Jaké topítko?
čistě teoreticky, když nepočítáš drobné ztráty apod., tak když použiješ 150w, tak musí topit 2x delší čas než 2x výkonnější model = spotřeba je stejná
a jak je to v tomto pripade...300 l jedno 150w a 300 l jedno 300w.150w topitko bude topit casteji k vytopeni celeho obsahu.300 w bude topit mene je to tak.Jak se teda lisi spotreba tady ?
asi bych si mel presednout,nejak nevim
nejde o počet topítek, ale o výkon, takže pokud budou seplé dvě 150w, tak to vyjde (pokud nepočítám drobné ztráty a odpory) na stejno jako jedno 300w
pokud už jedno máš, tak si dokup druhé 150w a bude to oki, ale budou ti ubírat více místa než jen jedno, ale zase máš jedno jako zálohu
...každopádně pokud to akva bude ve vytopené místnosti a jako osvit použiješ zářivky, které i dost topí, tak by ti to teoreticky mělo zvládnout vytopit i jedno 150w, jen bude seplé delší dobu
mam v 200 l akva topitko 150 w ,akva jde do sveta a topitko si nechavam...mam ho teda dat do toho 300 l nebo koupi jine(300 w) .Nevim co je lepsi?na W a elektriku jsem drobet levej
nejak mi to asi nedochazi...kdyz budou dve 150 w,budou obe zaple a voda klesne pod zadanou teplotu sepnou obe dve.Bude teda spotreba vetsi nebo stejne.Dve topitka to zase vytopi rychleji ne?
jestli jedno 300W nebo 2x 150W by mělo být co do spotřeby skoro nastejno
Když budeš mít dvě 150W a topit jenom jedním, tak platíš jenom to jedno a když bude třeba více přitopit, tak obě.
Jasne terce.takze neni pravidlem ze do 300 l se porizuje 300 w?v mistnosti tak nejak normalni pokojova teplota
a jak je to teda se spotrebou u topeni??vyjde to na stejno jestli mam 1 150w nebo dve v jednom akva?
Určitě bych použil těch 300w.
Osobně bych volil třeba i dvě s nižší watáží, budeš tam mít terčovce, tak ať je to sichr, kdyby byl s jedním problém, takže dvě 150W, topit můžeš klidně jenom jedním, to v závislosti na teplotě v místnosti.
to záleží podle toho, jestli to akva bude v místnosti, kde se topí nebo netopí či jak výhřevný použiješ osvětlení
Behem tydne mi dovezou 300 l akva,chtel bych se zeptat jak velke topitko je nejlepsi,300 w?nebo mensi?dekuji za odpovedi
Starší reakce
Topítko s regulací do malýho akvárka jsem kupovala od Diversy 50W (Heater Thermo Plus je na krabičce), stálo 240,- a je celkem krátký, vlezlo se i do 12-tilitrovýho prcka. Ke krevetkám ho tam ale nepoužívám, není třeba.
Do 20litrového akva asi ano... ale já topítka bez regulace nemám rád a nedoporučuju je.
0 05.12.2012 20:09 Rounce [30] Tajfun psal o topítku s termostatem, to si můžeš nastavit teplotu... ale psal jsi, že hledáš topítko do krevetárka, tam nepotřebuješ teplejší vodu.
tak bud staci pokojova teplota, pokud se topi, nebo ti to muze vytopit lampicka, popř. se prodavaji i topitka 10, 25, 50W ...25W s termostatem jsem videl na ebay za cca 120kč i s dopravou
Starší reakce
Pokud topítko není sepnuté, tedy v případě bimetalového termostatu, je spotřeba nulová.
Druhé jsem tam chtěl dát jako jištění, aby nedošlo k přílišnému poklesu. Akvárium mám 54 litrové. Chtěl jsem ta topítka aspoň částečně zrecyklovat, když se mi tu válí 4 poděděné
. Ještě bych se chtěl zeptat, jak velká je spotřeba toptíka, které je zapojeno do elektrické sítě, ale není sepnuté. Předpokládám že je to řešeno nějakým tepelným spínačem - termostatem, tudíž spotřeba je buď 0 nebo 50, ne?
Teoreticky je to možné, prakticky mi to přijde jako zbytečnost. Nesmíš zapomínat na tepelnou setrvačnost nádrže. Nevím jak máš velkou nádrž, ale u větších nádrží a v normálně vytápěných místnostech je ztráta minimální i při výpadku topení. Takže pokud chceš teplotní rozdíl mezi dnem a nocí tak napoj topítko na spínací hodiny tak aby v noci netopilo a uvidíš nakolik teplota klesne. Druhé by pak bylo zbytečné.
Zdravím, mám doma spoustu topítek, napadlo mě, že bych připojil jedno topítko třeba na 25 st. C a připojil je na časové hodiny zároveň se světlem. Druhé topítko bych zapnul permanentně a nastavil bych je třeba na 23 st. C. Fungovalo by to tedy takhle: Přes den by byla teplota vyšší než v noci čímž bych chtěl trochu napodobit přírodní prostředí. Jaké jsou vaše názory?
Má to smysl nebo je to zbytečné. Díky za každý názor
OK, díky za radu a za tip.
Aha, máš pravdu. Chov terčovců jsem přehlédl. Tak to se také připojuji k raději dvěma topítkům.
Osobně bych dal přednost dvěma topítkům 150W. Již kvůli uvažované osádce a tudíž vyšší teplotě nádrže než je teplota obvyklá. Při případné poruše topítka pak můžeš být úplně v klidu.
Ano, to jsem pochopila, že není kovové, že jde jen o ten zrcadlový efekt. To poslední topítko je už malinko dražší špás.. ale popřemýšlím. Děkuji za tip
Ten Fluval z odkazu uvedený jako metalický tak je to sice výborné topítko, ale pozor. Není kovové byť by se to z názvu dalo usuzovat. Je skleněné a má jen kovově zrcadlový vzhled takže je v zarostlé nádrži téměř neviditelné. Co se týká topítka Eheim Jäger tak to jsou asi nejlepší topítka s bimetalovým termostatem na trhu a jsou velmi bezpečná. ještě bych vzal do úvahy topítko od Sera
www.akva-tera.cz/… s těmi mám také velmi dobré zkušenosti. A ještě doporučím technologicky asi nejvychytanější topítko Fluval E 300 který má elektronický termostat, digitální ukazatel teploty a vlastním izolovaným senzorem, plastovým krytem a dalšímy vychytávkami. Tady je na videu
www.youtube.com/… sám ho používám a nedám na něj dopustit. U nás ho prodává tuším jen eshop zoohit.
No, někdo mi tu doporučil prostě Fluval 300W, tak jsem mrkla na net a mají tu metalické topítko
www.siera.cz/…. Anebo jsem koukala na toto:
www.akva-tera.cz/…. To druhé se mi zdá lepší volba..
Každý výrobce uvádí jiné poměry litráže a výkonu topítka. Pokud je nádrž v běžně vytápěné místnosti stačí bohatě 0,5W na litr vody. Pokud je nádrž na chodbě kde je výraznější rozdíl mezi okolní teplotou a požadovanou teplotou v nádrži tak bych dal topítka dvě. V mojí praxi běžně vytopí 300 Wattová topítka i 600 litrové nádrže (v obývacích pokojích). Který Fluval máš v merku?
Není nad 150. Je přesně 150. Jen je trochu vyšší - 65cm. A pokud můžu mít ještě jeden dotaz: bylo mi tu doporučeno topítko Fluval 300W. Ve specifikacích je popsáno jako topítko pro akva do 300l. Je tak výkonné, aby vytopilo to mé 480l? Nebo tedy 430l, bavíme-li se o čistém objemu.. Děkuji.
Záleží na délce akvária. Pokud je nad 150 cm tak bych použil dvě topítka menšího výkonu. Další řešení je instalovat jedno silnější k výpusti filtru nebo čerpadla tak aby bylo ve stálém proudu který bude ohřátou vodu roznášet po celé nádrži.
Ještě jeden dotaz: doporučili byste mi pro výše popsané akva jedno topítko o těch 300W anebo raději dvě menší, každé na jednu stranu? Pro rovnoměrnost vytopení. Díky.
Díky za upřesnění, uvažuju o něm, ale do budoucna, až budou peníze, zatím stačí interní levný 200W atman a vedle něj čerpadlo, které stejně potřebuju na zvýšení proudu a zastává i funkci odvodu tepla od topítka (je od něj cca 3cm daleko). Navíc, ve dně je topný kabel.
Ten Hydor je super
nemohl jsem koupit nic lepšího. Jestli máš obavy z tepelných ztrát, není nic jednoduchšího než to co napsal Haimdol a nebo potom za přijatelné peníze na hadice navléci izolaci na topenářské potrubí Mirelon, nebo podobné. V mém případě by to bylo třeba 22/6
První číslo znamená průměr trubky (v našem případě hadice), druhé sílu izolace a to vše v mm.
www.topenilevne.cz/… To máš stejný jako s filtry s integrovaným topítkem. Nějaké ztráty tam jsou, ale jsou naprosto minimální. Tedy pokud nemáš extrémně chladnou místnost. Já provozuji ve dvou dohledových akváriích zrovna tyhle Hydory a jsou vynikající (jako ostatně téměř vše od této firmy) a hlavně mají přesný termostat. Jediné co to chce je mít alespoň jakýs přístup k hadicím kvůli občasné kontrole. A pokud máš obavy z tepelné ztráty tak můžeš tohle topítko nainstalovat co nejblíže výtoku do nádrže a tím eliminuješ délku po kterou se voda může teoreticky ochladit, ale věř, že to téměř nehraje roli.
na ten hydor jsem pokukoval i já do 200l, bohužel jsem ho ještě neviděl na vlastní oči. Není z toho náhodou více ztrát jak tepla? Přeci jen vnitřní topítko topí přímo do vody a už to neteče hadicí dál, kde by se voda ochlazovala.
Ale praktické zkušenosti můžou být jiné.
Jojo, peníze roli hrají. Ale nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci
Asi zvolím střední cestu - Eheim nebo Fluval. Důležité je pro mě těch 300W. Děkuji.
souhlasím, pokud baletka šetří, tak Atman udělá dobrou službu (doporučuju spíše model High Class, než ten základní
www.akva-tera.cz/…)
Pokud je peněz na topítko více, tak určite Eheim Jäger 300W..
a pokud peníze nehrají roli, dovolím si doporučit topítko Hydor ETH 300. Jedná se o externí topítko (napojí se na výtokovou hadici vnějšího filtru), funguje velice dobře a nekazí vzhled akvária.
www.akva-tera.cz/… Já sic mám topítko zabudované, ale permanentně vypnuté. Akvárium mám v bytě a spíše bych potřeboval vodu ochladit
Teplota mi neustále šplhá k 28 stup.Teplota vody se vyrovná teplotě v místnosti a navíc ji ještě ohřívá osvětlení. Jinak myslím, že drobné výkyvy teploty v akváriu v průběhu dne(+- 2 stup.)jsou neškodné a naopak přirozené,vždyť v přírodě teplota vody také kolísá.
Já bych doporučil Eheim 300W, případně výborný Fluval E300 W a nebo levnější řešení Atman 350W.
Ahoj, možná už tu takový dotaz byl, nečetla jsem celou diskuzi... Poradíte někdo dobré osvědčené topítko pro akva 480l, čistý objem bude tak 430l, uvnitř terčovci, takže teplota vysoká. Ráda bych znala konkrétní značku a typ. Díky.
Ano, jakmile dohřeje na požadovanou teplotu, tak se vypne.
0 20.09.2012 20:42 lenka tak topítko tetratec 25 jsem zapojila.Chvilku svítilo a ted se vyplo.to asi znamená že je voda v pořádku a zapne se až se ochladí? nebo mi blbne a mělo by svítit pořád?
dobře
diky
Pak bych ho dal vodorovně. Teplá vody půjde vzhůru čímž dojde k mírnému pohybu vody a nebude přitom negativně ovlivňovat termostat.
Přidat reakci
1 ...... [13] ...... 28 29
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24633x