Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 10:38 speca Re: jen
Mam taky TetraTec 700 kdyz ho vytahnu na chvilku z elektriky nebo vypnou proud i na dve sekundy zacne pomalu tect. nevite co s tim je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 17:09 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: romant
Bohužel jsem to predikoval správně. :-( Dík za bleskovou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 17:06 R Muž romant [27982] Re: gennaro
Tvoje otázka je zároveň i odpovědí. Nad akvárko ne, čerpadlo ve filtru nemá funkci sací, ale výtlačnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 17:03 Muž gennaro [8] - Afrika – Tetratec
Ahoj,
měl bych dotaz bdue mi fungovat filtr od Tetratecu když bzde umístěn nad akváriem místo tradičního umístění, tj. pod akváiem? Nevím jestli voda do filtr neteče samospádem....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 07:06 Muž soubi [32] Re: Ivoš
...nechal jsem to dělat na zakázku u jedné firmy u Brna.Zmáli to perfektně za 14 dnů jsem to měl od zadání(NC pila. Poslal jsem jim papírovou šablonu a vybral druh pěny.V košících sedí líp než originál od Tetry. Bylo to sice dražší(cena hupnula díky poštovnénu), ale mam na "chvíli" vystaráno. Jsou k mání. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:53 michond Re: Ivan
Měl by být celoplastový, materiál je chemicky odolný. Jediný kov, nerez pojistný kroužek je pod modrými, pohyblivými koncovkami rychlospojek a je vně připojené hadičky. Tudíž není v kontaktu s procházejícím médiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 15:37 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: soubi
Kde ti ten biomolitan tak skvěle střihli???Pochybuju, že to je práce nějaké švadleny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2011 10:55 Muž soubi [32] Re: soubi
Fotka k příspěvku ...ještě jsem si nechal dělat pořádný filtrační média.
spodní koš - původní bio molitan(je hrubý)
prostřední - středně hrubý
horní - jemný a na něj originál vatu.
Funguje to výborně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:46 Muž soubi [32] Re: Mikyjawak
já mám EX600 a jsem sní naprosto spokojený. Jo ten kryt jsem upravoval taky. Stačil kapesní nožík bylo to OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:43 R Muž Silent [5949] Re: Ivan
Pokud kov tak nerez. Nějak ale nechápu na co je k tomu Tetra tec Ex 700 potřebuješ. Ten přece regulační kohouty obsahuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:37 Ivan
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli nevíte, zda-li tyhle ventily od FESTO obsahují nějaké kovy uvnitř ? Chtěl bych je dát před ty z filtru tetra EX700. Tyhle FESTA jsou původně na vzduch, ale snad by měly být i vodotěsné ?! A nebo ... jakou povrchovou úpravy by měly mít ty kovové, aby to neškodilo ? Chrom ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:45 R Muž Silent [5949] – Re: Mikyjawak
Rašelinu jakožto hmotu obohacující o huminové látky bych rozhodně dal do posledního koše ve směru proudění vody a zakryl trochou filtrační hmoty. V žádném případě bych nekombinoval rašelinu a aktivní uhlí. Bylo by to kontraproduktivní. Tvoje volba ohledně výrobku je dobrá. Sera granulát je vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:31 Mikyjawak – Re: Haimdol - Rašelina ex 700
Dík za radu. Problém to nebude už jsem nato koukal jsou tam výlisky, takže jdu do něj za týden ho obědnám. Ještě bych měl jednu otázku ohledně ex 700. Místo aktivního uhlý bych si tam chtěl dát rašelinu. Mám totiž neonky a tetry, které si potrpí na malé PH. Kam umístit rašelinu? na začátek nebo nakonec? a jakou račelinu? mám v plánu granule od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 09:30 R Muž Silent [5949] – Re: Mikyjawak
Pokud má kryt výřezy na průvlak hadic a armatury, případně odnímatelné výlisky neměl by být problém. V jiném případě si budeš muset poradit sám nejlépe jemnou pilkou :) . Jde to. Už jsem se s tím setkal. Tvrzený polystyren se řeže poměrně snadno ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 02:47 Mikyjawak – nákup ex 700
Tak jak to tady tak čtu, tak si ho taky pořídím. Přemýšlel jsem o 600, ale koupím tu 700.
Mám 112L a vněm nějaký vnitřní Aqua Turbo 550. Do třech dnů se mi zanese a molitanovou vložku musím vyčistit.
Spíš bych se chtěl zeptat, jestli má někdo Tetra ex 700 v akváriu, kde má plastový kryt – jestli ho musel nějak upravovat a jaký to byl problém? Ty černý plastový kryty jsou poměrně nízký tak jestli to nebude dělat nějakou rotyku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:44 Muž Farrael [28] - Živorodky
Tak jak to tak čtu tak docela koukám, jak je to kus od kusu co se týče poruchovosti :-) Já mám EX600 už třetím či čtvrtým rokem. Spíš to druhé :-) Už si to nepamatuji, kdy jsem ho kupoval :-) a stále jede krásně. Jedinné co má nové jsou hadice. Výkon už je možná lehce menší, než býval kdysi, ale tak vrtulka je stále původní a už má taky svoje natočeno že :) Co se týče toho tlačení na hlavu tak plně souhlasím, když člověk zatlačí málo, nebo dá moc vody, tak má filtr tendenci téci. V druhém případě se zbavuje přebytečné vody. Vždycky to vyřešim tim, že otočim kolem filtru hadr a za chviličku je pokoj jak to odkape. Je to perfektní filtr, nemůžu si ho vynachválit :-)
Jo PS: Nikdy jsem ho vazelínou nemazal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:55 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: martmart
náhradní díly jsem kromě té zmiňované vaty nepotřeboval, ale Tetra je poměrně dobře zastoupená a běžně náhradní díly i náplně vidím v obchodech. na netu se dají taky dobře sehnat. filtr je absolutně tichý - dřív byla údajně série, která dělala randál, ale ta byla snad stažena z prodeje a už se prodávají jen super výrobky.
co se týká velikosti, tak bych asi radši šel do toho většího ex1200 - www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:19 Muž martmart [106] – Re: arnošt
jeste dotaz, na rozmery viz vyse, odhaduju nejakych 350l vody bude stacit? nebo radeji vetsi?
jak je to s hlucnosti, nahradnimi dily .... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:15 Muž arnošt [37] - Rostliny
kupoval jsem ho shodou okolností právě u exo-eko už před dvěma lety a za tu dobu jsem tam pouze 2x vyměnil filtrační vatu. Jsem spokojený - možná jen ještě přemýšlím o drobné změně filtračních medií, protože ty umělohmotný kuličky mi přijdou k ničemu - bakterie se v tom nemají šanci uchytit - na to je to moc hladké a děravé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:28 Muž kon [9] – Re: pansuu
to mám radost :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 12:55 pansuu
Kupoval jsem ho z druhé ruky, 2 roky v provozu, majitel se dušoval, že nikdy neměl žádný problém. U mě běží další 2 roky, opět bez potíží. Čistil jsem ho asi 2x, zatím těsní, nevrčí ani nechrčí smich Mohu jen doporučit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 06:33 Muž martmart [106] – Re: martmart
samozrejme dekuji za jakoukoli jinou radu ohledne jakehokoli jineho filtru :) dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 06:23 Muž martmart [106] – jaky filtr pro akv 450l - 180x50x50?
pekny den, koukal sem na tenhle www.exo-eko.cz/… k akva se po 10ti letech vracim a je to cele nekde jinde :)) diky za rady, namitky, poznamky, atd atd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:27 Žena ufinka [28] - Asie – teče
potvrzuji, jestli vám filtr někomu teče kolem hlavy u přezek, většinou to je tím oddělávaícm dílem s kohouty, ne gumičkou kolem hlavy...
Mně začal téct po 3 letech akorát po záruce. Díl stojí do 400 Kč. Po 2 letech byl taky problém, hrčel, myslela jsem , že je problém v zavzdušnění, ale byla ojetá vrtulka motoru...výměna ok..
JInak jsem s filtrem ale spokojená, je tichoučký a dobře se s ním manipuluje.
Jen možná nahraďte některé náplně jakou koule hrubým molitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:21 Muž Snofrev [54] – Re: Peerwulf
Zkuste s ním párkrát zacloumat a měly by se uvolnit zbylé bubliny vzduchu.
Pokud je špatně odvzdušněn, tak to v něm jakoby šumí a v hadici jsou vidět stoupající bubliny, které uvidíte následně v akva.
Pokud ani po zacloumaní žádné bubliny nejdou a dělá bordel, tak reklamovat.
Já mám ten svůj 2,5 roku ve skříni na přeložené utěrce půl mětru od hlavy a v noci nic neslyším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 13:56 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Jj, vím že by filtr měl běžet non-stop, ale když se u toho nedá spát, tak mi nic nezbývá, zavzdušněný určitě není a sestavoval jsem ho už 3x a pořád to je stejné...na ko.ot no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 11:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Taky je potřeba pořádně odvzdušnit, pokud tam máš vzduch, tak to pak slyšet je, jinak by nemělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:51 Muž hlavson [0] – Re: Peerwulf
To asi bude něco špatně v tom filtru už od výrobce, taky jde o to jak s ním zacházeli při dopravě. Nebo se podívej jestli je dobře sestavenej a koše sedí v sobě jak mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:42 Muž Yirka [9118] – Re: Peerwulf
Na noc vypínaný filtr je k ničemu. Musí běžet nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 06:44 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: csnoro
no, tím jsi mne moc nepotěšil. Ten můj od začátku vrčí. Na noc ho musím vypínat. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:31 Muž csnoro [7]
Ja ho mám od marca,ide bez závad a hlavne aj po tichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:24 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chtěl bych se zeptat na hlučnost tohoto filtru. mám ho asi měsíc a od začtku trochu hučí a chrčí, není to nic extra, ale jak jsem se tady dočetl že někdo spí půl metru od toho, tak to bych já fakt nedal. čím to může být a co by jste doporučili?? Hooodně rád bych se totiž obešel bez reklamace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 09:36 Pietro69 – Těsnění
Taky mi po 2 letech bezproblémového provozu začal filtr téct. Vypadalo to jakoby to teklo přes hlavní těsnění víka, ale není tomu tak. Někde tady jsem narazil na přispěvek, že tečení způsobují netěsnící O kroužky na mechanizmu rychloupínače příruby hadic. A opravdu, když jsem přírubu rozebral, zjistil jsem, že jsou úplně potrhané. Trpí častým otevíráním a zavíráním mechanizmu. Jsou to takové malé o-kroužky na ose vyklápěcího mechanizmu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: smoula
Na to nepotřebuješ technický výkres, odšroubovat šroubky a jsi uvnitř kde není nic co by vyskákalo. Pumpu drží myslím 2 šroubky, v pumpě je péro, přítlačná destička a guma žádné složité mechanizmy. Vše styčné promazat silikonovou vazelínou. Pokud nemáš silikonovou vazelinu, dá se koupit v rybářských potřebách, chtěj sil.vazelínu pro muškaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:52 Muž AmorFati [37] - Amerika
Dávám tomu jen 90 % (rozebírat znovu se mi nechce), ale já to rozebíral kvůli přístupu k rotoru a zjistil jsem, že po otevření hlavy jsou tam všechny součástky zalité plastem... Myslím, že se nedá dostat ani k té pumpě. Ale ruku do ohně za to nedám, už je to nějaký pátek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 07:31 smoula – RE: ČaJan
Mám stejný problém, můj dojem je, že by to mohlo být ruční pumpou. Mám všude nové gumičky, ale přesto to pod výkem teče.
Nemáte nekdo zkušenost s demontáží celé hlavy, tak abych se dostal na pumpu, nějaký technický výkres?http://rybicky.net/obr/s/01.gif

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 04:56 kreten – Re: ČaJan
Pokud je to sedmistovka - tak serie F30,G30 a CH30 výrobce opravoval modelovou řadu a mění filtry kus za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 00:51 Muž ČaJan [44] - Amerika
Bohužel podobné zkušenosti mám také,filtr běžel a po několika dnech bezdůvodně začal téct. vyměnil jsem těsnění pod hlavou a tekl ještě víc. když ho nakloníc nebo úplně otočím teče jak blázen. navíc mám dojem, že víc než hlava netěsní díl s ventily. vylévám vodu z hlavy dírkou na přívodní el. kabel, kde by vlastně vůbec neměla být. a samotná těsněníčka jsem zatím náhradní neobjevil, jen celý díl :-(.navíc zjevně ani nejsou opotřebovaná, přesto že mám filtr (bohužel) z druhé ruky. Budu zkoušet další fígle tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 12:18 R Muž Silent [5949]
Možná naddimenzované co se průtoku týče, ale netvrdil bych to u obsahu hmot. Těch není nikdy moc ;-) . Myslím, že TetraTec ex700 na 240ti litrovou nádrž při rozumném zarybnění stačit může, ale je to na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 12:09 Muž karelpavel [18] – Re: csnoro
Stačit ti to určitě bude, říká se, že tyto filtry jsou nad dimenzované ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:45 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: remusator
na 11l AQ je to dost ale da se prikrtit takze muzu jen doporucit s fluvalem mam velice dobre zkusenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:45 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: csnoro
jo stacit by to melo preci jen ma to 700l prutok coz mas cca 3x vice ez objem AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 11:39 remusator
Sice ti neporadim, ale chcel by som sa ta ja opytat.
Tiez planujem asi 112l akvarko k tomu externy fluval 205ku co je urceny na rovnake objemy akvaria a ma podobny prietok.
Preto teda otazka > nerobi ti to v 112ke vir ? Nemeta to tam s rastlinami a so vsetkym ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 10:57 Muž csnoro [7] – Filter tetraTec EX 700
Mám filter TetraTec EX 700 pre akvária od 100-250L a používam ho v 112L nádrži ale chcel by som si založiť 240L akvárium.Chcel by som sa opýtať či mi zaisťí dostatočnu filtráciu. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:52 Muž Farrael [28] - Živorodky
Mno mě jede taky EX600 ok. Akorát teda už je časem horší průtok než při koupi. Ale nevadí mi to. Aspoň tam neni tornádo :-) Přece jenom už má téměř dva roky mam ten dojem matný :-) Možná už přes ně. A tekl mi snad jen jednou, ale to díky tomu, že mi tam něco se ulomilo, ale to už se samo vytěsnilo nějak takže fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 10:29 Miroslav – Nějaké nahradní díly na filtry tetra tec 600,700,1200

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:42 Muž Drak [0]
tak dneska sem si ho koupil na inzerat za 990 :) po zapojeni mi prutok prijde dostatecnej a tiichost taky vyborna tak doufam ze to tak vydrzi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:26 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: vladislav
Hm... ja mam EX 600 a EX 400. Neviem si ich vynachvalit. Tu 600uku mam cez dva roky a ziadny problem.
Mozno zla seria ci co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 14:30 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak jsem měl možnost poznat už 3 kusy filtru Tetra Tec Ex 700...Dva úplně nové ,které tekly hned při první instalaci ..Tak jsem si nakonec koupil Fluvala 205...A ten třetí kus jsem dostal na inzerát k akvárijnímu setu...Takže řekněme pomalu grátis.. :-) Jel jsem na něm 5 měsíců bez problémů..Ted mě začal z ničeho nic zlobit ..I po všech snahách ho znovu zprovoznit ne a ne..Než bych dával penize do jeho opravy ..Tak jsem šáhl po jiné značce..Jak se říká do třetice všeho dobrého a zlého.Já bych už do filtru této značky filtru už asi nešel..Myslím,že tohle už není náhoda a trefení na špatný kus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 12:09 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Na skusku ci je zla punpa, skuste dat filter nizsie (pod AQ). Ak si aj tak nenasaje tak chybna.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29878x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=501