Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:36 Honza – Re: navik
Zastínění nic nevyřeší ,měl jsem hadice obalené staniolem a nebylo to nic platné. Nejlepší je hadice pročistit proudem vody (osvědčila se mi hadice u sprchy)tak jednou za 1/4 až 1/2 roku.Hadice jsou z 90% příčinou malého průtoku vody. Jinak mám TetraTec 700 již 2 roky a naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 09:38 fap – Re: Walker
děkuji za radu a přeji hezký svátek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 09:33 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: fap
Nejlepší je naplnit filtr co nejvíce, kolik se do něj vejde abyste v pohodě přiklopil hlavu, to musíte vyzkoušet sám. Potom už dopumpovat pumpou jen vodu do hadic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 09:16 fap
ahoj , chci se zeptat u filtr tetra tec ex 400,je lepši do něj nalit vodu hned a potom se nemusi tolik pumpovat?(protže u meho filtr ta pumpa moc nefunguje)asi každej filtr si vezme nějakou vodu s akva takže se stejně musí dolejt že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:32 jirikovar
Já nevím filtr mám v pohodě EX 700 ale problém mám s pumpou nejde mi napumpovat voda jinak zatim žádný problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:00 Muž samis [5] – Re: navik
A teď mi to šlo, roste to v hadicích i hned u filtru a ten je v úplné tmě, takže stínění nic nevyřeší. Nechávám to jak to je. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:50 Muž samis [5] – Re: navik
Ale jo, ta izolace na trubky je také z mirelonu, o to ale nejde. Asi ta taky nechám být, maximálně hadici omotám pod krytem, kde jde podél zářivky, tam je to nejhustější. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:41 Muž navik [908] - Sumci – Re: samis
Ne Mirelon, ten je v rolích, tohle se používá jako návlek - samo je to jako šedivá pěnová trubka se švem, který se dá lehce podélně rozpárat pro snadné navlečení - budou to mít v části instalatérské u zorvodů vody...
Má to pochopitelně smyl jen na části osvětlené nebo tam, kde by mohlo docházet k nechtěné ztrátě tepla. Sám to ale zatím nepoužívám, ten růst v hadici mi ani po půl roce nepřjde tak tragický, mám to jen v plánu, pokud by se měl zhoršovat průtok filtru...
Ta neprůhledná páska je taky možné řešení... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:38 pansuu
Jestli nejsou vidět při běžném pohledu na akva, neřešil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:36 Muž samis [5] – Re: navik
Šedá pěnovka ... MIRELON ??? To mi tam neproleze, spíš tedy jen omotat neprůhednou páskou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:32 Muž navik [908] - Sumci – Re: samis
Jinak růstu zelených řas by bylo možno zabánit zabalením hadice do pěnovky používané k izolaci rozvodného potrubí (šedá pěnovka - prodává se v Hornbachu-Baumaxu-Obi ve dvoumetrovkách pro různé průměry potrubí ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:32 Muž samis [5] – Re: pansuu
No právě že jsem ty hadice tak zamaskoval že jejich vyndání kvůli čištění bude porod. Nojo, člověk se učí na chybách hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:26 pansuu – Re: samis
O moc horší to nebude. Oni řasy si pokryjí své a co dál, a stejně to máš někde pod krytem ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 17:26 Muž navik [908] - Sumci – Re: samis
TEN "HUMUS" JE DLE MÉHO NÁZORU TVOŘEN I KOLONIEMI BAKERIÍ, TAKŽE POKRAČOVÁNÍ BIOLOGICKÉ FILTRACE, COŽ POVAŽUJI ZA UŽITEČNÉ - ŘEŠÍM TO JEN PŘI ČIŠTĚNÍ FILTRU KDY PROTÁHNU HADICE KARTÁČKY, ABY PŘI OPĚTOVNÉM SPUŠTĚNÍ FILTRU NELÍTALY CHUCHVALCE VEN Z RAMPY, POPŘÍPADĚ JI NEUCPÁVALY...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:22 Muž samis [5] – Re: apinek
No spíš uvažuju jaké to bude po půl roce, když po chvilce je to takové bleee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:18 apinek – Re: samis
vadí ti hodně,že jsou špinavý? hmm
v každejch hadicíhc je humus,nejsi první ani poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:16 Muž samis [5]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, jak často a jakým způsobem čistíte hadice filtru ? Mám ho v provozu cca. 3 týdny a je v hadicích už pěknej humus. Nevyměnit je za černé, nebo by v nich řasy rostly stejně jen by to nebylo vidět ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 16:23 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: apinek
Mam EX 1200 a pumpa taky nejede, protikal vrchem a uz jsem byl nucen i vymenit hlavu, btw, je uz delana trochu jinak nez ta moje raklamovana, takze nejakej problem tam asi fakt byl a nejenom u myho kusu. Spis to byla cela serie :-(.
Kazdopadne uz bych si tento filtr nekoupis a radeji si priplatil za eheim.
Pro srovnani mam eheim 2217 a fluval FX-5 a oba zatim bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:30 pansuu
kon napsal: měl jsem 700, teď mám 1200 a oba filtry v pohodě (tichý,minimální údržba, žádný problém při spouštění atd).Ze svých zkušeností je mohu jedině doporučit.
Ano, Kon je původním majitelem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 11:18 Muž kon [9]
měl jsem 700, teď mám 1200 a oba filtry v pohodě (tichý,minimální údržba, žádný problém při spouštění atd).Ze svých zkušeností je mohu jedině doporučit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:10 apinek – Re: bunda
no to se máš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:03 Muž bunda [28]
Já mám EX 700, prostě jsem to poskládal jednou pomalu stlačil pumpu, voda se začala nasávat do filtru. Jakmile se naplnil zapnul jsem ho do sítě a žádný problém. Jen jsem sním párkrát zatřepal, aby utekly všechny bubliny vduchu. Při čištění jen odpojím ten mezikus s hadicema a po opětovném připojení zase funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:40 aldas – Re: apinek
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:38 apinek – Re: aldas
taky si začínám myslet že jde jen o několik vadných kusů.znám totiž spoustu lidí,co jim tetra funguje už nějakej ten rok a neměli ani jeden problém.nebo se spíš jedná o několik "zdravých" kusů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:25 aldas – Re: pansuu
Já ho mám taky do nového akva a zapojení žádný problém,prostě jsem ho zapojil podle návodu,zlehka zapumpoval a už to jelo,těsní tak že nikde ani kapka palec
Nechápu tyhle problémy co tady píšete, asi se jedná o pár vadných kousků :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lukasmanak
Chápu dobře, že v ohybu sací hadice máte vzduchovou kapsu (bublinu)?
Nemáte náhodou na sacím koši návlek z molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 09:11 pansuu
Když to tady tak čtu, pěkně jste mě vyděsily. Mám do nového akva koupenej EX 700 a se začínám bát, abych ho vůbec dokázal uvést do provozu. Už to nebudu číst, teprve až ho zapojím.
Původní majitel ho měl 2 roky v provozu a jenom chválil(já mu věřím) a jako důkaz měl novej, EX1200 do věšího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 07:48 lukasmanak – Re: Sid
po pár krkoloných pokuses jsem ho zprovoznil,ale nepovedlo se mi ho dát do takového provozu ,aby fungoval podle mých představ,y rozstrikovaci rampy voda nestrika ,ale jen tece po té trubicce ,takze prutok je minimalni :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 00:40 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak s pumpou to je problém, chce to rychle mačkat. Já, jak jsem již někde psal, jsem celou hlavu rozdělal a vše včetně pumpy promazal silikonovou vazelínou. Nicméně pokud čistím filtr, tak mě voda zůstává v hadici a po otevření kohoutů, sloup vody sám uvede filtr do provozu. Pokud se čistí i hadice, tak se čistá hadice zapojí nejprve do filtru se zavřeným kohoutem, nalije se do ní voda po okraj a teprve poté se zapojí na rampu. No a pak stačí otevřít kohout a už to jede a pumpa není potřeba.
K těsnění, napadlo mě, že by se dala zvýšit těsnost tím, že by se drážka pro těsnění vypodložila.
Čímž by se zvýšil tlak těsnění jak na stěnu nádoby, tak i tvarová deformace pryže, by lépe vyplnila drážku.
Tímto se dá i oddálit výměna staršího O kroužku. Nutno ale podotknout, že opět musíme vědět co děláme! Nelze drážku vyplnit celou a pak mordovat silou hlavu na hrnec. Úplně postačí 0,5-1mm výplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: apinek
Dávám odkaz do vzkazů. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:26 apinek – Re: Sid
omlouvám se,tovíte,když se rozjedu,tak jedu smich
tak odpovídejte v klidu,neva ;-)
jasně že to chci vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: apinek
Jste na mě moc rychlý! Nestačím odpovídat... (Čučím přitom na Pottera...) :-D
Ten filtr běží v jednom akvišku, které jsem pomáhal založit a rozběhnout.
(Chcete ho vidět? Má tady prezentaci. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: apinek
Plánuji menší akviško, (něco kolem 300 l; 500 l je na můj "vkus" a hlavně podmínky moc velké..., zatím jsem se zasekl na osvětlení...), ale filtr do něj už mám - EHEIM 2217. :)
S originálními dvojkohouty a molitanovými náplněmi mě přišel na nějakých 2600,- ...
Mám možnost ho sledovat při práci ve 450 l nádrži a O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:13 apinek – Re: Sid
mohu se zeptat,kde vám běží ten 2217?už máte nové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: apinek
hmm Hmmm, tak to s tou pumpou jsem pochopil, ale řešení neznám... Třeba někoho něco napadne...
Já jsem v poslední době řešil "rozběh" EHEIMu 2217, který v základní verzi ani pumpu nemá a při normálním zasunutí zástrčky do zásuvky se nepovedlo vodu z akviška nasát. (Voda nepřehoupla přes okraj akviška a v ohybu hadice byl vzduch.)
(Jakýmsi nadstandarním doplňkem k podobně pumpou nevybaveným filtrům je "externí čerpací udělátor", samozřejmě za nemalý peníz... :-O)
Nakonec se mi osvědčilo použít "rázy" - několikrát (2x-3x) jsem rychle a krátce za sebou filtr zapnul a vypnul. Voda přehoupla, strhla s sebou vzduch a od té doby filtr jede 3. měsíc bez problémů... :-)
Fluval neznám, ale před chvílí jsem četl vaši debatu s MK na téma "hlučnost Fluvalu..." :)
Ke svému Tetra Tec Ex 700 mohu sdělit jen tolik, že mi běží už 14 měsíců v podstatě bez údržby. (Kdysi dávno jsem ho měl otevřený, abych zjistil, že jsem ho nemusel otvírat. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:03 apinek – Re: mara.m
" ma sice své mouchy, ale pokud je člověk vychytá a ví jak na ně tak je to bez problému"
.....
souhlasím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:02 apinek – Re: Sid
ještě jsem se chtěl zeptat,jakou filtraci budete mít ve svém 500l akváriu.že by tetra tec ex 1200? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:59 mara.m
Jelikož jsem také majitelem filtru TT Ex 700, dovolil bych si připojit pár poznatků. Některé už zde patrně zazněly, tak promiňte pokud se budu opakovat.
Problém s pumpou - také jsem tento problém řešil, pumpa nefunguje z důvodu zavzdušnění přívodní větve do filtru. Řešení: pomocí úst jsem nasál vzduch z přívodní větve, nechál trochu odtéct do kýble. Po napojení na filtr se samospádem celý zaplnil a s pozdějším odvzdušněním celého systému pomocí pumpy nebyl žádný problém.
Problém s těsností po naklonění - taktéž mi filtr po naklonění tekl, někdy i po čerstvém nasazení hlavy na kanystr. Myslím si, že důvodem přoc filtr tekl je méně pevná konstrukce kanystru a po naklonění došlo k větší zátěži na boční stěnu kanystru a možnému odchlípnutí od těsnění. Řešení: nenaklánět :-D
S filtrem jsem spokojen, ma sice své mouchy, ale pokud je člověk vychytá a ví jak na ně tak je to bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:51 apinek – Re: Sid
ok,vyřešeno....
projevuje se to tak,že když čistí filtr,vše vrátí nazpět,povolí ventily,naleje samozřejmě vodu do kanystru a chce napumpovat zbytek vody do kanystru,několikrát zmáčkne pumpu a nic se neděje.jako kdyby tam ta pumpa nebyla.já nevim jak lépe to vysvětlit,ale snad to pochopíte:)

nevim jestli mě má mrzet,že jsem si koupil fluval 205 místo tetra tec ex 700,ale mezi námi:)
obojí nejsou nijak super.na tetru je hrozně moc stížností,fluval hučí,má ošklivé hadice,nemá rozstřikovací rampu a upevnění hadic neni taky zrovna košér a hrozně hučí.
co vy si myslíte o fluvalu?
kdybych měl nějakou tu stovku navíc,vzal bych eheim 2224,ale pro mě je to pálka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: apinek
...i kvůli tomu,jak jste všude psal,že neumim nasadit hlavu na filtr...
Docela nadsazujete. :-) Ale jestli kvůli nějakému mému vyjádření nemáte klid, můžu to napravit. :-)
Stačí prohlášení, že si nemyslím, že by Apinek neuměl nasadit hlavu filtru Tetra Tec Ex 700 na kanystr?
Co se týče kamarádova filtru - jak se projevuje, že nefunguje pumpa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:32 apinek – Re: Sid
zrovna minulý týden jsem si chtěl tetru koupit ještě jednou,líbí se mi,má pěkný desing,fakt super.žádná hlučnost,paráda.když na to tak koukám,jsem rád že jsem si místo ní koupil fluval 205.sice má ošklivé provedení hadic(pro mě i hadice krátké,páč stojan má asi 80cm a akvárium je 50cm vysoké),hlučnost je tam velká,ale to přežiju :-)
dá se i říct,že jsem si jí chtěl koupit jak z finanční "krize",tak i kvůli tomu,jak jste všude psal,že neumim nasadit hlavu na filtr.chtěl jsem si jí koupit,abych zjistil jestli máte pravdu,nebo tak něco :-)
no třeba mě hlučnost bude jednou vadit u fluvalu a rád na tetru přestoupim,ale zatim to nehrozí.
ale jen tak mimochodem.....kamarád má taky tetru a nefunguje mu tam ta pumpa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lukasmanak
Vám se ho vůbec nepodařilo zprovoznit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:38 lukasmanak
Tak se přidávám k těm co filtr dělá psí kusy.Po vánocích letí na reklamaci.Filtr nejde odvzdušnit,a při pumpování je slyšet jak někde nasává vzduch dovnitř.... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:29 Muž Proky [3] - Cichlidy
Ahoj. Já mám taky Tetra Tec 700 a po půl roce naprosto OK, žádný problém s ním nebyl ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: lukasmanak
s nim netřes :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:02 lukasmanak – zdarvím.chtěl bych
zdarvím,

když zatřesu filtrem tak spod jedné spony tečou kapky vody.Setkal jste se s tím někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 20:12 fap
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 20:05 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: fap
Staci regulovat vyvod zpet do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 19:58 fap
zdravim, když stahnu vyvod (tetra tec ex 400) dejme tomu na polovinu musim stahnout i nasavání? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 14:21 langosh Re: carmelo
Řekl bych, že je to OK...
Roman X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=651