Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:41 R Muž romant [27987] Re: Marek13
To nebude hlad, to budou vnitřní paraziti na něž ty rybky umírají. Bohužel u importovaných jedinců, jenž otíci jsou vcelku běžná záležitost a když se odčervení neprovede na cestě k zákazníkovi(importér, velkoobchod, obchod, překupník atd.), je to na nás akvaristech, jak se s tím popasujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:38 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: Marek13
Pokračovanie príbehu - Po mesiaci mi traja skapali v priebehu pár dní. Prakticky od kúpy vôbec nežrali riasy, takže asi na hlad. Aj keď som im hodil tabletku so spirulinou, vôbec ju nehľadali. Akoby nemali ani hlad. Dvaja úplne vychudli a jeden sa zas v priebehu jedného dňa strašne nafúkol a ráno bol mŕtvy. Ostal mi jeden a ten sa tiež k žraniu nejako nemá. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:45 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: ludvik
U toho komentáře pak chybělo, jak dlouho byl otík spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 01:09 Muž Mislow [304] Re: elenka
Taky me rasy moc nelikviduji, i kdyz neco spapaji. Radsi maji okurku. ;-) Musim si znovu najit ten clanek, co jsem onehda cetl, ktery rika, ze otici nekonzumuji kazdou rasu. Pokud si vzpominam, tak zelenou vlaknitou ti nechaji pekne na pokoji at si buji, na druhou stranu hnedou rasu (ve skutecnosti rozsivky myslim, nechci se hadat) maji radi. Protoze jsem sam pozapomel, tak jim pro jistotu zatim davam okurek, ktery likviduji opravdu naruzive, ale pekne si to znovu zjistim a asi jim dam dietu .... samozrejme, pokud si budu jisty, ze tam mam tu spravnou rasu, kterou konzumuji .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:13 Muž ludvik [1082] Re: elenka
Odlov ho, nech ho vyhladovět a pak mu předhoď zařasený list :-)

Tak jako se chovají ancistrusy, i zde je to různé. Ale jelikož je malý, neožírá rostliny. Pořád žere řasy. Ono se zamysli nad velikostí - sežere i to, co nevidíš. A je to pro něj lepší, než to co vidíš, prostě se mu to vejde do huby spíš než to větší.
Podobně se chovají krevetky. Hodíš jim něco jako Dennerle King a můžou se přetrhnout.

A jestli je schopen nalézt tetramin v době, kdy ho žerou ryby ... asi s tím nic neuděláš. Smiř se. Ono to je dobré krmení (skoro bych řekl - co dnes není), takže radši žere to lepší a přístupnější. Oždibovat řasu, to je dřina. Také si radši dám pizzu, než abych si uvařil :-)

Mě také otíci ze začátku sežraly prakticky všechno. Až jsem z toho byl překvapený. Jenže bylo to nové akvárium. Jak se řasa rozšiřovala, stíhat přestaly. Přitom nažraný jsou pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:06 Žena elenka [-3] – Jak "nacvicit" otika na rasy?
Mela jsem driv male otiky, t.j.mladata otiku, ty jedly rasy kde mozne (vyluksovali me akva a rostlinky do lesku).Ale jedly JENOM rasy.
Ted jsem poridila dospeleho otika, ten zere rybi krmeni (TetraMin), okurky-cukety, ale vubec me nepripada ze by pokusil o rasy...ikdyz porad nekde poskakuje po listech nebo skle.Rasy byly a jsou a situace se nemeni (sice je jich malo ale jsou)
Jak prinutit otika k rasam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:03 Muž ludvik [1082] Re: bulawaio
Podobná fotka se tu již několikrát objevila. Většinou byl komentář "spokojený otík". Spíš bych měl strach z těch bez panděra. Byť odsudpodsud, ten tvůj otík je tlustej fakt dost.
Bohužel bych to nechal osudu, buď je to v pohodě (a možná se vytře, pokud to je ona a ne on), nebo umře. Také jich mám pár podobných (byť ne až takhle). S otíkama prostě problém bývá. Neměl jsem jich sice tolik a dlouho, abych vynášel soudy, ale píše se o tom dost.
Dost mě to vadí, ale při způsobu importu se prostě není co divit. Radši bych si vzal odchov, nejlépe ze stejné vody co mám já, ale je to zjevně nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 20:43 Muž bulawaio [92]
takže ryba je pořád stejně opuklá, jinak nepozoruju na jejím zdraví nic zvláštního. Je krásně vybarvená. Co se týče chování, tak se během dne několikrát přemístila, ale viděl jsem ji pouze odpočívat na listech, jinak žádnou aktivitu nevyvíjí. Toť asi vše, zítra se pokusím udělat nové foto, ale nemam na to zrovna dobrej foťák, tak to asi nebude nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 20:04 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Tak ani vodnatelnost vyloučit nelze, ale tu snad až na úplným konci možností, ono přecijenom importovaný rybky trpívají na banálnější choroby, ale nepředbíhejme, on nám tazatel jistě poreferuje, jak ryba vypadá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 19:59 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: bulawaio
Rybu pozoruj, abnormálně velké břicho bývá zpravidla vodnatelnost, několik dalších dní ukáže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 17:02 Muž Mislow [304]
Nevim, taky bych to asi nedaval do souvislosti s okurkou, otiky mam tedy jen nekolik tydnu, okurku davam, ale myslim, ze ji dava snad skoro kazdy a kdyby mela takove nasledky, tak by si asi stezovalo uz hromada lidi. I pokud by v te okurce bylo neco, co to muze zpusobit, kdovi cim je pestitele honi do velikosti, tak by to asi nepoznamenalo pouze jednoho otika. Zkus ho vychytnout, kdy bude na skle, jestli si neceho nevsimnes .... :-) ... nebo treba fakt budes mit potomky .... tedy ten otik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:17 radim
No byl to jen takový můj postřeh hmm taky je možné, že se u tebe cítí dobře a je to plná samice ;-) toš čekej a třeba budeš mít přírustky, nebo taky ne a zkape na nějakého vnitř. parazita. Ono co zvládají v přírodě, to nemusí ustát v akva...
Jak už tu bylo řečeno, jestli se chová normálně, tak bych to neřešil. Otíkům zdar X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:02 Muž bulawaio [92] Re: radim
jj, tak okurku jsem dával jednou týdně, rozhodně bych to ale s ní nedával do souvislosti, už je to tak týden, co tam byla naposledy a takhle nafouknutej je asi druhý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.12.2013 08:56 radim Re: LiborSprysl
chybama se člověk učí a už bych ji tam nedal :-O teď v zimě jak nic venku neroste si beru v obchodech listy od kedluben a jine natě, když už se za to teda neplatí :-) nebo to čínské zelí z kterého není hned rosolovitá břečka jak z okurky.
No a okurka je tu VŠEMI neuvěřitelně doporučovaná, tak je celkem jasné proč to tam všichni cpou tone taky jsem cpal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: Zkus vysadut tu okurku jestli dojde ke změně. Nějak podobně se mi po ní nafukují Panaque maccus :-O

Jestli to nebude tím, že se v jejich domácím teritoriu běžně okurky nevyskytují.... ;-) Ne vážně, já furt nevím co máte všichni s tou okurkou...Zelená hmota je ideální z bezjaderných odrůd cuket...okurka je fakt bláto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:22 radim
Zkus vysadut tu okurku jestli dojde ke změně. Nějak podobně se mi po ní nafukují Panaque maccus :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:31 Muž bulawaio [92] Re: romant
dobře, budu jí kontrolovat v nejbližších dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:26 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:25 Muž bulawaio [92] Re: romant
všiml jsem si jí teprve včera, že má takhle nafouknutý bříško. Mam je u sebe cca 14 dní. Je fakt, že během té doby vyluxovali všechny řasy a ještě jsem je přikrmil okurkou. Z počátku byly hodně aktivní, teď se mi zdá, že víc polehávájí. Co se týče tohodle kusu, tak už je teď cca 2 hodiny na jednom listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: bulawaio
No je fakt, že takto vypadá hodně napucle. Ale já mám některé plnější stabilně. Myslel jsem, že to je samička plná jiker, ale nijak jsem nepřemýšlel nad množením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2013 20:07 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: bulawaio
Ak sa nespráva divne tak by som sa nebál, tiež po obede vyzerám rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:06 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Jak dlouho takhle vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:05 Muž bulawaio [92]
Fotka k příspěvku je takovejhle tlustínek normální? :)

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2013 06:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: LiborSprysl napsal: Pokud je její množství úměrné počtu ryb, pak je dotaz zbytečný... ;-) Znáš mě Libore, připodotknutí, to je moje. :) Ten úměrný počet ryb, vo tom žádná, ale taky je dobrý míti na zřeteli úměrnou velikost akvária, vono z vokurkovýho belmcáníčka, to je nálevníček. ;-)

A proto nedávám okurku, ale cuketu, ta vydrží déle a blemcáníčko nestihne nastat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2013 21:30 Muž dudak [1885] Re: romant
no já jim to samozrejmě nedávám přímo pod zářivku ale do rohu, kam světlo skoro nesvítí a jsou navíc na hladině plovoučky - i na mých fotkách je to vidět že mám na krajích dost tmu a musím říct že otíci jsou u mě velmi aktivní celý den. Skoro se nezastaví, i když nekrmím, pořád se prohánějí v hejnu. Naopak v noci se mi zdá že jsou přisátí na jednom místě, ale může to bejt zdání, protože jednak v noci když není na co koukat u toho akvária člověk nevydrží a hlavně není tak dobře vidět. Ale určitě jsou třeba ve dne aktivnější než pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: dudak
Krmit ryby, který jsou noční ptáci, přes den, to je spíš pro nás pozorovatele, oni neodolají a je čumenda. Přirozenější je to pro ně tzv. na noc, prostě klídek, pohodička, žádnej stres. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 19:30 Muž dudak [1885] Re: romant
no ja mám 15 otíků a 4 sae a když tam dám cca 0,5cm tlustej plátek tak ja do 24 snědenej, ale v noci pomáhaj dost šneci, takže dávám ráno a druhej den ráno když něco vyjimečně zbyde vyndavám, dýl bych to tam asi nenechával, protože pak už to nemá s okurkou moc společného - i když šnekům to chutná pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:51 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Více menších kousků na více míst v akváriu a ne přes den, ale na noc, to je ještě bezpečnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:40 Muž bulawaio [92] Re: LiborSprysl
jo to je fakt, akorát jsem jim tam dal dneska docela zouvák :) tak to pak večer vylovim co zbyde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:24 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Pokud je její množství úměrné počtu ryb, pak je dotaz zbytečný... ;-) Znáš mě Libore, připodotknutí, to je moje. :) Ten úměrný počet ryb, vo tom žádná, ale taky je dobrý míti na zřeteli úměrnou velikost akvária, vono z vokurkovýho belmcáníčka, to je nálevníček. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2013 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: bulawaio
Pokud je její množství úměrné počtu ryb, pak je dotaz zbytečný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:11 Muž bulawaio [92]
ahoj, jak dlouho necháváte okurku v akva na krmení otíků? Nevim jak dlouho ve vodě vydrží, abych nekazil vodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:54 Muž soc [60] – ..
Pridam taky svou historku, koupil jsem 3 otiky u jednoho sumperskeho prodejce, dojel domu, kratce aklimatizoval a soupnul do akvarka. Pak jsem na 5 tydnu odjel, o akva se starala tchyne. Jako hodne jsem se bal, preci jen jsou to choulostive rybky. Po navratu domu jsem se kouknul do akvarka a co nevidim? Vsichni tri spokojene na rostlinkach, obcas provetrat, potom se zas nekde uvelebit. Ted jeste sehnat dalsich 5 :-D
P.S. Dal jsem do akva okurku, abych na ni nalakal sneky a mohl se jich zbavit. Nejdriv se na ni ovsem vrhli otici a krevetky..... sneci nejak nestihali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:54 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Hodne asi zalezi v jake kondici jsou pri koupi. Sam zkusenosti nemam, ale hodne jsem si precetl a nakonec i mohu souhlasit s nastudovanymi zdroji. Samemu me doslo postou 7 Otiku (v mistnich akvaristikach bych je sehnal taky, ale nezdali se mi v zas az tak dobre kondici, tak jsem vsadil na osvedceneho zkuseneho dodavatele) - akvarium mam 38 l hrubeho objemu a sam vim, ze je to pro ne na hrane, prostredi tam je vsak pro ne idealni. Ryby jsou v perfektni kondici, aktivne smejdi po akvu a cisti rostlinky, teprve dnes jsem videl prvniho na okurce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:33 JoKa Re: Marek13
Ahoj, domnívám se, že jsou ve stresu. Je to hodně hejnová ryba. Měl by si jich mít alespoň deset, aby dělali, co dělat mají. A pokud nemáš něco většího, než akva z prezentace, tak to není rybka pro tebe. Takže za mě, někomu je dej, nebudou ti prosperovat, nebo jim pořiď větší bejvák a tam jich dej 10...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:30 Muž Mislow [304] Re: Marek13
Ahoj, ja mam otiky teprve par dnu. Uz je to poznat na listech rostlin, pekne je cisti. Ne ze bych tam mel kvanta rasy, ale je tam. Pokud vim, tak Otici nezerou kazdou rasu, treba zelenou vlaknitou nee. Pro jistotu bych pridal platek okurky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:09 Muž Marek13 [0] - Miniakvária – nežerú
Mám 14 dní štyroch otíkov a trápi ma, že vôbec nežerú riasy. V minulosti som mal jedného, dožil sa u mňa asi dva týždne, ale on hneď od začiatku stále v kuse žral, bolo to vidno aj na mojom bledom štrku, exkrementy, strašne veľa. Títo vôbec. Tak neviem neviem, čo bude ďalej. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Nebo to bude tím, že je rostliny stíhají z vody spotřebovat, když je to rostlinné akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2013 12:09 Muž Mislow [304] Re: MichoCZ
Diky, voda je jak studanka, hodnoty dusicnanu jsou blizko nule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2013 11:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Mislow
Neviděl bych v tom problém. Když mají pocit, že by to mohlo být lepší, tak si vyplavou k hladině se nadechnout. Spíš jsou hodně citlivý na znečištění vody. Jak ti vyletí hodnoty dusíku, tak začnou hynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.11.2013 11:20 Muž ludvik [1082] Re: Mislow
Kde jsi to četl? Možná mají ... ale umí přicucávat vzduch střevy, takže bych to neviděl tak horce. Ale dobré pravidlo je: musíš-li vzduchovat, máš přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 11:15 Muž Mislow [304] – Octocinclus nove rybky do akva
Ahoj, cekam male hejnicko 6 Octocinclu a mam dilema jestli zavest do akva vzduchovani. Cetl jsem, ze tyto ryby maji rady dobre provzdusnene akvarium. Na druhe strane se jedna o rostlinne akva plne rostlin .... Poradite? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:31 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Podľa mňa sa dostáva aj do vody, napr. cez prekysličovanie - difúzorom alebo ak voda vyteká z filtra nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:53 - Re: MichoCZ
Určite sa niečo z podobných postrekov do vody dostáva.Mám obdobnú skúsenosť pri rakoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Marek13
Nemyslím si, že by se dostal do vody velice. Na ty plísně to je chlornan sodný a ten se spíš šíří do vzduchu než aby se ze vzduchu rozpouštěl ve vodě. Spíš jestli se ti ten čichavec nenadechl toho vzduchu a proto šel dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 15:24 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: Dreamdiver
Napadla ma jedna vec. Sprej proti plesniam na stenách. Je v tom chlór. Ten chlór sa dostane aj do akvárka, kde ho riasy absorbujú. Tie riasy potom zožerie otík a je po ňom. Všimol som si to u kolizy medovej, keď som ju v minulosti mal. Akonáhle som striekol aj málo na stenu v tej miestnosti, okamžite, do minúty išla ku dnu a bola tam potom poriadne dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.10.2013 14:34 Muž ludvik [1082] Re: Marek13
V létě jsem šel až ke 30st a otíkům to nevadilo. Pak se mi to povedlo držet okolo 28, což bylo delší dobu, než ty třicítky. A v pohodě.

Ale také mi tři hned po koupi chcípli. Z dvaceti. A byli trochu neduživí od začátku. Zbytek je v pohodě, ale už je to tak dva měsíce, co se mi je povedlo naposledy spočítat. Takže vlastně ani nevím.

Holt je problém nejenom v tom, že neznáš zdroj (import, případně odchov, možná), ale neznáš ani přesný druh :-) Takže někomu to chcípá a někomu ne, někdo se diví, někdo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:32 Muž dudak [1885] Re: vlacek
všechno to jsou mladé ryby, souvislost s třením to asi ještě nebude, pancíkům je půl roku a otíkům nevím, jsou cca 3-4cm velcí. Je pravda že někdy se uklidní, nebo se všichni přisají na jednom místě a odpočívají. Jinak se podobně chovají také když měním vodu v nádrži, vždy celé hejno spolu, buď přisátí na bočním skle (to je jediná chvíle kdy se dají spočítat) nebo rychle proplouvají, ale ne nahoru dolu jako jsem popisoval ale z jednoho konce nádrže na druhý, často se přidávají do hejna teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:29 Muž vlacek [402] Re: Marek13
24C je lepší než 27C. Moji fungují mezi 22C-28C, ale s pozvolným přechodem díky ročním obdobím. Vysoké teploty hůře snášejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:27 Muž vlacek [402] Re: dudak
Pozitivní vliv přítomnosti pancéřníčkú na chování a ve výsledku i tření otíkú už pár lidí popsalo. Mě se otíci třou vždy zároveň s pancíky, kteří se tedy třou častěji, přesto.. Jestli chování tebou popisované s tím souvisí, těžko říct, ale je to možné. Moji mladí otíci provádějí tebou popisované chování většinou ráno po úsvitu, pak se uklidní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov?od=451