Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 08:20 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Taky bych rekl, ze otici by meli jit do starsiho, zabehleho akvari, ale treba Amano je cpe do akva jako prvni varku spolu s C. japonica. Me to vzdycky prislo divne.
Ale ja obecne nemam na otiky stesti. Mozna nemam v akva dost ras, ale oni vzdycky zmizi jeden po druhem, i kdyz briska maji plna... :( Tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 07:50 Muž Karel z Tábora [21] Re: malyLibor
Já plánuju jet na svojí první burzu 23.3. v Třeboni.Nikde jinde tady na jihu snad žádná není ... Občas v Č.Budějicích.Tak uvidíme co seženu tam ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 22:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dvorak002
Pokud je nádrž dávno zaběhnutá s pH jak píšeš, tak věřím, že se v ní bude Otíkům dařit. Ať je seženeš... Já chodím na Moravě na burzy - Kroměříž, Brno, Ostrava, Olomouc, a na každé Otíky mají...
Ať to plave rybka rybka rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:57 Muž Karel z Tábora [21] Re: malyLibor
akvárko už mám dávno zaběhnuté..ph mám pořád kolem 6,5-7...Právě sním nechci moc cestovat aby toho na něj nebylo moc.Zítra jedu koukout do Č.Budějovic tak doufám že je někde seženu a za rozumnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:31 Muž dair [29] - AsieRe: dvorak002
To vis. velkoobchodni ceny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2013 15:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dair
Otíci nepatří do čerstvého akvária! Jak jsem psal níž, potřebují kvalitně zajetou nádrž. Když už je máš, nepodceň výměny vody a hlavně bacha na dusíkaté sloučeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 15:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dvorak002
Já je vídám v obchodech po okolí kolem 80,-Kč, ale rozhodně jsou i výjimky. Na burzách se prodávají okolo 40,-Kč. Co se dopravy týká, uvědom si, že jsou to všechno rybky z odlovů v oblasti povodí Amazonky. Všechny ty rybky už obletěly tuhle planetu a necestovaly víc, než průměrný Čech nacestuje za celý život. Ne každý s nimi také zacházel slušně. Je potřeba se na ně dobře připravit, mít akvárko kvalitně zajeté s čistou vodou, hlavně bacha na zvýšený obsah NO3 a aby voda neměla moc vysoké pH. Pak ti budou dělat jen radost... když přežijí aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 14:12 Muž Karel z Tábora [21] Re: dair
To si děláš srandu ... tone Za 16,- a u nás za 98,- to je masakr.No co sem tak koukal po různejch zveráčích po netu tak se většinou pohybuje kolem 40,- Zítra se zajedu podívat do Č.Budějovic a doufám že tam nějaký seženu za rozumnou cenu.Ty obchody si znás dělaj fakt prču rozdíl 82,- je dost znát ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:47 Muž dair [29] - AsieRe: dvorak002
98kc? no pekna palka. v akvarimexu jsou za 16. az budes mit cestu do prahy muzeme se domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:30 Muž Karel z Tábora [21]
Nevíte někdo kde by se nechali sehnat Otíci afinis v Táboře a okolí?Co sem zatím našel maj jen jen v Super Zoo ve Stop Shopu ale chtějí 98,- za kus a to jsou to prcci.Hrozně je chci ale nechci za ně dávat tolik.A na druhou stranu když tak čtu jak jsou nároční na přepravu tak si je zas nechci objednávat aby mi nepochcípali cestou.Díky za každé info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:27 Muž dair [29] - Asie – poznatek
Ahojte akvaristi.

Mel bych dotaz, kdy vam zacali otici zrat po vypusteni do nadrze? Myslim tim treba okurku, spareny salat, tablety atd.... mam cerstvou nadrz ale rasy jeste zadne.

Nemaji problem s vyhledavanim potravy?
Jaky jim delate jidelnicek? diky. Dejv

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:51 Muž Hanzy [31] Re: jir007
Mám takové tušení, že jsem je zahlédl asi před třema nedělema na Rokycanský u Tesca... Ale je taky možný, že to bylo již v tom zmíněným Horbachu :-D Byl jsem ten den v obou krámech, tak si to možná pletu :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:47 Muž JohnVader [2] - MiniakváriaRe: jir007
Otíky mají v hornbachu, většinou jsou teda strašný, ale už jednou jsem viděl že jich dostaly dost a ty co tam vydržely (tak 3-4 týdny bych řek) pak byly už pěkný, velký a s bříškem plným...bohužel mi je někdo zkoupil a pak zas dostali nový malinký a nic moc vypadající. Jinak prodávají je tady www.mk-zoo.cz/… ale je to jako internetový obchod s možností vyzvednutí v Plzni. Rybky jsem tam teda nekupoval, jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 16:55 Muž jir007 [25] - Živorodky
kdyby někdo z Plzně měl nějaký tyhle rybyčky beru hned:-) buď výměna nebo koupě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 08:31 R Muž romant [27987] Re: dair
Tak jak ta tvoje reakce vyzněla, tak na ni jsem reagoval. ;-) Tuzemských odchovů je opravdu pomálu a v prodeji jsou v drtivý většině jenom ty importy. Třeba zde vydařený odchov. rybicky.net/clanky/1138-odchovej-si-vlastniho-otocincla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 07:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dair
Tyhle ryby komerčně asi nikdo nechová. S ohledem na prodejní cenu a výtěžnost je to ztrátové, takže v současné době je asi 100% ryb v prodeji dovozových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 07:42 Muž dair [29] - AsieRe: romant
Romant. otazka byla myslena spise jestli je v praze nejaky soukromy chovatel. ikdyz jsem to primo nenapsal, myslel sem to tak. Hhornbach a jine velkoobchody nepreferuji. V zoo branik nakupuji pravidelne tak samozrejme vim ze maji vse na vysoke urovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2013 07:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dair
Možná by stálo za to, trochu si pročíst příspěvky o Braníku tady na fóru. Pokud se prakticky všichni přispěvatelé o Braníku vyjadřují kladně, jsou dvě možnosti
1) ZOO Braník je skutečně kvalitní akvaristika.
2) Všichni přispěvatelé jsou placeni Danilou a Zikym za to, aby tady na fóru na ně pěli ódy.
Vyberte si sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 00:20 Muž monty [86] - AmerikaRe: romant
Tam mají toho
Krunýřovec moronanský (Otocinclus macrospilus)
i když to prodávaj jako affinis.
Mám jich deset, týden, zatím jsou všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:45 R Muž romant [27987] Re: dair
No, já bych to bral tak, že co je drahý nemusí bejt ještě dobrý, což u ryb bude platit dvojnásob, ale jak myslíš, když je Ti prověřená akvaristika málo prosím, zavítej do nějakýho velkoobchodu, je to Tvoje volba. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:42 Muž dair [29] - AsieRe: romant
Koukal jsem. maji je za ctyri petky. ale asi bude pro jistotu lepsi si priplatit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: dair
Braník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:25 Muž dair [29] - Asie
Kamaradi prosi, kde v praze sehnat kvalitniho otika?miga se mi pokouset nechce. prosim poradte vase zkusenosti.dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:22 ada Re: vlacek
aha...me jeste zadna nezemrela tak me to docela bere :-(....ale jak to myslite velikost ploutve?moc mala?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:17 Muž vlacek [402] Re: ada
Asi bez veteriny tezko urcis pricinu, ale u otiku to neni vyjimecne. Pokud z peti kusu ti zemre jen jeden, je to bych rekt lepsi prumer. Jsou casto po importech v docela zalostnem stavu. Ja osobne bych se tim moc netrapil, pokud ostatni prijimaji potravu, snad se udrzi. Jinak mi z fotky prijde trosku zvlastni ta ryba nepomerem velikosti ocasni ploutve k telu, ale mozna to klame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:33 Žena toni [68] – uhyn
no to by mne take zajimalo....vedel by nekdo?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:11 ada
Fotka k příspěvku tady jeste foto,zda se mi jako by mel moc cervenou hlavicku zespodu ale ja uz ze sameho strachu asi blaznim..ostatni zatim v pohode..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:04 ada
Ahoj..mohl by mi tu nekdo "nouzove" poradit?pred 14 dny jsem si koupil 5 otiku affinis a ted koukam,jeden mi umrel....??cim to muze byt??kazdopadne hned vymenim vodu ale jinak menim a odkaluju kazdej tyden a nekdy i 2x tydne vodu,podle potreby,chemii nepouzivam,krome easy life 1x tydne .......predem dekuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 19:32 Muž vlacek [402] Re: monty
Fotka k příspěvku Ano to vypada na macrospilus. Ti jsou vetsi nez moji vittatus. V odchovne jsem napocital 8 malych, uvidim ale jestli to daji, odchovna nebyla dost zajeta...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:48 Muž monty [86] - Amerika
www.youtube.com/…

Zde ho je označován za krunýřovce jednopruhého, ale je to ve skutečnosti
podle mne a kolegy Krunýřovec moronanský (Otocinclus macrospilus)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 14:11 Muž monty [86] - AmerikaRe: vlacek
Pancící se toho ani nedotknou, oťasové jo. Chvíli to tam leží a pak se tam sejdou k přepočítání všichni z akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 07:42 Muž vlacek [402] Re: monty
Tyto hikari tablety ani tetra wafers ani pár dalších kvalitních druhu tablet moji otici ani pancici neprijimaji. Jsou zvyklí na rataj minitabs a jiné prostě ignorují. Musel jsem je rozdat. Jestli je to tím, ze mají 20% spiruliny zatímco jiné většinou o dost méně nevím. Asi si ale zvyknou na různá krmiva jak to tak vypadá. Jinak moje kikry tentokrát nějak dost plesnivi, což u otiku nebývá u mne běžné, lihnivost je blízko 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:27 Muž fido16 [631] Re: monty
Normálně tablety pro krunýřovce rataj minitab, tetra pleco min, tetra pleco wafer, dajana spirulina, sera spirulina tabs, A sem tam okurek salát atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:27 Muž monty [86] - Amerika
Přikrmujete Otíky nějakým krmivem?

Moji milují toto:
www.hikari.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 20:10 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Fotka k příspěvku Tak cca 15jiker jsem posbiral. Ty co byly na skle ale nekdo sesbiral prede mnou, nejspise helenky. Mam pocit ale, ze mezi jikrami jsou i nejake od corydoras hastatus, uvidime. Ty se mi v odchovne urcite nepodari udrzet pri zivote. Jinak abych nemusel otrhat vetsinu listu valisnerie, vzpomnel jsem si, co jsem pouzival na sber jiker. Je to lepsi nez ziletka nebo karta. Z jedne strany je odmerka z detskeho suseneho mleka zabrousena aby mela co nejtensi stenu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:02 Muž vlacek [402] Re: Pepan
Diky, ale nevim, zda vyfotim neco dalsiho k tomu co uz mam v rybicky.net/nadrze/9490… slozka "fish". Makroobjektiv ted nemam doma bohuzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vlacek
Tak držím pěsti aby to vyšlo. Doufám že budou aspoň nějaké fotky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 09:37 Muž vlacek [402]
Tak dnes ráno tření o.vittatus. Muj jedinny pár se již třetí zimu tre. Ještě v 9h se intenzivně treli. Chtěl jsem je natočit, ale vyplasil jsem je a pak už jsem musel jít. Večer mne čeká sběr jiker, zbudou-li tam nějaké. Problém ale je, že mám v akvarku cca 250 dva dny starých jiker corydoras venezuelanus také na listech valisnerky. Velikostne jsou zhruba stejné. Zase tedy nevím, jestli by se vytreli otici bez panciku. Tření otiku bylo tentokrát dost intenzívní, U poloha každou minutu. V mezidobí při lepení jikry samickou je samec vždy poblíž, případně sedí samicce přímo na hřbetě. Docela sranda je pozorovat. Už vloni v létě jsem myslel, že o samicku přijdu, protože byla nafouknuta jako při vodnatosti a strašně rychle dychala, ale asi po měsíci se nakonec vytrela a evidentně je stále v kondici i když ji celkem můžou být minimálně 4roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2013 11:15 Muž vlacek [402] Re: Ryboň
Ja bych nemel odvahu to urcit na huaorani. Kdyz se podivate na fotky na planetcatfish, tak kazda ryba ma jinou kresbu a to dost podstatne. Navic je vice nez pravdepodobne, ze ryby zde prirazenen nejsou vsechny huaorani. Bohuzel ted nemohu najit pdf, s popisem druhu a urcujicimi znaky. Az to najdu podelim se :)

Edit: Nenasel jsem ten uplne spravny, ale tento dokument pomuze nahlednout do urcovani druhu a i zminuje patricne znaky pro huaorani. Je to ale veda :)
www.scielo.br/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:09 Muž vlacek [402] Re: Ryboň
nejsou to jikry otika, jsou to pandy (na70%) podle hrubeho odhadu velikosti a podle toho kde jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 09:30 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: malyLibor
Je to těžký no :-) Ty svoje taky nedokážu pořádně určit. O těch skvrnách na kořeni ocasu a na ploutvi jsem taky četl, ale ne vždyky je to nějak úplně jasný. Asi jen nevím, co je nejdůležitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 09:09 Muž Ryboň [5] - Amerika
Tak je rozhodnuté je to O.Huaorani ....
Z ostatných foto to ide poznať hlavne tá BODKA a ČIARKA ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 23:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Dreamdiver
Já bych spíš tipl O.huaorani, podle té světlé čáry nad tou hlavní tmavou... ale je to fakt jen tipování. Podle jednoho kousku na jedné fotce a navíc nevíme, na co přesně se máme dívat. Rudolf minule něco říkal o ocasní kresbě a o té tečce a čárce na násadci ocasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 22:29 Muž Ryboň [5] - Amerika
Nieco som hladal a je to nieco z tohto :

SP. 1 / Mariae / Macrospilus / Huaorani / Hoppei / Caxarari


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 22:16 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Ryboň
Tipuju tady na toho frajera www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ryboň
Jo, hochu, ty máš rybky v akvárku, já ti dal nástroj, tak si to zkus určit sám. Ty máš rybky před očima, ty je můžeš nejlépe porovnat s fotkama a s dalšími znaky popsanými na těch stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:12 Muž Ryboň [5] - Amerika
Co sa tyka tych vajicok tak to moze byt bud otik alebo p. Panda. A v planetcatfish je viac druhov co sa podobaju tak poprosim o presne druhove osnacenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ryboň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ryboň
Jikry otíka jsem nikdy neviděl, ale tohle na jikru fakt vypadá :-) Tohoto Otíka tady v tomto vlákně už jednou určoval Rudolf, jestli se nepletu. Zkus si to v tomto vlákně najít. Pokud ne, existuje stránka věnována vyloženě sumcům a tam se to dá poměrně pěkně najít. Odkaz mám na svém profilu a abys to nemusel hledat, tak ti ho dám i sem, a máš ho nastaven zrovna na O.affinis, tak si to tam zkoukni: www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2013 20:49 Žena Katida [33] Re: Ryboň
Za 2 dni uvidis jestli jsou to jikry otiku :) Mohli by byt, ale nevime koho tam jeste mas. Jsou jenom 2? Nejak malo a na docela nepohodlnem miste.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov?od=751