Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:02 Nikola
To je pro mě už docela drahé - pojede stejně jenom v zimě a to asi ještě málo - stačilo by

shop.miga.cz/…

nebo

shop.miga.cz/… (toto dokonce někdo doporučoval na fóru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 09:56 V – Re: Nikola
25 W bohatě stačí. Navíc je menší a budeš tedy mít míň starostí s umístěním. Jäger, Atman, Tetra,...

Např. shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:54 Nikola
Zdravím - mám nádrž 38 litrů - chtěl bych vědět jaké topítko tam dát - mám i nějaké kandidáty:

shop.miga.cz/…
shop.miga.cz/…

Které bude nejlepší? Popřípadě mi prosím navrhněte jiné v této cenové relaci. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 12:50 Muž ondra [168] - Živorodky
Samozřejmě krycí sklo. To je nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 12:47 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Rybičky
Neřešil bych to topítkem, ale spíš tepelnou izolací od okna. Zkus třeba nějaký závěs nebo tvarovaný polystyren. Prostě něco aby tam netáhlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 20:09 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Semtex napsal:... jen bych tam pořídil krycí sklo, aby ten průvan nešl přímo na hladinu....
Bettam sa ma aj tak davat kricie sklo, aby sa nenadychly chladneho vzduchu, aby zbytocne nedostaly choroby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 20:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
pokud tam máš bettu, a teplotu po celí rok jak píšeš, tak ani to topítko nepotřebuješ, jen bych tam pořídil krycí sklo, aby ten průvan nešl přímo na hladinu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 19:59 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Rybičky
30 l akva nieje vobec velke, podla mna by sa dalo najst miesto ... (no neviem ako to u vas vyzera, ale myslim si, ze nieco by sa urcite naslo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:38 Rybičky – Re: FoRgY
Kdybych si mohla koupit 30 L akvárium, tak bych si ho koupila, ale nevím, kam bych ho dala, takže tvá rada mi moc nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2009 17:39 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Rybičky napsala: ... jaké topítko byste mi doporučili do 9 L akvária?? V pokoji mám poměrně teplo, okolo 26 stupňů po celý rok ...
Ako tu uz niekto pisal, ze namiesto 8 l akva kupit 30, ohrievac bude akurat na akvarko a rybicky budu mat radost z noveho vacsieho akvarka X-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 16:58 Rybičky – Topítko do 9 L
Ahoj, jaké topítko byste mi doporučili do 9 L akvária?? V pokoji mám poměrně teplo, okolo 26 stupňů po celý rok, v létě i více, ale akvárium je nedaleko okna, ze kterého poměrně táhne, a tak se bojím, že rybičce bude v zimě přece jen trochu zima.
Co třeba tohle? www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:14 Kava – Re: isamik

jeste se vratim k tem vyhrivacim kabelum, wataz samozrejme jasna, ale vetsi wataz mensi litraz , mensi wataz vetsi litraz tak to mi nesedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:31 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Erwen
Máš pravdu má přesně 50 cm...Tak ho tam dostanu s chlupem.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:22 Muž Erwen [17]
vsak jo ... zbytecne dve.... mam 7mi stovku a mam jedno 300w od tetry... Jinak Eheim je taky fajn... ma to 300W asi 50cm dlouhe...ale zas je problem jak ho umistit do filtru...Teda alespon u me ... vejde se mi tam jen tak tak ta 40tka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:13 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
Ahoj..Děkuji za typ..Zrovna jsem na ten teploměr z alarmem dnes koukal.S tím vychladnutím máš pravdu. :-) Dal jsem na Romyho a pořídil si Jäger 300 W.Je na akvária až do 1000litrů,takže tam mám rezervu obrovskou.Koukal jsem jak je pěkně dlouhý okolo 40 cm.Ty co mám si nechám do rezervy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 09:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: vladislav
Jedno staci.Nez se takova litraz jako mas ty nebo ja ochladi na nejakou kritickou hodnotu trva to 2-3 dny.Ja jsem neco podobnyho zkousel a dvousetlitrovy akva za 24 hodin spadlo ze 30°C na 28°C.U vetsich akvarek to bude dele(samozrejme zalezi i na teplote okoli).Pokud chces jistotu porid si teplomer se signalizaci zmeny teploty.http://www.allpet.cz/p10560-hagen-teplomer-a-alarm-s-pameti-lcd-profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 00:54 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Právě nad tím Jägerem taky přemýšlím..Mě by stačila ta 250W..Uvidím co na to ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2009 23:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Vždy je to o kvalitě,já mám v 540 l topení jedno,ale firmy Jäger 300 W a bohatě stačí.Nikdy jsem neměl topení dvě.Myslím,že aby se sekla obě topení,to by byl spíš zázrak,nebo extra pech...Nicméně denní kontrola teploty je na místě vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 23:49 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Jedno nebo dvě topení pro Terčovce???
Mám v nádrži zatím jedno topení v pohodě stačí.Ale přemýšlím jestli bych do akvária neměl umístit ještě jedno takříkajíc rezervní??Když to hlavni topeni vypadne tak to rezervní by mohlo takříkajíc zaskočit..Ale zase na druhou stranu je tu nevýhoda kdyby se náhodou to topeni seklo a topilo pořad tak je to dvojnásobná hrozba..Jaký je váš názor na tento problém??Jedno nebo dvě topení pro Terčovce??? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 14:37 Muž filipsi [1295] – Re: V
Napr. na akvarista.cz v clancich kdyz uderi vedra. Pripadne se ridit predpokladanymi tepelnymi ztratami akva (nekde jsem daval link na rozumny vypocet), dava to vysledky podobne, dimenzovat na letni teploty a nezapomenout odecist predpokladane teplo od osvetleni.
Ja mam na 320l kabel 50W, rizeny dennerle duomat, teplota v akva je kolem 26, mistnost cca 22, vsechno zvladnou 116w zarivky samy, kabel ani topeni takrka nespinaji (jen na chvilky, jak kabel nuti duomat).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 14:17 V – Re: Semtex
1 W na litr platí pro topítka s regulací. U neregulovaných se to musí vypočítat podle objemu, povrchu, rozdílu teplot a dalších hodnot. Nebo pro nás méně znalé existuje taková móc šikovná tabulka, kterou ale nemůžu najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 13:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: V
no ja ve starých knížkách čítaval, že na jeden litr vody by měl být jeden watt topítka...
no ale ono taky záleží na podmínkách v místnosti, teplotě jakou chceme udržovat......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 12:44 V – Re: Mickey
Pokročil jsi nějak s tím vytápěným dnem? Zakládání se už blíží... ;-)

Varianta A:
- 25 W do dna
- 25 W klasické topítko
- společná regulace

Varianta B:
- 15 W do dna buďto nepřetržitě nebo spřaženo s osvětlením
- 25 W nebo 50 W klasické topítko s vlastní regulací

Bohužel se mi nějak nedaří najít takovou tu šikovnou mnoha lety ověřenou tabulku potřebného příkonu neregulovaného vytápění v závislosti na objemu nádrže a požadovaného rozdílu teplot...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:51 Muž kristian [80] – Re: Dixon
Pokud je topitko zahrabane v substratu z duvodu jeho delky, je mozne jej umistit na stenu akvaria nasikmo, Dobre se odvadi teplo, a nemuze dojit prehrati=moznemu prasknuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:29 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Haimdol
Ja mam spicku ohrievaca zasypanu uz od zalozenia AQ a nic sa nedeje, len ako napisal deathfoe, dochadza k mensiemu odvodu tepla a ako napisal Haimdol, moze prasknut. Zalezi aj na Watazi ohrievaca. Ja mam 25 W, tak prasknutie asi nehrozi, ale pri vacsich vykonoch moze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 18:47 Muž Dixon [13] - Sumci
ok,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 18:39 R Muž Silent [5949]
Je to i v návodech. Topítko se nesmí a to ani z části zasypat substrátem. Dochází tam pak k nedostatečnému odvodu tepla a topítko může prasknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 18:20 Muž deathfoe [58] – Re: Dixon
No nevím, co jsem tak šahal v akváriu na zapnuté topítko, tak nejvíce topila ta spodní část, kde je spirála, takže pokud ji máš v substrátu, tak asi přenos tepla do vody nebude stejný jako kdyby byla volně ve vodě, ale tohle se jen domnívám :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 18:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: Dixon
asi ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 18:13 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,nevadi ked je kusok ohrievaca zasypany substratom? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 07:12 Žena Hatomi [27] – Topítko
Havně si nekupuj topítka značky Scuba. Když to dáš na vytápění 25 tak máš v akva 30 (a to by to mělo podle všeho mít termostat). Naopak dobrou zkušenost mám s topítkem Eco-therm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 15:04 R Muž Silent [5949] – Re: Misho258
To má tuším nějakých 58 litrů, takže by mělo 50W stačit. P.S. sloučil jsem téma s podobným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2009 15:01 Muž Misho258 [10] – Re: Haimdol
a 50 w na 65x30x30 ??? dakujem za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 15:00 R Muž Silent [5949] – Re: Misho258
To je tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:58 Muž Misho258 [10] – ohrievac
chcem sa spitat staci 100 w ohrievac na akvarium s rozmermy 60x40x40 ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 16:19 Muž hoppy [6] - Živorodky
Dobře, děkuju :)
Koupím nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 15:52 Markéta – Re: hoppy
Navíc ani nevíš značku, nic... Být tebou, radši bych vsadila na jistotu a pořídila nové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 15:49 Muž pařa:) [2] – Re: hoppy
Nové topítko nestojí zase tolik, máš jistotu že je nové nepokažené a můžeš v případě poruchy reklamovat... jak chceš ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 15:20 Muž hoppy [6] - Živorodky – Topítko
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se vyplatí kupovat starší topítko nebo raději nové.
Do 50l akva potřebuju topítko co nejdříve.

Udělám chybu když koupím například tohle?
aukro.cz/…

Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:39 V
filipsi: Myslíš teda, že potřebný příkon pro vytápění kabelem a klasickým tělískem je srovnatelný?

Asi by byl problém namotat na dno dostatečně dlouhý kabel, aby pokryl celkovou potřebu: 15 W ... 3 m, 25 W ... 4,5 m, atd (www.levnaakvaristika.cz/…).

Mickey: Doufám, že poreferuješ až bude hotovo. Chystám se někdy kolem července zakládat novou nádrž (jenom 70×30×40 cm) a mám chuť trochu experimentovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:35 Muž Mickey [6] – Re: filipsi
Díky za odkaz,koukám že mu stačí 116W+reflektory tak to by mě ty 2xT5 80w měly stačit taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:21 Muž filipsi [1295] – Re: Mickey
Potreba svetla s velikosti nadrze v litrech ve W/l docela klesa. Lepsi je srovnavat W/cm2. I kdyz samozrejme i tohle trochu s hloubkou pokulhava, ale pri stejnych w/cm2 budeme mit ve stejne hloubce stejne svetla. Nemyslim, ze je dobre dimenzovat osvetleni tak, abychom meli stejne svetla na dne. Krom toho, e. tenellus neni nijak zvlast na svetlo narocny. Koukni treba k Vaclavovi na Ramovou nadrz, co staci pro hezkou echinodorarnu :-)

FranzFritz - Ale prd. Jednak ma kamen daleko lepsi tepelnou vodivost nez voda, a za druhe ta voda je vsude, mezi kameny az na dno. Kabel ji ohriva, ona stoupa a na jeji misto klesa studenejsi. Teto cirkulaci pomaha i dalsi pohyb vody v nadrzi, filtr, ztd. Neverim, ze by zmereni ukazalo vyznamny rozdil ve spotrebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:30 Muž Mickey [6] – Re: Snofrev
Kabel už mám,teď řešim co dál?Určitě bude lepší kabel+termostat a klasické topítko.Navíc když štěrk je izolant tak dno a kořeny budou chladnější.To vyřeší kabel
Bude to pro cca 400l akva v plánu je místo něj cca 600l a tam už klasické topítko bude nutnost


filipsi:
No já teď svítim pro dvě akva 80x65 vedle sebe 2xT5 80w a 3xT8 36w(ty bych vyměnil za 2xT5 80w)
chci rostliné akva převážně echinodory tak aby jsem nasvítil i dno pro kobercovky(E.tenelus atd.)
Výška vodního sloupce bude cca 58cm Akva bude 160x70
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:21 Muž Snofrev [54] – Re: FranzFritz
já bych řekl, že v běžném akvariu by ten test byl neprůkazný

copak v tom štěrku dole není voda?
jestliže se jednou štěrk chová jako izolant, tak jak je možné, že v duhém případě ne?

samozřejmě, že to ohřívá i vodu a jak psal filipsi, ohřívá se spodní voda, takže dochází k cirkulaci, že to hřeje na větší ploše, o to lepší

co se uklízení dna týče, tak pokud by kabel byl na několik místech zakáplý silikonem, tak nevidím důvod, proč by dno mělo jít uklidit hůře, jak bez kabelu

Rozdíl je dle mého názoru naprosto minimální a zanedbatelný - neuvažuji viditelnost obou zařízení a elektriku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:14 Muž kristian [80] – Vykon kabelu
Ma nekdo zkusenost s idealnim vykonem topneho kabelu? Pro ucel prohrivani dna v pomeru tloustky dna / velikosti dna?

Edit: Jen jako prohrev dna. Na vyhrev vody slouzi klasicke topitko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: filipsi
Když vytápíš kabalem odspodu, musíš nejprve prohřát štěrk, který má špatnou tepelnou vodivost a ten teprve zahřívá vodu. Když topíš topítkem, ohříváš jim přímo vodu a teplotu dna neřešíš, protože díky svým špatným tepelně vodivým vlastnostem slouží jako izolant. Dokážu si předsavit výsledek pokusu energetické náročnosti mi akváriem vyhřívaným kabelem a stejným akváriem vyhřívaným topítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:28 Muž Snofrev [54] – Re: Mickey
ty prachy do tohodle chete opravdu dát?
když si koupíte to co jsem házel odkaz já, tak to máte všechno v jednom - nevýhodou je provoz na 230V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:18 V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:59 Muž filipsi [1295] – Re: Mickey
Pokud tam bude takovy rozdil teplot, tak nejdriv zkus kabel bez regulace, pravdepodobne pobezi stale. Doplnit muzes vzdycky. A to topitko k tomu bude v noci potreba urcite, alespon 200W.
0.7W na litr - to budes mit nasvicene docela hodne. Podle me presvicene. No, pokud vis, co delas, tak jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:56 Muž filipsi [1295] – Re: FranzFritz
Nerikej, dokud si nezkusil. Kabel je primo uvnitr v akva, ne pod sklem. Pokud je dno izolovane, ucinnost je stejna jako u topitka, navic prave ohrivanim vody ve dne zvysi cirkulaci vody skrz substrat. Nerikam, ze je to nutne, ale jsem spokojeny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861?od=1101