Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 12:04 HaF – Re: Adis
Myslim si, že ta pumpa to prostě nezvládá, nějaká slabá, nebo co. Možná to může být i tím, že je to moc vysoko, já to teda neměřil, ale od oka si myslim na 99,9% že výška od hrany akvárka do ústí filtru je podle toho co uvádí výrobce, takže teoreticky by to zvládnout nasát měl. Holt se musí do filtru nalejt voda růčo no... Nebo jestli má někdo nějakej jinej zlepšovák, uvidíme :) tak čus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:47 Adis – Re: HaF
Ahoj takže není řešení?já ho mám taky noví a jinak jsem taky spokojenej.Nechce se mi ho rozebírat kvuli záruce urcitě to bude nějaká prkotina neni možný že za tak krátkou dobu tam něco odešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:30 HaF – Re: Adis
Ahoj, taky mam Ex 700, a taky mi nejde napumpovat tou pumpou voda, pokud není v hadicích při čištění filtru voda. Abych napumpoval vodu, musím nechat vodu v hadici a pak nateče okamžitě sama, jen co přepnu páčku. Mám už druhý kus, první jsem musel bohužel reklamovat kvůli náhlé hlučnosti, u toho pumpa fungovala v pořádku, nyní ten druhý kus to nedokáže. Jinak jsem max. spokojen, tichost, funkčnost, tak sand vydrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:21 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Adis
V akej urovni od AQ ho mas? Pod, ci vedla AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:16 Adis
Ahoj mam filtr ex 700,včera jsem ho čistil a nešla mi po vyčištění natáhnou pumpou voda. Včem je problém?poradte děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 19:53 Muž lubosov [0] – Re: Haimdol
Nie, to je tesnenie pod hlavu, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 19:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: lubosov
Pumpu jsem měl rozdělanou, ale už si nepamatuji tvar, nicméně v lepším železářství se dá koupit pryž na těsnění. Myslím, že má na šířku metr a odmotají ti kolik jen chceš. No a pak už si můžeš tvořit vlastní těsnění nožem, nůžkami. Docela chápu tvojí beznaděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:45 R Muž Silent [5949] – Re: lubosov
Myslíš něco takového? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:03 Muž lubosov [0]
DrBolíto napsal: Chce to trochu číst pane, v starším příspěvku píši:
"Sem to psal, že to budou mít v železářství,palec případně mrknout na
www.rubena.cz "


To je fakt, treba pozorne čítať potlesk Lenže ja nepotrebujem tesnenia na redukciu, ktoré kúpim v každom obchode s vodovodnými batériami, ale tesnenia do hlavy filtra. Neviem aké tam sú, ešte som hlavu nerozobral, ale pochybujem, že by rubena mala tesnenie napr. pumpy, možno je to tesnenie ala tetra. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 14:27 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: lubosov
Chce to trochu číst pane, v starším příspěvku píši:
"Sem to psal, že to budou mít v železářství,palec případně mrknout na
www.rubena.cz "
Veškeré těsnění se dá sehnat, je ale pravdou, že by se o to měl postarat výrobce a udělat sadu náhradních těsnění, ale taková sada by pak stála 200Kč. To si to raději seženu za pár kaček tady v ČR.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:09 Muž lubosov [0]
ďakujem za odpoveď, viem že sa dá kúpiť celá nová hlava, ale keď si predstavím, že za dva roky začne znovu tiecť, radšej kúpim nový filter a už s istotou viem, že tetra to určite nebude.
Hlavu filtra rozoberiem a potom dám vedieť, či to pôjde nejako opraviť, ak nie pojde do koša a už tetra nikdy viac..... tone
K týmto filtrom by mal výrobca dodávať aj kýbel, do ktorého sa dá celý filter, aby nevytopil susedov - je to šhit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:02 Žena Kalupinka [32] – Re: lubosov
To koupit nejde. Nedávno jsem si ho pořizovla a ptala jsem se přímpo na něj. Bylo mi řečeno, že náhradní tetra nedělá a musí se koupit nová hlava. Což stojí kolem tří set :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 09:59 Muž lubosov [0]
Toto tesnenie je jediné čo sa dá k tomuto filtru kúpiť a nepotrebujem ho.Pýtal som sa na tesnenia, ktoré sú priamo v hlave filtra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 02:39 Muž All001 [2]
lubosov napsal: Rozobral už niekto aj hlavu filtra? Zaujímalo by ma aké je tam tesnenie, mne totiž po dvoch rokoch začala tiecť hlava filtra a už aj ventily, už mu neverím, stále je vo vedre. Tesnenie je pokazené aj pri pumpe, pri pumpovaní strieka voda.
Na tento filter nie je dostať žiadne tesnenie, okrem hlavného tesnenia.

www.exo-eko.cz/… ???? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:54 Muž lubosov [0] – Oprava hlavy filtra
Rozobral už niekto aj hlavu filtra? Zaujímalo by ma aké je tam tesnenie, mne totiž po dvoch rokoch začala tiecť hlava filtra a už aj ventily, už mu neverím, stále je vo vedre. Tesnenie je pokazené aj pri pumpe, pri pumpovaní strieka voda.
Na tento filter nie je dostať žiadne tesnenie, okrem hlavného tesnenia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 17:22 R Muž Silent [5949] – Re: Adis
Jo. Souhlasím s Mrakem. Dokud se nerozpadne, nebo dokud jde vyčistit nemá smysl ji měnit. Kam by výrobce přišel kdyby nedoporučil častou výměnu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 15:21 Mrakoplash – Re: Adis
Za ty dva roky jsem ji ještě nevyměnil. :-D Při vylévání vody doporučuji dát pozor a vylévat přes síťku. Nějakou záhadou jsem z filtru vytáhl krevetky a i rybku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 14:59 Adis – Re: Haimdol
Super díky za rady ;-) ještě jak často měníš tu uplně vrchní bavlněnou tkaninu v návodu doporučují každý měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:17 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Adis
www.tetra.cz/… ..Koukni sem na to video napravo nahoře.Tam je i ukázka čištěni filtru.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:13 R Muž Silent [5949] – Re: Adis
Filtr odpojit, vodu vylít a média vyčistit podle potřeby v pokud možno akvarijní nebo alespoň odstáté vodě. Ideální je nečistit všechna biologická média najednou, ale vyčistit 2/3 objemu a 1/3 nechat pro zachování biologické filtrace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:09 Adis
Díky :-) jedna se mi o to jestli tu zbývající vodu co zůstane ve filtru mám vylít?a jaký všechny média mám proplachvat a jestli to má být upravená voda nebo z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:01 R Muž Silent [5949] – Re: Adis
Čistit až rapidně poklesne průtok vody. Záleží na druhu akvária a zarybnění. Někdo do něj nemusí sáhnout rok, jinde se musí čistit třeba měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 11:57 Adis
Fotka k příspěvku Ahoj jsem začáteční a mám dotaz na filtr ex700 jsem sním moc spokojenej ale nevím jak často a jakým způsobem ho mám čistit?poradte ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:49 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: upík
A preco ho uz nemas ? Neze by som vyzvedal, ale uvazujem o kupe ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 09:27 upík
Super filtr, taky jsem ho kdysi měl a byl bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 06:12 R Muž Mrakoplash [1776]
Taky by to chtělo ten filtr nerozdělávat při každým čištění akvária. Běží mi už celkem dlouho (už sem to tu psal) a ještě pořád žádná netěsnost. Jediný co už na filtru asi nebude šlapat, jsou ty kohouty. Nastavil sem je a od tý doby na ně nesáhl. Díky Sidovi který tu zmínil, že to není při rozdělávání potřeba. :) Prostě se v tom chce co nejmíň šťourat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:16 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Zvirek
Je to dobre vediet do buducna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 14:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Sem to psal, že to budou mít v železářství,palec případně mrknout na
www.rubena.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Zvirek
Dost podstatná informace. Máte u mě za ni palec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2009 10:45 Zvirek – Re: prisavnik
Takže opraveno, s instalaterskou sadou těsnění za 18 Kč :)

(jsou v ní 2 těsněníčka stejného průměru, o malinko tlustší gumičky, takže to chce trochu šikovnosti je tam nasadit, ale za 5 minut hotovo )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 17:29 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Zvirek
Tak to mohli pribalit, aj tieto nahradne O kruzky.
Ale im ide len o peniaze, aby si to dal opravit do servisu, alebo kupit celu redukciu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.06.2009 17:05 Zvirek – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku hele, tak všechny rady vedle jak ta jedle. Divím se že se do toho nikdo ještě nepustil, tak se m tu udělal sám. Rozebral sem tu redukci s ventily a pákou , která sedí na vršku filtru. Jsou to jen 4 šroubky, pak už skládačka.
Je tam plno malých těsnění a to nejmenší, kupodivu na místě, které je nejvíce namáháno pohybem páky (na místě kam ukazuju) je prasklé a to na druhé straně už je taky naprasklé. Samotné těsnění je položeno vlevo od mojí ruky. Řešení buď koupit celou redukci ( stojí 320 Kč !!!) jak zde už někdo navrhoval, nebo sehnat to těsněníčko, bude za pár halířů, volím druhou variantu a jdu shánět.

Obrázek by měl pomoci mnoha lidem, kteří řešili problém s netěsností. Ta opravdu není v místě velkého těsnění O kroužku hlavy, a ale jen v samtoné redukci.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 12:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Co jsem již psal:
Zkus zajít do rybářských potřeb a chtěj silikonovou vazelinu na muškařskou šňůru.
Až jí seženeš, tak nanes vrstvičku přímo na těsnění.

K těsnění:
Napadlo mě, že by se dala zvýšit těsnost tím, že by se drážka pro těsnění vypodložila.
Čímž by se zvýšil tlak těsnění jak na stěnu nádoby, tak i tvarová deformace pryže, by lépe vyplnila drážku.
Tímto se dá i oddálit výměna staršího O kroužku. Nutno ale podotknout, že opět musíme vědět co děláme! Nelze drážku vyplnit celou a pak mordovat silou hlavu na hrnec. Úplně postačí 0,5-1mm výplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 08:28 Žena Gabrielka [73]
Zvirek napsal: ...při skládání filtru postupuju takto - prázdný koš s jednotlivými patry, potom opatrně hlava, dotlačim...
Zkuste dotlačit hlavu silou. Kolegovi taky tento filtr tekl pod hlavou, po "razantnějším" přitlačení hlavy ještě prosakoval a po zatlačení silou přestal ronit. :-)
(Bez záruky! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 08:21 Zvirek – Re: prisavnik
Tak sem rozberal, vyčistil škvírypod těsněníma ( O kroužkem i malýma) vymněnil malá těsnění,namazal, a pořád prosakuje., sice míň, ale stejně tak 200 ml za 24 hod....
Nevim co je špatně, při skládání filtru postupju takto - prázdný koš s jedntolivými patry, potom op
aetrně hlava,dotlačim ,zavřu přesky, potom redukce s hadicemi, dotlačim, zavřu páku, otevřu kohouty, pumpuju....

Fakt se mi do reklamace nechce, pač za poštovné do zásilkového obchodu dám majlant.
Nevíte, jestli někdo poblíž Prahy není nějaké servisní místo, nebo tak něco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 19:55 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Nechapem naco ich chces tak casto menit. Samotne tesniace kruzky vydrzia roky. Ked uz tak, tak ich natry silikonovou vazelinou. Je hu dostat takmer vsade :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 14:46 HaF – Re: Zvirek
Já je neměnil přes rok a nebylo třeba, pravidelně jsem čistil. Myslim, že v každý akvaristice, kde prodávají výrobky TETRA ti je objednají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 14:10 Zvirek – Re: HaF
Jo,tak ty jedny tam mam taky, ale když říkal, že je mění každýho půl roku, ....
na inet obchodech ( vč. miga) samtoný ty kroužky nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 13:51 HaF – Re: scalpel
Já ty náhradní kroužky měl v krabici přibalený .-) Zkus miga.cz, mají hodně náhradních dílů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 13:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: zvirek
No mrknul bych se v železářství (u nás tam mají různé těsnění) nebo přímo v obchodě s vodoinstalací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 13:12 zvirek – Re: Jindra
Kde sháníte ty dva malé kroužky teěsnění u těch ventilů ? Nikde je v nabídce aquashopů nevidím.

Jinak takymui filtr prosakuje, bohužel. Před prvním uvedením do provozu jsem ho sestavoval cca 4X, těd po 1/2 po vyčištění zase po sestavení kape...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 17:04 Petr333 – Re: prisavnik
Ano ten zvuk byl podobny tomu jako kdyz mam oddelanou hlavu a pustim filtr. Tak sem to vcera co nejvic odvzdusnil a pres noc ten zvuk zmizel. Urco to bylo vzduchem, protoze ted kdyz zakymacim filtrem uz z nej zadny bubliny (z vystupni hadice) nejdou. Snad to vydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2009 18:39 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr333
To mi je jasne, ze nejde naprazdno. Ale chcel som vediet aky zvuk ma to drncanie. Ci ako ked ide naprazdno.
Vrtulku v ziadnom pripade nepodkladaj. Ono je to naschval tak spravene aby mohla behat po oske ;-)
Chyba musi byt iba v mechanickej casti. Stator (hlava), tam sa teoreticky nema co pokazit. Pri najhorsom budes musiet kupit novu vrtulku (balenie obsahuje vrtulku, osku a gumene *silenbloky*)

Ozaj, teraz som si spomenul, ze podobny problem som mal s uvolnenou vrtulkou. Vyber vrtulku a zisti ci lopatky nemaju volu voci magnetu (rotoru). Uz si presne nepamatam ako je vrtulka zkonstruovana, ale viem ze sa daju lopatky oddelit od rotora. Lopatku su zaistene len nasunutim takeho capu. Aspon, ak si dobre pamatam. Mne nepomohlo zasunutie toho capu nadoraz, preto som ho podlozil a zalepil sekundovym lepidlom. bezproblemovo mi to funguje uz tristvrte roka ;-)
Urcite bude v tomto chyba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 14:47 Petr333 – Re: prisavnik
Ale naprazdno (nasucho nejde). Proud vody ve vystupni hadici je dostatecny. A neda se ta vrtulka nejak vypodlozit, aby nedrncela. Klidne bych ji v jedne poloze podlozil. Jezdi totiz po te osce nahoru a dolu (taky sem zkousel naprazdno). Je pracovni poloha vrtulky: zasunuta v hlave, nebo spis vysunuta, nebo priblizne uprostred ? Pokud by byla v jedne poloze - pak by to drnceni asi melo prestat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2009 14:16 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr333
Hm, to drncanie bude asi iny problem :-O Mne ide uplne ticho, dokym si nenasaje vzduch a vtedy to je taky rachot v noci ze ma to zobudi coze :-D

Ten rachot je taky, ako ked zapnes filter nasucho? Vyber hlavu a zapni. Vtedy mozes vidiet, ze vrtulka skace hore dolu. Ako nahle sa objavy odpor vody tak zacne ist ako ma (mal by ist:-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 13:09 Petr333 – Re: prisavnik
Ok, tak tedy zkusim pockat. Sice se u toho blbe spi, ale co uz. Je zajimavy ze asi 2 dny po spusteni filtru byl naprosto tichy. To drnceni zacalo asi po tech 2-3 dnech. Uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2009 12:34 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr333
Ano na filtracnych mediach sa drzi vzduch. Dokym sa vsetek dostane von to potrva.
Ak som uz pisal, aj mne sa presne toto iste stalo :-) Cez privodnu hadicu sa nedostaval vzduch do filtru, ale stale som ho tam mal. Tiez ma napadlo, ci nebude kdesi netesnost. Tak som priskrtil len ventil na vyvode. Poriadne som zkontroloval, ci netecie. To znamena, ze keby bola kdesi netesnost, tak musí! presakovat. Doteraz mam priskrteny len ventil na vyvode. Vôbec nepresakuje :-).
problem sa vyskytol, az ked som zacal pouzivat PMDD. Rastliny zacali bublinkovat ako o zivot. Znova sa mi obcas zavzdusni. Vo vode je vela minijaturnych bubliniek vzduchu, ktore nasava filter. Ktore sa potom nahromadia na molitanoch. Ale ja to uz neriesim, na vine neni filter.
Skus pockat tak dva tyzdne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 08:36 R Muž Silent [5949] – Re: Petr333
No tak možný to je.Ono taky nějaký čas trvá než se všechen vzduch dostane z filtračních hmot ven. Ideální by bylo, když je filtr nějaký čas bez vody, promazat veškerá těsnění silikonovou vazelínou. Zkus zkontrolovat těsnost hadic a šroubení a pokud vše těsní, tak pomazat těsnění tou vazelínou. Pak by mělo vše těsnit. Pokud není poškozená nádoba, hadice nebo ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 08:26 Petr333 – Re: prisavnik
Asi mate pravdu a je to vzduchem. Jenze se me nedari filtr uplne odvzdusnit. Kdyz snim zatresu tak je slyset jak vzduch vlitne do vypustni hadice. V privodni hadici (kolinku nahore) zadny vzduch nemam. Neni mozne ze by filtr nekde vzduch prisaval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2009 20:27 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr333
Neni vnutry este vzduch? Aj ne toto iste robil dokym sa vsetek vzduch nerozpustil do vody. Mne to robil tak CCA 3 tyzdne :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=551