Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 08:02 Marek
Ahoj, můžete mi někdo doporučit nějaké topítko, kterému se nic nestane, když ho budu mít takřka vodorovně? Elite 200W mi prasklo, protože v něm byla voda. Ale nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že topítko mělo být vertikálně. O tom totiž v návodu nic nepíšou. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:13 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: tlacenka
Ve 300l byla průměrná teplota podle požadavků,ale kolísala.Nebo při dolévání vody(studené) pozdě sepnul a brzy vypínal.To bez ukazatele stavu on - off se jen tak nezjistí a hlavně při reklamaci je to jednoznačné.A rybám ta dioda určitě nevadí.Když bude topítko trochu zešikma,tak z čelního pohledu ho taky neuvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:01 tlacenka – Re: Haimdol
mel jsem ted jedno celoponorne, bimetal (nerikam jäger, protoze znacku neznam), a kvetinkam to udelalo skoro saunu, tak proto se snazim o nejakou rozumnou nahradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:48 R Muž Silent [5949] – Re: tlacenka
Topítka Jäger jsou celoponorná a přestože mají bimetal jsou přesná a spolehlivá. Jinak diody mají téměř všechna topítka, protože signalizují on-off stav. Tvým požadavkům by ale asi nejvíce odpovídala nová topítka Fluval řady E www.zoohit.cz/… jsou celoponorná, mají elektronický termostat a místo diody mají display měnící barvu a ukazující teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:44 tlacenka
spatne reagujici termostat odhalim teplomerem, me vadi to, "ze to tam sviti" a predpokladam, ze to bude vadit i rybam...nicmene ta dioda je ten nejmensi problem, myslim si :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:42 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: tlacenka
Ta kontrolka mi pomohla odhalit špatně reagující termostat,tak proč jí nechcete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:36 tlacenka – topitko, celoponorne, nejlepe bez diody, ne bi-metalicke, s termostatem
zdravim,
potreboval bych nejake topitko, celoponorne, s termostatem, nejlepe bez diody a pokud mozno ne bimetalicke, koukal jsem na jägera, ale ten se nemuze potopit cely :( takze klidne nejake drazsi, ale poradne. musi byt uvnitr nadrze.
Diky vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:55 Žena Melisa [2] – Re: Haimdol
Ovšem, děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:45 R Muž Silent [5949] – Re: Melisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:40 Žena Melisa [2]
invalida napsal:kup odpovídající na levný akvaristce je akce topítka 180korun ano

Předpokládám, že to není levná akvaristka potlesk , ale akvaristika - ale stejně, můžu se zeptat, jaká levná akvaristika byla na mysli?

A nebyl by k mání nějakej levnej akvarista? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:37 Žena Melisa [2] – Elite mini
A co říkáte na tohle? Topítko Elite mini 50W

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:14 Muž hf [54] – hadicové topení Hydor
Jinak běží mi asi 2 měsíce ono zde dříve diskutované externí topení (do hadice) od Hydoru.

- musí to být umístěné ve svislé poloze, aby v tom případně nezůstával vzduch
- pro přidělání na zeď/záda skříňky to má jen jedno plastové závěsné ucho, za které když se to pověsí tak to nevisí rovně (estetika)
+ spínání topení je plně elektronické, na můj vkus to má velice úzký treshold, tzn. kolem nastavené teploty to osciluje neustálým spínáním, díky tomu to sice drží teplotu velice přesně ale elektronické cvakání relé je ve skříňce slyšet.
+ nastavení požadované teploty mechanickým kolečkem je velice přesné, když nastavím na koleřku přesně 25C, teplota vstupní vody do topítka osciluje kolem 24.8-25.1 C. (měřeno nezávislým elektronickým teploměrem)
- co jsem si plně neuvědomil (a použil navíc 12/16mm hadice), je výkonnost topítka limitována hlavně průtokem, tzn. při utlumení průtoku topítko vypíná poměrně rychle z důvodu přehřátí topného elementu a voda se tak natápí výrazně déle nebo se požadované teploty ani nedosáhne / neudrží.
+ při plném průtoku to je schopné ohřát vstupní vodu během průtoku až o 5C (mám 200 W)
- čištění je potřeba dělat tou štětkou na sklenice, zatím jsem nečistil, hadice před a za topítkem jsou jen lehce zasrané těmi "samočistícími baktériemi", takže předpokládám, že údržbu omezím na 1x ročně spolu s kompletním čištěním filtru.

Kdyby jste k tomu někdo něco chtěl vědět, tak pište. Já jsem zatím naprosto spokojen. Co mi dělá vrásky bude účet za elektřinu, to nezakryté akva opravdu výrazně rychleji vychládá a navíc se nezahřívá od zářivek v krytu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 23:24 krucyp – Re: Haimdol
Pokud resim x stejnych reklamacek, nebude to nahoda. Topitka jsme radej stahli z nabidky a problem nam pak potvrdil i dodavatel. Jestli to byla jen vadna serie urcite wattaze, to nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 14:12 Muž hf [54] – Re: rriki
Díky všem za tipy. Objednal jsem nakonec toho 25W Atmana, byl lehce levnější než Easy Heater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 08:12 R Muž Silent [5949] – Re: krucyp
Tak to se může stát s jakýmkoli topítkem. Mně jich momentálně běží sedm už rok bez potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 07:54 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hf
Honzo Atmana buˇstarčí typ ten je levnější
nebo nový je ne něj 3 roky záruka a jsou bezproblému

www.arapaima.cz/…
www.arapaima.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 06:31 helmut – Helmut
rád bych se zeptal lidi se zkušenostma s topnyma kabelama - mám akva 660L (200x60x55) a rád bych do dna dal 50-60w kabely, chci se zeptat, jestli pouzivate u topnych kabelu termostat nebo to máte zapnute permanentne, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 00:17 Muž Jurasek [137] – Re: hf
Já mám dobrou zkušenost s Atmanem AT25W...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 00:07 krucyp – Re: Haimdol
Topítka Easy Heater jsou dobrý, prakticky nerozbitný, ale dost poruchový. Odejde termosat a rybky se uvaří. Nejeden takovej případ se stal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:36 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Doporučuji topítko Aquael Easy Heater 25W. Je plastové, velmi přesně regulovatelné a hlavně jen 16 cm dlouhé. Mám odzkoušené a jsem velmi spokojen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:30 Muž hf [54] – 30l
Zdar,

Hledám něco mini do 30l (cca 25l vody). Nemáte nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:14 Muž Jurasek [137] – Re: sollik
I to je možné, taky jsem slyšel o problémech s Atmanem, ale já mám zatím štěstí. Jenom u jedné hlavy byla oska osazená trošku křivě - nebyla vračená v té gumové čepičce, ale těsně vedle, to ale nebyl žádný vážný problém. Topítka sice mají nepřesnou regulaci (cca 2-3°C), ale tu teplotu si pak drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:53 JuraS – Re: sollik
musím souhlasit s názorem výše, že u některých typů techniky považuji za odpovídající kvalitu a cenu fy. Atman. Ať již jejich čerpací hlavy a čerpadla za skvělou cenu podávají odpovídající deklarovaný výkon ale jsou vybaveny v základu všemi možnými nástavci, jejich čerpadla také a topení od nic mi spolehlivě funguje a to mám 50w letité a z druhé ruky z chovny 250w které u mě taky šlape jak má..naproti tomu tetra 50w má porouchaný termostat a jede naplno furt..účtenky si k drobnostem neschovávám a tak jak by to bylo s reklamací nevím..prostě atman je pro mě u uvedených výrobků v čele peletonu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:43 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Jurasek
Jak poslední dobou sleduji vývoj v akva technice, tak snad jediný Eheim si drží kvalitu (bohužel i cenu) a zbytek je na tom zhruba stejně. Ať už prodávaný pod německou značkou nebo z Polska, všude hrajou hlavní roly výrobní náklady a tak se šetří kde to jde. Ve finále pak záleží jaký kus se komu dostane do ruky. Jeden si ho pak nemůže vynachválit a druhý řeší jednu reklamaci za druhou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:56 Muž Jurasek [137]
Kromě jednoho Aquaelu mám v obou akvárkách i v jezírku všechno Atmany a naprostá spokojenost - jak cenově, tak funkčně. Tady se na ně poměrně nadává, zejména někteří, ale já si nemůžu stěžovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:50 Muž Albi [0] - Afrika
to anonym: Já používám techniku TetraTec již delší dobu a vše k mé maximální spokojenosti. To je tím, že jsou to šmejdy? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:36 Muž Stenly [44] – Re: x
nj.. anonym... zajímavý je že Tetra používá tolik lidí. Vadný kusy se najdou všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:26 x – Re: Lukanlovec
Techniku Tetra nekupujte, jsou to šunty s vysokou pravděpodobností reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:25 S Muž invalida [3881] – Re: Lukanlovec
No koukal sem do akva a 150w má asi 40 cm smich schválně poreferuj ale myslím že ho tam nedostaneš max ůplně křížem a to bude vopičárna ano a hlavně ti bude přehřejvat...kup odpovídající na levný akvaristce je akce topítka 180korun ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:47 Lukanlovec – Re: sollik
S tou běžnou pokojovou teplotou je to právě problém...udělá mi maximálně 20 a konec...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:45 Lukanlovec – Re: Albi
Konečně pořádná rada...na terčovce se fakt nechystám...mám radši živorodky, čichavce a podobně...ten Jäger se mi taky líbí a ty Tetry taky vypadaj slušně...uvidím podle toho měsíčního zabíhání bez ryb a když tak ho koupím....dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:35 Muž Albi [0] - Afrika – topitko
Jak již naznačil sollik, tak pokud ses nerozhodl chovat zrovna terčovce, tak by ti měla stačit teplota vody 24 nebo 25°C. To je hodnota, na kterou ji jsou schopny ohřát zářivky v krytu (při běžné pokojové teplotě v okolí). Můžeš se podívat do mého profilu, právě se potýkám s problémem, kdy mi zářivky ohřívají vodu až na 27°C, což je hodnota která mi nevyhovuje. V současné chvíli mám tedy topítko zcela vyjmuté. Pokud by ses přesto rozhodl si topítko pořídit, určitě nezkoušej zapínat topítko dimenzované pro 200l akvárium, v akváriu 15l, i kdybys jej tam dostal. Velice rychle by voda měla teplotu, která by obyvatelům nádrže nevyhovovala. Přesto k doporučení značek. Klasikou z největších jsou topítka Jäger. Pokud jsou však pro tebe drahá, tak já jsem měl topítko Tetra. Co jsem na něm nastavil, odpovídalo teplotě v nádrži, takže za mne mohu s klidným srdcem doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:18 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: invalida
Neplaš. Jestli doma topíte na běžnou teplotu a nehodláš chovat terčovce (ve 150 l asi ne), nebo nechceš mít závěsné osvětlení - tedy ne klasický kryt, tak to topítko budeš potřebovat možná tak při léčení. Jinak ti těch 24 st. co potřebuje většina ryb bude udržovat světlo. Konkrétní typ pak záleží podle toho kolik peněz do toho chceš investovat. Mrkni do starších knížek nebo na internet, někde určitě najdeš tabulku ze které zjistíš jak silné topení pro zvýšení o požadovaný počet stupňů budeš potřebovat. Kdysi se doporučovalo tak silné, aby i při poruše (spečení kontaktů) nebylo schopno ohřát vodu nad nějakých 30 stupňů. Ale to bylo u jedněch z prvních topítek s termostatem. Dneska už to bude asi úplně někde jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lukanlovec
Tak ja pouzivam Atman mam jich vic a zatim si nemuzu stezovat...Akorat mi trochu vadi nepresne nastavovani teploty...Na stupnici nastavuji vzdy o neco vic...Treba nastavim 28 a topi to na 26...Ale mozna delam v necem chybu ja to nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:58 Lukanlovec – Re: StrNd4
No tak dejme tomu, že ho tam dávat nebudu, ale do toho velkýho sem teď myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lukanlovec
Podle me je to blbost...Myslim ze nemuzes narvat cca 150-200W topitko do 15 litrovyho akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:55 Lukanlovec – Re: Lukanlovec
Stačilo by říct aspoň značku, když už nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:51 Lukanlovec – Re: StrNd4
Tady sou dneska všichni hrozně vtipný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:49 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Jedine zkusit ponornej varic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:49 Lukanlovec – Re: invalida
Co tak zhurta...ani na šikmo ne jo?...už sem to snad i někde na šikmo viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:42 S Muž invalida [3881]
Ty vole vem rozměry akva a rozměry topítka...zkus myslet ano nic ve zlým ale v 15tce ho neponoříš......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:19 Lukanlovec – Poraďte mi prosím topítko do akva 150-200l
Jako skoro každý nezkušený začínající akvarista sem so nejdříve pořídil malé akvárko netuše co mě čeká za peripetie.Po nějaké době jsem procitl a rozhodl se pořídit si ,,pořádné akvo''.Už jsem tu i pokládal dotaz jak velké a za kolik a podobně, ale tentokrát mám speciální dotaz kromě toho jaké topítko do akva 150-200l, aby bylo mozno jej prozatím použít do malého 15l akárečka.Mimo jiné bych ho později chtěl používat jako karantenní, nebo odchovné.
Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:17 S Muž invalida [3881] – Re: Designer
Zejtra testnu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:40 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: invalida
No a nemohla by tou dutou vetvi proudit voda? Predpokladam, ze tam to topitko nebude nijak na tesno. Rozhodne bych ho chytil tak, at nekde nelezi, ale drzi pokud mozno uprostred dutiny. Treba nasavat vodu do filtru na jednom konci te vetve, nemusi to byt jen z te vetve, u jejiho konce by stacilo, aspon neco pujde pres tu vetev. On by pomohl na konci te vetve uz i jen vzduchovaci kamen, nebo totez co molitanovy filtr pohaneny vzduchem, ale misto molitanu nasavani vody na jedne strane te vetve - tohle reseni ani nic nestoji, krome trosky prace, nebo spis hrani si. Myslim ze tady se invenci meze nekladou, kdyz tou vetvi bude dostatecne proudit voda, jedno jak hnana, bude to O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:56 S Muž invalida [3881] – Re: filipsi
Tohle mě napadlo...takže vyberu větev s hodně dírama po sucích smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:47 Muž filipsi [1295] – Re: invalida
Voda vede teplo pomerne spatne. Takze ohrivani probiha proudenim, tam kde je klid (hrnec na plotne) zahrata voda stoupa vzhuru (je lehci) a promichava se se studenou. V akva k tomu muze jeste prispet proudeni filtrace.
Takze zaver nejasny, podle toho, jak to topitko "zavres", a jak bude moct voda kolem nej temito jevy proudit. Kdybys ho hodne zavrel do "kapsy", hrozi to, ze se ohreje voda v kapse kolem topitka (rychle), topitko vypne, a pak bude trvat dlouho, nez se tepla voda z kapsy (kterou jeste dohreje setrvacnosti topitko) promicha a teplo se "rozleze" do zbytku akva a jev se bude opakovat.
Opet - pokus je to nejjednodussi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:04 S Muž invalida [3881]
Tentokrát si taky dovolím debilní otázku...každej sme na něco ujetej a zrovna já na dutý větve. Co když topítko schovám do větve? Nebude tam asi super cirkulace ale...Jak se znám tak to zkusím. Je mi divný že mě to nenapadlo dřív.. Určo už to někdo zkusil tak info sem..a dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 09:13 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Do testování zapoj děcka, nech je třeba každou přestávku zapisovat teploty. Tobě to pomůže, děcka ještě více vtáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 22:23 S Muž invalida [3881] – Re: filipsi
Jo ozvu se když si vzpomenu komu......to víš 2 těžký mrtvice bleskovýmu uvažování nepřidaj smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 22:15 Muž filipsi [1295] – Re: invalida
Dej tolik vody a nech tak dlouho, aby se rozdil dost projevil (ale ne moc malo a moc dlouho, aby nebyl velky vliv ochlazovani od okoli a zahrivani nadoby). Kalorimetr asi doma nemas :-D ? Jestli nespocitas pak sam, napis mi kdyztak do vzkazu, treba by mi to vlakno pak uteklo (ale nekdo by Ti to urcite napsal).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861?od=801