Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 17:07 Lorsson – Re: ghostik
Ja myslim ze nema smysl se tu dohadovat kvuli sluvkum chlapi ;-) zkusim se podivat v tom Hornbachu, diky za tip ghostiku. Souhlasim s tim ze nema smysl neco riskovat, i kdyz je mozne ze by se treba nic nestalo, ale pro klidny spanek to zkusim jeste poladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:56 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Myslim ze med a měď tu uz tolik lidi probralo ze na to ani nema cenu upozornovat a pokud to nekdo pochopil jinac tak promin to pak nechapu ja, jak by vyrabeli mosaz z vceliho medu ! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:53 Muž Yirka [9126] – Re: ghostik
No, pokud se jim v těle nahromadí med tak to bude menší průšvih než měď. Vím, že je rychlejší psát bez diakritiky (a někdo ji ani nemá) přesto bych v případě tohoto slůvka pro technicky méně zdatné účastníky doporučoval diakritiku uvádět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:46 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
V Hornbachu je maj na 100%

fazola:
jo a za pul roku az se jim med nahromadi v tele a zacnou chcipat se tu bude resit zahadna nemoc jelikoz z niceho nic rybicky umiraj ne
Ja jsem to rozhodne neriskoval no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:15 Lorsson – Re: fazola
No ja mam ventil a k tomu dve fitinky z mosazi. Byl jsem se kouknout do Baumaxu a je docela problem sehnat pochromovane fitinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:01 fazola – Re: Lorsson
Osobně mám 2 kulové ventily a je to tak málo mosazi (ještě míň mědi), že vůbec nesleduju zhoršení. V deníku na akvaristovi nebo akvárku je datum povinné montáže :-)

Edit: Tak je to rok a skoro 2 týdny, co jsem to použil. Viz příspěvek v diskusi na 1. straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:59 Lorsson – Re: ghostik
Ok mrknu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:57 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
Ja jsem je v HK bral v hornbachu a hodne dlouho jsem vybyral ventili protoze maj uvnitr matku kterou pritahujes kloub a nektere je mnely povrchove upravene a nektere byly hola mosaz tak jsem tam taky pekne dlouho klecel a hledal. Ty fitinky tam maj normalne povrchove upravene.
Jak znamo med je svinstvo tak si dej na nej bacha !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:53 Lorsson – Re: ghostik
Fiiha to me vubec nenapadlo ;-) je to mosaz. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:42 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
Mas to hezke ale koukej urychlene vymenit ty mosazne fitynky za ty s povrchovou upravou ( chrom ci co ). Alespon to vypada ze jsou mosazne protoze kdyby byly medene tak to by se dalo klasifikovat jako vrazda :o)
Mosaz se bude uvolnovat do vody a mam pocit ze mosaz je i slitina med + zinek. Pri pouzivani UV se i rozpada alespon co jsem videl kdyz mnel kamos na UV mosazny vystup co si tam dal a byl docela ohlodan a mnel z neznamych duvodu i caste umrti v AQ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 11:08 Lorsson
Fotka k příspěvku Tak jsem si poridil Tetru Tec 600, v podstate system je stejny jako u 700, pouze o neco mensi a poridil jsem mensi zlepsovak (na radu Sida), ted nehrozi strzeni regulacniho ventilu ;-) .
Staci jeden kulovy ventil na odtokovou hadici .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 22:53 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Levná náhrada za originál
Fotka k příspěvku Náhradní Hadice Pro Vaše Filtry!!!
Koupeno v OBI Hradec Králové.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 21:37 deCORF OBRAEN
prikladám návod na začiatočné spustenie tohto filtra..tetratec ex700 www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 21:23 Wampa
No pani zacinam pochybovat o kvalite Tetratec EX 700. Stalo sa mi presne toto www.akva.sk/… . Nastastie v momente ked som znova pripajal filter po cisteni. Vytieklo trocha vody ale stihol som ho vypnut a uzavriet ventili. Toto je evidentna vada materialu. Lepsie povedane unava materialu. Tento spoj je evidentne nepremysleny a je to slabe miesto tohoto filtra.

Som dost nasrany. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 16:01 Michal
tak všem děkuju.No zeptam se ještě v obchodě ale diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:53 Muž misk [0]
Jestli najdu ještě něco, tak samozřejmě sem hodím odkaz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:50 Muž misk [0]
Tak jsem našel jakýs odkaz na německou stránku s náhradníma dílama: www.aquaristik.de/…
, tak snad to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:39 Muž misk [0]
taky jsem někde na nějakém zdejším fóru našel adresu do D na náhr.díly, myslel jsem že jsem si ji uložil - no a taky nic.... ( takže hledat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 10:10 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Pepas
ahoj..tento filtr mám taky...náhradní díly existují ale na českém trhu moc k sehnání nejsou :( měl jsem odkaz na jednu německou stránku kde bylo možné objednat prakticky věškeré díly na filtry tetra tec. Bohužel ten odkaz už nemám - takže nezbývá než hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 08:52 Pepas
koupit se dá všechno,ale možná by to chtělo foto jak to vypadá,jsou různé přechodky,nebo tam musíš vrtnout díry,ale takhle na dálku,to se špatně radí a zaregistruj se,člověk ani neví co je co.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 08:47 Michal – kolena a trubky k filtru tetratec ex 700
čau lidi.Mam problem u akvaria.Mam 200 litrové akvarium na skřince s lemami kolem akvaria.a z tohoto duvodu nemohu dostat přívod a odvod vody do akva.Neprodavaji se delši trubky k sacimu koši,nahradni trubka k vypusti vody,širší kolena,o ty se mi jedna nejvic.Vim že asi neuspěji ale jen sem to zkusil :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:35 Dandy
PaDa napsal: Jo, chápu, že člověk, kterému se to urve, zastává jiné životní postoje :-)
Ťukám ťuky ťuk na dřevo, abych i nadále zůstal na druhé straně břehu ;-)


No popravde ja jsem ho strhnul hned prvni den coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 01:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: langosh
Už nějakou dobu mám doma náhradní ventil k "sedmistovce". Přišel jsem k němu tak, že jsem se zmínil o své lapálii se strženým ventilem majiteli jedné místní akvaristiky, (člověku to přátelsky mi nakloněnému), a on odněkud vytáhl fungl nový ventil... :-)
Přišel k němu tak, že pro zákazníka objednával ve VO (tuším u Plačka?) ventil k jinému typu filtru a tento mu přivezli omylem. ;-) A ten "tetrácký" už u něj tak nějak zůstal... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 20:19 langosh – Re: Peterson
Tak to je skvělá zpráva pro všechny. Je dobře, že Tetra splnila to, co slibovala. potlesk
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2008 18:50 Peterson – Re: VladaK
Náhradní díly jsem objevil na www.aquaristik.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: VladaK
Zkuste odpojit filtrační hlavu, zkontrolujte, zda není poškozené nebo znečištěné těsnění.
Bude-li v pořádku a čisté, nasaďte hlavu a silou se do ní opřete tak, aby co nejlíp dosedla na tělo filtru. Pak zacvakněte spony. (Samotné přitažení pomocí spon nemusí být dostatečné.) Pokud byste měl k dispozici silikonový mazací tuk, před kompletací těsnění mázněte.
Kdyby se takto netěsnost na poprvé odstranit nepodařilo, zkuste to znovu. A dejte vědět, jak jste dopadl. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:00 Skácel – Re: VladaK
Tak to nevím, na netu nic takového není. Trochu mě děsíš, mám sedmistovku. Taky jsem se postupem času dočetl, že s náhradními díly to pro tyto filtry není slavný. Jaké tam je to těsnění? Nešlo by vyrobit nové ze silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:36 VladaK
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Nemám sice 700, ale 1200, ale v některých starších přízpěvcích jste psali o netěsnosti filtru. Ten můj bohužel začal protékat před vánoci a od té doby stojí v lavoru. Snažím se sehnat těsnění. Nemáte někdo kontakt, kde bych ho sehnal nebo nějakou zkušenost s tímto? Přeci ho kvůli těsnění nebudu reklamovat??? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:07 Muž matrix069 [79]
Mohol,veľa akvaristov volí radšej Biomolitan,ako rôzne krúžky,guličky ježkov a iné komerčne ponúkané náplne. Pri tých cenách si daj pozor na to čo všetko je súčasťou filtru ktorý budeš kupovať. Hlavne náplne,pri Eheime Dvojkohúty na reguláciu prietoku a tak. Ale malo by to byť všade rovnaké. Inak ja osobne by som kupoval niekde,kde viemaj fyzicky sídlo firmy a aby som to nemal ďaleko. To vieš,v pripade reklamácie by sa mi to nechcelo posielať cez pol republiky a zas čakať. Človek nikdy nevie. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:01 Muž jablko [0]
Dakujem. Pozeral som ceny a nasiel som na biotop.sk Tetratec za 2192 sk /aj ked je cudne ze 600 je drahsia??/ a eheim 2213 za 2240, prípadne na akvashop.sk Eheim za 2389 a eheim bez náplne za 1888. Mohol by sa ako náplň použiť obyčajný biomolitan?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:50 Muž matrix069 [79]
Jablko: Neviem sice odkiaľ si ale klikni si sem. Majú obchod v Bytči,ale v pohode posielajú aj poštou.http://www.new.cichlid.sk/ A čo sa týka cien,Tetratec EX700 som nikde na Slovensku v obchodoch nižšiu cenu nenašiel (2399 sk aj s náplňami) A ten eheim 2213 je tiež v celku slušná cena 2339 sk aj s filtračnými náplňami. NO eheim má oproti Tetre menší objem filtračných náplní a menší prietok filtra,no Eheim je predsa len značka(myslím že omnoho väčšia kvalita) ako Tetra. Ale zas Tetra vyzerá robusnejšie. No bý vajú na nej problémy s tesnosťou+lámanie škrtiacich ventilov. Na youtube je sa mi zdá aj prezentácia Tetra EX700. Idem pozrieť. Je to ťažko rozhodnúť. Ide o to či chceš kvalitu,elebo to riskneš a dáš nna oniečo väčší objem filtračných náplní. Inak Tetra má spotrebu 13W/h a Eheim iba 8W/h. Aj to je niečo. Ale zas si je dobré uvedomiť že ten eheim Classic je asi tá najjednoduchšia varianta od Eheimu,takže ktovie ako je to aj s kvalitou. Inak na Tetra vraj ťažko zohnať náhr.diely.
Tu je tá prezentácia TetratecEX700- www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:07 Muž jablko [0]
Ktorý filter je lepši - Tetratec 700 alebo Eheim 2213 , najma co sa týka objemu filtracných náplní ale aj ceny. Prípadne kde na slovensku sa daju tieto filtre zohnat za dobru cenu. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 23:52 Anonym
Opatrně s ventilem především při manipulaci po jeho dlouhodobější nečinnosti. Ventil jakoby "zaroste", (drobné nečistoty, usazeniny, bakterie), a jeho pootočení bude vyžadovat větší sílu, než teď, kdy je nový a čistý. ;-)
Problém je v tom, že jeho konstrukce je chabá, což u čistého ventilu nezjistíte... Zjistíte to právě až po čase... ano
Jinak je za ty peníze super! palec


kecam, no jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 23:34 Žena Wampi [54]
já jen dodám , že pokud je nasávání filtru chráněno např molitanem , jak psal Sid , tak se zabrání přísunu hrubších nečistot , které by jinak nasávacím košem prolezly. Pokud neprolezou je frekvence čištění asi o něco delší. Ale jak psal Roman , záleží to na celkové zátěži filtru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:59 langosh
dobrý den řekli byste mi jak často čistíte tento filtr??

Frekvence čištění filtru je vždy přímo úměrná zátěži, které je AQ vystaveno. Vůbec nic to nevypovídá o "kvalitách" filtru - zkušenost jiných je v tomto případě víceméně nepřenosná...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:09 Sidonius – Re: pave
Vzhledem k potížím, které mě u tohoto filtru potkaly, (a které jsem tu někde popsal), jsem ho měl od uvedení do provozu před cca 5 měsíci otevřený snad 10x, ale čistil jsem ho jen jednou, a to úplně zbytečně... :-O (Bylo to z důvodu pokusu, zda nedojde ke zvýšení průtoku. Nedošlo...)
Co ale musím - čistit co 14 dní molitanový návlek sacího koše, kterým bráním nasátí nežádoucích "nečistot", např. krevetek... :-D
Pokud to neudělám, citelně zeslábne průtok filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:59 pave – Re: Sidonius
dobrý den řekli byste mi jak často čistíte tento filtr??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 15:25 Sidonius – Re: Mrakoplash
A já na to jdu za chvíli! :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 13:48 R Muž Mrakoplash [1776]
Ja dnes, super tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 11:26 Sidonius – Re: Paul Ramon
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 10:51 Muž Paul Ramon [17] – Re: Sidonius
Díky za info, včera jsem odkaloval a vypnul filtr jen páčkou a opravdu to funguje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 09:32 Sidonius – Re: langosh
Já nevím, co všichni strašíte z těmi ventily...
Že to s těmi TETRA TEC EX není jednoduché...:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 12:47 langosh
Já jsem koupil normální kolečko www.akvarista.cz/… a ostříhnul jsem si ho podle těch přiložených tetramolitanů :) ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 12:11 Muž Paul Ramon [17] – Re: Lumeer
Já jsem si koupil ještě jeden díl molitanu(myslím, že v balení jsou dva) přímo od Tetra a místo aktivního uhlí tam dal toto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 11:43 Erik – Re: Lumeer
Plastové kuličky a keramické válečky jsem vyměnil za molitan, a abych si s ním nemusel moc hrát, nastříhal jsem klasickou kostku akvacitu na kostečky cca 1x1cm. Těmito jsem vyplnil košíky, přikryl je černým originálním "molitanem" a - O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 11:22 Lumeer – Molitan pro Tetra Tec 600/700
Ahoj,
ve spouste prizpevku jsem cetl ze jste dali to filtru molitan - filtren. Jelikoz jsou kosicky na filtracni media slozite tvarovane, chtel jsem se zeptat jak jste molitan narezali aby presne sednul, aby voda neproudila po okrajich, kde muze byt mezirka? Taky bych filtr rad vycpal molitanem, ale nejde mi to vyrezat...

Diky vsem za info ;-)

Lumeer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 11:17 langosh – Re: Sidonius
Souhlas - nevím, jestli to tam je, ale předevčírem jsem čistil filtr uvedeným způsobem - uzavřením hadic pouze bazmekem uprostřed... Páčky mám pouze na doladění průtoku... :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 10:47 Muž Paul Ramon [17] – Re: Sidonius
Tak to je hlavní :-) Budu zvedat páčku... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 10:43 Sidonius – Re: Paul Ramon
Opravdu? Přiznávám, že jsem si to video nepřehrál, ale trvám na tom, že před zvednutím páčky není nutné ventily uzavřít, přesto voda nevyteče - hadice se automaticky uzavřou. (Mechanismem v "pákové hlavici".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 10:34 Muž Paul Ramon [17]
Pokud koukáme všichni na stejné video - tak tam je ale přeci vidět, že před zvednutím páčky jsou ventily uzavřeny...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=751