Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 20:17 Muž acik [416] – Re: Deathbull
píšeš,že je někdo množí,dal by jsi kontakt? :)

Ještě že je pár lidí přeci jen množí, ale to se většinou do prodeje ani nedostane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2013 19:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Deathbull
Já dneska v Hornbachu v Řepích viděl nádherný otíky..velký,krásně zbarvený a hlavně břicha měli jak otesánci..měl jsem chuť jich ještě pár koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:54 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: baletka
To víš, ne všichni na burzách prodávají odchovy a u otíků to jsou prakticky všechno importy co se jen přeprodávají. Při jejich směšné ceně se s tím nikdo netrápí a pak to podle toho vypadá. Ještě že je pár lidí přeci jen množí, ale to se většinou do prodeje ani nedostane..

Já mám zkušenost že co se týče jakýchkoli malých rybek tak většinou není problém koupit v Globusu, Hornbachu. Často jsou to importy, k nim to přijede nikde se to nezasekne a ihned prodávají, což je hlavně u otíků zásadní. Aby nebyli dlouho o hladu pak se jen již nedaří rozkrmit a padaj.

Ale proboha..nikdy tam nekupujte jakékoliv cichlidy ať už Afriku nebo amazonii včetně terčů. Leda nějaký špek, který se "přímíchal", už jsem tam taky vyzobl občas něco co nevěděli co to je a stálo to pár korun :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:42 Muž acik [416] Re: baletka
no smutný teda.... za kolik se dají pořídit v Globusu? Unás v akvaristice za 70.-
baletka napsala: Tak já jen přidám konečný výsledek mé anabáze s otíky. Nákup na burze tragický, 9 z 10 nepřežili. Včera jsem koupila dalších deset v Globusu. Už při nákupu bylo vidět, jak jsou dobře živení a aktivní. Riskla jsem to a hodila je přímo do akva. Přestože nebyli celý den vidět, teď večer se už proháněli po akva, krásně v hejnu, bříška kulatá, evidentní pohoda. Tak vám nevím... od pána na burze už otíky nekoupím. Ale musím k tomu podotknout, že od stejného prodejce mám corydoras nanus, už půl roku, a ti jsou bezvadní, vytírají se, plní zdraví. To je tak, abych někoho zbytečně nepomluvila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:30 - Re: baletka
Každý chovateľ má doma či v chovni iné podmienky.Ak neviem parametre od chovateľa,tak si dostatočne a pozorne premeriam vodu v ktorej som konkrétne ryby doniesol.Neraz zistíš,že má voda nízku celkovú tvrdosť(odchovy v miešanke z RO) prípadne inú teplotu a pH ako máš doma.Podľa mňa je toto podstatná vec ktorú treba urobiť.Druhá vec je stres,kedy ryby i po prevoze vedia jednoducho uhynúť.(to je však na predajcovi aby ryby prepravoval tak ako treba).Napríklad také sewelie sú citlivé pri dlhšom prevoze na nedostatok kyslíka.Vnútorné poškodenia ktoré takto na rybe vzniknú môžu následne doma v akvárku tiež viesť k úhynu.A to sa na vonok po privezení môže zdať ryba v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 21:47 Žena baletka [624]
Tak já jen přidám konečný výsledek mé anabáze s otíky. Nákup na burze tragický, 9 z 10 nepřežili. Včera jsem koupila dalších deset v Globusu. Už při nákupu bylo vidět, jak jsou dobře živení a aktivní. Riskla jsem to a hodila je přímo do akva. Přestože nebyli celý den vidět, teď večer se už proháněli po akva, krásně v hejnu, bříška kulatá, evidentní pohoda. Tak vám nevím... od pána na burze už otíky nekoupím. Ale musím k tomu podotknout, že od stejného prodejce mám corydoras nanus, už půl roku, a ti jsou bezvadní, vytírají se, plní zdraví. To je tak, abych někoho zbytečně nepomluvila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:15 Muž Burik [727] - Aquascaping
kdybyste někdo sháněl otíky,tak za sebe můžu doporučit www.aquamaster.cz mají jich vždy hodně.V pátek je možná osobní návštěva a vyzvednutí ryb.Je to kousek od Kladna..
Já jsem tam své kupoval za 20Kč kus a ještě jsem dostal pytel krmení,jelikož neměli 40Kč na vrácení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 14:40 tube Re: petrys
Zkus Hornbach tam je obcas mivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 13:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dvorak002
Tak to máš kliku, protože v obou případech byli otíci už vypiplaní a zvyklí na akvarijní podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 07:54 Muž Karel z Tábora [21]
Já kupoval 4ks otíka na burze v Třeboni od pana Koblasy a otící přežili všeci byli i ve výborném stavu.Pak jsem si dokupoval ještě 4ks tady u nás v Táboře v Akvarisu sice jsem čekal asi měsíc ale dorazili v pořádku bez jakých koliv viditelných poškození a dodnes mi neumřel ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:24 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: grunda
Ještě bych doplnila, na to, jak je má prodejce dlouho, jsem se ptala. Tvrdil, že tři až čtyři týdny, a byl u toho dost nervózní. O tom, že je měl tak dlouho, silně pochybuju, protože za jeden týden, co je mám doma, tak se krásně rozežrali a bříška se jim srovnala tak, že po propadlině není ani památka. Potrhané ocásky se jim jakoby zacelily, nevím, jak to přesně nazvat. Samozřejmě jim za týden nenarostly, stále jsou okousané, ale vypadají zdravě oproti stavu, v jakém ocásky byly před týdnem. Prostě čerstvě potrhaný ocásek vypadá jinak, než ten, co se uzdravuje. Je to neskutečný a velmi dobře poznatelný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
:-D No je otázkou jestli koupit levnější z dovozu a pak mi pulka odejde do nebe, nebo si něco připlatit a koupit si nějákého rodného čecha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Burik
To jsem si četl, jen by mě zajímalo kolik jich přežije, a jak je arocne je krmit ;) asi zkontaktuju autora :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kryštof
rozmnožit se dají..někde je tu i návod v článcích

EDIT: rybicky.net/clanky/1138-odchovej-si-vlastniho-otocincla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:57 Muž Kryštof [314] - Amerika
Ale jako hobby, kdy je nechci na prodej se dá rozmnožit? A kolik ji tak přežije do dospelosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
něco ještě jo, ale při ceně 30kč za rybu a 20ti mladých - společně se složitostí odchovu, tahle ryba ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kryštof
ano je, navíc při dnešních cenách se rozmnožování nevyplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:06 Muž Kryštof [314] - Amerika
To se chci zeptat, ze se furt dováží, vždyť jsem tu četl článek ze o jejich rozmnozování? Je to náročné nebo co? Akorát ze rozkrmení potěru je složitá vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 18:32 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Jája
Jájo, moc dekuji za fotky, moji tak moc propadla briska nemaji, jeden ma ale podobne otrhany ocasek jako ti tvoji. Uvidim snad se vsichni rychle aklimatizuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.05.2013 15:49 Žena lucie.aqua [511]
Lidé jsou různí...Někdo lituje každé koruny, kterou utratil za "nekvalitní zboží", někdo se raduje z každého zachráněného tvora, který "byl na odpis", protože nebyl bez vady. Já vám, Jájo, rozumím, fandím, a přeji, aby už vám žádný otík neumřel a žili u vás spokojeně celý svůj rybí život!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 15:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dimmur
Zřejmě špatně čteš, zkus to znovu. Já jsem nepsala, že jsem opakovaně koupila otíky a že mi opakovaně umírají. Ale zřejmě jsi vůbec nepochopil, o čem píšu. Nejen já, ale i jiní mají s otíky obdobnou zkušenost. Vysoká úmrtnost je bohužel daň tomu, že se dovážejí a prodávají ryby nikoliv z chovu, ale z přírody. Ty ryby, které to vše přežijí, v podstatě to přežití můžou považovat za zázrak. Až se někdo vrhne na chov otíků, tak taková úmrtnost nebude, protože ty prodávané rybky už budou zvyklé na úplně jiné podmínky, než v přírodě. O tom to je. Ne o tom, že si tenkterý akvarista pořídí nekvalitní ryby. Naprostá většina dovozových ryb chycených v přírodě se dá považovat za nekvalitní, protože umírají jako na běžícím páse (ačkoliv jsou naopak vysocekvalitní a nezdegerovaní chovem), protože většina z nich umře na stres, zacházení s nimi, cestování, podvýživu a změnu životního prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2013 15:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: grunda
Není Hornbach jako Hornbach. To máš tedy kliku. To např. na Černém Mostě (Praha)je vůbec riziko něco koupit. Ryby mívají hodně nemocné a je to vidět na první kouknutí, to pozná i slepý. Už dávno jsem se vyléčila z toho, že tam někdy ještě ryby koupím. Ta sranda mě už přešla po opakovaně špatných zkušenostech. Když jsem se na otíky ptala, tak ani nevěděli, co chci. Nakonec jsme se dobrali toho, že je mají, ale asi jen týden. Ale i tak bych se bála u nich koupit ryby bratru za 40Kč s rizikem, že nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2013 14:55 Muž dimmur [283] Re: Jája
srovnavat se to da, nekoupim prece neco /a ty opakovane/ co mi po par dnech umira....zbytecne vyhozene penize a pak se resi cim to je.....je to kvalitou koupenych ryb ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 14:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jája
fuk to není. Navíc se vyplatí si ryby pořádně prohlídnout a teprve pak koupit. Já otíky beru zásadně v Hornbachu, úmrtnost minimální asi 1 z 20ti. Jsou sice dražší, ale mám čas si je dobře prohlédnout, zeptat se obsluhy jak je mají dlouho atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   20.05.2013 14:47 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dimmur
Neonky koupíš na každém rohu a nemůžeš je srovnávat s otíky, kteří jsou pouze z dovozu a pocházejí z přírody na rozdíl od neonek, které se běžně odchovávají. To je primární a nejpodstatnější rozdíl. Otíci nejsou o tom, že "projdeš několik akvaristik". Otíci jsou úzký profil a už vůbec neplatí to, že když otíky koupíš v akvaristice, tak nebudou umírat. Už jsem viděla otíky i v akvaristikách a v nádržích bylo i více mrtvých rybek. Akvaristika vůbec nemusí být zárukou kvality. V akvaristikách jsou v nabídce ti samí otíci, co na burze a nemáš jistotu, že jsou dostatečně aklimatizovaní (to samé na burze). Takže je v podstatě fuk, kde je koupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 14:28 Muž dimmur [283] Re: Jája
taky jsem chtel neonky a prosel nekolik akvaristik, ale prece nekoupim nejakou rybku, pokud se mi nezda...nekdy se vyplati pockat nez pocitat mrtvolky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 12:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dimmur
No, jednak jsem otíky chtěla, pak jsem počítala s tím, že po takové hrůze, kterou museli absolvovat nebudou OK, takže mě jejich stav nepřekvapil. Pak taky nebyli v prodejním AQ, ale jen v plastové misce (něco jako mini umyvadlo. Kdyby je prodejce dal do AQ, tak je nikdo, až na takového šílence, jako jsem já, nekoupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2013 12:19 Muž dimmur [283] Re: Jája
ty ocasky jsou fakt tragicke, to jsi nevidela pri nakupu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 11:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celiny
Fotka k příspěvku A další
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 11:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celiny
Fotka k příspěvku Tak jsem koukla do koše a našla ještě dvě fotky, na kterých je vidět to bříško lépe. Za pozornost stojí i ten ocásek. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 11:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celiny
Fotka k příspěvku Mám je nafocené 12.5 v den, kdy jsem je přinesla. Už se i trochu v ten den vybarvili, ale tak napůl. Na této fotce je trošku propadlé bříško vidět, ale ve skutečnosti ta prohlubeň byla víc znatelná, bříška měli jakoby zaražená do těla, záleží na úhlu pohledu. Měla jsem možnost vidět plně a hlavně dlouhodobě aklimatizovaného otíka. Oproti těm, co jsem koupila, tak byl pěkně "oplácany", takový macík kulaťoučký. Ti koupení jsou poloviční a ocasní část těla měli neskutečně tenoučkou. Prostě vychrtlí, pomlácení, odrbaní, vystresovaní hubeňouři.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:46 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: baletka
vim presne koho myslis, ja nastesti narazil nejdrive na toho v modre kosili, byl jsem tam uz v 7 a nebylo tam moc lidi (jezdim tam fotit a kdyz tam jsou lidi tak to moc nejde). Taky mam strach bo vsude pisou ze je 50% umrtnost, proto jsem jich vzal 6. Budu drzet palce at vydrzi aspon ten zbytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:33 Žena baletka [624]
Já je koupila za 35/ks od pána, co stojí vždycky na straně, na které jsou dveře, blíže ke vchodu B. Jakou měl košili, to nevím :-) Opravdu myslím, že jsem neudělala žádnou chybu. Jak už jsem psala, až doma jsem zjistila, že jednomu otíkovi chybí oko a to mě zviklalo, protože původně jsem je chtěla hodit rovnou do akva. Teď jsem ráda, že jsou v karanténě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:12 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: baletka
baletko od koho si je brala? ja je bral od chlapka z burzy, spinavy blondak, svetle modra kosile, mel je po 30kc, byl tak nejak presne uprostred mistnosti, v akvariu jich bylo max. 15 ks, vzal jsem jich 6, zazili asi 2 hodinovou cestu domu a musim zaklepat litaji po akvariu a zuzlaji co se da... on mi prave tvrdil, ze je uz ma delsi dobu a ze to nejhorsi maji za sebou, ale ver nekomu, kdyz chce neco prodat..

Pro OSTATNI: nenajdete nekdo fotku zubozeneho otika? at muzu porovnat...nezda se mi, ze by meli nejak propadla briska.

Jinak jeste dodam, ze ted, cca po 12 hodinach jsou jiz normalne vybarveni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:54 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: baletka
Jak jsem již psala, tak jsem před týdnem z burzy přinesla 8 otíků. Vzhledem k tomu, že nemám karanténní nádrž (manžel by to asi nevydýchal), tak ryby dávám rovnou do AQ. Otíky jsem nejdříve zavěsila do AQ a nechala je v klidu. Pak jsem jim postupně po troškách přidávala vodu asi 5-6x a nechala je cca 2 hodiny zavěšené v pytlíku. Určitě se vyplatí nepospíchat. Nepřežili celkem tři (12.,15. a 16.5). Takže mi jich zbylo 5. Ti už dnes vypadají celkem v pohodě. Jen abych to nezakřikla. Plně se vybarvili tak ve středu-čtvrtek. Když jsem je koupila, tak měli jen náznak pruhu, jinak byli úplně bílí. Vybrala jsem si co nejtmavší. Jiní otíci byli bílí úplně. Prostě obrovský stres, až se divím, že to přežili. Vzhledem k tomu, jak byli strašně zedraní (po těle i ocásek, některým skoro celý chyběl), dala jsem jim v pondělí jednu dávku eSHa 2000. Dnes už mají tělíčka zhojená, jen ty ocásky jim z části chybí. Krásně rejdí po akvárku a na pohled vypadají zdravě a doufám, že to tak zůstane. Jen mě zajímá, za kolik je prodávají v Ostravě na burze. V Praze jsem je koupila za 25Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2013 19:39 Žena baletka [624] Re: grunda
Tabletka je, světlo není, čas zatím vyplněn pěti mrtvými :-D No nic, stejně nic nenadělám. Jen si říkám, jestli jsem jim fakt nějak nezavařila já sama. Hm... Napíšu pak, co se stalo do rána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2013 19:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
zhasni světlo, dej tabletku spiruliny a dej tomu čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:25 Žena baletka [624] Re: baletka
PS: Ti zbylí docela jezdí po skle, říkám si, jestli nejsou vysílení,a jestli je s velkým riskem nehodit rovnou do zařaseného akva... Ale bojím se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:24 Žena baletka [624] Re: romant
Už je jich jenom pět... Já jsem přilívala vodu, nechala jsem je adaptovat skoro hodinu, po troškách voda z karantény atd... Je mi jich tak líto a mimoto byli docela drazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 18:51 R Muž romant [27982] Re: baletka
Dost často se dělá chyba v tom, že se i když dávají do karantény, tam prostě pošlou hned, bez toho, aby se po troškách sladila voda tím, že se postupně přilejvá do pytlíku v němž si je domů doneseš. Další otázka je, co už mají ty rybky za sebou a třeba to nebyla jejich první "výjezdní" akce typu burza, prostě do toho člověk nevleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 18:43 Žena baletka [624]
Zdravím všechny. Dnes jsem na burze koupila deset otíků. Po umístění do karantény do cca třech hodin tři pošli, teď večer jsem našla dalšího. Čekám, co se bude dít s tím zbytkem. Jednomu chybí oko (moje blbost, že jsem si toho nevšimla při nákupu...) a od stejného prodejce jsem nakoupila i před časem. Také asi polovina umřela hned po přivezení domů. Nechtěla bych podezřívat prodejce, poprvé jsem si myslela, že jsem je třeba podchladila cestou nebo udělala něco jiného špatně. Ale tentokrát už.. nevím. Existuje nějaká zásadní chyba, která se dá udělat při převozu a akomodaci otíků?? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 22:51 - Re: Jája
Niekedy plné brušká importov značia parazity.Buď rada,že sú celkom k svetu.Ako ti napísali,treba kŕmiť na noc a nech majú kľud sa v akvárku okukať.Neboj u teba sa určite za krátko vykŕmia.Držím im palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.05.2013 21:48 R Muž romant [27982] Re: Jája
To, že jsou ryby z burzy pohublý, ještě nemusí nutně znamenat že jsou nemocný. Začni je pořádně krmit, krmení máš pro ně prvoligový, tak se uvidí jak začnou futrovat, budeš mít vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2013 21:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
potřebují se občas nadechnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:34 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím,rád bych se zeptal na podivné chování mých Otíků,čas od času vystartují k hladině se jakoby nadechnout a pak zase rychle dolů kde dnu..zná někdo důvod tohoto chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:30 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Na té fotce to není vidět, ale bříška mají úplně vpadlá. No jsem zvědavá, strašně jim držím pěsti, aby se dali dohromady. Nerada se dívám na to, když mi zvířátka odcházejí. :-O Od Hikari mám tablety, celé osazenstvo AQ je miluje, tak snad pojedou i otíkům. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:24 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Jája
Taky na nich nevidím nic špatně a nám vydrželi všichni, máme je od toho pána taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:22 Muž fido16 [631] Re: Jája
Vypadají hezky. Krm je až je zhasnuté a nejlépe tabletami se spirulinou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:18 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak jsem dnes byla na burze (Praha 4) a měli tam otíky. Neodolala jsem a osm jsem jich koupila, jeden za 25Kč. Údajně byli po karanténě, když jsem se zeptala, jak je prodejce má dlouho, bylo mi řečeno že 3-4 týdny a že zrovna tato dodávka vypadá dost dobře. No nevím, bříška mají propadlá a jeden už umřel, ale s vědomím rizika vysoké úmrtnosti jsem do toho šla. Tak jsem zvědavá, jestli mi jich pár přežije. Jsou to takoví hubení drobci, tak nevím, ale po třech týdnech karantény a výkrmu by podle mě měli vypadat jinak. U známé jsem viděla otíka, za kterého sice dala 80Kč, ale to byl tedy nádherný velký macek s plným bříškem, ne jako ti, co jsem přinesla dnes z burzy. A jedna fotečka.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov?od=651