Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:03 Muž Luminus [3]
No to bych právě chtěl vědět.Jestli mám šanci a co pro to mám udělat, abych tu šanci měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:00 Žena Sirah [11]
zkusenost nemam, ale obavam se, ze to rozhodne nebude tak snadne jako u anciku (pokud to je vubec v silach prumerneho akvaristy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:55 Muž Luminus [3] – Rozmnožování Otíků-podařilo se někomu z vás? Jak na to?
Chtěl bych se pokusit rozmnožit Otíky. Nikde jsem nenašel, že by se to někomu povedlo, nebo že by o tom někde psali. Je to stejné, nebo podobné jako u ancistrusů? Třeba jen neumím hledat, ale jestli máte zkušenosti, tak se rád poučím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:07 Žena Sirah [11]
moc diky, ta rybka se mi vazne moc libi, ale jak jsem rekla, ve sklorexu maji porad vyprodano...
myslim, ze hodne zalezi na tom, v jakem stavu si clovek rybku donese domu...podvyzivenou bych si nekoupila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:05 PetrF
Asi tak nějak...30 min v tramvaji pod bundou,protože byla zima...pak do akvárka,které jsem byl po 14 dnech nucen totálně překopat(dokonce i výměna písku)a i když jsem nechal 1/2 vody z původního akva a zbytek jsem dal odstáté,tak se mírně zakalila...ale otíci v pohodě,jako by to ani nezjistili... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:01 Muž Lukasson [40]
Já při pořízení ani nevěděl, že jsou náchylnější na stres, infekci a pod. Převoz nebyl nikterak šetrný (cesta cca30min busem). Po cca další půl hodině aklimatizace vpuštění do akva. Již neěkolik měsíců se prohánění po nádrži a nemám s něma žádný problém, takže mohu jen doporučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:57 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Sirah
Před půlrokem jsem zakoupil do měsíc zaběhnutého AK 2 kusy.Z ostatní osádky vždy něco odešlo.
Neonky na krupici všechny.

K mojí tíži musím zdůraznit, že neustále experimentuji s CO2 a různými hnojivy a teď i s PMDD.

Otíci jsou v naprostý pohodě = prostě držáci mohu jenom doporučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:13 Žena Sirah [11]
vzhledem k stale neustupujici rozsivce chci do akva dat aspon jednoho ancika (112 l), muzu tam pozdeji pridat jeste ty male prdoly (krunyrovce jednopruhe?) Nechci si akva preplacat a snad po nich ancik nepujde...
Ve sklorexu nejsou stale k dostani a tak se mi nechce cekat nekolik dni/tydnu a koukat se, jak si rasa vesele roste :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 17:54 Žena Sirah [11] – Re: PaDa
jj, cetla jsem, ze byvaji trosku podvyziveni...omrknu to :) snad ve sklorexu ale nemaji spatne...maji tam neustale vyprodano...
diky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2010 17:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Sirah
Omrkni si je v akvaristice, pokud budou mít pěkně vykrmená bříška, tak bych se koupě nebál (za dodržení standardních podmínek v akváriu).
Pokud mají bříška propadlá, nešel bych do nich a hledal jinde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 15:17 Žena Sirah [11]
zelenou rasu nemam, zato mam prebujelou hnedou :( navic je mi tahle rybka sympaticka (nejen tim, ze je to takovy drobek), udajne nepozira rostliny (kterych mam v nadrzi snad dost)...
krmeni pro takove rybky mam nachystane wels chips od sery
voda: teplota 25°C, pH = 7,6, KH = 6, GH = 17, NO2 = 0, NO3 = cca 43 (vim, ze je to hodne, bohuzel je to vstupni voda z vodovodu s tak vysokou hodnotou dusicnanu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 15:06 Aleš – Re: Sirah
Loni někdy asi v říjnu jsem si jich koupil 6.Jeden umřel po několika dnech,ostatních pět je naprosto v pohodě.Myslím že důležité je mít hodně zarostlé akvárko s pravidelně vyměňovanou vodou a hlavně dostatek zelené řasy.Jinak u mne se přiživují i na vločkách a granulkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2010 15:04 Muž radek1 [4] - Rostliny – Re: Sirah
Má zkusenostje asi tak půlka uhyhe.Chce to opatrně žádné tepelné šoky,stres při přepravě a správný chemismus vody. Pokud přežijí prvních 14dní máte vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 14:33 Sirah – krunýřovec jednopruhý - zkušenosti
mam v planu poridit si asi pet kousku teto pekne rybky...vsude se ale docitam, ze jsou narocni na aklimatizaci a ze velmi casto dochazi k uhynu...mate nejake zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 09:05 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: harpunar
Co jsem tu tak četl, sem tam se někomu podaří pár otíků odchovat. Moji otíci se cpou taky pořád, bříška mají hezky zakulacená, ale takhle tlusťoučký teda nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 08:51 harpunar – Otíkovo bříško!!!
Mám Otíky dlouho a bříško mají plné pořád.Na té fotografii je evidentně spokojený Otík!!!Apropos vzomeňte si na redaktora,dnes šéfredaktora sportovní sekce jedné nejmenované TV Otíka Černého,jak ten měl velké bříško a jak byl spokojený!!! Ještě na okraj-myslím že Otík není až tak problémová rybička,při dodržení určitých podmínek (docela silné proudění prokysličené vody) se dá chovat docela snadno.Já jsem dokonce pozoroval nesmělé pokusy o tření.Mám jich cca 50ks.Je to jedna s nejhezčích a nejmilejších rybiček,které mám.Dají se koupit i v tom zatracovaném Hornbachu,kde jsem se domluvil a předali mi celý pytlík s dvaceti kusy bez problémů.Zavolali a já si pro ně během pár minut dojel,aniž by prošli lázní made in Hornbach.Tak hezké svátky Vánoční a Otíkům třikrát zdar!!!!! :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 08:33 Muž Jrk [143] – Re: FranzFritz
Díky za reakce! Dřív jsem takto nafouklé bříško u těchto rybek nepozoroval hmm Již při jejich nákupu (více jak před rokem) jsem byl upozorněn na jejich problémy s aklimatizací a relativně velkou úmrtností v prvním měsíci po vypuštění - toto jen potvrdím (první měsíc ukáže) - a to i přes to, že byly vpuštěni do nádrže s neměřitelnou hodnotou NO2, NO3 do 10 mg/l a klidnými spolubydlícími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 07:42 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Jrk
Taky bych si nedělal těžkou hlavu z vypouklého bříška. Otíky mám v akvárku taky a takové bříško mají normálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 20:10 tytor – RE: JrK
Já bych z toho neměl obavy. V mé nádrži se otíkům příliš nedaří, ale nezjistil jsem nějak proč. Prostě se mi časem vypaří a nikdy je nenajdu... Ale zpět k tomu bříšku: u přítelkyně jsou takhle nadláblý už asi půl roku a daří se jim dobře, takže si nemyslím že by v tom měl být problém, ba spíše naopak. Protože mně většinou vždy zmizí nějaký ten pohublejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 18:35 Muž Jrk [143] – Re: RAP
Co jsem si o těchto rybkách přečetl, tak jsem se dozvěděl, že potřebují potravu přijímat prakticky stále, protože mají relativně kráké střeva. K většímu množství krmení se mohl dostat naposledy před cca 24 hodinami... Jestli se nadlábl víc, než normálně hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 18:24 RAP – Re: Jrk
U mě mají takhle velké břicho po krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 18:14 Muž Jrk [143] – Je to normální?
Fotka k příspěvku Dokáže mi někdo odpovědět:

Je u Otíků normální takto vypouklé bříško (oči v pořádku, stolice v pořádku, jinak bez problémů)? Nebo to o něčem svědčí? Jestli ano, žádám o radu...

Předem díky za reakce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2009 15:57 Žena Rebbie [71] Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Ještě přidám fotku jak se oťas lepí na čichavce...
Je to zvláštní, v malym akvu mam otíky přes rok a nikdy tohle nedělali... Troufam si to tvrdit, bo sem na ně čučela hodně často, museli by to přede mnou tajit :-D A ve vekym je mam tak měsíc a včera nebo kdy sem to psala, sem to viděla prvně.. Od tý doby kdykoliv na ně koukam dýl tak se jeden snaží občas na nějakou rybu "cucnout".. Doufam, že je to zas přejde, bo fakt mě samotnej to je nepříjemný, co pak ty ryby chuděrky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2009 12:45 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Rebbie
U některých otíků je toto chování asi normální. Sem tam to pozoruji i mých, ale nedokážu říct, zda je to jen jeden a ten stejný nebo se v tomto chování sřídají. Nedělají to stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2009 23:20 Žena Rebbie [71] Re: darka
Mě napadlo jediný - esli nemá hlad, tak sem tam lupla tabletku pro krunýřovce, ale stejně se na ni vrhlo celé osazenstvo akva, tak těžko říct, esli na otíky něco zbylo...Když sem na ně koukala před zhasnutim, tak už nebyl tak urputnej, zkusil se sice chytit na proplouvajícího skalára, ale pak se cucnul na valisnerku a dal pokoj.. tak snad se zklidní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 23:15 Žena darka [520] Re: Rebbie
Jeden z mých 10 otíků to taky dělá, už dlouho, ale proč, to nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 23:09 Muž Skunkiee [3] - SumciRe: Rebbie
to mě zajímá do na tohle akvaristi napíšou..v životě sem o tom neslyšel a strašně mě to zaujalo teda...tak doufám že to někdo co nejdřív poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2009 22:38 Žena Rebbie [71] – Zbláznil se "otík"?
Tak to jsem ještě v akva neviděla.. jeden otík (krunýřovec jednopruhý) se asi zvencnul.. neustále plave jak janek a snaží se "přicucnout" na ostatní ryby.. na všechny..skaláry, čichavce i parmičky duhový. Těm rybkám je to očividně nepříjemný a jakmile se mu podaří se na ní "cucnout", tak se ho snaží setřást a maj při tom stažený ploutvičky.. Jak mam otíky ráda, tak z tohohle mam sama husí kůži, vypadá to strašně divně i na pohled :-( Napadá někoho proč to dělá? Snaží se "cucnout" i na další otíky teda... a vypadá takovej "agitovanej", jako by fakt nevěděl na co vrhnout dřív, na skle nevydrží, hned zas plave jinam a jinam.. Ale jinak na něm neni nic divnýho na pohled vidět...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 15:28 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Otocinclus affinis
Fotka k příspěvku Otocinclus affinis s ancistrusem při synchronizovaném čištění listu od řas. Mám jich v akvárku 5, ale na ty moje řasy bych jich potřeboval tak 50 :-D Pěkně řasy žerou, prohledávají dno, rostlin si nevšímají, zatím jsem nezjistl žádné škody z jejich strany.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2009 10:54 Muž Dixon [13] - Sumci
Ja som ich mal a samica mi zdochla lebo bola plna ikier...stalo sa to este niekomu?je to ako u panciernickov,ze ked vymenim vodu a doplnim chladnejsiu tak sa vytru?nechem ich odchovavat ale nechcem aby mi zase zatrvrdli..... :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 00:33 Muž Jrk [143] – Re: Yirka
Ono Otíci jsou rybky výhradně z importu. Všeobecně se velmi špatně aklimatizují, mají relativně velkou úmrtnost bez dalších příčin, jako třeba nemocí. Bývají s nimi tyto problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 21:42 Žena evasv [12] – Taky jsem včera nakupovala (:::::::
Včera jsem koupila 4 neonky černé a dva otíky. Otíci zatím ok, tak snad, ale jedna neonka začala po chvilce v akváriu plavat pusou nahoru a za chvilku bylo po ní, ostatní vypadaly že v pohodě a dneska odpoledne to samé druhá. Tak doufám že ty zbylé aspoň vydržej. Škoda je jich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:52 Muž Yirka [9126] – Re: lopen
Za rozhovor s nimi to však stojí, třeba se nevyvedla várka a nejsi v tom sám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:48 lopen – Re: Yirka
no jo ale já už vyhodil tak nevím jak bych jim to dokazoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:45 Muž matrix069 [79] – Rozmnožování
Mal by som otázočku,či má niekto skúsenosť s rozmnožením tejto rybky-praktickú. Na nete som nič konkrétne nenašiel,hlavne par.vody,teplota,kŕmenie pred vytrením,kŕmenie poteru....Mám samicu ktorá má jasne viditeľné ikry...má niekto skúsenosti s osadením vytieracej nádrže rastlinami atď? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:44 Muž Yirka [9126] – Re: lopen
Většina slušných prodejen (a Sklorex Brno jí bezesporu je) v takových případech úhynů do 24 hod dává nějakou kompenzaci......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:36 lopen – Re: Yirka
no já jsem je kupoval ve sklorexu v brně tak jsem doufal že to bude v pohodě. nemám totiž ted druhé aq kam bych je dal do karantény aby je nějak aklimatizoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:14 kreten – Re: wladys
Tommi Čakovice je zdroj pro Sklorex více než pravděpodobný:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:13 Žena pavliina [50]
Přidám taky svoji zkušenost. Otíky jsem kupovala v Hornbachu, protože nikde jinde jsem je nemohla sehnat. První nákup otíků dopadl špatně :-( Pak mi tu kdosi poradil, že pokud se kupují ryby z Hornbachu, tak pozor na teplotu vody. V Hornbachu mají kvůli nemocem trošku více přitopeno, takže otíky nasazovat do karantény, kde se teplota vody bude pohybovat kolem 28 st. ;-) Po druhé když jsem otíky kupovala, dala jsem je do karantény, kde byla teplota cca 28 st., celý týden jsem jí postupně snižovala na 25 st. a bylo to bez jediného úhynu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:10 Muž Yirka [9126] – Re: lopen
Sám máš asi akvárko zajeté a vodu pod kontrolou tak popřemýšlej o vodě u prodávajícícho. Je to zkušenost pro příště, i když smutná. U neprověřených (a někdy i prověřených) zdrojů je opravdu lepší použít karanténu a ryby zvykat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:02 lopen – Re: Yirka
viděl bych to na tu vodu protože jsem všechny našel a bez šrámů na těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:37 Muž MichalK [16] – Re:
Já to udělal tak, že jsem si v Hornbachu Ostrava zjistil, kdy mají noví Otocinclus affinis přijít a hned v ten den jsem si pro ně přišel, vzal jsem si 2 a už asi 14 dní jsou to nejčilejší rybky v mém akva. Škoda jen, že jsem tenkrát neodolal gavůnkům diamantovým, kteří zas tak čerství nebyli a 4 z 6 zatím pošli na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:36 Muž Yirka [9126] – Re: lopen
Myslím jsou pouze dvě možnosti. Buďto příliš velká změna zdrojové a tvé vody nebo uloveni stávajícími obyvateli nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:06 lopen
ahoj lidi včera jsem si dovezl 5 otíku a dens už tam mám jenom jednoho všěchny pozdechali i když vypadali že jse májí k světu. luxuvali rostliny jako blázen. neznáte někdo příčinu? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:44 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: pard
jó a a jak je to ve volný přírodě když se jedno hejno setká s druhým co udělají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:42 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rebbie
ano,v knize psali že mu tolik nevadí zima a ten je pro nás idealní máme totiž jen 22c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:27 Žena Rebbie [71] Re: FranzFritz
Krunýřovci jednopruzí jsou náchylní na změny, pokud přežije dva měsíce, bude už oki :-) Chtělo by to ale pro něj kámoše, takže se přimlouvam za přikoupení alespoň dvou tří kousků ještě. Z nějakýho dobrýho zdroje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 15:21 Muž capko [40] Re: FranzFritz
Kúp mu na burze 3-4 kamarátov a uvidíš,že bude rád.Pancierničky sú včežravci.Čistia dno od zvyškov potravy.Okrem toho ale potrebujú aj rastlinnú,živú,alebo sušenú potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 15:12 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: kikuška
Minimum jsou 3 pancéřníčci a často se tak sami seskupují. Ideální jsou čtyři a víc. Rozumí si i různé druhy a často plují spolu, ale nejvíc se seskupuje stejný druh. Takže určitě minimálně 3 stejného druhu, lépe víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:52 David Re: kikuška
jednopruhý je z jiného rodu - je společenštější takže aspon chovat 3 dohromady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov?od=1001