Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2024 12:46 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uzivatelkapetra
Mám je bez dřeva v akváriu roky a nevypadá to že by jim to vadilo tohle platí spíš pro ancíky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2024 11:24 Žena Uzivatelkapetra [112] – Dřevo pro otíky
Zdravím, dočetla jsem se, že otíci ke štěstí a zdraví potřebují v akváriu dřevo na broušení huby :)
Mám 10 otíků v třetím akváriu a zajímá mě, zda jim stačí jeden cholla wood, nebo jim tam přidat kus dřeva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 11:07 Muž KarásekLut [87] Re: Rybar
Rasa se mi tam prave netvori vubec. Tak vyberu ke krevetkam jinou rybku jtera je stejne velka jako ony a nenarocna. Dekuji za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 11:05 Muž Rybar [-29] Re: KarásekLut
Co je pěkně zarostlé? Ten otík potřebuje řasu ,tak buť, tam bude řasa , nebo rostliny . Pokud se Ti tam tvoří už teď řasa ,tak je tam dej . Jinak je to nesmysl . A to s tím filtrem ani nezkoušej . Akvárium funguje i bez filtrace , ale aby jsi to každý měsíc měnil je nesmysl. Za mně ve 300l mám pouze 2 kusy a řasa nikde .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:29 Muž Jozef [311] Re: KarásekLut
Zlikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:27 Muž KarásekLut [87] Re: Lojza007
A kdyz budu mit pekne zarostle akvarium (zatim nemam) a vypnul bych treba na tyden filtr,myslis ze by jim to stacilo? Vzhledem k tomu ze s nima budou v akvariu "jen" krevetky ktery taky basti rasu tak si myslim ze by to mohlo byt v pohode. Co ty na to? Samozrejme bych pak filtr treba na dva, tri tydny pustil a pak zase na tyden vypnul. Je otazka jestli bych si takto nezlikvidovat bio rovnovahu v akvariu????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:23 Muž Lojza007 [1175] Re: KarásekLut
Otíci nejsou nároční na prostor, ale spíš na potravu, potřebují řasu a dají ji přednost i před řasovou granulou. Takže je potřeba, aby se jim v akváriu řasa trochu dělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 08:27 Muž KarásekLut [87] – Krunyrovec s krevetkama
Zdravim. Myslite si ze bych mohl mit v me 54 l nadrzi 6 ks krunyrovce jednopruheho (Otika) kdyz tam budu cho at i neocaridiny ktere se mi snad budou mnozit? Nebo je to moc velky pocet? Ted tam mam jednoho a par japonic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 19:40 Muž Lojza007 [1175] Re: Jozef
Mám to taky tak, nejsou vůbec vidět, čas od času je zahlídnu na kořenu a někdy v noci jsou přicuclí na skle. Taky jsem si párkrát myslel, že už žádnýho nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2022 18:34 Muž Jozef [311] Re: V3ntur
Veľa krát ich nevidím niekoľko dní a keď, tak jedného. Už som pár krát myslel, že nie sú vôbec. No teraz som zbadal naraz štyroch. Na kŕmenie nešli nikdy (a žiadne na nich ani neostane).
Keď sa niekedy vyberie nejaký na výpravu počas dňa, tak bez problémov pláva okolo všetkých rýb, ale radšej sú zalezený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 17:57 R Muž afc1886 [14631] Re: V3ntur
Moje zkušenost je taková, že jsou to plaché ryby a večer jsou u mě trochu víc aktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 17:10 Muž V3ntur [1] Re: Beastie
Ani při krmení... Přijde mi že jsou aktivní jen přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 14:30 Žena Beastie [314] Re: V3ntur
Mnooo, ja ty co nevidím, tak tam už nejsou. Jinak jsou na skle, na tabletách, na pancéřníčcích, kterým se snaží sebrat tabletu, na zelenině,...
Ani při krmení se neukážou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 14:20 Muž V3ntur [1] – Otík
Ahoj, mám 6ks ve 120litrech.. ale celý den je nevidím.. kde je problém? :) dělám něco blbě nebo prostě lezou ven až v noci.. Přišlo mi že zezačátku v klidu plavali. Teď je zázrak když je vidím odpočívat na nějakém listu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 17:29 Žena Beastie [314]
Hodím ten dotaz sem, když bych se rozhodla, tak ať vím. Zjistila jsem, že v Praze někdo chová Otocinclus hoppei který by měl být ok v mých 27°C a hlavně to není import.
Přemýšlím ale, jestli ho moje akva utáhne, pokud bych do něj šla. Přímý potravní konkurentni pro něj jsou totiž neritina, teoreticky i tylomelánie (i když ty řasy až tak netankují), piskořky a ostatní šneci, ale těch nemám přehršel. Filtrující kreveta nebude přímý konkurent. V akva nemám žádnou extra řasu krom ruduchy, u které neočekávám, že jí budou žrát, a zelené tečky na skle, které pro jejich typickou konzumaci taktéž nejsou. Mám teda hodně toho hnijícího dřeva, ale nejsem si jistá, jestli jim to bude stačit jako primární zdroj.
V akva se kvůli ostatním šnekům vždy nachází dubové/bukové listy a jednou týdně krmím zeleninou a jednou týdně spirulinovou tabletou. Teoreticky by tedy na přikrmení šly, pokud by je tyldy pustily, nebo bych navýšila dávky. Ve vedlejším akva si s krevetkama pěstuju chuchvalce zelené řasy (pravděpodobně cladophory), mohla bych teoreticky vždycky kus namotat a hodit sem, pokud by se daly takhle krmit, než to krevety sežerou. Taktéž mám na okně na sluníčku kameny, na kterých se cíleně snažím pěstovat řasu, jde to tak 50/50.
Samozřejmě nemám extra zarostlé akvárium, což je velké mínus, ale ostatní parametry pro jejich chov bych měla splňovat. Utáhne tedy takovéhle akvárium skupinku třeba 10ks?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 22:06 Žena zelwa02 [188] Re: vaclav
Já mám zatím tři, ale v plánu je asi 5,ono neni ani tak velká nádrž aby jich bylo velke hejno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 21:16 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelwa02
Tak když mají své dny tak rozhodně plaší nejsou. A asi bych si jich koupil víc, je to hejnová rybka. Viděl jsem jedno video, kde jich na jeden zátah chytli stovky jen do igelitového pytle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 20:44 Žena zelwa02 [188] – Otíci
Ahoj, pořídila jsem tři Otíky a chtěla jsem se zeptat,mam nějakou šanci jako začátečník poznat zda jde o holky nebo kluky? A je normální, že střídavě plavou jak torpéda po celé nádrži? Vím, že mi dost lidí říkalo, že jsou plaší a často se schovávají. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 12:28 Štěpánka – Potěr
Ahoj. V lowTech akvárku se mi rozmnožili otíci. :-O Napočítala jsem 18 mikroOtíků. Čím to krmit, aby ten nebohej potěr přežil? Nechala jsem cíleně zařasit sklo a přidávám prachovou spirulinu, bude to stačit? Nebo přidat ještě odskořápkované artemie? Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 18:28 Muž KarásekLut [87] Re: Jiraiya
Ja Otikum nedavam zadny extra krmeni, oni si vzdycky najdou to co sem dal zivorodkam. Zadny extra krmeni nepotrebujou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2021 19:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiraiya
Nekrmím je žádným speciálním krmivem, a přesto mají břicha plná. Udělej si prezentaci akvária ať víme, o čem je řeč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2021 18:33 Muž Jiraiya [0] – Krunýřovec jednopruhý
Zdravím chtěl bych se zeptat jak často mám krmit 3 otíky krmivem tetra pleco tablets? Ptám se, protože mám pocit že mají neustále hlad. :) A ještě bych se chtěl zeptat jak často odkalovat jejich trus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:15 Muž KarásekLut [87] Re: Anthrax
já už se na ně taky těším. Ale ještě si musím počkat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:10 R Muž Anthrax [4730] Re: KarásekLut
palec Tak to jo, já aby to nevyznělo jako vypuštění Otíka. Jsou to prostě zajímavé ryby. Alespoň pro mě. Líbí se mi, jak šmejdí po akvárku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:03 Muž KarásekLut [87] Re: Anthrax
jednoho otíka? tomu by tam bylo smutno. Dal bych tak 6 - 8 otíků. V jakým smyslu myslíš že sou to bezva ryby??? :-D tak zatím musím čekat, to vím ale už se na ně těším. až bude v akváriu veseleji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 09:57 R Muž Anthrax [4730] Re: KarásekLut
Být tebou, tak ještě chvilku počkám, jsou to přeci jenom importy. Chce to tak opravdu dobře zajetou nádrž (ne všechno změří testy). Ale Otíci jsou bezva ryby, takže počkat se vyplatí. Dával jsem je po dvou a půl měsících a bylo to beze ztrát. Důležitá je důkladná aklimatizace. :-) Na úpravu vody jsem nekupoval nic, beztak žádným zázračným přípravkem kvalitu vody neošulíš.
Jen doufám, že nechceš dávat jednoho Otíka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 09:45 Muž KarásekLut [87] – vypuštění krunýřovce
Fotka k příspěvku chci se zeptat, zda by jste vypustili "otíka" do této vody nebo co by jste dokoupili na její úpravu aby to pro něj bylo bezpečné? s otíkem chci ještě koupit krevetky ale musím ještě nechat zajet akvárko, ale zatím bych mohl upravit vodu aby pro ně byla bezpečná.

Díky za informace a rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 16:17 Muž ZCerny [0] – krunýřovec belémský
Zdravím. Potřebuji poradit ohledně krunýřovce belémského / otocinclus hoppei . Informace viz moje prezentace . Pořídil jsem šest kusů, vše bylo dva měsíce ok . Před měsícem mi z ničeho nic uhynul jeden a dnes začal blbnout druhý , vše jako přes kopírák. Rybička v pořádku a najednou nad hlavou velká bílá skvrna, odřeniny na hlavičce a chová se jak pomatený. Dnes plaval k hladině, pak na zádech po hladině a lapal po dechu, po chvíli to vzal kolmo dolů a napasoval se mezi sklo a trávník a hlavu měl v substrátu. V akva bylo šest otíků a 14 krevetek japonských, včera přibylo 20 ks Teter červených.
Je možné, že ho vystresovaly ty nové rybky? Chtěl jsem dokoupit dalších šest Otíků, aby taky měli větší hejno, ale teď nevím. Nechci se každý měsíc koukat jak mi hyne další.
Pokud má někdo podobnou zkušenost nebo i radu, dejte vědět prosím.
Děkuji, Zdeněk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 18:13 Muž Luky13 [60] Re: Zit_Congerson
Bál jsem se do toho hrabat. Ten chomáč je jen na tomto malém místě a je takový zapouzdřený. Na kořenech jsem měl různé povlaky, ale né takto izolovaně. Ten kořen tam je už rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 17:53 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Luky13
spíš to bude původem z toho kořene, nějaký druh řasu/sinice. kořeny pod vodou vytvářejí na svém povrchu takový mazlavý povlak, převážně tedy v nově založených akvárkách. A tohle vypadá jako takový už nakupený povlak :)

Otíci nemají hnízda, lepí jikry na různá místa, větší listy, skla apod. Toto normálně manuálně odstraň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 17:45 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvku Ahoj, může to být hnízdo Otiků? Vyndal jsem rostliny ze zadní strany akvária a tohle tam bylo. Oťase jsem měl vždy za předfiltrem a teď jsem je pořád viděl za tím kořenem kde je tento útvar.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2020 18:39 R Muž Anthrax [4730] Re: RiBet
Otíci jsou z dovozu, takže chovatele budeš asi shánět marně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 18:35 Muž RiBet [0] – Nedostatek Otíků
Ahoj všem, chtěl jsem si pořídit dva Otíky do akvária, ale v Brně v akvaristikách teď nejsou k dostání. Nevíte o někom kdo je v Brně, nebo okolí chová? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2019 19:41 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: stepos
pokud tam jsou krevety nebo "šneci" není na třetí den co uklízet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 18:31 stepos – Jak dlouho nechat okurku v akvárku?
Ahoj, zdravím všechny otomachry. Jak dlouho nechá̌váte tu spařenou okurku na dokrm oťíků v akvárku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.10.2019 14:16 Žena drvi [2894] Re: zdenekps
Pro likvidaci řas a sinic musíš změnit a upravit poměry v akváriu, to za tebe žádné ryby ani krevety neudělají. Maximálně ti mohou trochu pomoct, ale rovnováhu v akváriu ve prospěch rostlin a v neprospěch řas si musíš vytvořit sam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2019 22:50 R Muž ctibum [6838] Re: zdenekps
Tak pravda, ve výše linkovaném článku se píše, že řasy a sinice žerou (sinice není řasa...), ale u mě jsem je na sinici nikdy neviděl. Zato boční skla (schválně z nich řasu neškrábu) hoblují pořád... Ale odborník na Oťase nejsem.
Každopádně sinici jsem vyřešil přidáním fosforu, ne přidáním Otíků, ale to už patří do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 22:37 Muž zdenekps [0] Re: ctibum
Sinici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 22:21 R Muž ctibum [6838] Re: zdenekps
Kterou řasu chceš, aby žrali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 22:17 Muž zdenekps [0] – Otíci
Ahoj. Poridil jsem si 5 Otíků aby mě zrali řasy. Ale ejhle oni si řas vůbec nevšimnou. Maximálně trochou po skle. Mám je cca dva měsíce. Jinak jsou ale čilí. Nevíte jak je přimět aby se pustili do řas? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2019 20:24 Muž RAP [1546] Re: Dinecek
Pokud by byl bílý až průsvitný, tak to by byl problém. Takhle bych byl v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:20 Žena Dinecek [205] Re: RAP
Hnědý, trus měl cca 2cm. Nepřivolávám, jen že jsem to tu četla - že to normální není a já u těch svých to vidím docela často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:17 Muž RAP [1546] Re: Dinecek
Už si přivoláváš další problém?
Jakou barvu má ten trus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2019 20:05 Muž Roger [1873] Re: Jan Jonáš
Já u svých Otíků viděl jen plné bříško, trus ještě ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2019 20:00 Muž Jan Jonáš [1296] - Drobné rybkyRe: Dinecek
Odřeniny se poměrně rychle hojí, aspoň u mých napských. Dlouhý trus jsem u mých krunýřovců nikdy neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 18:54 Žena Dinecek [205] – Odřená tlamička
Ahoj, dneska jsem si všimla, že má jeden otík odřenou tlamku - dole. Ale je aktivní, žere, bříško plné. Myslíte, že se to spraví? Máte s tím někdo zkušenost? A ještě jeden dotaz, před časem se tu diskutovalo o tom, zda mají otíci dlouhý trus. Moji ho mají. Někdo psal, že to je problém. Opravdu? Mám je cca od dubna a tohle pozoruji stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2019 16:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: JirkaŠčobák
Na import divokých ryb existuje i jiný a naprosto logický pohled.
Lov ryb do akvárií je tam celkem lidi zaměstnávající činnost. Vzhledem k tomu, že je řeka živí, tak se o ni starají a nechcou si jí zdevastovat. Naopak, pokud tito lidi nebudou mít práci, vypálí kus pralesa a začnou obdělávat půdu. Takže koupí takových ryb sice přiživíš i pár překupníků, ale taky tím máš příležitost přerozdělit naše bohatství mezi chudší část světové populace. A neboj, těch nechráněných druhů ryb je tam fakt dost. Nebo by tě třeba mrzel náš kapr vyvezený do Japonska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 23:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Před patnácti, deseti lety jsem je zkoušel. Nehynuli mi vyloženě hned, ale podmínky na odchov jsem jim dát neuměl. Nakonec všichni uhynuli.

Poslední roky je mojí snahou, cokoli dám do akvária, množit to a posílat dál. Ryby, rostliny, šneky, korýše. Považuju to za opak stavu, kdy koupím rostlinu nebo živočicha a nechám ho u sebe dřív či později uhynout. Neříkám, že jsem vždy úspěšný, ale snažím se.

U divokých živorodek beru ryby od lidí, od kterých neuhyne nikdy nic. Zásadně beru vždy přímo od chovatelů. Pokud se něco nepovede později, je to mojí chybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2019 22:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Ty jsi nějaké měl? Moje zkušenost je naprosto jiná, mám je několik let. Záleží od koho je koupíš ale to platí u všech ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 22:16 Muž RAP [1546] Re: vaclav
Zase jeden zažitý omyl vyvrácený praxí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov