Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:27 langosh – to Sidonius
Vy to testuje pomalu jako jadernou elektrárnu :) . Zkuste nám prosím lehce poodhalit Vaše poznatky...
Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:41 Sidonius
Doufám, že ten můj "mrakodrap" bude hóóódně vysoký, a že si budu moct dlouho říkat: "Ještě je to dobrý..." :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:14 Muž Horác [3942] – Sidonius
Teď jste mi připomněl ten vtip ze Sedmi statečných, jak ten chlap padá z okna a říká si "ještě je to dobrý" ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:03 Sidonius
Stále drží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:48 R Muž Mrakoplash [1776]
JA mam TT EX 700 a rek bych ze kropme zarustani hadic s nim nejsou problemy, aspon o zadnych nevim :-D mam ho necelej rok 2x sem cistil (zbytecne jen sem v nem nasel rybku) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:31 Sidonius
Langosh: "...Nechcete si to náhodou nechat patentovat, že?..."

A víte, že už mě to napadlo?! :-D
Pokud vás nebo někoho dalšího napínám, tak jen proto, že si potřebuji vyzkoušet účinnost toho "opatření". :-) Když to nevyjde, přiznám barvu a vrazím hlavu do kýble s popelem. smich
A když vyjde...? hmm Letím na patentový úřad. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:08 langosh – to Horác
Taky si nemyslím, že TT musí být špatné filtry (jen se možná musí vychytat nějaké mušky - však tomu Eheimu to taky nějaký pátek určitě trvalo ;-) ). Měl jsem rok TT EX600 a naprosto bez problémů. Pak jsem ho vyměnil za EX700, ale mám pocit, že výkonově jsem si moc nepomohl - objem je super, ale ten průtok se mi zdá slabý. Nicméně problémy se zavzdušňováním nemám žádné....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:02 langosh – to Sidonius
Myslím, že to bude něco na způsob záhady hlavolamu - tady nahnout, tu natočit... :-D Nevím, jestli to napínání těch několik dlouhých dnů vydržíme... Věřím ale, že se s námi nakonec o ty "opatření" podělíte. Nechcete si to náhodou nechat patentovat, že? no :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 17:26 Sidonius
Jsem přesvědčen, že i TETRA Tec Ex mohou běžet dlouhodobě bez problémů. :)
Zkusím si toto přesvědčení ověřit - nebudu s filtrem nijak manipulovat, dokud to nebude nevyhnutelné. :-) O výsledku poreferuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 16:59 Muž Horác [3942]
Koukám zlatej EHEIM ... celé měsíce si na něj ani nevzpomenu ... Co to je zavzdušněný filtr vím jen díky čištění ...
Ještě mě tak napadlo, jestli to zavzdušnění souvisí s nějakými netěsnostmi, nešlo by celej filtr potopit do kýble s vodou? By bylo po ptákách, ne? Pokud je teda přívodní šňůra dokonale odizolovaná. :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 16:46 Sidonius – To Langosh
Tak jo, Romane - už je zítra... :-)
Přestože se i dnes, tedy po cca 24 hodinách od "opatření", filtr dost zavzdušnil, jeho výkon nepoklesl!!! Stačilo na chvíli otevřít přiškrcený ventil na výstupu a mírně filtrem zakývat, aby čerpadlo vzduch vytlačilo. :-) Pumpovat nebylo třeba. palec
Počkáme pár dní a uvidíme... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:05 Chocenak
Díky za rady, už se těším, jak zaneřádím koupelnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – chocenak
kup si v drogerii štětku na čištění lahví a kartáček nasaď na instalatérské péro, vyjde tě to na pár korun a vydrží to věky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:33 Sidonius
Ťuky-ťuk, musím to zaklepat! :) Po 5 hodinách provozu zatím drží. :-) Uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:31 Page
Já u svého Fluvalu hadice čistím proudem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:50 Chocenak
Já mám tenhle filtr v provozu asi půl roku a zatím vše o.k., jen snad by potřebovaly trubky a hadice vyčistit. Jak je čistíte? Někde na netu jsem viděl takový kartáček na čištění hadic, ale samozřejmě když ho potřebuju, tak ho nemůžu najít :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 14:07 langosj
>>Uvidíme, jestli to vydrží do zítřka...

Tak to doufám uvidíme všichni ... tedy, jestli se s námi o ten zázrak podělíte ... potlesk
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 14:03 Sidonius
Na něco jsem přišel, zkusil a zatím (!) výkon drží! Dokonce jsem musel po hóóódně dlouhé době přiškrtit filtr výstupním ventilem. Uvidíme, jestli to vydrží do zítřka... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 13:21 langosh
Zkusil vypnutý filtr naklonit a skutečně teče. Hmm, zvláštní.... Nicméně pokud jede, tak vzhledem (zřejmě) k podtlaku se to již neopakuje. Ale pak si říkám, že je-li možnost protýkání víka, tak by tam zřejmě žádný podtlak vzniknout nemohl...

Jinak jsem vybral jeden molitan (poměrně jemný Filtren TM 30) a průtok se očividně zvedl...

Ještě co se týká výkonu, tak přestože EX700 má být výkonnější než EX600, subjektivně mám dojem, že je naopak slabší, ale možná je to dáno právě těmi problémy s víkem...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 20:32 Muž Jestr64 [8]
rap: jj prohlédnul a pročistil a nic, zítra jde na reklamaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 18:52 Štěpán
myslel! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 18:47 Muž Horác [3942]
Štěpáne nemyslel jsi lů, že ne? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 18:05 Žena Alena.sv [89]
Já má Tetra Tec Ex 700 3měsíce ve svém největším akva a jsem s ním naprosto spokojená.Po vyčistění jsem trošku zapumpovala a šlo to jak má. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 13:14 Muž filipsi [1295]
proc? vy, vyt, vyskat, vyko, zvykat .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 13:07 Štěpán
"včetně řádného zatlačení výka"

Nechybí tak ještě jedna slabika? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 12:53 bign – no porblema
Zdravim všechny. Tuten filtr mi jede na AQ cca jeden rok. Čistím přibližně jednou za měsíc a půl. Po instalaci se postupně snižoval průtok až to sotva čůralo. Nepostačilo vyčištění samotného filtru ale po vyčištění hadice a triskové trubky se vrátil téměř na původní průtok hop . Odvzdušňuji jen při praní filtru takže výše (níže ) popisované problémy mě překvapují.
Ze své praxe mohu jen poradit že při uzavírání víka je třeba dobře prověřit správné navrstvení jednotlivých pater filtru (nátrubky vedoucí vodu ke dnu musí do sebe přesně zapadat) včetně řádného zatlačení výka (gumové těsnění klade docela velký odpor), zkontrolovat dostatečné zatlačení armatur sání a výtlaku (případně prověřit těsnost O-kroužků).
PS: Kupoval jsem po netu a místo EX700 mi poslali EX1000 za cenu EX700 :)
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 11:53 RAP – 2Jestr
Při čištění jste prohlídnul i kohouty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 23:05 Muž Jestr64 [8]
jen: hmm tak to už mám druhej špatnej kus, ten první tam měl takovou netěsnost, že nešel ani zprovoznit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 22:30 jen – mě děsíte
...teda panové, mě děsíte s tou netěsností, jak jeden z vás psal, že když ho otočíte, tak z něj teče voda, to je snad ojedinělý ne? Co ostatní uživatelé, máte s ním nějaký problémy? Já měl tenhle filtr za vychytanej a bezproblémovej, ale teď jak poslouchám....U mě naštěstí snížení průtoku odstranilo protahnutí trubek, ale, že by ten poklop tekl, to by snad měli mít konstruktéři už vychytaný a i při trochu "neohrabaném" nasazení by podle mě tect neměl, to vypadá na špatnej kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 22:02 Muž Jestr64 [8]
jelikož mám v akvárku dva anubiasy tak nepředpokládám že zavzdušnění způsobuje fotosyntéza :) a taky když filtr otočím tak teče, takže si myslím je to jednoznačný, zkoušel jsem ho rozebrat a dát dohromady, ale průtok furt sníženej a nic z toho no ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 21:58 Sidonius
Dnes jsem filtr znovu rozdělal - zase začal "vrčet". Kromě 8 krevetek jsem v něm nenašel nic nepatřičného. Vím, že stačilo filtr pořádně odvzdušnit, ale potřeboval jsem zkusit Langoshovo doporučení: "...zavírání filtru je třeba věnovat větší pozornost, než se zdá - hlavu je třeba velmi důkladně přitlačit - samotné přezky na to nestačí..." :-)
Zítra uvidíme, jestli dnešní "pozorné zavření" filtru přinese nějaký efekt. ;-)

Langosh: "...V tom jejich manuálu píší, že "Kvůli dýchání bakterií a fotosyntéze vodních rostlin se mohou akumulovat bublinky vzduchu...". Možná byste měl být rád, že vám AQ i filtr tak dobře šlape..."

:-)
Dnes jsem si dal tu práci, Romane, a ještě před demontáží filtru jsem pohledal zmíněný manuál. A když jsem jej našel, taky jsem ho pročetl. :) A toto vaše upozornění (díky za ně!) o možnosti zavzdušňování činností bakterií a rostlin jsem v něm taky našel. :-)
Jsem rád, že moje domněnka o možném vlivu rostlin nebyla vlastně vůbec naivní, a taky jsem moc rád, že mi AQ šlape. :-)
Momentálně se přikláním k možnosti, že hlavním důvodem zavzdušňování bude spíš netěsnost filtru.
Uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 21:06 Muž Jestr64 [8]
Horác: jelikož už po druhé tomu hlava netěsní tak věřím že jestli tomu bude něco po třetí tak jedině hlava, ale snad ne už konečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 20:42 Page
To je pravda, a po 5té reklamaci pokaždé jiné závady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 20:35 Muž Horác [3942] – Jestr64
Ve skutečnosti je to ještě horší (přísnější) ... nárok na vrácení peněz vzniká až po trojí reklamaci JEDNÉ A TÉŽE VADY. Dobrovolnosti se samozřejmě meze nekladou ... se solidní firmou se dá domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 20:32 Page
Myslím že fajn by bylo kdyby nezlobil a fungoval tak jak má ne?;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 20:25 Muž Jestr64 [8]
jammes: jj až při třetí reklamaci mám nárok na vrácení peněz, ale fajn by bylo kdyby už mi to dali ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 15:53 langosh – to Sidonius
>>Na tomto místě se musím přiznat, že jsem nejdříve ze zavzdušňování filtru podezíral rostliny.

V to jejich manuálu píší, že " Kvůli dýchání bakterií a fotosyntéze vodních rostlin se mohou akumulova bublinky vzduchu...". Možná byste měl být rád, že vám AQ i filtr tak dobře šlape... X-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 15:26 Muž Jammes [72] - Afrika
peníze žádej při třetí reklamaci, pak by ti je měli dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 15:23 Muž Jestr64 [8]
no já si myslím, že tenhle filtr nemá mechanismus, který by těsnil smich ach jo to už bude moje druhá reklamace tohohle filtru a podruhé je to netěsnost, to mě pose.te, kéžby mi vrátili peníze, jenže oni mi dají zase novej sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 08:52 Sidonius
Prozkoumám si ho sám! rozzureny smich
Dnes odpoledne se v něm jdu poštrachat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 08:50 Štěpán
Pošlete mi někdo ten filtr já ho prozkoumám! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 08:48 Sidonius – To Honza
Taky mi hlava nebere, jakým mechanismem tenhle filtr těsní...?! coze
A jak to vypadá ve vašem případě se zavzdušňováním při provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 08:47 R Muž Mrakoplash [1776]
Honzo to by nemelo tect, kdyz ti vypnou proud muze ti vytect akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 08:02 Honza
Mám 700_stovku ,ze začátku byl proud jako blázen ,ale pak se to taky zmírnilo.Do horního koše si střihám biovatu ,tak jsem si myslel ,že je to tím. Jinak mě to taky dvakrát teklo po otevření a následném uzavření. Zjistil jsem že je to ale tím ,že bylo v kýbli víc vody ,něž mělo.( snažil jsem si připustit z hadic,abych nemusel tak odvzdušňovat,než jsem hlavici dovřel - málem jsem se vyplavil ...) Jinak ale nechápu jak to všechno těsní ,protože ,když celý uzavřený filtr otočím nohama vzhůru ,tak z něho teče voda .........?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 07:56 Sidonius
Koupil jsem ho v jedné místní akvaristice. Akce - za 1790,-... No nekupte to! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 00:17 Muž Jestr64 [8]
Sidonius: jak říkám zkusím se v tom poštrachat a jestli to nepůjde tak ho pošlu na reklamaci, protože tohle už není možný, mimochodem od koho si ho objednával ty? Nebo kupoval v místě bydliště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 22:45 Muž AmorFati [37] - Amerika
Pokud jde o pumpu, tak tu mačkat samozřejmě na vypnutém, počkat, až vznikne podtlak a filtr se zaplní a teprve pak zapojit do elektriky... Jinak by běžel naprázdno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 21:50 Sidonius
Tak nějak... ano
Taky proto vážně uvažuji, že ho odstavím a nahradím čerpadýlkem do fontánky. Jedno takové mám k dispozici a už jsem ho testnul. :) Přestože je to miničerpadlo, výkon má zbytečně velký. Asi ho uškrtím návlekem z injekční stříkačky... :-D
A ještě musím vyřešit sání - asi k němu přigumičkuji kousek molitanu, aby mi nešrotoval malé krevetky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 21:46 Štěpán
Asi jste ani nedoufal, že si s filtrem užijete takové legrace! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 21:37 Sidonius
Ahoj, Romane! :-)
Bezprostředně po instalaci filtru jsem ventilem na výstupu musel přiškrtit průtok, protože byl pro mou potřebu příliš velký.
Zpočátku jsem neregistroval pokles výkonu filtru, až asi při druhé nebo třetí částečné výměně vody jsem si všiml, že po snížení hladiny pod vypouštěcí trubku z ní voda jen tak jemně crčí. Otevřel jsem ventil naplno a filtr jsem odvzdušnil rozkýváním a poklepáním. Z trubky se vyvalil kromě trochy nečistot proud bublin a průtok se samozřejmě zvýšil.
Ovšem už druhý den jsem musel znova konstatovat vzduch ve filtru.
(Na tomto místě se musím přiznat, že jsem nejdříve ze zavzdušňování filtru podezíral rostliny. hmm V té době jsem je dost intenzívně přihnojoval, výsledkem byla "mlha" bublinek kyslíku ve vodě...)
Odvzdušnění filtru se stalo denní rutinou a dělal jsem ho stále tak, jak jsem popsal - rozkýváním a poklepáním dlaní.
Pak ale došlo k tomu, že asi tři dny po sobě jsem nemohl filtr odvzdušnit a když jsem se konečně k tomu dostal, začal při standardní proceduře odvzdušňování filtr "vrčet"...
Filtr jsem vypnul a rozdělal, abych se podíval, jestli nedošlo k poškození vrtulky. A nedošlo...
Hned potom jsem odlovil z kanystru hafo krevetek, :-) (na sacím koši mám návlek z bublifuku, ale asi nebyl řádně docvaknutý samotný koš na sací trubku... hmm ), a pak jsem vyměnil keramiku a kuličky za kostky o straně cca 1 cm, nastříhané z akvacitu.
Takže - do "vrčení" originální sestava podle přiloženého návodu, po rozebrání - v každém košíku nastříhaný akvacit, překrytý originálním černým "biomolitanem" a na vršku posleního košíku filtrační vata.
Po složení filtru a jeho zapojení - průšvih... Filtr tekl! :-O
Tak jsem ho znovu rozdělal, zkontroloval včetně těsnění, (nic "podezřelého" jsem nenašel), a opatrně jsem jej znovu složil. Výsledek - tekl ještě víc! Tak do třetice znovu a teprve pak přestal ronit. Pro jistotu jsem jej postavil do kbelíku, ve kterém stojí dosud, ale od té doby už neukápl...
Jenže se zavzdušňuje pořád a řekl bych, že čím dál tím rychleji. (A to jsem přestal hnojit kytky, takže produkce kyslíku už není tak intenzivní, jako dřív... :) )
Už také nestačí k odvzdušnění pouhé pokývání a poklepání, (resp. - je to na dlouhé lokte), takže došlo i na pumpování. Zpočátku striktně při vypnutém filtru, později ale občas, přiznávám, (a vím, že to je chyba...) i bez vypnutí...
O utěsnění filtru samozřejmě uvažuji. Chtěl jsem zkusit silikonový tuk, ale nějak nezbývá čas jej začít shánět... hmm
Podobně jako Jestr64 se v tom ještě zkusím "poštrachat"...

To Jestr64: Filtr je ještě v záruce - kupoval jsem ho letos.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=851