Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:16 R Muž romant [27987] Re: jiri5653
Průtok počítej u zaběhnutýho filtru ne více než poloviční oproti papírovým předpokladům a ty hadice jsou někdy zcela zásadní na vytékající proud vody z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:35 Muž jiri5653 [0] - ParmičkyRe: sasula
Filtrační substrát mám částečně nový a zbytek propraný - tím to nebude, ale zkusit to prohodit........... no uvidíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:33 Muž jiri5653 [0] - ParmičkyRe: patamatix
Díky za radu. Ty hadice mne taky napadly, ale nezdá se mi, že by tak trochu porostlé trubky na to měli vliv, ale určitě to vyzkouším a kolik si myslíš, že by měl být průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:29 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: jiri5653
zbavit se vzduchu v nasávacím kolínku, vždy po čištění hadic vezmu to koleno a celé to potopím do akva a otočím tak aby všechen vzduch vybublal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:09 Muž sasula [274] Re: jiri5653
co mam ja zkusenosti, zkus prohazet filtracni substrat... asi uz zarost...

a pokud i toho je v pohode. zkontroluj ulozeni osicky. pokud neni ve stredu nejede efektivne ( vymackane cepicky) staci vymenit ulozeni a jede jak novy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 17:55 Muž patamatix [408] Re: jiri5653
Ještě bych zkusil pročistit hadice,dělal jsem to tak,že jsem do hadice strčil kousek hadry,tak abych ji ucpal a pak hadicí od sprchy ji prohnal celou hadicí,tím se vyčistila komplet.Divil jsem se o kolik se zvýšil průtok. Ono totiž i to co se usazuje v hadici tu vodu zpomaluje. Ale nevím zda to vyřeší tvůj problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 16:36 Muž jiri5653 [0] - Parmičky – Dotaz na výkon Tetra ex700
Prosím o radu. Mám filtraci Tetratec ex700, jede mi 6 let nepřetržitě, ale potýkám se z výkonem. Filtruje tak 250 litrů za hodinu, což mi přijde málo, ten tlak je malý - nevím. Mám 350 litrů čistý obsah nádrže, filtraci umístěnou pod akváriem, takže tlačím asi 70cm nahoru. Čištění filtrace provádím tak jednou za dva - tři měsíce, trubky i kohouty jsou volně průchozí. Máte někdo zkušenost zda je ten tlak normální? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 21:31 Muž otano [0] Re: MailoVita
Rozmery TT EX 800 teraz fyzicky zmerané: 21,5 cm x 21,5 cm x 47 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 20:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MailoVita
Mám pri posteli dva kusy a nepočujem ich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:13 Muž patamatix [408] Re: MailoVita
Rozměry 26 x 25 x 50 cm (délka x šířka x výška) rozměry dle prodejce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:01 MailoVita Re: patamatix
Paráda, díky moc pánové :) Zvážím tu 1200, ten cenový rozdíl už není tak zásadní, pro mě byl limitem právě ten rozměr, pokud je do těch 30cm tak je to supr. Ještě jednou díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:27 Muž patamatix [408] Re: MailoVita
Hluku bych se nebál. Mám 700 a je naprosto tichý.Tak předpokládám,že ta osmistovka nebude o nic horší. Koukám na ty rozměry a zatím jsem nic nenašel. Ta moje 700 má hloubka cca 22cm,takže si myslím,že 800 nebude o moc širší. Ale pokud ti není líto peněz tak kup 1200 ;-)
Edit: dá se regulovat a až ti klesne výkon,tak budeš mít v zásobě dost výkonu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:24 - Re: MailoVita
Kúp si rovno Ex 1200-ku.Výška 50-60cm/ šírka a hĺbka 30cm.Ja ho doma mám rovno pri hlave a ani keď naň dám ucho,tak ho nepočujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:58 MailoVita
Fotka k příspěvku Zdravím,
snažil jsem se tady tech 80 stránek diskuze přečíst, ale nenašel jsem jasnou odpověď. Plánuji zakoupení TT filtru. Pro mou velikost akva (čistý objem 140 litrů) jsem zvolil 800 plus, což je snad nástupcem modelu 700? Chápu to dobře, alespoň z nabídky eshopů jsem to tak pochopil.

Nicméně k dotazu - akva je v ložnici, jak je to s hlučností?

A druhý dotaz je k velikosti filtru, zajímá mě jeho hloubka. Akva mám na stole (viz moje prezentace), chci to udělat tak, že prostor který pod stolem vznikl, rozdělím dřevotřískou (falešná stěna), vznikne tak místo naznačené na fotce a tam bych chtěl mýt akva technologii. Před touto stěnou pak bude čistička vzduchu (to je ta škatule na fotce) ... Proto na výšku je tak 80cm, na šířku 50cm, ale hloubka je limitující, tak aby to pěkně vyšlo je zde prostor cca 30cm - vejde se tam TT filtr?

V neposlední řadě, jak často je to s údržbou, v manuálu píšou že se některé s filtračních prvků mají měnit každý měsíc ...

Díky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 18:25 Muž otano [0] – šachtu nemazať ;-)
Heimdall, cezarmilan, patamatix: aj som si myslel, že nemazať, ale istota je istota, ďakujem vám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 13:07 Muž patamatix [408]
Mám filtr 3 roky a nikdy jsem nic nemazal a pořád jede jak má,jen jsem jednou zlomil osičku,ale to byla moje blbost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: otano
Drážka ako tu je už spomenuté tam byť má a netreba mazať nič. V tej komôrke treba dbať na to, aby gumička-čiapočka správne "sedela na spodku" v otvore určenom pre ňu.
App. ja nemažem ani tesnenia hlavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 23:27 R Muž Silent [5949] Re: otano
Mazat má smysl jen těsnění, případně gumové součástky. Mazat cokoli v rotorové šachtě nemá význam. A ano, ta drážka tam má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: otano
mazat, mazat, mazat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 20:26 Muž otano [0] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku cezarmilan napsal: Niekedy drnčí i preto, že v komôrke, v ktorej sa točí vrtulka, ostane vzduch a ten treba dostať von. Trebars potrasením filtra. Naozaj dobre skontroluj či sú na oske rotora obidve gumičky-čiapočky
Než som vypucoval filter: triasol som, hrkal, nahýbal, nepomohlo. Včera som ho otvoril, vyčistil, rotor, vrtuľku, komoru, všetko.... Čiapočky som mal obe. Zložil, pustil... Teraz je 24 h po čistení, ešte hrkoce vrtuľka, ale to vraj môže aj tri dni, tak uvidím, či sa potom utíši na úplné ticho, alebo aspoň lepšie, než pred pucovaním.
1. otázka: Mazať, alebo nemazať silikónovou vazelínou, alebo sprejom miesta, kde dosadajú gumené čiapočky, čiže v komore (na foto (ešte pred čistením) označené červeným kruhom) a v tom uzávere, ktorým sa uzatvára rotor s vrtuľkou do komory...
2. otázka: v komore na rotor má byť tá drážka? (na obr. označené šípkou)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: uniorn
Je potreba dodržať výšku umiestnenia filtra a hlavne musia hadice tesniť. Toto sú príznaky falošného nasávania vzduchu, pretože ináč by z neho slzila voda. Ak dobre tesní, tak niekde nasáva vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 21:47 Žena uniorn [21] - Rostliny – Filtr
Já jsem z tohoto filtru už zoufalá, po pár dnech se začne zavzdušňovat, průtok je úplně minimální a k tomu drnčí vrtulka a díky tomu ještě víbruje podlaha.. tak ho prostě vypnu - to se nedá snést.. :/ Věřím, že jsem měla jen špatný typ, ale příště vyzkouším jiný fitr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 20:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: otano
Niekedy drnčí i preto, že v komôrke, v ktorej sa točí vrtulka, ostane vzduch a ten treba dostať von. Trebars potrasením filtra. Naozaj dobre skontroluj či sú na oske rotora obidve gumičky-čiapočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 13:18 Muž otano [0] Re: prasan
prasan napsal: Mám 1200-ku a ak ho dobre poskladáš,sú to fakt tichučké filtre.
Veď to, veď to, preto ma trápi ten jemný, tichý drnčivý zvuk... :-( Pozriem, vyčistím, zložím podľa tvojho odporúčania, že najprv vrtulka na rotor a potom do hlavy a uvidíme, dúfam, že to bude OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 18:51 - Re: otano
Mám 1200-ku a ak ho dobre poskladáš,sú to fakt tichučké filtre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 15:13 Muž otano [0] Re: MonterMonty
Ako som spomínal vyššie, filter mám iba len dva mesiace, ešte som ho nečistil, ale gumičky na oske boli, pozeral som, než som ho 1x zapojil. Prečistím ho, keď prídu media a uvidím, či pomôže. Dúfam, že ano..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 21:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: otano
vyčistit rotor a jeho komoru , koukni se jestli jsi si omylem při minulém rozebírání nevylil gumičky které drží osičku rotoru , mě šlapou TT jak hodinky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 21:04 Muž otano [0] – Vrčanie vrtulky - rotoru
Mám 2 mesiace v prevádzke Tetratec EX 800 plus. Veľakrát som čítal, že znižujete prietok na vašich TT... Ja keď som to najprv, keď bol filter čerstvo pustený skúšal, či už vstupným, alebo výstupným ventilom, tak mi začala vrtulka (rotor) vrčať, hrkotať... Teraz, keď skúsim zo zvedavosti priškrtiť, tak to robí ten istý zvuk... Tak či onak, mám filter pustený na plno, lebo mi to tak vyhovuje, vyhovuje, či už kvôli prúdu v akva, alebo celkovo čisteniu.
Mám ale otázočku. Naposledy, ako som čistil predfilter, čo mám na nasávacom koši (mimochodom, v akej vzdialenosti od dna máte nasávací kôš?), tak som filter samozrejme vypol. Po jeho zapnutí mi vrtulka stále mierne vrčí, hrká. Nie je to nejaký hlasitý zvuk, ale je to zvuk, ktorý za normálnej prevádzky filter nevydával. Pri normálnej prevádzke len pekne, tichúčko šumel. Teraz trošku hrčí. A je to taký zvuk, ako keď skúsim priškriť niektorý ventil. Ale je to tichšie. A všimol som si, že sa mi aj znížil prietok a chystám sa ho 1x otvoriť a vyčistiť, ale ešte čakám na nové, kvalitnejšie média, tak to chcem urobiť pri jednom, že mrknem aj na ten hlučný rotor. Myslíte, že by to mohlo byť aj tým, že je priestor, kde je rotor už takisto zanesený, že preto ten zvuk? PS: vzduch vo filtri určite nie je a nepomáha ani vypnutie a rýchle zapnutie niekoľkokrát za sebou. To som skúšal a nič. Žiadna zmena. Ďakujem za každú radu, teóriu... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 21:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Denisa
Nebude dostatočne zaplnený vodou, je tam pod vrtulkou vzduch. To spôsobuje podtlak a preto vzduch vytláča vodu i tam kde nechceme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 14:07 Muž 150koni [653] Re: Denisa
EX1200 mi přisával vzduch na přívodu vody v adaptéru. Rozebral jsem adapter, namazal těsnění, složil a bylo po problému :-)Vzduch ve filtru dělá rachot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2015 14:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Denisa
Ono chroupání bude asi vzduch. Pokud po nějaké době nejhůře v řádu hodin nepřestane tak nejspíš filtr někde vzduch přisává.
Něž budete něco kupovat tak bych ho znovu otevřel a zkontroloval jestli je vše správně sestaveno a jestli těsnění není někde poškozené. Je dobré také těsnění občas trošku máznout (já používám nějakou lékařskou vazelinu z lékárny) - těsnění pak zůstává vláčné a lépe plní svou funkci. A i ta mastná vazelina vodu odpuzuje z míst kde je trošku nanesena.
Pokud to poteče a bude chroupat i nadále tak pak bych teprve hledal problém dál ať už v těsnění samotném nebo v nějakém poškození hlavy (to se mě ale nezdá moc pravděpodobné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 11:08 Denisa – filtr tetra ex 700
Dobrý den,
chci se zeptat na vnější filtr TETRA ex 700. Máme ho cca 2-3 roky, už jsme ho párkrát čistili, vše pak fungovalo jak má. Včera jsme ho opět čistili a po napumpování vody přes hadici do filtru jsme zapojili do zásuvky a filtr začal "chroupat" a pod hlavou filtru z přezek nám teče voda. Má cenu kupovat nové těsnění pod hlavu, aby to už neteklo, nebo je problém i jinde, když to chroupe? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:03 Muž 150koni [653] Re: sasula
sasula napsal: Dale mi na EX 1200 prosakoval adapter v miste nataceni kohoutu do stran - tam jsem to zalepil natvrdo chemoprenem pod vodu.
Tímto místem mi nasával vzduch do filtru. Rozdělal jsem komplet celý adapter, namazal vazelinou O kroužky + dosedací plochy kulových ventilů a smontoval zpátky. Problém tím byl vyřešen palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:27 - Re: Petr
Ako som písal v príspevkoch nižšie,treba sa naučiť správne vložiť rotor a keramickú osku.Dá sa to poskladať i na oko správne,ale keď to drnčí tak je to určite zle.Skúškou na sekundu dve na prázdno pred zložením filtra nič nepokazíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:24 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nie je to originál, ale treba si ustrážiť tie gumové čiapočky na oboch koncoch osky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2014 17:26 jamajcan Re: Petr
To není až tak nový poznatek ;-) Prostě si "sedla",osička a rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 17:20 Petr – hluk - drnčení
Mám nový poznatek, o víkendu jsem čistil akva, filtr vždycky vypínám. Po znovuzapojení filtr opět drnčel, takže sem sním zatřásl, jestli v něm není vzduch. Nebyl, tak sem ho nechal den drnčet v naději že to třeba přestane,ale nepřestalo. Už jsem ho chtěl rozdělat a mrknout dovnitř. Jen mě prvně napadlo že ho zapnu a vypnu (jen pokus). Poprvé - drnčel pořád, podruhé - drnčel víc, po třetím vypnutí a zapnutí - ticho. Tak teď už tomu vůbec nerozumím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 07:23 - Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Nasadíme hadice s ventilmi a ventily otvoríme. Začne natekať voda z akvária do filtra. Počkáme až to stíchne a filter spustíme. Pri tečení vody do flitra vychádza z rampy vzduch, teda malo by to riadne bublať.


V prípade,že je filtračná komora prázdna,bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 07:16 - Re: koblih
Zo spodu hlavy nad rotorom je taký uzáver.Na ňom sú zakreslené šípky pre otvorenie a zavretie.Jednoducho sa to pootočí a dostanem sa k rotoru.Rotor sa von vyberie jednoducho potiahnutím.
Viď. CZ manuál str.123-124 bod 15.
www2.tetra.de/…
Pozor ako Milan napísal na vymedzovacie čiapočky pre osku rotora,aby ste ich nechtiac nevytratili do odtoku.
Celá hlava sa dá taktiež zospodu rozobrať,je to na skrutky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2014 21:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ak nečistite hadice, tak ich nechajte aj s ventilmi v akváriu (ventily pochopitelne von ;-) ) Filter čistite až naozaj klesne jeho prietok, netreba to robiť často. Odopnite klipsne a druhými poistnými páčkami potiahnutím hore (obe súčasne) oddelíte hlavu od kanistra. Nič zložité. Ak chcete vyčistiť priestor kde je rotor (rovnako netreba často) tak dbajte o to, aby vám nevypadla (do sifónu) gumená čiapočka. Sú dve, tak dbajte, aby bola oska v oboch (jedna hore, druhá dole). Ak chýba netreba filter spúšťať, rovnako by som nedával namiesto nej niejakú privizórne urobenú. Vrtulka sa točí potom nepravidelne a môže sa "vyhlodať" komôrka v ktorej sa rotor krúti. Takto si oodpíšeme hlavu filtra priskoro a na furt.
Pri nasadení hlavy je potrebné navlhčiť tesnenie hlavy (guma okolo hlavy filtra), alebo ak je "libo", tak použiť silikón. Hlavu pritlačiť na doraz a zavrieť klipsne a potom poistné.
Nasadíme hadice s ventilmi a ventily otvoríme. Začne natekať voda z akvária do filtra. Počkáme až to stíchne a filter spusyíme. Pri tečení vody do flitra vychádza z rampy vzduch, teda malo by to riadne bublať.
Ak po tomto okolo hlavy slzí, dokonca tečie, tak treba skontrolovať či je filter pod akváriom v patričných udaných rozmeroch. Teda treba dodržať určený limit. Ak je príliž nízko pod akváriom, tak môže slziť. Ak tečie i tak, je načase vymeniť tesnenie hlavy.
Ak sa toto dodrží, tak filter dokáže niekoľko rokov slúžiť v úplnej tichosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 20:59 koblih Re: prasan
Jak pisete rozebirani rotoru a cisteni vrtulky to rozebirate hlavu filtru,jak?nejde to vycistit bez rozebrani?koupil jsem tento filtr starsi a jak jsem ho zapojil tak voda snej uplne strikala musel jsem skrtit prutok ted znej voda sotva tece na plny vykon u vrtulky jde videt spinu muze to byt tim?filtr kompletne vycisteny a odvzdusneny zedny vzduch ani v kolinkach hadice vycistene tlakem vody a molitanovyma kouskama.uz nevim co stim.pomozte mi az to zas funguje.dekuji a omlouvam se za chyby a hacky pisu z tabletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2014 19:32 Muž Robo [45]
Nebo tu www.akvarista.cz/… a posílají to přes uloženku a přes ní je doprava jen 40kč při platbě předem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2014 18:57 Muž olivis [32] Re: uniorn
"gumový zobáček" se kupuje současně s vrtulkou např. zde:
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:13 Žena uniorn [21] - Rostliny
Přesně tohle mi dělá moje Tetratec Ex700 taky, co jsem tak vypozorovala za "sucha", je špatně nasazená vrtulka, točí se sekavě a dělá to strašný rámus.. K naštvání je, když už je filtr plný vody a je otáka náhody, jestli to bude drnčet, nebo ne. Někdy to vyjde, jindy musím otvírat přeštelovat a zkusit znovu.. třeba 5x.. chybí mi ten gumový zobáček, na kterém je tyčka ve vrtulce,tak mám nějaký improvizovaně vyrobený..Původní jsem nesehnala.. Celkově je ale filtr po pár letech o dost hlučenější, než býval.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 08:19 - Re:
Dôležité je aby sa pri čistení rotora,tento dobre nasadil na vymedzovaciu pätku.Zle nasadený síce točí ale pritom drnčí.(normálne sa takto dá všetko zložiť a navonok sa to javí ok)
Môj osvedčený spôsob(TetraTec Ex1200): Rotor nikdy nevkladať skôr ako osku.Najprv treba nasadiť rotor na osku a tak súčasne vkladať dnu.Po zložení na sekundu dve treba vyskúšať chod rotora zasunutím sieťového napájania do napätia.Vždy po vyčistení filtra ho po zoskladaní napustím čistou vodou.Vyhneme sa takto dlhému pumpovaniu a následne drnčaniu rotora na prázdno.Zároveň sa vyhneme poklesu hladiny v akváriu po spustení filtra.Filter sa takto toľko nezavzdušňuje.Všetky tesnenia a tesniace časti vystriekam Eheim silikonovou vazelínou v spreji.
Písalo sa tu aj o pretekaní cez pumpovaciu časť.Najčastejšie sa to deje pri už riadne zanesenej filtrácii,ak skúšame zapumpovať počas behu filtra.Táto pumpovacia časť sa používa LEN PRI ŠTARTE!! (niekto pumpuje o dušu aj keď netreba
:-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 13:53 Muž Robo [45] Re: Petr
Protože v NĚM není voda. Je to maras to automatické dosazování. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 13:09 Petr Re: Robo
a co mělo být to : německém ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 12:09 Muž Robo [45]
Sakra teď se dívám co jsem to tam napsal za bejkárny. Jaké srnčí, co to hergot je. Aha psal jsem z mobilu a nemám vypléautomatické dosazování slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 11:35 Petr – hluk (drnčeni) filtru
Už ten filtr pár let mám a myslím že vím jak se chová po otevření a následném zavzdušnění. Teď to bylo jiné. Jediné co mě napadlo, že by v přítokové části filtru (hadice ne tu jsem zkoušel) byla nějaká nečistota, šnek nebo prostě něco co by brzdilo dodávku vody na přítoku. Filtr by pak "víc" vody vytlačil než by přitékalo a tím pádem by v místě kde je rotor, mohlo vzniknout místo kde je míň vody a proto by to drnčelo. No uvidím až příjdu z práce, jinak se zdá že se zastavil i únik vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 09:46 Muž Robo [45]
Srnčí proto že v německém není voda. A si vodu natáhne tak to přestane. Taky jsem ho měl a po každém čištění to v hlavě velice hlásit drn čelo dokud ne natáhl vodu. Pak ztichl

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=101