Květy akvarijních a jezírkových rostlin

konečně jsem se dočkal květů, listy jsou už kolem 80cm dlouhé....
Starší reakce
Starší reakce
Starší reakce
Šikulka.

Další level je opylení bez bzučení. A nejvyšší level je opylení bez přičinění.


Tak jsem se to bzučení asi trochu naučil. Aponogeton henkelianus


jedna taková zajímavější bucka...
Starší reakce
Pokud se jedná o Crinum, to patří mezi Amarylkovité a tam by opylení neměl být takový problém. Pokud máš na mysli ten Tvůj Aponogeton, tak tam je to horší, pokud se jedná o čistý druh. Kdesi jsem četl, že ty nejsou samosprašné a tam je to hodně problematické.
Bzučím jak o život a pořád nic.

A teď už je jenom třeba při opylování bzučet aby byly semínka.

Starší reakce
Starší reakce
Květ patří Bucephalandře, Aridarum má jiné uspořádaní květu. Květ Aridara jsem nedávno měl otevřený, ale bohužel jsem ho nevyfotil.
Mi ta "Bucephalandra" připomíná něco z okruhu Aridarium minimum.
Že by už dokonce tvořila semena?
4 06.03.2017 20:32 Rostliny – Bucephalandra


Mám tuto kvetoucí Bucephalandru, bohužel se mi ji zatím nepodařilo identifikovat. Pokud se někomu podaří identifikovat, budu rád, děkuji za info.
Další provokace.

A mi tam nabíhá na květ akorát barterák.

20 06.03.2017 20:27 Rostliny – Cryptocoryne cordata Griffith var. diderici "Jambi"


Cryptocoryne cordata Griffith var. diderici "Jambi"
Starší reakce
paradoKs napsal: já tam teda semena nevidím....
Já jo. Možná by to chtělo brýle. Já je mám.

Prosím O.T.
já tam teda semena nevidím....

Nejideálnější by bylo použít tu plovoucí porodničku na živorodky. Květenství do ní umístit. Když se stvol začne rozpadat, semena vypadají do porodničky a nerozplavou se po celém akvárku. A jak psal Vaaclav, zralé to je až v okamžiku, kdy začne stvol odehnívat. Klidně bych ta semena nechal v té porodničce i po odpadnutí. Začnou vytvářet kořenový systém a teprve až budou mít nějaké kořínky, vysadil bych je do substrátu. Ještě jedno upozornění. Nedávat to do nádrže s rybami, protože jejich pohyb může semena uvolnit a pozor na zařasení. Hodně štěstí.


Tohle už vypadá dobře ale semena z toho musíš dostat sám ale asi až to bude celé odehnívat. Ty hnědé konce jsem nikdy neměl. Nevím jestli na to nemá vliv i světlo.


už nějakou dobu se snažím marně dostat z A. ulvaceus semena, nyní to vypadá nadějně, máte s tím někdo zkušenosti? uvolní se semena sama? je třeba je nějak pochytat nebo tam zůstanou a jak dlouho trvá než dozrají?
Vy mě dotlačíte k tomu, že si budu muset pořídit emerzátko na kryptošky.
20 01.03.2017 20:56 Rostliny – Cryptocoryne cordata Griffith var. diderici "Natuna"

Cryptocoryne cordata Griffith var. diderici "Natuna"
Starší reakce
Proto jsem psal že dobře vypadají. Že to nejsou žádné zdechlinky, kde květ je poslední záchvěv v boji o záchranu.
Kvetení rostlin jde vykládat dvěma způsoby. Jednou je to jak říkáš ty, že se o ně dobře staráš. Druhá možnost je boj o existenci a poslední pokus o zachování rodu.

Mi teď kvete akorát ta největší nana a to sem dávat nebudu. To by bylo nošení dříví do lesa.
by se jinak nudili

ještě že kvetou, ale ted mají nějaký období, se snad i budu bát, co bude následovat
Ke stejnému cíli můžeš dojít více cestami. Myslím si že obojí příroda zvládla na jedničku. No a jedničkově se o ně staráš i Ty, protože vypadají dobře a kvetou.

Starší reakce
Liana me stvala (branila mi v umravnovani biomasy), tak jsem ji tipla, ale koukam, ze mi uz rasi dalsi liana s nabehem na kvet. Mam postreh jak sachista na prazdninach, protoze jsem si toho vsimla, az kdyz to dosahlo hladiny. Je to bezny, ze Aponogeton hodi vic slahounu najednou? (protoze u echacu jo, ale tohle jsem jeste nikdy nemela, tak nevim)
16 29.01.2017 11:22 Rostliny – Cryptocoryne thwaitesii

Aktuálně:
Registroval někdo další, že kvetoucí stvol A. boivinianus vydává dost hutnou, chemicky působící vůni? Čemu byste to přirovnali? Mě napadá akorát nemocnice.
Už bzučíš?


Nakonec, kupodivu ...

Chci zkusit, jestli pauzu vůbec vyžaduje. Například mnoho rostlin, které se prodávají jako A. crispus, jsou hybridy, které pauzu nepotřebují. Už dvě mi rostou přes rok. Tento boivinianus taky. Na druhou stranu ulvaceus se sám zatáhl (ale asi nepřežil ledničku).
P.S. Mám možnost získat i živorodý aponogeton, ale nemám ho kam dát

.
A co takhle to zkusit jako s jinými Aponogetony? Vytáhnout, ostříhnout listy, dát hlízu do ledničky a nechat vychladit? Možná by to pomohlo.
Jenže jistě sám dobře víš, že některé rostliny investují do generativního rozmnožování právě jen tehdy, když jsou podmínky méně příznivé. Orchidejáři to dobře znají.
(Mimochodem: Překrásné fotky.)

... boivinianus, který se neotevře a neotevře:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Toto je druhý květní stvol v krátkém čase, v minulosti už měl několik, ale vždy skončí takto. Zkusil jsem odstranit slupku rukou, ale nešlo to a pouze jsem ulomil špičku pouzdra.
Uvažuju, jestli to není nějaký vyšlechtěný hybrid, který v důsledku šlechtění pořádně nekvete. Ale s čím by A. boivinianus hybridizoval, proboha?
P.S. Některé listy tohoto exempláře už jsou přes 80 cm dlouhé. Nedá se říci, že by se mu nedařilo

:

trochu se mi zbláznil kořen...a to je jen jeden chumel

Starší reakce


Tadaaa

tak uz i ja.
Pro prvni fotku jsem slahoun jeste vytahla z toho nevabneho kouta kde se uvelebil, produhy se mi tu lianu uz nechtelo tahat.
Proto dolejvám vodu jen jednou měsíčně s výplatou

A obcházím jej obloukem, pro jistotu

To je logické. Nic nemá rádo přehnanou péči. Ta akorát stresuje.


To je tak, když na akvárko tři týdny nesáhne ruka, okřehek zaroste hladinu, voda se odpaří a po odklopení víka druhý květ během čtvrt roka

Přidat reakci
1 ...... [28] ...... 39 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 83695x