Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.11.2013 10:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Deathbull
Jak si na to přišel? Ani u jednoho akva ho nemáš, ani jsi zřejmě neměl. Ale určitě víš, že to jsou nejhorší filtry. Je to k smíchu, co tu plácáš za blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 22:19 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Externí filtry od tetry jsou jedny z nejhorších kýblů vůbec. Pokud někdo nechce investovat do Eheimu, Fluvalu nebo JBL, tak to snad raději atmana nebo něco z itálie, leckteré značky nejsou špatné i když to tady plno lidí nezná. Ani novější čína není tak strašná jako tyhle šmejdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:18 Muž sasula [274] Re: Bella
Jo to se stava kdyz se moc utehuje matka na adapteru. Staci misto ni pouzit zahradni svorku na hadice, a jede se dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:05 amrtin Re: optimas
Tak jo.Stáhni mu průtok na minimum a nějakej čas to tak nechej,však ono se to srovná( + ty výměny vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:54 Muž Robo [45]
Tak vyzkoušen test se žrádlem a nic nevyplavalo i když jsem ho dal na plno. Takže to asi filtruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:44 amrtin Re: optimas
Já se nemračim,to měl být úšklebek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:40 Muž Robo [45] Re: amrtin
Jj vodu měním obden s tím není žádný problém a nemrač se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:18 Žena Bella [1047] - Rostliny
Tenhle filtr mam 5 let (dostala jsem ho s akvarkem). Jednou za cas ho vycistim, kdyz mam pocit, ze se snizil prutok - a skoro pokazde je znovuzprovozneni o nervy. Dalsi vec - neumim to presne popsat, ale odlamaly se z toho nejake plastove objimecky u hadic, tak cekam jestli a kdy to zacne prosakovat. A jo, je treba dbat na presne, ba precizni, poskladani kosiku.
www.akvarko.cz/… zapis 4.11.2013
Jeste ze mam technicky zdatneho pritele, ten vzdycky filtr nahodi a rozpumpuje.
Ale jinak, az na to cisteni tak 2-3x do roka, bezproblemovy, a taky ocenuju, ze tichy. Mozna kdybych nemela v jednoum (vrchnim) patre kosicku raselinu, tak by se nemusel tak casto cistit, ono to precejen generuje nejaky zanasejici bordylek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:13 amrtin Re: optimas
Tak s eventuelními průzory bych souhlasil ano a jestliže je tedy vše jinak v pořádku,tak nezbyde než čekat a měnit vodu... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:54 Muž Robo [45]
To už mě taky napadlo, že bych tam něco šoupnul a čuměl jestli to vyplave ven nebo ne. Jen jsem furt nevěděl co tam hodit a žrádlo mě vůbec nenapadlo stydim Chyba mezi židlí a filtrem asi nebude jelikož tam opravdu není co zkazit. Na kanystru fitru je šipka a všechny koše mají taky šipku a všechny koše se musí dát šipkou k šipce na kanystru a tím vznikne v pravém horním rohu trubka do ,které se nasadí hlava filtru ,která má takový čulok co sedne do te trubky. Hadice příjdou jak jsem již psal IN vstup OUT vystup. Možná že je to planý poplach a opravdu je třeba počkat delší dobu jak psal romant než se venkovní filtr zajede pořádně, ale je to divné. Hadice mám zarostlé hnědým sajrajtem. Ta filtrační vata co je navrchu je hnědo zelená takže asi to tam nějak funguje. Škoda, že ty fitry nemají nějaký průzor na tom kanystru aby člověk viděl co se tam děje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:23 amrtin Re: sasula
Já kvůli tomu do Ostravy ale nepojedu :-D :-D :-D
prosím o.t.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:21 Muž Pepino78 [49] Re: Danila
Mě šlape 700 už sedm roků bez problémů, takže vyhazování rozhodně neplánuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:18 amrtin Re: Danila
Já bych taky neřekl,tohle bude mezi židlí a filtrem... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:38 Muž sasula [274] Re: optimas
jinak, pokud by si ho vyhazoval z okna tak rekni, a ja si prijedu pod to okno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:35 Muž sasula [274] Re: Danila
neřekl bych mám jak 700 tak hodně 1200 a bez problému. proste se chce o ten filtr normálně starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2013 14:11 Žena Danila [4489] - SumciRe: optimas
Vzít a vyhodit z okna. tone Ty filtry jsou prostě problémový.... Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:39 amrtin Re: sasula
To neni špatnej nápad(s tim žrádlem) ano ,jen to doplňuje mojí předchozí úvahu palec .
p.s.:a nemusí to být nutně jen žrádlo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 10:41 Muž sasula [274] Re: optimas
a nebo bych pro tebe mel jeden z nejdulezitejsich ukolu.

Dej si zidli pred akvarko sedni na ni a jen koukej. treba tyden bez zasahu do techniky.

pokud chces vedet ze ti filtr filtruje, tak vem trochu zradla pro ryby a dej to k nasavacimu kosi. a pokud to nevyfoukne z vystupu tak ti filtruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 01:08 amrtin Re: optimas
Tak tohle začíná bejt čím dál tím zajímavější hmm ,protože pokud je vše správně,nemůže se dít to,co se děje. :-| Co ty náplně,nemůže voda někde protékat,aniž by prošla přes filtrační vložku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:09 Muž Robo [45]
Všechno je jak má. Koše sedí přesně na sobě. Sací koš je nasazený na značku IN a roztřikovací rampa je nasazená na ventil OUT
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 08:03 Muž sasula [274] Re: amrtin
naštěstí je TT celkem blbovzodrnej filtr. nadaj se tam prohodit vstupy a výstupy(pokud nepřehodí hadice, ale i to se lehce vyřeší)

Optimas:
když ten filtr dáváš dohromady tak dávej největší pozor na zapadání košů do sebe. Osobně to dělám tak že do tý trubky v každym koši strčím prst a podle něho poznám jak na sebe seděj. Dělám to takhle i s TT1200 a pokaždé se mi to vyplatí. pokud by neseděli dobře na sobě, tak tam budes mít bludné proudy a taky můžeš mít vodu na podlaze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:04 amrtin Re: optimas
No,vždyť říkám,že je někde nějaká zrada,zkonroluj ještě jednou jestli je dobře složený...A určitě je vstup a výstup tak jak mají být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:25 Muž ondralomnice [81] Re: optimas
Před koupí vnějšího filtru sem v akvu mal od ehaimu aquball vypadá podobně jako ten předfiltr ( akorát nemá čerpací hlavu) po zajetí vnějšího a vyřazení aquballu sem na sací koš akorát navlíkl molitanovou vložku z aquballu a předfiltr jak vyšitej až se opotřebuje :) tak koupím náhradní vložky (sou 2 v balení) za nějakejch 137 kaček a jede se dál ale tady to je skoro OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:06 Muž Robo [45] Re: Treeman
Dneska jsem se na tenhle předfiltr díval v Hornbachu za 209 kč, což jsem si řekl, že je slušná cena, ale když jsem ho vyndal z krabičky abych viděl jak to vypadá a jak se to napojí na tu EX700. Tak jsem se zděsil jak je to obrovské. Já se zbavím molitanové kostky abych měl v akva více místa a vrazím si tam zpět další obrovský válec, který není o moc menší než 20x10x10. Kdyby to byla kostka tak 6x6 cm takbych to bral jak předfiltr, ale tohle je spíše jako normální filtr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:00 Muž Robo [45] Re: amrtin
Když jsem dával ten nový filtr tak jsem ten bordýlek z toho starýho filtru vymačkal do toho nového a dokonce jsem tu molitanovou kostku obstříhal a dal místo toho aktivního uhlí. Jen mě zaráží, že kolem vrtulky a uvnitř ni, bylo toho bordýlku mraky a ve filtru nic. Tedy na mediích. Když jsem koše vyndal tak ze dna se zvířil ten detrit nebo bordýlek, ale na těch molitanech nic moc, spíše nic. Jemná vata co je nahoře je taková do hnědozelena. Někdy mám pocit jako by filtr nasál vodu z akva a hned šla do výstupu a neprošla dolů do filtru a pak ven přes media, ale možná to chce jenom čas aby se ten filtr zaběhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:52 Muž Robo [45] Re: amrtin
nitrivce jsem zkoušel už hodněkrát. Vždy při výměně vody tam trošku přileju. Zkoušel jsem i přípravek od Dennerle, ale ten nekalí vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:51 amrtin Re: Treeman
Jo,tohle je taky možnost.I když trochu dražší než vyhrabat v šuplíku starý filtr :) Ale mě to připadá moc veliké,jeden z důvodů ext.filtru u mě bylo málo místa v akva (na kytky) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:49 amrtin Re: romant
Jistě,neni nad bordel ze dna(nebo lépe ze zajetého filtru) palec ,taky to tak dělávám ano .Ale jestli ve dně nemá moc těch živých bakterií,tan nevim jestli by to pomohlo.Spíš to na mě dělá dojem,že je prostě něco špatně.A filtr jsem měl zanesený bakteriema za dva měsíce(jak jsem již psal) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:48 Muž Treeman [249] Re: amrtin
Fotka k příspěvku Já sem před svůj Tetra tec pořídil do akva předfiltr a popravdě když Tetratec po 1/2roce rozdělávám tak to je jen pro klid v duši a výměnu tý jemný filtrační vložky jinak předfiltr čistím 1x za 3-4 týdny propráním ve vodě .

www.akvaristik.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:45 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Poradil jsem sedláčtější metodu. ;-) Ovšem nic proti Nitrivecu, ale ten měsíc je na vnější filtr stále málo aby byl špinavej. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:39 amrtin Re: optimas
Jasně,uhlí už neplní svojí funkci.A průtok se nesnižuje,protože je něco špatně-evidentně se nevytváří kolonie bakterií,které by jej přicpávaly.Co tomu zkusit pomoct:nitrivcem...(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:10 Muž Robo [45] Re: amrtin
Ne, uhlí tam nemám. Dal jsem místo něj druhou jemnou vatu, ale to jsem psal. Na sání mám taky nasazenou kostku molitanu už měsíc a pořád se výkon nesnížil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:40 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Ono, teď už to je jedno, jestli tam to uhlí je nebo není, je stejně nefunkční, ve smyslu účelu ke kterému prvotně slouží a tak když tam to uhlí zůstane, stává se už podkladovým materiálem právě pro nitrifikační baktetrie a bude(je)osídleno a plnit funkci jako třeba ten navrhovaný nastříhaný biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:17 amrtin Re: optimas
Tos tam nechal aktivní uhlí?Já ho vyměnil za nastříhaný molitan ze starého filtru.Na sání jsem nasadil jiný(kvůli krevetkám,ale ten musim každých 14 dní prát).Po měsíci už výkon klesl tak,že jsem ho musel dát naplno a po dalším jsem musel filtr otevřít a vyprat vrchní (tenký) molitan.V rampě (i v hadicích) se vytvářejí kolonie bakterií(takové chuchvalce,které ucpávají dírky-čistim je párátkem).Takže po tom měsíci se začaly kolonie tvořit a nechtěl bych vidět,jak vypadá zbytek obsahu filtru-bude pěkně zarostlý :-| ,takže teď jede furt naplno,ale voda je křišťálově čistá a proud dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 11:23 Muž Robo [45] Re: romant
OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 11:15 R Muž romant [27987] Re: optimas
Odkal dno a tím bordelem ten filtr zalej a tu hlavu nech kde je, výkon stáhni tak na polovičku a až začne ještě více klesat, tak mu přidávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 11:10 Muž Robo [45] Re: romant
Jede furt stejně naplno. Když měním vodu a klesne hladina tak proud z rampy stříká až na přední sklo tak jako to dělalo po montáži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 10:59 R Muž romant [27987] Re: optimas
Jak se tváří výkonově, je staženej, nebo na plno, snižuje se jeho výkon, nebo je stále stejný? Vnějším filtrům trvá déle než se optimálně zaběhnou a budeme se zde bavit o době cca dvou měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 10:49 Muž Robo [45]
Zdarec pánové, vy kdo máte tenhle filtr za jak dlouho se vám tam utvořily ty nitrifikační bakterie nebo za jak dlouho se vám tam vytvořil na filtračních mediích ten hnědý bordýlek. Filtr mám namontovám od 26.9. filtrační media jsou origo pouze ve 3 koši jsem origo molitan vyndal a nahradil ho jemnějším a do 4 koše jsem přidal jednu filtrační vatu navíc. Jemnější molitam jsem tam dal asi v půlce října a druhou vatu minulý týden. Včera jsem se do filtru podíval jak vypadá a můžu říct, že žádné hnědé blátičko se nekoná vůbec se ten filtr nezanáší tím bordýlkem jak by měl. Molitan co jsem přidal tak je pořád modrý a není na něm vidět že by se na něm něco usazovalo. Pořád mám v akva vodu takovou trochu kalnou. když jsem vytáhnul vrtulku tak byla slušně zahnojená tím hnědým blátičkem. takže mám obavy jestli něco není špatně a jestli ten filtr filtruje správně. Jestli voda prochází tak jak má. Vrazil jsem zpět do akva Atmana 201+ořezanou kostku molitanu co mě zbyla a voda se krapet zlepšila. Může být něco špatně s tím filtrem? Koše jsou srovnané podle návodu podle šipek. Takže v pravém horním rohu je ta jakoby trubka a do ní se posadí hlava filtru hadice IN sání OUT výstup

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 20:50 Muž sasula [274] Re: optimas
nech origo i ty cerny kulicky... pokud budes mit prilezitost tak pridej dalsi keramicke valecky. osobne mam nejradeji od fluvalu...

ty cerne molitany jsou nahodou v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 20:34 amrtin Re: optimas
Říkal jsem,že za ten zákal filtr nemůže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 20:33 amrtin Re: optimas
Náplně jsem nechal originál,akorát uhlí jsem nahradil na kousíčky nastříhaným molitanem ze starého filtru.Vodu mám křišťálově čistou a to i po tom,co se mi stalo předvčírem(čistil sem molitan nasazený na sání a zapoměl filtr vypnout,načež do akva vylítla hromada bordelu :) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 20:16 Muž Robo [45]
jaké máte složení filtračních hmot v tomhle filtru. Orginál nebo jste něco vyměnili. Mě se tam moc nepozdává ten černý molitan, který se mi zdá příliš hrubý a pak ty černé kuličky se mě taky moc nepozdávaj.
jinak s tím mým zákalem to vypadá zatím tak, že to asi pomaličku ustupuje a vypadá to že to asi zapříčinilo hnojivo Easy life Ferro. Několika lidem se to stalo taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Měl jsem stejný problém s tím skimmerem.Nejen,že to nasávalo krevetky,kterým se tam evidentně líbí.Je tam spousta bodrýlku,co jim chutná,ale rasborky tam vždy zemřely.Zkoušel jsem nahoru nastáhnout různé síťky,záclony s různě velkým vzorem,ale bohužel to pak nesbíralo bordel z hladiny.Takže nyní skimmer pouštím jen 3x denně na 5 minut přes spínací hodiny a hladina je čistá a rybky ani krevetky nemají tolik času se tam dostat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:41 Muž Treeman [249] Re: optimas
já sem na zběr hladiny pořídil tohle : www.zoohit.cz/…

slouží to jako předfiltr a taky skimmer hlavně to jde připojit k mýmu Tetra tec a funguje jako předfiltr čistím 1x měsíčně. a Tetra tec čistím 1x za půl roku a to spíš jako prevenci než nutnost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:29 Muž Robo [45]
Filtr jsem rozebral a složený je dobře. Na boku je šipka a má se to skládat šipkou doprava kdy se pak utvoří jako by taková trubička v pravém horním rohu a do ní se pak nasadí hlava motoru. To je v cajku. Když byl rozebrán tak jsem ho hned i vymyl v akva vodě a bordýlek celkem slušný. Složil jsem ho na sání jsem nasadil kousek molitanu a uvidíme co bude dál. Ještě mě napadá jestli by ten opar nemohlo způsobit hnojivo. Používám řadu od Easy Life. Akva je založeno od 16.7.2013 což je celkem už dlouhá doba a nálevníky jsem měl hned po napuštění. Ten skimmer mám tenhle www.prirodni-akvaria.cz/… v Hornbachu ho mají za 590kč Já tam zkoušel nacpat do toho sání kousek molitanu jenže problém nastal, že ta hlava je pohyblivá kvůli hladiny a když jsem tam dal molitan tak to nasálo tu hlavu pod hladinu, protože tam vznikl podtlak. Tudíž se minul efekt sběru bordelu z hladiny. Molitan jsem vyměnil za hrubší molitan a stříhal ho tak dlouho dokud se ta hlava nepotápěla, jenže je to na hraně. Stačí jeden prudší pohyb vlnka a už je to sání pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 22:37 amrtin Re: optimas
Já si taky myslim že soudruzi někde udělali chybu-rozeber ho a zkontroluj.Tohle by se dít nemělo.Ta "slabá mlha"nebude mít s filtrem nejspíš nic společnýho - můžou to být nálevníci,nebo cokoli jiného(jak je akva dlouho zaběhlé?) a časem to zmizí.Já nasadil na sání molitan z jiného filtru(kvůli krevetkám a snadnějšímu čištění) a až po měsíci jsem ho musel vyprat,protože filtr ztrácel tah.Teď zase šlape jak má.Dovnitř jsem zasahovat ještě vůbec nemusel(a to mám v akva až moc ryb a šíleně moc kytek,takže bordelu habaděj). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:45 Muž DrChila [243] Re: optimas
I do skimmeru se dá nacpat vata a tím pádem to krevetky nenasaje ani tam nebudou líst:) Každopádně pokuď tam máš opar. Pokud ve vodě tak určitě nemáš to dobře sestavené nebo krmíš tabletama který se strašně rozpráší. A pokud máš opar na hladině tak to pomůže skimmer. Dělají i nástavce aby to nasávalo zespoda a přisávalo jakoby skimmerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:19 Muž Robo [45]
Jak často ten filtr čistíte? Mám ho teprve chvíli a voda v akva je pořád jakoby v takové slabé mlze. Občas se mi stane že začne být slyšek jak je ve filtru vzduchová bublina a filtr je hlučnější, tak jsem ho naklonil abych tu bublinu vytlačil ven, ale uvolnil se bordel z filtru a už to bylo v akva. Byl jsem nedávni v jednom akva showroomu a měli tam par akva v ADA stylu a vodu měli křišťálově čistou. Kdyby se nevlnila hladina nebolo by vůbec vidět, že tam je voda. Tak by mě zajímalo jak to, že ji měli tak čistou a já tam mám takový slabý opar. Když jsem se ho ptal jak je to možné tak se mě ptal co mám za filtr tak že mám ten EX 700 a netvářil se moc nadšeně. Doporučil mi abych si koupil hladinový skimmer od EHEIMu a je to fakt paráda, ale vždy přes noc mi do toho nalezou krevetky a ráno je musím vyhnat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 13:17 Muž Burik [727] - Aquascaping
EX700 na 110L akva,kde bude tak 90L vody není tolik,abys měl ten proud takovej..já mám EX600 v 54L a jede naplno

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=301