Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Petr
Drnčalo to, lebo bolo v ňom málo vody. Akonáhle sa zaplní vodou, stíchne. Myslím na miesto, kde je vrtulka s oskou. Musel byť tam vzduch, kde mala byť už voda. Na to treba dávať pozor. Ináč sú to spoľahlivé flitre palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 20:34 Petr – hluk (drnčeni) filtru
uz sem si jednou vypustil 120l akvarko na podlahu, tak znovu se me to snad nepovede :-D Radeji to teda poresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 20:27 Muž rybka1 [178] Re: Petr
Niekedy pomaha zapnut,vypnut a dokola.to rosenie by som riesil.dufam ze lavor mas velky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 20:18 Petr – hluk (drnčeni) filtru
Ted jsem cistil akvarko, filtr vzdycky vypinam. Po zapnuti to nedrnci, tak na to zatim nebudu sahat, aby to zase nezacalo. Pri dalsim cisteni filtru provedu pruzkum a zkusim ten novy rotor. Snad to prestane i tyct, prosakuje jen trochu, tak to zatim resi lavor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 19:03 Petr – hluk (drnčeni) filtru
mě právě zarazilo, že je ten nový rotor trochu jiný, ale jde tam dát, nekupoval jste někdo nový rotor do staršího Tetra Tecu ?

Osička je nová a vypadá ok, gumičky jsou tam kde mají být, ještě znovu prozkoumám tu šachtu jestli tam něco není, ale koukal jsem dovnitř a nic sem neviděl.

Jak jsem teď filtr několikrát skládal a rozdělával, tak mě ještě začal protíkat, to už jsem ale jednou úspěšně vyřešil, tak snad to zase teče v tom stejným místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 18:49 Muž rybka1 [178] Re: Petr
Rozober to cele este raz,a dufam ze tie dve gumky mas!!poriadne vycistit a mrkni do hlavy baterkou ci tam fakt nic nieje.popripade este predtym ho skus naklanat.ja som mal ten problem.ked som ho naklonil bol ticho,rozobral som ho a poskladal cely nanovo a mam tichuuucko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 18:43 R Muž Silent [5949] Re: Petr
Osička je v pořádku? Gumové čepičky na osičce jsou na svých místech? Rotorová šachta je bez nečistot? Jiný důvod mně nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 16:42 Petr – hluk (drnčeni) filtru
Dobrý den,

mám filtr TetraTec EX 700 přibližně 8 let. Zatím fungoval bez problémů, nic kromě filtračních médií jsem neměnil. Před týdnem jsem ho čistil a po sestavení začal drnčet, prvně jsem si myslel že je to vzduchem, ale i po několika dnesch, kdy už byl odvzdušněný drnčel hlasitěji. Tak jsem objednal nový rotor (vrtulku). Nevím jestli je víc verzí filtru TetraTec EX 700, ale nová vrtulka je trochu jiná, do filtru sice pasuje, ale po zapnutí drnčí asi 10x hlasitěji a vydavá dost podivné zvuky. Dřív byl fitr prakticky neslyšitelný. Tak teď nevím co stím, vrátil jsem tam starý rotor, ale to drnčení je dost hlasitý. Nevíte čím by to mohlo být ? Ten nový rotor jsem zkoušel podložit, aby ta vrtulka byla jakoby výš, ale drnčelo to pořád stejně. Může být třeba v háji celá hlava ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 20:03 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Tušíš správně :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 17:45 Muž Robo [45] Re: Heimdall
Já mám vatu od SERY co prodávají v tom pytlíku a tuším že je stejná jak od JBL tak od SERY
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2014 10:46 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Já vatu vůbec nepropírám, ale rovnou měním i když používám volnou akvaristickou vatu a ne ty speciální přířezy z rouna co jsou originální od výrobců. Vyjde to několikanásobně levněji. JBL Symec Micro vyfiltruje opravdu úplně veškerou nerozpuštěnou špínu a dokonce dokáže filtrovat i zárodky některých nemocí. Jeho výhoda je zároveň i jeho nevýhodou. Dost se zanáší a musí se častěji měnit, ale zase se nemusí používat pořád. To, že máš NO2 na nule značí dobrou nitrifikaci, takže je to OK! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 09:55 Muž Robo [45] Re: Heimdall
Jednou za měsíc z něj vyleju detrit a že ho tam je řádně a vatu properu v akva vodě to je vše. Když jsem ráno rožnul akva tak voda byla o hodně čistší po přidání toho Symec Micro. A NO2 mám na 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 08:15 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Jestliže jsou koše sesazené správně a znečištěná voda protéká pouze skrz hmoty, což při správném sestavení protéká, jedná se o normální stav. Voda jde vždy cestou nejmenšího odporu a vata se téměř nikdy neznečistí rovnoměrně. Koukám, že podle datumů Tvých dotazů se ve filtru hrabeš poměrně často. Prostě sestav hmoty jak je třeba a nech filtr bez zásahů pracovat dokud průtok výrazně nepoklesne, což můžeš prodloužit nasazením molitanového předfiltru na sací koš který výrazně prodlouží intervaly čištění filtru. Ten předfiltr můžeš čistit dle libosti třeba obden když to bude třeba. Funkčnost filtru nejlépe zjistíš testem na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 06:40 Muž Robo [45] Re: lapi
Když se podíváš do mojeho profilu tak tam mám napsáno jak to mám uspořadáno. A korát jsem teď vyměnil 1 koš kde byl siporax za 2 koš kde byl bioakvacit aby se více bordelu zachytilo v tom bioakvacitu a když jsem dal do posledního koše 2 plátky vaty. Tak jak jsem psal výše se mi zdá že to protíkalo kolem košů, protože vata měla hnědé kraje a střed byl krásně bílý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 00:32 lapi
1 koš má byt keramicke trubky-bioakvacit, 2 dva platky boiakvacitu, 3-4 např siporax a jiné bio, a navrch dej vatu dej ji i dvojitou a maš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 17:48 Muž Robo [45]
Tak jsem dnes dal ten JBL Symec Micro a zjistil jsem po vytáhnutí 4 koše kde jsem přidal ještě jednu vrstvu vaty, že uprostřed je vata pořád bílá, ale kolem krajů byla hnědá. Takže mám obavy, že voda teče spíše kolem košů a tím pádem většina bordýlku zpět do akva. Koše jsou poskladané správně a pasují jeden do druhého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 11:29 Muž Robo [45] Re: Heimdall
Ok dík za radu. Prohodím ty koše. Vatu jsem už přidal a vyhodil pryč ten bioakvacit z prvního koše, ale razantně klesl průtok filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.08.2014 09:03 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Siporax je velmi kvalitní biologické médium a dávat ho do spodního koše je barbarství ;-) . Tenhle typ hmot potřebuje kvalitní předfiltraci a tak bych ho prohodil s tím košem kde máš bioakvacit. No a do finálního koše bych dal více vaty a nebo JBL SymecMicro což je mikrofiltrační hmota která vyfiltruje i mikročástečky. Lze ji přistřihnout na přesný tvar koše. www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 06:25 Muž Robo [45]
Vatu tam mám. Spodní koš mám kroužky Siporax 2koš mám plný bioakvacitu jemnějšího než origo 3 koš eheim ehfisubstrat pro a ve 4 koši je zbytek ehfi substrat pro jeden platek origo molitanu a na něm je filtrační vata. Otázkou je jestli te vaty není málo a měl bych do toho 4 koše místo toho plátku molitanu přidat vatu a nebo do celého koše narvat tu vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:25 Muž patamatix [408]
Mám stejný filtr a voda křišťálová,zkontroloval bych náplň,jestli jsou jak mají být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:02 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Dej do filtru jako poslední vrstvu ve směru proudění vody filtrační vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 18:17 Muž Robo [45]
Vlastním tenhle filtr a pořád mi ve vodě plavou nějaké mikročástečky viditelné okem. Dnes jsem byl u bráchy a ten má 30lit dennerle + ten jejich filtr a voda v akva jak křišťál. A já tam pořád v tom svém vidím plavat nějaký bordýlek a nevím jak se toho zbavit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 10:39 R Muž Silent [5949] Re: Bella
Heimdall napsal: Pokud takhle teče a nikde není viditelně poškozen tak bych vyměnil, vzhledem ke stáří filtru a předpokládané "neúdržbě" ventilů a těsnění, veškeré těsnění co najdete. A pokud ani to nepomůže poohlédl bych se po novém. Podle popisu to teče dost a tam pouhé promazání vazelinou nejspíše už nepomůže.
Tak bohužel došlo na má slova. Nová verze TetraTecu je výrazně vylepšená takže by měla sloužit rozhodně déle než ta stávající. Tak hodně štěstí s novou filtrací. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 10:24 amrtin Re: Bella
Tak pár hodin to bakterie v pohodě přežijí,stačí jen měnit vodu a hlídat hodnoty(N látky).Přeji,ať ten nový běhá bez problémů,toto byla častá závady staré řady(já mám naštěstí ten "NEW") ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 09:54 Žena Bella [1047] - Rostliny
Po promazani filtr bohuzel ronil jeste vic, asi by se uz dalo rict, ze tekl.

V normalni domacnosti, kdyz odjedete z baraku zazni: Milacku vypla si zehlicku?
U nas zaznelo: Milacku, vypnul si filtr?
@#$%^& !!! (slusne prelozeno - je, ja trubka zapomnel)
Takze jsem milacka hodila... do prace, otocila to a jela dom, ze tam za pul hodky jsem, takze zadna traga... Jenze... Kvuli nehode, ktera zablokovala provoz, jsem uvizla na 5 hodin na dalnici...

No, vratila jsem se prave vcas, kybl jeste nestihl pretect.

Mam uz novy filtr, stejny. Vypada to, ze ma tu cernou hlavicku zmodernizovanou a vylepsenou.

Ted cekam, jak to dopadne. Prece jen rozbity filtr mel nekolikahodinove odstavky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:10 Muž olivis [32] Re: Hod043
Měl jsem TT EX 600, taky se mi tam ulomily packy u přitahovacích matek u kohoutů, kde je první slabší místo filtru. Pak mě filtr začal téct, myslel jsem těsněním na hlavě, vyměnil jsem se ho a pořád tekl, nakonec to bylo těsněním na adapteru - druhé slabší místo filtru. Jinak filtr byl velmi tichý, objemově taky dobrý palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 13:58 Muž Hod043 [7]
Můj EX700 už mu bude 9 let snad s ním tu desítku dám v 8 začál protíkat kolem pumpičky těsnění namzáno vazelínou a jede se dál jediné co sem vzal nové moje blbost je ta část s ventily který se prostě ulomily stářím materiálu ty přitahovací matky, jinak pořád frčí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 12:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Bella
Po čištění filtru (TT ex1200) se mi to stává, že si to nesedne a roní. Posledně už taky docela dost, skoro půl kýble za den, měl jsem to ve škopku, během cca 3 dní to pozvolna ustávalo až ustalo. Od tý doby suchoučko. Ale ve škopku jsem to raději už nechal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2014 11:48 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Sid
I pro kone :-) mazu tim kobylu, protoze kdo nemaze, nejede :-)

(delam si trochu legraci, ale kone maji na tele v srsti viry, vytvari jim to srst, jak roste ruznym smerem - no a zly kousavy musky krvesajky se jim tam prisavaj, protoze se v tom miste lip dostanou na kuzi. no a nejlepsi ochrana je neco mastnyho, na to ti sosaci hnusny nemaj :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:30 R Muž Silent [5949] Re: Bella
Čistá vazelína z lékárny je naprosto nezávadná a je za pár korun.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bella
Je nezávadná. Dokonce i pro lidi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:25 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Sid
nekdo tady psal o rybarsky vazeline na musky, nebo co... lekarska je "akvaristicky" nezavadna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bella
Vazelínu kupte v lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:01 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Heimdall
No, me to prave prekvapilo, ze se to vytopilo, protoze kdyz jsme to pozorovali, tak to jen ronilo kapky, sem tam... Takze jsme si rikali, ze jakmile to bude mozny, sezenem vazelinu... (za rohem mame zmrzlinare, ktery to dela jako vedlejsak k rybarskymu kramu :-) ale nestihame jeho pracovni dobu...) Ted to vypada na vetsi problem, nad tim adapterem jsme taky premysleli... Blby je, ze jsme ted oba pracovne v pejru a o vikendu taky, tak si drzime palce, aby to jen ronilo a neteklo po kyblech. Kdyz se neco potento, tak si to vybere nejlepsi mozny nacasovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2014 10:37 R Muž Silent [5949] Re: Bella
Pokud takhle teče a nikde není viditelně poškozen tak bych vyměnil, vzhledem ke stáří filtru a předpokládané "neúdržbě" ventilů a těsnění, veškeré těsnění co najdete. A pokud ani to nepomůže poohlédl bych se po novém. Podle popisu to teče dost a tam pouhé promazání vazelinou nejspíše už nepomůže. Možná by pomohla výměna adapteru www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:32 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Tak, a je to blby. Vcera jsme pred odchodem do prace nechali filtr pro jistotu v kybli, ze trochu roni, tak aby nezamokril skrinku... Kdyz jsme se vratli vecer domu, tak kybl uz pretekal :-( Zamokrena skrinka a okoli. Jeste ze je to na dlazbe. Pritel se v tom hnipal, a na pohled nelze najit kde je chyba. Nejspis nejake tesneni. Zas to vypada, ze jen roni, zas je v kybli a uvidime, co najdem vecer. Zkusime jeste tu vazelinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 10:38 - Re: Bella
Niekedy je to len zvišok vody z hlavy,ktorá sa preleje a stečie po stranách.Tesnenie je fajn občas premazať akva vazelínou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 10:27 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Akvaristika je adrenalin, zadny klidny hobby. Vcera sem potrebovala pro potreby jednoho clanku udelat fotky filtru, jak celyho, tak rozlozenyho, a pri ty prilezitosti vymenit raselinu. Dobry. I par krevet jsem z toho zachranila. Ale po smontovani a spusteni zacal ronit (kapat po stranach). Pritel sestavil zas, pak a znova. Vypadalo to pak uz dobre. A rano stal filtr v louzicce :-( Grr. Bud to bylo nedokonale odvzdusneny, nebo malo pritlaceny... Proste grrrr!!! Nechali jsme to bezet, ale pro sichr dali do kyble. Filtr mam od 2009r (TetraTec700), dostala jsem ho k akvarku. Lezu do nej tak cca 3-4x do roka, kvuli vymene raseliny. Po precteni fora zkusime doma jeste rozebrat a zkouknout tesneni. Jeste ze je pritel technickej... GRRR! No nic, potrebovala jsem si ulevit. Mam trochu naply nervy, co zastanu, az prijdu pozde vecer domu... abych jeste nevytirala vyteklou 300litrovku... Jeste ze mame dlazdice a pod nama nikdo nebydli...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 18:36 Muž patamatix [408] Re: romant
Mám na to stejný názor,nevidím důvod měnit třeba keramiku či akvacit pokud mechanický propouští,krom toho,aby výrobce vydělal,toť podle mě jediný důvod proč výrobce doporučuje výměnu po půl roce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 18:33 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Používám starší verzi toho substratu pro(ehfi substrat) v jednom filtru asi 20 let a jednou, dvakrát do roka to jenom propláchnu a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:31 Muž patamatix [408]
Vrátím se k životnosti filtračního média,měníte ho někdy,někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
tak tak , já do nasávacího košíčku na trubce strčil kus akvacitu , teda hlavně kvůli poletujícímu liaporu , je to potřeba jednou týdně pročistit , ale velkého bordýlku to zadží dost X-) , když tam nebyl nacházel jsem ve filtru celé lístky rostlin , kružníky snad ani zminovat nebudu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 18:18 R Muž romant [27987] Re: patamatix
V silněji zatížených nádržích je dobrý použít kombinaci těch materiálů, tak aby ty hrubší nečistoty nejdříve procházely třeba těma kuličkama a potom teprve na ty zmiňovaný šutříky a nebo mít předfiltr, jenž se o ten hrubej bordel postará, čímž se dociluje lepší životnosti oněch šutříků, který mají při vhodný péči v podstatě s neomezenou životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
asi ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:13 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Jen podle pohledu,by to mohlo být lepší než ta keramika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:12 Muž patamatix [408] Re: Burik
To zní zajímavě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Tak přesně tohle mám v ehejmu www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: patamatix
Jojo,mám tam toho přes 4L.Plní to jak mechanickou,tak biologickou filtraci.
Litr toho substrátu obsahuje díky pórovitosti plochu 250m2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:59 Muž patamatix [408] Re: Burik
Takže toho máš plný filtr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:58 Muž patamatix [408]
Takové kuličky tam jsou plast,bych řekl www.pets.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=151