Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:13 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Dno som skúšala,nešumí,tie fotky s bielym dnom už nie sú aktuálne.Priniesla som viac rastlín,ale na všetkých je tá riasa,komplet,človeku je ľúto priniesť nové,mám tam Echinodorus,Egeriu,tá začína kapať,Syngonium,Vallisnerie dve,Anubias...A všade je riasa...Si si istý,že má zmysel nosiť nové rastliny?:)
A NO3 odmerám a dám vedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 17:53 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Když se dívám do Tvý prezentace, tak bych tam do toho akva rozhodně přidal další rostliny, nějaký rychlerostoucí stonovky. Co to dno, připadá mi to jako nějaká mramorová drť. Netvrdím, že akva s vápencem ve dně nejde úspěšně provozovat, ale chce to trošku cviku a tak bych udělal test octem a pokud bude šumět, tak bych se zamyslel nad výměnou toho dna. Informací je tady stran této problematiky dost. Docela dobrým vodítkem jak fungují rostliny v tom akva bude porovnání hodnot NO3 ze vstupní vody a vody v akva, která se mění. Ta hodnota by měla být v akvarijní vodě nižší než ve vstupní, což by svědčilo o tom, že rostliny ty dusičnany dokážou spotřebovávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 15:20 Žena Yasmine88 [0] Re: martmart
Takže to urobím nasledovne,pokiaľ som dobre pochopila.
Zmeriam hodnoty,2 týždne nenakŕmim ryby,vodu budem meniť klasicky raz za týždeň a podľa výsledkov budem konať d´alej.Môže byť?:)
Ešte sa chcem spýtať,čo mám merať?pH,alkalitu al.čo ešte?
Ďakujem za všetky rady:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2011 12:17 Muž martmart [106] Re: romant
podle meho laickeho nazoru mate pravdu oba - menit i nemenit. zalezi podle me na hodnotach vody v akva a vstupni vody. zmerit a dle vysledku se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:14 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Není vůbec nutný ryby nějkam odlovovat. 14 dní vydrží zdravý rybky naprosto bez problému. S tou výměnou vody bych taky nepospíchal, protože jak píše švíco, tak výměnou vody se hnojí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:10 švíco Re: Ivoš
Pozor, co se časté výměny vody týče, tak to podle mě může být v tomto případě kontraproduktivní, jelikož v čestvé vodě je kolikrát víc živin než v té "vyčerpané" rostlinami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 11:35 Žena Yasmine88 [0] Re: Ivoš
Ďakujem,nápad je to super,akurát nemám ryby kam odloviť,takže neviem,či by zvládli 2 týždne bez žrádla,skúsim to.Stále mi však nie je jasné,prečo sa tomu u mňa tak darí,lebo pokiaľ to ryby zjedia a zmizne to,je možné,že pravá príčina odstránená nebude a tak to bude dokola a potom ozaj ten dynamit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 11:22 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Yasmine88
Já se sice s touhle řasou osobně nepotkal ale podle toho, co se tady o ní všechno napsalo a jak probíhaly marné pokusy o její eliminaci, bych zkusil ještě jednu možnost - umořit jí hladem. Neboli nejen nehnojit a často měnit a odkalovat vodu ale zároveň také alespoň 2 týdny nekrmit ryby.
Tím rybím půstem se zarazí přísun živin produkovaných rybami a dokonce je možné, že vyhladovělé ryby tu řasu začnou z nouze baštit. A pokud máš možnost ryby alespoň dočasně umístit jinam, tak bych je po těch 2 týdnech odlovil na další 1-2 týdny do jiné nádrže, kde bych je začal zase rozkrmovat. V původní bych nechal jen býložravky (ale pokud by se spíš než řase věnovaly okusování rostlin, odlovil bych samozřejmě i je).
Pokud by ta řasa přežila i tohle, tak už mě napadá jen dynamit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 22:58 Žena Yasmine88 [0]
Ahojte..Stále sa neviem dopracovať k tomu,čo mám na toto svinstvo použiť.Na jednej strane to vzniká pri presvetlení,čiže darí sa rastlinám,darí sa aj žabiemu vlasu.Na druhej strane musím podporiť rast rastlín,aby riasa ustúpila a živiny jej brali rastliny,ale paradoxne platí to prvé,že ked´ bujnejú rastliny,bujnie aj riasa...Povedzte mi,prosím,že som totálny idiot a potom mi to skúste vysvetliť:-D
Snažím sa tu nájsť odpoved´,ale každý radí každému,každý niečo úplne iné a aj tak mám pocit,že mi pravý dôvod vzniku tejto riasy v mojom akva uniká.Nemám vo svojom okolí nikoho,na koho by som sa ohľadom akvaristiky mohla obrátiť,preto sa tu stále motám.Veľmi by mi pomohol nejaký skúsenejší akvarista,kt.by mal so mnou trochen trpezlivosť.Chcem pochopiť princíp,na akom sa rastlinám v akva darí,lebo to,že potrebujú svetlo,CO2 atd´.je široký pojem.Ak mi ktokoľvek poradí,budem rada.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
tak par chomacku tam jeste je... ale ustupuje....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 06:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jitule
mas prazskou vodu a tu ma docela dost akvaristu, vcetne me.... a z vlastni zkusenosti vim ze se s nima da bojovat.... mel jsem jak tu dlouho vlaknitou, tak mam i tedka tu dratenku.... ta vlaknita nejak zmizla sama (asi byla vytlacena dratenkou) a s tou druhou bojuju ve dvou akva.... v nadrzi AntistresII huz vitezim, pridavam co2, ve dne ma flordepol, plavou mi tam otici, sae a japoniky (krevetky) a prave dneska se chystam prohledat tu nadrz jestli najdu nejakou vlaknitou....
druha nadrz je Kamilino... je u kolegyne na stole, tam se mi moc nedari.... pridal jsem par kulgenu (hnojivo do dna) a japoniky, jediny co tam prosperuje je rotala a javskej mech....
chtel jsem tam dat i co2, ale nejni to kam dat, aby to nevadilo a "nestrašilo"
tak aspon zkousim krmit gelem...

no nic jedu na burzu tak musim na bus.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 00:50 Žena Jitule [27] – Re: bali
No u nás je celkem dost dusičnanů ve vodovodním řádu, takže voda v AQ je na tom lépe, jak ta řadová . :-D
Čím víc nacházím informací o těchto řasách, tím víc je mi jasné, že se s nimi asi budu muset asi smířit :-) .
Třeba se u Vás jednou unaví a odejde . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 23:34 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Designer
aha, ja prave myslel ze mas problem s tou slizovatejsi, s tou porad bojuju, ta "dratenka" v tom minicku me zas tolik netrapi :)

jitule: do toho mini nehnojim, ale ani neodkaluju, jen pravidelna vymena vody

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 23:10 Žena Jitule [27] – Re: Jitule
Fotka k příspěvku Snad se mi povede protlačit foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 23:02 Žena Jitule [27] – Re: Designer
No ta moje sice není úplně jemná (skoro drátěnka), ale namotat se to s trochou trpělivosti dá. Dokonce se mi to povedlo i vyfotit ;) . viz Zahrádka pod vodou - všechny fotky - Spirogyra na Myriophyllu.
P.S. Je to ten "vlas" na Myriophyllu. Tohle vlákenko jsem při namotávání opomněla stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 21:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: bali
Jo jo, tvrdsi verze je ta moje, namotavat na spejli ani nahodou, jinak velice tuha a soudrzna, da se vytahovat v celych chuchvalcich jako rozcupovane kusy koberce, konzistence jemne dratenky na nadobi. Pracovne ji rikam:"Zelena dratenkova rasa". Mimoradne odolna, muzes cokoli, dokud rostliny ziji, zije i rasa. S jejim slechtenim mam znacne zkusenosti, at delam cokoli, dela totez co rostliny, akorat ji vzdycky uskodim min nez tem rostlinam. Pekna potvora to je, uz jsme se tady dohodli, ze je to nejspis Spirogyra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:00 Žena Jitule [27] – Re: bali
Čím hnojíte? Pakliže vůbec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:53 Žena Jitule [27]
stetinka napsala: Co strčit špejli do ručního mixeru? Místo metly. smich Nebo jsou takový ruční šlehače na mlíko do kafe :-D





To je jemnější varianta palec ..... mě totiž napadla jen příklepová vrtačka :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:50 Žena Jitule [27]
ustavprochore napsala: (Osobní zkušenost nemám, vlastně když o tom tak přemýšlím, je to jeden z mála typů řas, které jsem v akvišku ještě neměla. :-D )

Klidně pošlu vzorek smich .

Typ s kartáčem zní zajímavě palec , ale v Myriophyllu mi to asi nepomůže sad smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 15:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bali
pokud mas NO3 nemeritelny tak to by mohl bejt problem.... je to jedna ze zakladnich makro zivin dulezita pro rostliny.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:20 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – tvrdsi verze
mate nekdo zkusenost s "tvrdsi" verzi tydle hnusky? nedela to teda takovy chuchvalce jako ta jemna verze, dost blbe se i namotava.
mam ji v jednom mini akva s cherrynama, bez filtru, tydne vymena vody... no3 ale nemeritelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:10 Žena stetinka [270]
Jitule napsala: ...Možná by nebylo od věci, kdyby někdo začal vyrábět nějaké designové udělátko na namotávání " Profi namotávač". Tohle se v akvabrožůrách u údržby akva nikde nepsalo smich .

Co strčit špejli do ručního mixeru? Místo metly. smich Nebo jsou takový ruční šlehače na mlíko do kafe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 11:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Johan
Ja uz se touhle rasou bavim tak dlouho, ze mne hned tak neco (jako vymotavani) nedokaze rozhodit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 10:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Designer
Tak kartáček na zuby. :-D

Jinak vymotávat to z toho musí bejt sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 10:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: ustavprochore
Stacilo to napsat o hodinu driv a tu stetku na lahve jsem mohl koupit zaroven s chybejici cibuli :) . No nic, i tak diky za napad, to by mohlo fungovat, za pokus to stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 10:20 Žena ustavprochore [567] – Re: Jitule
Jitule napsala: ...Možná by nebylo od věci, kdyby někdo začal vyrábět nějaké designové udělátko na namotávání " Profi namotávač". Tohle se v akvabrožůrách u údržby akva nikde nepsalo smich .

Nevím, jak "profi namotávač", ale mám tu někde leták o řasách od JBL a tam doporučují namotávat dlouhou zelenou vláknitou kartáčem na lahve. (Osobní zkušenost nemám, vlastně když o tom tak přemýšlím, je to jeden z mála typů řas, které jsem v akvišku ještě neměla. :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jitule
vem ho sebou, vzdicinky je tam perfektni atmoska, pro kytky nejni kam davat pivco, natoz jidlo... obcas i nejaky vzorecky krmiv, ci neci prebytky.... a posledni dobou i rybky... i kdyz tomchamik je marodnej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:28 Žena Jitule [27] – Re: Moucha
Děkuji za info :-) . Ta hospůdka zní zajímavě, jen ještě doma dostat opušťák :-D ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jitule
jsou i mensi sneci pribuzni neritkam.... kez by jsi mohl zajet do branika....

zarasenou rotalu proste urthnu a vyhodim.... stejne mi zabira vic jak pulku objemu akva!!

s Gelikem je trosku problem.... porad je jeste ve vyvoji, tedka ho zkousi vetsi okruh lidi... mam dve ruzny smesi.... kdyby jsi mohla chodit do hospudky ke 3trojkam (Praha, Žižkov)... posledni dobou ho tam p.Novák nosiva..... snad behem roku to zacne distribuovat po republice....
dokonce se to da i zamrazit....
ale to uz se dostavame trosku OT.. i kdyz diky dobre stravitelnosti, ryby produkuji min exkrementu.... a tak se snizuje nutnost odkalovani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:07 Žena Jitule [27] – Re: Moucha
Na těch Neritinách ale něco bude. Teď tu máme dva kousky v karanténě (pro manželovo AQ ) a jsou to pěkní kombajni. Rostlinky z jeho AQ u Kančíka byly po koupeli v Savu sice částečně bez řas, ale Nerity je úplně vylejskaly. Jenže u mě a mé Rotaly by moc nepomohly, mezi mladé lístečky by se nedostaly, neb jsou těžké a veliké . :-O Já musím najít příčinu a řešit jí ;-) :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:58 Žena Jitule [27] – Re: Moucha
No teď co jsou ti moji větší, tak chodí jíst s ostatními k hladině, ale nic na ně nezbyde :-). Když to byli ale ještě malinké rybičky, tak to nebyli schopné sníst. Jakoby nedokázali pořádně otevřít papulu ;) . Ten gel by mě ale zajímal. Máte někde odkaz na dodavatele?pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jitule
mne sae zerou vsecko... moinu, nrd (bilkovine profi) i gel (amarouny) a otici se po gelu muzou utlouct, stejne jako krevety....

a zacinam zjistovat ze mam nejak min sneku.... kruzniky vidam (mrchy maly) ale okruzaky jsem asi vychytal pri pravidelny redukci okrehku.... (beru to vidlickou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:50 Žena Jitule [27] – Re: Moucha
Moje SAE už přeci jen nejsou mláďata, ale hlad mít musí a to pořádný . Protože pořád pronásledují Akary, a když to řeknu slušně čekají až se vy e e. SAE a Otíky krmím jednou za dva - tři dny spirulínou, rostlinek je dost, a tak je nechávám ať si jídlo sami hledají. Když jsem mívala řasu na skle (v ranném stádia akvaria-slabé světlo), tak jí do sebe soukali jako špagety, ale teď :( . Mě tedy trápí jen v rostlinách, sklo a listy rostlin jsou OK. Je tedy možné, že jim nechutnají jen statnější jedinci této řasy :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Designer
jsou sneci a sneci.... takova neritina ti vzivote kytku nesezere, maximalne sedre horni vrstvicku protoze je na ni rasa....
nevim jaky nemoce planujes.... je se zatim potykal jen s plysni u zraneni..... pokud si das pozor... i kdyz terci jsou terci.... (jen co jsem slysel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:39 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Moucha
Nejake krevetky by se zkusit daly, ryby to jak se zda nezerou, nakonec Jitule to pise jasne. Kdysi jsem kamosovi rikal, ze krevetky nechci, pac mam Tercovce zivene celkem dobre, tak at si nezvykaji na nejake extra zive krmivo, ale pry se to spolu chovat da, takze moznost to zkusit by byla. Co se tyce sneku, co sezere tuhle rasu, nejspis sezere i kytky. Oni plzi sice vyzerou jen to co stejne zetleje, ale nejsem si zdaleka jist, jestli se tak chovaji vsichni. Pokud, asi bych vsadil na ty krevetky, uz jsem slysel jak umi do sebe soukat rasu, ale co s nimi kdyz neco onemocni, pripada mi to nejake moc choulostive, lecit se pak neda a nebo krevetky pryc a pak se to zatahne zpet... jedna slusnejsi nemoc a je po krevetkach!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Designer
a co rasopozirace SAE, krevetky Japoniky, pripadne sneka Bahenku pruhovanou (chystam se ji vyzkouset v mensim akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:21 Žena Jitule [27] – Re: Designer
U mě SAE, Otocinclus a ani Ancistrusy to nechtějí. :-( Je to asi na ně moc tuhé. Blackmolly to jen utrhly, požmoulaly a vyplivly. Jak jste psal je to drátěnkovité ;-) . Prostě to do našich akvarií asi patří :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Moucha
No pokud ji ma i Vaclav, tak ji zkusim jen udrzet na uzde a budu ji brat jako vyznamenani. :)

Jilove kulicky mam u Echinodoru taky, kdyz jsem mesic nic nedaval do vody, trochu stradaly (mirna chloroza na uplne novych listech byla), ale nejak rostly dal. S PMDD ale rostliny vypadaji mnohem lepe, a nemaji diry v listech, ktere tam obcas byly, list rostl dal i s malou dirou (Echinodorus, Anubias), ale hezke to nebylo.

Kdyz prestanu davat PMDD, prijdu za relativne kratky cas o Pistia stratiotes, neni PMDD a ani nic podobneho, zezloutne a rozpada se, budu mit plnou vodu listi Ludwigia repens a mnohe jine rostliny se vrati do stavu "mozna jeste chvili prezijeme" - tam bych fakt nerad, to by byl krok zpet, a navic nic neresici, tu rasu jsem mel pred PMDD a mam ji stale.

Do svetelne diety se mi take moc nechce, zkousel jsem tyden, nepomohlo, rostlinam se to nelibilo, ale to uz jsem psal. Treba by pomohlo snizit svetlo na 1/4 treba na mesic, ale to uz vim taky presne, co udelaji nektere rostliny.

Chemie, bojim bojim, mam, ale jeste jsem nepouzil, nechavam si ji ve stylu atomovky pred prohranou valkou.

Takze zbyva rvat, doufat a verit, ze treba prijde den... Platy uz ji zraly, ale nejspis to byla jeste jina rasa, chutnejsi, tu sezraly, a tahle potvora mi zustala :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Designer
ja do vodniho sloupce nehnojim vubec... pac kdyz jsem upgradoval do vetsi nadrze, tak jsem dal na dno JBL flordepol.... (jilove hnojivo do dna bez obsahu Cu- medi, kvuli krevetam)

takze mohu rasu "vyhladovet", ale korenici rostliny si ziviny vytahnou ze dna....

jinak drobna pritomnost vlaknite rasy muze byt zpestrenim jidelnicku nekterych druhu ryb....
vlaknitou rasu ma i Vaclav - nas echynacovej dedecek (od neho jsem si ji pritahl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smik
Tak ja mam Spirogyra a dobra zprava je, ze se snad da jist. Takze ted se pri udrzbe akvarka i dobre najim, to neni uplne od veci - levne a zdrave smich . Diky za inspiraci, aspon uz vim co hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:39 Žena Jitule [27] – Re: Designer
Tak já jí nemám ještě tolik coze . Jen toliko co se na špejli vejde ;-) :-) . Hmm, prospívá za stejných podmínek jako rostliny :-O Ale v té přírodní nádrži vypadá krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jitule
Jo jo, ja nasel vylozene jeji typicky obrazek: bioweb.uwlax.edu/… , takhle to vypada v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:29 Žena Jitule [27] – Re: smik
Děkuji palec . já tu svoji našla - Spirogyra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:28 Žena Jitule [27] – Re: Ivoš
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:27 smik – Re: Designer
Tak zkus identifikovat tu řasu.
www.jsctech.co.uk/…

Podle popisu to vypadá na Cladophoru. Pokud tomu tak je tak bych se držel rad vóti87.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:23 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Designer
No jo, jenže přírodním zákonitostem, které se tříbily miliony a miliony let je nějaké naše estetické cítění šuma fuk :-P To je úplně to samé, jako kdyby se ženy snažily dosáhnout toho, aby jim přestaly růst chlupy na nohách!! Na to je každá věda krátká a pokud si nepočkají minimálně ještě nekolik set let, než příroda usoudí, že chlupy na nohách jsou lidem, a ženám obzvláště, tak nějak úplně k ničemu, budou nuceny si je mechanicky odstraňovat ať se jim to líbí nebo ne.
Možná bych ale přece jen měl radu, jak zatočit s tou řasou: Snažit se jí hýčkat, snažit se dosáhnout toho, aby rostla ještě více, byla hustší a delší. Dosavadní zkušenosti totiž ukazují, že ve všech případech, kdy se člověk snažil přírodu nějak upravovat, vylepšovat či zdokonalovat, tak to skončilo dříve či pozdeji fiaskem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jitule
To je prave to zajimave, jak vsude ctu, ze namotat na spejli. To vubec nejde, strcim do toho spejli a motam a motam a ono nic, nechyti se to. Tak tam strcim ruku, chytnu libovolnych par vlaken a za rukou tahnu neco jako kus rozcupovaneho koberce. Popsal bych to jako "Zelena dratena rasa", nejaka poddajnost, ze by se to dalo namotat na spejli, to se dobrovolne takhle neohne a na spejli se tomu ulpet taky nechce. Je take zajimave, ze kdyz to nekde drzi, tak jen tim, jak je to v rostlinach namotane, takze to jde beze zbytku sundat - jen pri te snaze vzdycky nejaky kus nekam odleti a tam vyroste cely novy chuchvalec, alespon si to myslim. Trosku to drzi na pisku a sutrech, to ano, z rostlin to jde sundat celkem bez problemu (nepocitaje piplacku a rozkusovani na drobne kousky u Javskeho mechu a podobnych, nakonec do kyble i s rasou leticich).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:17 Žena Jitule [27] – Re: Ivoš
On to je opravdu jen a jen estetický problém. Ale člověk nad svým akvakoníčkem tráví mnoho času a když přijde návštěva a pochválí Vám akvárium a po pár minutách Vás upozorní, že Vám tam plavou vlasy! Protože to tak opravdu u mě vypadá coze . Je to k zlosti :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:09 Žena Jitule [27] – Re: Designer
No, taky se bojím, že chystaná akce Kulový blesk bude k ničemu. Že barvy do akva nedostanu a řasy se nezbavím. Ale co, vždyť bych se nudila, kdybych neměla co namotával na špejli :-D . Možná by nebylo od věci, kdyby někdo začal vyrábět nějaké designové udělátko na namotávání " Profi namotávač". Tohle se v akvabrožůrách u údržby akva nikde nepsalo smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:08 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
No on to vlastne je pouze esteticky problem. Ale kdyz clovek uvazi, ze akvarium je vlastne jen od toho se do nej divat, pak ta estetika je pomerne zavazna vec :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109?od=451