Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 20:24 Petr333 – Re: DrBolíto
Dobry den tento filtr pouzivam bez vetsich problemu 2 roky. Ale po znovuzalozeni akva, kdy byl filtr asi mesic na suchu, tak zacal vrcet. Nevite cim by to mohlo byt. Zrejme to dela ta vrtulka. Vrceni neni stale, ale jakoby nahodne drnkani (nevim jak to popsat). Nevite co stim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:04 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já ho mám rok a neměnil jsem žádné těsnění, ale pravdou je, že jsem ho čistil jen asi 4x a to 2x kvůli potěru ancíků co vlezli do filtru.
Filtr mám na biologické čistění vody a ne na odkalování! Nutno podotknout, že při čistění skoro nebylo co čistit u mě to vidím tak na 2x do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:46 Petr Vlček – Klasika - jaký filtr do 300 l
Ahoj, jaký filtr by jste mi poradili do mého nového 300 l akvárka? Chystám se na výrobu vlastního, takže mi jde spíše o parametry - průtok za hodinu. A jestli znáte nějaké čerpadlo, které to utáhne a bude dostatečně tiché, budu moc rád. (myslím, že stačí 600l / h, po průtoku filtracema asi polovina) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 06:12 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Každopádně mě začal téct jinde, než ve zmíněném místě dvou těsnících kroužků. Ty jsem totiž samozřejmě vyměnil a tekl stále. Naštěstí se při reklamaci s opravou neprděli a poslali rovnou celý nový filtr. Jinak doba po kterou fungoval byla jeden rok, což opravdu není žádná sláva. Snad to teď bude lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:38 zeck – Re: TAMY
Moje řeč :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:13 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako som cital toto vlakno, filter ma sluzit nam, respektive nasim zverencom, nie my jemu. A menit tesnenia, bat sa ho coby len dotknut aby netiekol, nenaklanat atd sa mi nezda moc dobre..

U inych filtrov male nedostatky berem, ale ved sa jedna o EXTERNE filtre, a tam je myslim hlavnym konstrukcnym zakladom to, aby netiekol... Evidentne sa uz setri aj tam, kde sa nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 18:36 Tomas01 – Re: Yirka
TO je hodně často. To se teda prodraží....Ve stejné cenové relaci je Fluval a je klid ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 18:20 Muž Yirka [9126] – Re: Jindra
Údržba každého přístroje je bezesporu třeba, ale měnit gumová těsnění každého půl roku-tam je podle mého názoru něco špatně buďto v samotné konstrukci nebo v montáži a demontáži při údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 15:08 Jindra – EX700 dva roky zkušeností
Tento filtr vlastním přes dva roky. A moje poznatky jsou takové. Ve filtru používám originál média (akvarijní vata a neorigo filtry snižují průtok). Tečení filtrů jak uvádíte nezpůsobuje hlava, ale adaptér zasunutý v hlavě kde jsou dvě malé gumičky na ose zajišovací západky adaptéru. Měním jednou za půl roku a neteče. Kdo nevěří ať si sundá stříbrný kryt a sestaví filtr bez něj. Zavzdušnění je příčinou prověšení hadic, pod vodou mám nasávací koš i vyústění rampy a není problém, při uvádění do chodu filtr před uzavřením naplním a nemusím ani pumpovat. A co se týče čištění hadic, není nic jednodušího - filtr zapojíte mimo akvvárium bez náplní!!! a hadice dáte do kýble který simuluje akvário. Jako oběživo použijete směs sava a teplé vody a necháte běžet - po dvou hodinách jsou hadice jako nové.Pak jen filtr propláchnete teplou vodou, dáte vložky, naplníte vodou, zavřete a připojíte. Nevidím jediný problém s tímto filtrem. Základem je údržba a ne jen myslet že všechno bude fungovat věčně bez starostí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 12:03 Muž Gerrik [5] – Re: Yirka
Takže upraveno, průtok se evidentně zvýšil, zatím to šlape bez problémů, řasa se tolik nedělá palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 11:57 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: PETR
Jeden EX 1200 to utáhne, možná jen bude trošku hlučnější, ale má možnost silnějšího tahu. Dvakrát EX 700 by měl být dohromady tišší, ale vyvine nižší tah. Výhoda je, že EX 1200 je podstatně levnější, asi o 50%. Osobně bych volil EX 1200. Mám EX 700 i EX 1200. Tah je dobrý hlavně na sběr detritu, celkový průtok by měl být asi podobný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 16:33 PETR – TETRA TEC EX 700
Prosím o radu je lepší použít pro 600l akva tetra tec ex 1200 ,nebo dva tetratec ex 700 jedná se mi o to že už jeden tetra tec ex 700 mám .díky za vaše podněty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:07 Muž Yirka [9126] – Re: Gerrik
Dej, dej, ale opatrně s utahováním, utáhni to s citem ať nedopadneš jak s těma packama. Je to slabší místo filtrů Tetra Tec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:02 Muž Gerrik [5]
jo, a tu pásku tam somozřejmě dám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:59 Muž Gerrik [5]
o, díky, tak jednoduchý způsob mně nenapadl potlesk Dělám to proto že za prvé se mi ten průchod kulákem vždy přicpe, musím čistit. Za druhé, jak ho pořád rozdělávám tak se mi povedlo poutrhávat všechny packy co tam jsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:55 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Gerrik
Až to tam dostaneš třeba nahřátím tak tu hadici stáhni nějakou páskou...nebo si koleduješ o vytopení místnosti a ryby na suchu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:49 Muž Yirka [9126] – Re: Gerrik
Moc nechápu proč odstraňovat kulák, ale budiž....hadici zkus nahřát, třeba fénem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:36 Muž Gerrik [5] – Hadice jak připojit
Fotka k příspěvku Nemá někdo zkušenosti s připojením hadice k hlavě filtru EX700? Chci vyhodit kulový ventil a připojit to napřímo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 20:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak musím trochu poopravit názor na tento typ filtru...sehnal jsem si na inzerát větší akvarijní set jehož součástí byl i tento filtr..jelikož jsem měl špatné zkušenosti popisované o pár příspěvku nad tímto..tak jsem ho vzal jen,že byl půl roku starý se záručním listem..a byl za ..babku..nedalo mi to a znovu jsem ho zkusil přidat k stávající 205 fluvalu..dal jsem hadice do akvária..párkrát zmáčknul pumpu ..voda natekla do filtru pak zapnul do eletriky..filtr naskočil bez sebemenších problémů..po netěsnosti ani památka..nechám ho zaběhnout a čas ukáže jak na tom je.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 13:24 host
měl jsem taky tento problém před dvěma lety jsem koupil filtr Tetratec ex700 a pořád strácel na výkonu aš to skoro neteklo, už jsem chtěl koupit nový tak jsem skusil podložit vrtulku kouskem hadičky ya pokus nic nedám a ejhle málem mě to vytáhlo ryby z akvária.Úš 3 měsice se drží. potlesk palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:52 Muž matrix069 [79] – Re: apinek
Ak vo fabrike kde diely vyrábajú je nejako zle nadstavený stroj(buď na výrobu plastov,tesnení...)tak potom bude vadný nie jeden kus,ale aj celá séria a je na výrobcovi ako sa potom k tomu zachová.(poznám z vlasného zamestnania)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:45 apinek – Re: matrix069
spíš se tu objevili dobré kusy a ostatní jsou vadné(viz 2 tekoucí filtry zasebou) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:37 Muž matrix069 [79] – Re: Walker
Možné to je,ja firmu a filtry Tetry nezavrhujem,vždy a všade sa môže vyskytnúť vadný výrobok,ale je toho u Tetry podstatne viac ako u iných typoch filtrov a to je fakt. Inak cena,objem filt.náplní a dostupnosť dielov(ich cena) jeoproti Eheimu určite super. Ale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:18 Muž Walker [66] - Cichlidy
A tak sem taky něco prsknu. Před zhruba rokem jsem velmi pečlivě vybíral vnější filtr pro své akvárium a nakonec, jak je tu známo, skončil u TT EX700. Za ty peníze totiž opravdu nabídne z celého sortimentu nejvíce komfortu a funkcí (pro zastánce EHEIMu, jehož kvality znám jen z doslechu, tenkrát ještě nebyla řada ECCO). Filtr u mě pracuje zcela bez problémů a nikdy jsem ani žádné neměl. Nic neteče, filtruje skvěle a navíc je téměř bezúdržbový (i na to jsem musel ale přijít až časem). K vánocům jsme jej koupili i mému bratrovi, který má 100L akvárium. Dnes jsem mu nervózně volal (po zde uvedených zkušenostech s aktuálně zakoupenými filtry), zda je vše v pořádku, a samozřejmě je. Filtr zprovoznil po shlédnutí instruktážního videa a neměl sebemenší problém. Věřím, že může být vadný jeden kus, který má třeba na ploše přiléhající na těsnění nějaké povrchové "zranění", jinak těm problémům opravdu nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:13 apinek – Re: matrix069
eheimu se nemusíš bát,měl jsem eheim 2211 (nejhorší z řady eheim) a kdybys věděl co jsem s nim dělal....měl jsem ho 4 roky a ženská předemnou asi 3 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:06 Muž matrix069 [79] – Re: apinek
Presne tak,ja prvé čo som urobil po inštalácii Eheimu,som ho otočil hore nohami,aby som kľudne zaspal...a nič...dúfam že mu to aj vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:02 apinek
je smutný že si někdo koupí filtr a musí doufat a prosit ho,aby šlapal tak jak má.proč se to dělat u fluvalu a eheimu dělat nemusí?s fluvalem zatřepu,otočim ho dnem vzhůru a nic se nestane,nemusim vyměřovat milimetry jestli je hlava rovně nasazená....atd
radši ani nechci vědět,jak bude vypadat další řada tetra tec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 17:53 Muž matrix069 [79]
Je zaujímavé ako niektorý užívatelia tohto filtru popisujú ako s ním netreba hýbať a nakláňať,veď filter externý nemôže tiecť ani po otočení hore nohami!!! Ak áno,ja by som asi viac kľudne nezaspal.Nemyslíte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 16:39 apinek
musim říct,že tetra je opravdu šmejd všeho druhu.mám kamaráda kterej má tetru 700 a taky mu teče.
mrak-jsi jeden z těch šťastnějších :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 14:05 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: vladislav
zajimave, treba je to fakt nejaka vadna serie
mam ttex700 neco pres dva roky a zadnej problem, jediny co sem si predelal je rozstrikovaci rampa (prodlouzeni na stavajici akvarium) + vymena (prodlouzeni) hadice jo a zmena naplni :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 13:36 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: many
No v té prodejně ten vedoucí zkoušel vše možné...bylo vidět ,že to nedělá poprvé..sám nad tím kroutil hlavou..zkoušel z náplní... i bez náplně.. utíral pořad těsnění..měl v něm vodu podle návodu i zkoušel mín vody... pumpoval atd..atd filtr se rozběhl..žádný problém v tom nebyl,ale tekly oba dva...zarazilo mě to....a to více mě potěšilo,že Fluval naskočil napoprvé bez jakéhokoliv prosakování...no nic nechci tu kolem dělat nějaký velký humbuk,ale dost mě to překvapilo..pokud člověk postupuje podle návodu a vše je jak má tak by to mělo fungovat..a ne nějak u toho kouzlil ,aby se to nakonec náhodou podařilo...a nedělal jsem to sám i v prodejně kde je prodávají a mají s tím zkušenosti jen kroutili hlavou.. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 09:45 Muž many [9] – vladislav
no já ho mám 2a půl roku a jen jednou se mi stalo,že po údržbě tekl.Taky sem nechápal.A nakonec jsem zjistil,že při sestavování neseděly dobře plastové kuličky a víko tudíž dobře nedolehlo.Na první pohled to nebylo vidět.tak jsem ,tuším tři kuličky vyndal a od té doby vždy bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 09:09 Honza – Re: vladislav
Tato netěsnost se může projevit,pokud je v kýbli moc vody ,před nasátím do hadic z akvária. Také jsem měl zpočátku podobné problémy . To samé při kývání s filtrem se může projevit zdánlivá netěsnost. Ale po chvilce je vždy všechno OK . Při koupi jsem byl taky nešťastnej ,ale již mám filtr 2 roky a jsem maximálně spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 08:26 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Walker
Přesně jsem postupoval podle návodu..i originál filtrační nápln jsem měl ... nepřevracel jsem ho ani nekýval s ním.....potom to zkoušel na prodejně i vedoucí prodejny...bylo zajímavé že to dělal i ten druhý kus..a to byl i on ještě originál zabalený z fabriky....přinesl jsem si domů Fluvala a ten běží nádherně....že by špatná série nevím....v každém případě jsem nelitoval toho,že jsem ho kupoval v kamenném obchodě...už vidím ty problémy s vracením přes poštu...atd...atd..Jinak v obchodě se k tomu postavili super okamžitě mi to měnili bez jakýchkoliv problémů...teklo to opravdu hodně a ta hlava seděla na doraz ...záhada... :-( :-( A to se mi líbil takže mě to dost štvalo... rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 08:12 aldas – Re: vladislav
To je mi líto že jste měl takovéto problémy s EX 700,protože já ho mám od října od Migi a jsem maximálně spokojen.
Je to pro mne záhada ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 05:17 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Hm velice zajímavé, asi se změnil postup výroby (tř. nová matrice), nebo ten Ó kroužek je tenčí a nedoléhá jak má. Docela mě to mrzí, je to jináč výborný levný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 04:44 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: vladislav
Dobrý den.Opravdu jste filtr osadil dle návodu, naplnil vodou, otřel těsnění a pořádně uzavřel. Poté napumpoval, pustil čerpadlo a on tekl po obvodu? Bez zkušebního kývání a převracení na hlavu? Pokud ano, je to skutečně na pováženou. Že by se Tetra tak zhoršila a nedokázala utěsnit hlavu? Měl jste ve filtru originální filtrační náplň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 02:07 Chosesito – tetratec je skvělý
Mám ho rád, občas se k němu i přitulím, nebo když ho čistím tak do něj namočím i hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:01 apinek – Re: vladislav
taky jsem s fluvalem spokojenej,až na ty hadice,ty mě tam vadí.od doby co ho mám jsem ani jednou neřešil problém s netěsností,zavzdušněním,nebo něčim podobným.bezproblémový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:40 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak dnes jsem se rozhodl,že si koupím tento typ venkovního fitru i po přečtení tohoto vlákna...řekl jsem si co mě nezabije to mě posílí.. palec
Mám nový obchod z akvaristikou kousek od domova..sice byl ten filtr trochu dražší než na internetu,ale říkám si při případné reklamaci to budu mít snadnější..Domů jsem si přinesl tento filtr a naplněný očekáváním jsem se vrhl do instalace...filtr mi tekl ze dvou stran pod těsněním..skládal jsem ho snad 20X...dokonce jsem zevrubně prostudoval toto vlákno i použil rady co zde uváděl Sidonius..ale filtr tekl a tekl pod těsněním...tak jsem ho zbalil a šup zpátky do obchodu.
Vedoucí ho v mé přítomnosti vyzkoušel.. filtr mě nezklamal a tekl stále okolo těsnění...byl mi nabídnut jiný kus..souhlasil jsem ,ale chtěl jsem ho vyzkoušet předem...a co se nestalo i druhy kousek statečné pouštěl vodu okolo těsnění..takže jsem vzal Fluval, který ani nekápne a instalace absolutně bez problémů..Tot má dnešní zkušenost s tímto typem filtru;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:41 apinek – Re: Gerrik
AHA :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:19 Muž Gerrik [5]
Ryb mám samozřejmě hafo, o akvárko se pochopitelně nestarám, ať se postará samo, ne? :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:15 apinek – Re: Gerrik
asi záleží kolik tam máš ryb a jak se o to umíš starat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:05 Muž Gerrik [5]
fakt jo. Dneska ráno jsem je čistil. Už to mám vymakané, takže do 10 min je to hotové. Upřesním: jedná se o nasávací hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:02 apinek – Re: Gerrik
po 14 dnech ne
mě se v nich začla dělat řasa až asi po 2-3 měsících ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:56 Muž Gerrik [5]
To obalování hadic bych také neprožíval, mně se ucpávají po cca 14 dnech, takže se brutálně sníží průtok. Také stačí málo aby se ucpal ten malý otvor ve ventilu, je to trochu naprd rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:23 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A v OBI je mají za 14kč někde sem to tu už psal.
To bléé jsou nitrifikační baktérie, nečistil bych dokud voda teče, jsou užitečné a řasa co se tam tvoří, nad tím jsem taky už přemýšlel. Napadlo mě, zda i baktérie nejsou živnou půdou pro řasu. Ale to by se muselo vědecky prozkoumat.
Čistit zabudované hadice, přesně jak píše apinek. Lanko se dá koupit v železářství, na konec se dá přidělat štětka na čištění láhví, stačí z ní uštípnout 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:56 apinek – Re: vena
já kupoval hadice z baumaxu,1m stál něco kolem 12kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:41 Muž vena [52]
a nebylo by snadnější ty hadice rovnou vyměnit ? já mám průtokové akva na samce bett, cerpadlo na jedné straně a filtrační hmota na druhé, vodu vedu také průsvitnou hadicí. asi 2x jsem jí zkusil propláchnout a teď při důkladné údržbě jsem jí rovnou vyměnil za novou. jedná se o samo domo výtvor, hadice je z laboratorních potřeb za pár korun. Možná by to šlo i u tý tetry nahradit za nějakou levnější ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:52 apinek
já hadice u tetry čistil ocelovim lankem z kola a vatou.udělal jsem si z vaty kuličku,strčil ji do hadice a lankem protáhl na druhou stranu.sprchou toho moc nevyčistíš X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=601