Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:48 Žena Alena.sv [89]
Takže ...vyměnila jsem těsnění na trubkách,které se připojují do hlavy(vypadaly dost špatně) a ploché těsnění pod pumpičkou(o tom si myslel manžel,že to nětěsní). Smontováno,zapojeno...filtr běží hodinu a zatím ťuky ťuk je suchý.. :-) . Tak držte pěsti, ať to tak už zůstane.
Jo, pokud by někdo scháněl to těsnění pod pumpičku(plochý o-kroužek),tak můžu pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:57 Žena Alena.sv [89] Re: pedrous
Díky,ještě na to dneska mrkneme...a co půjde vyměníme...ten článek jsem četla a hlavu jsme měli takhle rozdělanou...ještě to rozebereme a uvidíme..zase napíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:47 Muž pedrous [2] Re: Alena.sv
Ahoj pokusim se poradit také mě čeká repas těsnění na EX700.Po prohledání fora jsem narazil i zde na hezký článek jak "opravit" tetra tec.Na Německém foru psali na víc že pokud je v hlavě vodní kámen je potřeba ho odstranit a to buď kyselinou citronovou nebo octem a následně implantovat nová těsnění,která se musí namazat.Těsnění lze koupit v Hornbachu ,obi nebo ve specializovaném obchodě s těsněním.tady jsou odkazy .....
rybicky.net/clanky/727-externi-filtr-aneb-guma-to-jisti-jenze-kde-vsude
www.akvamalawi.com/…
Tak přeji štastnou ruku ať se daří Pedrous
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:13 Žena Alena.sv [89] Re: Cosmogagy
Jo díky..stejně to tak třeba dopadne a koupím filtr nový.Ta Aquanova se mi líbí i cenově a jestli s ní není problém a je tichá,tak bych se asi rozhodla pro ni.Manžel to ještě nevzdává a chce zkusit vyměnit ještě těsnění pod pumpičkou,jestli ho někde seženem...V akvárku zatím zabíhám filtr vnitřní,abych měla dost času na řešení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Alena.sv
já bych se s tím po 4 letech provozu už nenervoval, protože zastavíš jedno tečení, a začne téct jinde.. po takové době bych už pořídil rovnou nový...

pokud nový nechceš, leda povyměňovat všechny těsnění co jdou - tím že je eshopy třeba nemaj v nabídce se nenech odradit, normálně to obvolej ať se zeptaj dodavatelů jestli to jsou schopní dodat.. kolikrát se dá sehnat spousta věcí co na eshopu neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:46 Žena Alena.sv [89]
Tak těsnění přišlo..namontováno...filtr vesele teče dál. rozzureny Manžel rozmontoval hlavu,prý to musí týct někde jinde,ale otatní těsnění vypadají prý dobře..snad ještě zkusit vyměnit těsnění pod pumpičku,ale nevím...ani jsem ho zatím nikde nenašla ke koupi.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:36 Žena Alena.sv [89] Re: Cosmogagy
Jo jo,určitě dám vědět jak to dopadlo s těsněním. Filtr mám od roku 2007. Takže to bude asi ještě ta horší várka. Snad to dobře dopadne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 00:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Alena.sv
Není vůbec zač, a jinak tedy k Tetratecům - nevím jak ho máš dlouho, ale tyhle problémy mívaly hlavně ty staršího data výroby. Pak došlo k lehké inovaci (tuším 2010) a už je to lepší. Ale je fakt že téct může jakýkoli filtr.
Dej vědět jak jsi dopadla s těsněním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 18:28 Žena Alena.sv [89]
Díky moc za vaše rady. :-) Těsnění jsem objednala a v pondělí bych ho měla mít doma.Tak jen doufám,že to tím bude,ale snad jo(tekl,i když jsem ho jen naklonila,a to po celém spoji).
No a kdyby náhodou ne,tak pak bych začala uvažovat o novém filtru. Protože jak jsem to tady četla,tak tetratecy takhle zlobí docela dost.
Nevím, jak mají ostatní filtry řešené to těsnění u hlavy,ale tohle je asi konstrukční vada,když to tak zlobí.
Vaše doporučené filtry si prohlídnu a uvidíme. ;-) Raději bych samozřejmě,kdyby mi stačilo jen to těsnění. :-)
Ještě jednou dík za rady a psychickou podporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:15 R Muž Silent [5949] Re: Cosmogagy
Vida, na AquaNovu jsem si nevzpomněl. Ještě bych zmínil Fluval nové šestkové řady. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 23:02 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
U tetrateců je tohle běžný jev - po rozdělání a opětovném složení začnout téct. Na vině bývá těsnění pod hlavou. (Ony to vlastně občas umí všechny vnější filtry, proto když jezdím k zákazníkům na servisy a mám i čistit filtr, tak si sebou pro jistotu beru náhradní těsnění pod hlavu a filtr dělám první, a zbytek akvárka až pak - to abych měl aspoň trochu času vidět jestli filtr teče nebo ne).

Pokud jiný filtr, co třeba mrknout na AquaNovu?? Oproti Eheimu i JBL zmiňovaných Haimdolem (nejedná se zrovna o levný filtry, ale kvalita jim upřít nejde) je cenově níž, a špatná vůbec není. Je to sice čína, ale z těch čínských věcí je to asi to nejlepší co se dá koupit. U pár zákazníků nám běží, já mám taky jeden doma v provozu, a pohoda (on je to taky docela dost obšlehlý a trochu zjednodušený Eheim Professionel II, takže co jiného než pohoda by to mohla být :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:40 R Muž Silent [5949] Re: Alena.sv
Jestli pomůže výměna těsnění je ve hvězdách protože neznám důvod netěsnosti. Pokud uvažuješ o změně tak bych se podíval buď po tom Eheimu nebo po JBL. Obě značky se dají sehnat za velmi slušné peníze. Co se náhradní filtrace týče tak pokud nemáš po ruce jiný zaběhlý filtr tak bych raději prováděl denní výměny části vody. Ty ostatně bude třeba provádět nejspíše i po výměně filtru za nový, tedy pokud nepoužiješ staré filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:24 Žena Alena.sv [89] – netěsnost filtru
Ahoj. Můžete mi prosím někdo poradit? V pondělí jsem po delší době rozdělala tento filtr(tetra tec ex 700) ,abych ho mohla vyčistit.Bohužel hned druhý den jsem zjistila,že mi ubyla voda v akváriu a filtr mi teče. Znovu jsem filtr rozebrala,očistila těsnění a prakticky si s tím hraju už druhé odpoledne a je to čím dál horší. rozzureny
Ruply mi nervy a objednala jsem si nové těsnění,ale co když nepomůže ani to?
Jakou jinou filtraci(cenově dostupnou)by jste doporučily,pokud nepomůže ani to těsnění? Eheim?
Díky moc za rady i podporu.
Jo a je nutné zajistit na pár dnů jinou filtraci alespoň prozatimní? Asi ano,že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:54 Muž fido16 [631]
Též chválím firmu www.eurofoam-tp.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 09:54 Muž soubi [32] Re: lockay
jo taky jsem to před 3ma roky udělal na 600ku u nich a poslal jsem tam papírovou šablonu pro gitalizaci. Sedí jak prdka na nočanu :-D Dobrá firma, doporučuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 05:55 lockay Re: dimmur
NNechal sem si udelat nahradni filtracni vlozky u tehle firmy www.eurofoam-tp.cz
Cena 150/ks, vlozky uplne presne , sednou lip nez originalni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 11:55 Muž dimmur [283] Re: fido16
dobre....ted resim odkud si vzit nejlevneji molitan.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:43 Muž fido16 [631] Re: dimmur
Mžná bych doporučil dát válečky pak sera siporax a poté až skládat molitan od nejhrubšího po jemnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 14:22 R Muž Silent [5949] Re: dimmur
Keramické válečky se vkládají jako první ve směru proudění vody. Takže v případě TetraTecu do spodního koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 14:12 Muž dimmur [283] Re: Ivan
udelam to stejne :-)
ty keramicke valecky se davaji jako prvni filtr medium smerem od akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 14:08 Ivan – Dimmur
Celkom jednoducho :)
Vybral som si košík a zmeral som ho + jeho hĺbku. Teda vlastne som si objednal štvorec, tak aby som nemal veľa odpadu a z ktorého som si doma už príslušný rozmer vyrezal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 13:00 Muž dimmur [283] Re: Ivan
jak jsi tam ten dokoupeny molitan dodal? presny tvar, kosticky nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 11:33 Muž dimmur [283] – biomolitan
Nemate nekdo nacrt respektive objednavku biomolitanu do jednotlivych kusu filtru tetra tec ex700?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:57 Ivan – dimmur
Súčasťou balenia je aj rozstrekovacia rampa.

Čo sa ale týka filtačných hmôt, tak to žiadne terno nie je. Čo som tam mal ten čierny filtračný molitan, tak ten mal takú hustotu, že keby sa tam chcela nejaká užitočná baktéria usadiť, tak by mala čo robiť a nezachytával drobnejšie čiastočky. Ale po malej prerábke funguje výborne:
1.koš keramické valčeky sa rozloženie prúdu vody.
2.koš 1plát toho čierneho molitanu a dokúpený biomolitan zrnitosť 10
3.koš dokúpený biomolitan zrnitosť 20
4.koš dokúpený biomolitan zrnitosť 30

Všetko funguje výborne a voda je čistučká. Osobne si myslím že biomolitan zrnitosť 30 sa vyrovná vate ak má dostatočnú hrúbku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:31 Muž dimmur [283] Re: Haimdol
jsou soucasti baleni i nejake rozstrikove rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:40 Muž dimmur [283] Re: Haimdol
nedalo mi to a zavolal sem, vse je soucasti baleni, staci jen zapojit, dle slecny na tlf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:29 Muž dimmur [283] Re: Haimdol
pro jistotu si tam zavolam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:24 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tak to je pěkná lumpárna. Pokud vím tak bez filtračních vložek se prodávají jen staré verze Eheimů classic a i do těch už Eheim přibaluje hmoty, pak Eheim professionel III 2080 a elektronický professionel. Jinak základní filtrační hmoty už dávají snad všichni výrobci. V každém případě Tetra je v základu kompletní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
smich OBÁVÁM SE, ŽE MAJÍ NĚKTEŘÍ MAJITELÉ E-SHOPŮ DVOJÍ PŘÍJEM, TEDY...Stěžoval si mi nedávno jeden zákazník, že mu přišel filtr holý s možností dokoupit co potřebuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:18 R Muž Silent [5949] Re: dimmur
Tetra obsahuje všechny filtrační hmoty už v základním balení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: dimmur
Veškeré filtrační složky pro tento filtr se dají sehnat indivindi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:09 Muž dimmur [283] Re: LiborSprysl
a da se sehnat akvacit primo pro tento filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: dimmur
Obávám se, že jsou součástí jen filtrů dražších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:39 Muž dimmur [283] – filtracni media
Ahoj, jsou soucasti baleni filtru i fitracni hmoty?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:38 R Muž Silent [5949] Re: Xedos
Je to normální. Jedná se o směs nitrifikačních bakterií, řas a jiných mikroorganismů. Je to vlastně totéž jako to co nám osidluje filtrační hmoty. V hadicích to může trochu vadit, protože to snižuje průtok vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:21 Muž Xedos [9] – Hnědá řasa
Mám hadice k i od filtru plné jakési hnědé slizké řasy. Tato občas vylítne i rampou do akvárka. Je to normální? Čistím filtr tak asi jednou za 2 měsíce.
Horší je, že se mi pomalu tato řasa dělá i na rostlinách které jsou v proudu od rampy. Čistit filtr a hadice častěji??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:07 Muž honzek [8] – 1 díl ostrikovaci rampy
Ahoj, neprebyva nekomu z tohoto filtru 1 dil ostrikovaci rampy?
Kdyby se nekomu valel doma nepouzity, tak bych jej na zenajky poplatecek odkoupil :-)
Díky! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:05 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: soubi
,,dakujeeem..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:58 Muž soubi [32] Re: tatianaZ
www.nasezahrady.cz/…
pod obrázkem je návod v souboru pdf ke stažení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:55 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: soubi
,,ale ja som ich uz vyhodila,ale v baumaxe sa daju kupit nove...skor by som potrebovala poradit zo spustenim filtru,alebo nejaky prefoteny navod..??viete mi s tym pomoct,pls???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:54 Muž soubi [32] Re: tatianaZ
návod pro Tetra tec Ex700 : www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:48 Muž soubi [32] Re: tatianaZ
ty hadice jdou snadno umýt, nechat namočit a protáhnot hadříkem na provázku. Funguje to, mam to vyzkoušený X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:27 Žena TatianaP [77] - Živorodky – instalacia TetraTec Ex700
,,zdravim..nedavno som si kupila filter tetratec ex700,bol pouzivany,takze ho mam bez krabice..musim si dokupit nove hadice,kedze tie stare mi prisli moc zanesene a nechcela som ich cistit chemikaliami..viete mi niekto poradit ako ho mam spustit..??? v najblizsich dnoch chcem zariadit nove akvarium,pre ktore je urceny,ale nemam ziadny navod a nerada by som spravila chybu,ci ho dokonca pokazila..za vase rady a pripomienky,vopred dakujem...Tatiana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:47 karlos Re: davidus
Náhradní díly jsem koupil na Akvarista.cz ,těsnění pod hlavu a držák s ventily ,ale i tak mě filtr tekl vesele dál, až jsem zjistil že teče ruční pumpičkou ,po rozebrání deklu se otočením pumpička uvolní a gumička vymění /obchod s díly na traktory/ ,já jsem dal ještě jednu menší gumičku na menší průměr pístu, tak že tlak pružiny těsní o vršek obalu pumpičky ,filtr už neteče. Vydržel mě také 4 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 12:50 Muž soubi [32] Re: davidus
to je v pohodě...někdo tam pouští CO2 schválně a pak diví že to neteče smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 13:20 Muž davidus [41] - Cichlidy
Tak jsem zjistil že jestli je potřeba vyměnit nějaká těsnění v hlavě, tak potom v té mojí.Filtr šlape úplně v pohodě, já osel si nevšiml že jsem dal vzduchovací kamínek pod sací trubici a tak jsem mohl odvzdušňovat jak jsem chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 08:40 Muž soubi [32] – těsnosto "O" kroužků
mam od Tetry Tetra Tec EX 600 a jsem s ní naprosto spokojený. Ale pokud se jedná o těsnost, tak doporučuji jednou za čas ošetřit ókroužky vazelínou(od kamaráda mám vazelínu co je schválená pro potravinářský průmysl). Vydrží mnohem déle a lépe to těsní. Jinak je na to taky něco na principu silikonu, ale stím nemám zkušenosti. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 15:38 Muž davidus [41] - CichlidyRe: davidus
Tak ve velkoobchodě jsem se dozvěděl že žádnej servis není rozzureny Do tří let ti vymění hlavu kus za kus v záruce. A po třech letech si ji kup. Z náhradních dílů mají jen to co má na stránkách Exo Eko a konec.Krom těsnění pod hlavu žádné jiné neřeší.Když to tady tak pročítám vcelku jsem měl štěstí že držel čtyři roky.Tak o víkendu rozeberu hlavu a zkusím těsnění někde splašit.A už jsem rozhodnutej že vyberu některý s eheimů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 14:33 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Haimdol
Díky za rady zkusím ti potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 14:13 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Tak to bohužel nevím. :-( Ale máš tam kontakty tak zkus telefon minimálně by ti měli poradit kam se obrátit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=401