěvku Zdravím, mám takový problém, při zakládání mého akvária (New World) jsem udělal asi velkou chybu a to tu, že jsem použil rostliny a mechy, na kterých byla vláknitá řasa. Jelikož akvárium nebylo zaběhlé, začaly trošku bujet, což mě rozčiluje, vlákna jsou především v mechu, dělají se ale i na skle a na rostlinkách, hodnoty NO3 jsou v akváriu nulové, filtrace je tedy zaběhlá dobře, vodu měním i 2x týdně cca 1/5 až 1/3... svítím diodami, což možná může být taky zdrojem problému, ale rostliny po tom, co ze začátku stagnovaly už rostou a pogostemon, který mi shodil listy už od středu hází miliardy nových, stejně tak skoro mrtvý HC, který jsem tam dal má taky nové zelené lístky... nebyla by tedy nějaká rada ohledně hnojení, co přidávat a co ne ? mám v tom guláš a vůbec nevím...přidávám CO2 pomocí burčáku a ve vstupní vodě jsou hodnoty NO3 tky nulové ( měřeno testem dajana, ph 6,9, Kh 4 ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 23:11 Usine – Re: sollik
Echinodory jsou krásné rostliny, ale zrovna moc rychle nerostou. Je dobré mít pozdí ze stonkových rostlin, aby řasy moc nezlobily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 18:00 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: medved
Kytky, kytky a zase kytky. Mě se skutečně osvědčilo nacpat akvárium rostlinami, vykašlat se na estetiku a posbírat v okolí co kdo měl. Na inzeráty jsem za rozumné ceny koupil co kdo nabízel a zasadil. Byl to takový mix, některé druhy byly zastoupeny sotva 2-3 rostlinami. Neříkám že se řasa neobjevila, ale jak přišla zakrátko zase zmizela. Některé rostliny to nepřežily, jiné se rozjely. Ukázalo se, že se u mě daří Echinodorům takže budu postupně měnit za ně. Když se jim daří tak proč je nepěstovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 16:56 R Muž Silent [5949] – Re: medved
Snížit obsah přebytečných živin (N-látky, fosforečnany) zvýšenou výměnou vody. A následný stav udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 16:14 medved – zelená vláknitá
mám zelenou řasu úplně všude, mechanické odstranění nepomáhá, dycky jen na malou chvíli, co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 11:23 Muž technik [3] – Re: technik
Provedl jsem velké měření 24h po výměně vody, tak kdyby se někdo chtěl podívat a vyjádřit k němu, je na přehledu mé nádrže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:13 Muž technik [3] – Re: Sid
KNO3 objednáno u akvaristik.cz. Stejně tak jsem objednal PMDD Tenso Coctail, PO4 a test na P.
Dnes jsem ještě zkoušel znovu změřit NO3 jak v akva tak odstátou včerejší vodu, kterou do akva naleju a naměřil jsem cca 5mg/l v akva(něco tam bylo) a cca 35mg/l ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
Tak je to dost jasné, že zkusit KNO3 je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:24 Muž technik [3] – Re: Sid
Ano, ve vodovodní vodě je cca 15mg/l. Po těch 14 dnech je v Akva neměřitelné množství.
Od té doby, co přihnojuji s JBL hnojivem, tak rostliny žerou NO3 asi ve velkém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:31 Muž kortezhugo [983] – Re: smik
smik -"vyžaduje živnostenský list"...toto neviem -lebo mne to s tade objednaval kamos do lekarni...
co viem povedat presne tak to islo este cez Slovenskeho distributora a lekaren a za 500g MgSO4 7H2O som dal presne 3.40 eura...-tak ze v pohode X-)

a KNO3 som objednaval "tu"...
www.pgchem.sk/…
..."pyrotechnici" to musia mat tiez co "najcistejsie" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 18:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
Vy měníte 1x-2x týdně 40% vody a nenaměříte NO3? A v té směsi vodovodní s RO vaším testem NO3 naměříte? (Mělo by ho tam být "malé, přesto měřitelné" množství.)
Pokud ano, pak bych přihnojení KNO3 zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 17:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: smik
...klidně bych se v té drogerii zeptal. Průměrně inteligentní jedinec by mohl podle popisu na balíčku zjistit co kupuje...
Jistě - "sanytr", "dusičnan draselný" nebo "KNO3" jsou v pořádku, ale pro jistotu bych doporučoval vůbec nevzpomenout výraz "rychlosůl". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 09:15 Muž technik [3] – Re: Sid
Tak jistý si nejsem, ale když jsem nenaměřil žádné NO3, tak bych ho dodávat měl ne?
Jinak je zajímavé, že vláknitá řasa roste mezi sklem a odkaleným štěrkem jako houby po dešti. Tam mi to zase až tak nevadí, ale asi to signalizuje, že žije ze živin ve štěrku. Jinak na dně, na rostlinách a na kořenu se ji nejspíš taky snaží udržet pod kontrolou šneci a parmičky černopruhé.. Ale že by se jí nedařilo, to se říci nedá :-|
Nemá někdo další nápad, jak té vláknité znepříjemnit život?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 06:51 smik
Sid napsal: Na výraz "rychlosůl" raději zapomeňte, ať se pak nemusíte moc divit. :)


No já jenom poznámku k té rychlosoli. Já jsem ji kupoval jednou v drogerii. Na balíčku bylo napsáno Sanitr - dusičnan draselný. Pokud má někdo problém KNO3 sehnat nebo se mu nechce platit poštovné, klidně bych se v té drogerii zeptal. Průměrně inteligentní jedinec by mohl podle popisu na balíčku zjistit co kupuje.

Oba uvedené odkazy pode mnou jsou jistota, s tím nelze nesouhlasit. Z Penty jsem objednával a vyžaduje živnostenský list (aspoń v době mé objednávky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 23:32 Muž kortezhugo [983] – Re: technik
...ee - nekupovat X-) a nepouzivat X-) -nech sa uz predava kde chce co chce - treba kupovat KNO3 - ako pise Sid...
www.penta-chem.cz/…
s tade beru chem. aj lekarne u nas...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 23:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
Na výraz "rychlosůl" raději zapomeňte, ať se pak nemusíte moc divit. :)
Pokud si jste jistý, že potřebujete zdroj NO3, kupte si KNO3 (dusičnan draselný).
Sehnat se dá třeba tady: pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:59 Muž technik [3] – Re: kortezhugo
Tak jsem dnes nenaměřil žádné NO3. Co ta rychlosůl? Můžu jí tedy koupit v drogerii?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 18:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 18:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...ja som na to upozornil - oni to potom opravili...-ale stavim sa ze som nebol sam kto "solil" X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 18:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Trefili jsme husu! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 18:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...no ta "rychlosůl" :) radsej to sem ani nedavajte tento nazov... :-D
ale KNO3 som mal tiez problem kupit nakoniec som objednaval tu...
www.pgchem.sk/…
Pyrotechnici to maju tiez "ciste" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 14:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
...NO3 se totiž drží na cca 10mg/l což asi opravdu není optimální...
V kontextu s čím není cca 10mg/l optimální a jak by měla optimální koncentrace NO3 podle vás vypadat? Pěstujete Shinnersii nebo nějaké podobné kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 12:36 Muž technik [3] – Re: protein007
Přijde mi vyhazování peněz 130Kč za poštovné, když budu zkoušet hnojivo za kolem 50Kč....
To už to PMDD Poor Man není tak výhodné. Proto jsem rád, že jsem sehnal to JBL. Ještě je brzy na hodnocení, ale minimálně Echinodorus opět dostal barvu a řasy nezrychlily... Ale zkusím to hnojivo příští týden dávkovat denně z injekční stříkačky, nikoliv týdně... Sice se tu k této otázce nikdo nevyjádřil, ale obecně to vypadá, že as jakýmkoliv hnojivem to je stejné.

K KNO3. Zkusím sehnat ten dusičnan draselný. NO3 se totiž drží na cca 10mg/l což asi opravdu není optimální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 07:39 Muž technik [3] – Re: Lada2
Tak to jsme na tom asi stejně. Pokud si vzpomínám, měl jsem také podezření, že jsem si vláknitou přitáhl s řasokoulí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 22:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: smik
Jistý kolega, který navštěvuje tyto stránky, si svého času pořídil "rychosůl" a v domnění, že hnojí KNO3, solil a solil a solil... :)
(Třeba se ozve?:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 22:33 Muž Lada2 [11]
kdo touzi ve svem akva jak tu nekteri psali po te zelene vlaknite staci rotrhnout rasokouli na par kusu a uvidite behem tydne tu spoust.Ja ji omylem rozlomil tak sem ji hodil do akva a behem tydne-ctrnacti dnu se zacala krasne rozrustat na vlaknitou/ona podle toho co jsem vycetl je to vlastne omleta vlaknita/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 19:06 smik
Sid napsal: Pozor - pod názvem "rychlosůl" se běžně prodává i chlorid sodný s příměsí dusitanu sodného (cca 0,5 - 0,6%) a jodičnanu draselného! :)

Proto jsem psal že to musí být čisté KNO3 ne nějaká balená Podravka. Já jsem bral KNO3 z PENTY, ale myslím že je potřeba živnosťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 17:05 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: technik
A tento clovek ho nema? Mne sa neozyval, ale ini od neho brali PMDD bez problemov:
pmdd.mrp-cz.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 16:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: smik
Pozor - pod názvem "rychlosůl" se běžně prodává i chlorid sodný s příměsí dusitanu sodného (cca 0,5 - 0,6%) a jodičnanu draselného! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:36 smik – Re: technik
Někdy se dá sehnat v dobrých drogeriích pod názvem rychlosůl (musí to být čistý dusičnan draselný), nebo sanitr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:31 Muž technik [3] – Re: protein007
Jenže KNO3 nemohu sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:20 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: technik
Podla mna je lepsie doplnat NO3 hnojenim ako zvysenim poctu ryb, pretoze zvysenie poctu ryb ti zvysi nielen N-latky, ale aj ostatne latky (vsetko co zostane po straveni potravy). Preto je lepsie davat len KNO3, ked nam ide len o zvysenie NO3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 14:32 Muž technik [3] – Re: technik
Tak nevím, jestli to NO3 nebudu muset stejně řešit hnojením. Teď se sešly sice tyto nepříznivé podmínky: 2 dny za sebou dopoledne neseply hodiny pro Osram 840 a odpoledne jsem je spínal ručně a navíc jsem dnes zjistil poškozený kanystr na burčák... Každopádně dnešní měření parametrů vody není zdaleka optimální :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 08:33 Muž technik [3] – Re: Sid
Po nekonečném shánění železa a PMDD jsem konečně sehnal alespoň nějaké rozumné hnojivo ;-). Pořídíl jsem JBL Ferropol, obsahující hlavně Fe a K ale také ostatní stopové prvky jako Mo, Mn, Cu, Zn, B a Co. Neobsahuje fosforečnaté a dusíkaté látky.
Zatím jsem zkusil přihnojit jednorázově. Na jejich domovských stránkách se píše o možnosti denního přihnojování, ale nevím jak nejlépe toto provést?

NO3 jsem zase řešil tak, že jsem doplnil chov rybek. Aktuálně v akva žije tedy 8 Rasbor, 8 Neonek, 2 P. černopruhé, 2 Ancistrusy, 3 Neritiny, 1 Ampulárka a ? malých šnečků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:23 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: technik
Fe bych koupil tablety od Dennerle KNO3 se v Praze špatně shání já ho dostal tady www.mojeakvarium.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 18:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: technik
treba by se ti hodilo tohle.... co2 zasobnik rybicky.net/nadrz/6763/11.jpg

jinak dobry lepidlo ktery drzi na vickach od PET a na prihlednejch spojkach/koliknach (vypadaj jak z plexiskla) je L20 na lepeni nemekcenyho PVC, tuba stoji cca 25kc a maj ho temer v kazdym zelezarstvi a instalaterskych potrebach, nechal bych ji schnout minimalne dva dny a pak je ten spoj odolny a dle udaju od vyrobce muze prijit i do akvarka!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 18:12 Muž technik [3] – Re: Sid
To CO2 zlobilo, protože jednak docházelo a jednak povolili vteřinové spoje... Teď už to snad bude ok, takže by tak rychlý výpadek neměl hrozit.
Řasa je hlavně na rostlinách, kamenech a největší chuchvalec byl na vstupu filtru, který jsem teď vyndal...
Lze koupit KNO3 s Fe v Praze nebo Kolíně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
CO2 "ano-ne" není moc dobré...
Pokud máte řasu jen na kořenu - ven s ním pod horkou vodu nebo do roztoku Sava.
Zkusil bych "zlehka" KNO3 a trochu Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:13 Muž technik [3] – Re: Sid
Vyfoceno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: technik
...celkově mi přijde, že i Egerie nemají tak krásné listy jako předtím...
Tak vyfoťte Egerii; tahle kytka dokáže docela dobře signalizovat, co se v akva "děje". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 08:48 Muž technik [3] – Re: Yirka
Už jsem ho utrhl... Ale příště kdyžtak nafotím.. Ale celkově mi přijde, že i Egerie nemají tak krásné listy jako předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:54 Muž Yirka [9118] – Re: technik
Můžeš dát fotku toho listu E? Ancistrusi vždy jednou začnou. Mně zlikvidovali během týdne 50cm Echinodorus skoro domrtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:42 Muž technik [3] – žabí vlas zpomalil, rostliny zpomalili
Tak teď jsem se dostal do fáze, kdy žabí vlas, ale stejně tak rostliny zpomalili. Taktéž vyrostl nový list Echinodoru a je děrovaný jak řešeto. Předpokládám, že když se to předtím nikdy nestalo, že to nemohou mít na starosti živočichové. Takže něco chybělo v živinách? Jak jsem psal v deníku, poslední 3dny CO2 skoro nebublalo. Nebo ještě jiná souvislost s posledníma akcema?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 19:37 Muž technik [3] – Re: petr2412
Tady se míchá voda ze Štítarské vodárny a ta má povolení do půlky roku. Opravdu jsem rád, že to tak je, protože ta voda v kombinaci s potrubím snad z 30let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 23:00 Muž petr2412 [3] – to : Technik
docela by mě zajímaly informace o změně kvality vody ve vodovodní síti v Kolíně, Kolín má aktuálně snad tři zdroje, starý studně u Třech dvor (docela kvalitní, bohužel stačí snad jen pro Kolín 5), studně u Lučebky (asi ta tvoje dost tvrdá voda) a dálkový zdroj z přehrady na Vrchlici u Kutný Hory (řekl bych, že je to ta moje), na Kolíně 4 mi z kohoutku teče voda s tvrdostí kolem 12 - 14, uhličitanová tvrdost někde kolem 6 - 7 a Ph nad 7, někdy i kolem 7,8 i 8 jsem naměřil (3 různé druhy testů), NO3 je taky dost nestabilní, fosfor stačí, železo zoufale chybí, jo a k tomu všemu je třeba připočítat mizernou vodovodní síť, voda s nahnědlým zákalem není nic moc neobvyklýho, už jsem uvažoval i o tom, že si budu vodu vozit z jedný prověřený studně od Kutný Hory, která asi pamatuje snad už Husity, jestli máme naději na změnu, dej vědět, není to jednoduchej život v Kolíně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 22:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Proč Malawi?! coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: technik
to je hezký malawi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:32 Muž technik [3] – Re: technik - parametry vody 24 a 48h po velkém odkalování
Přidal jsem měření 24 a 48h po velkém odkalování. Zajímavé, že včera byly mírně vyšší NO2, taky se mi zdálo, že málo proudí FAN-1 Plus, tak jsem na něm trochu přidal... Dnes už téměř žádné NO2 vidět nejsou, ikdyž lehoulince zabarvená voda je, takže proto těch 0,002... NO3 oproti dnu před odkalováním vzrostly. Taky se mi nezdálo nižší, hlavně ranní ph kolem 6,5, tak jsem raději ubral CO2 burčák. Uvidíme zítra. Přeci ty kameny od moře nemohly to pH tak zvyšovat nebo jestli jsem pohnul s kamínkem a on je teď efektivnější... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 11:12 Muž technik [3] – Rozbor vodovodní vody
Trochu jsem zjišťoval více informací o vodě, co nám teče z kohoutku ;-). Zjistil jsem, že od června díky bohu dojde k zastavení jedné vodárny a přepojení na jinou. Takže tvrdost klesne zhruba na polovinu..
Každopádně nynější stav je:
Celková tvrdost=32,5°N dGH
Ca = 216mg/l
Mg = 17,6mg/l
NO3 = 20mg/l
NO2 = 0,006mg/l
NH4 = 0,037mg/l
Fe = 0,053mg/l
Od června bude:
Celková tvrdost=16°N dGH
NO3 = 6,4mg/l
Nejen akvárium, ale i pračka, karma a všechny ty zanešený věci se těší na červen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:33 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Tak, tak, take proto (dalsi vec je ta presnost testu a doba od vymeny vody, denni doba mereni, a ...) je velice troufale z domneleho pohybu obsahu NO3 v jednotkach mg/l spekulovat o funkci filtru a prubehu nitrifikace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109?od=551