Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RudeRat
tabletky pro panceřníčky jsou jiné než pro otíky. Ti jsou převážně býložraví, takže třeba od sery se dávají welschchips a pro pancíky vipachips, od Dajany dáváš pancíkům Wafer tabs a otíkům spirulina tabs. A od Tetry je vhodné Tetra Pleco, to chutná mým otíkům nejvíc a ještě mražený špenát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 19:21 JoKa Re: RudeRat
tak to není žádná výjimka u společenských ryb

To bych neřekl... Takhle obrovská hejna tvoří málokterý druh hejnovité ryby... Ano, existují, ale zas tak moc jich není. Kor mezi krunýřovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2015 15:59 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: RudeRat
A co takhle zkusit dát do akva spařený list salátu a uvidíš jestli to zbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 14:42 R Muž afc1886 [14681] Re: RudeRat
V kterém akva vlastně jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2015 13:56 Žena RudeRat [9] Re: Urtman
tak to není žádná výjimka u společenských ryb, holt kdo si může dovolit jich chovat tisíce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2015 13:50 JoKa Re: RudeRat
V přírodě se pohybují v tisíci hlavých hejnech. Ta jedna ryba už to nevytrhne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 13:02 Žena RudeRat [9] Re: prasan
nu, tak vzhledem k tomu, že jsem právě našla jednoho uhynulého, tak by asi bylo nejlepší jich ještě pár dokoupit, pokud je seženu... takhle jsou jen čtyři a to budou asi teda zalezlí už tuplovaně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2015 12:08 - Re: RudeRat
Väčšina sú to importy.S tým treba rátať,že nie všetko sa správne aklimatizuje a nie všetko prežije.Tieto rybky žijú v húfoch,tak ak ich je len zopár moc sa neprejavujú.Normálne su aktívne hlavne zavčasu ráno alebo neskoro večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 11:48 Žena RudeRat [9] – nežerou
Ahoj, mám v zaběhlém zarostlém akvárku pět otíků. Jsou tam od 7.12., řasa v akvárku nějaká je, hlavně na listech rostlin. Krmím je tabletkama pro ryby dna, ale vždycky je sežerou spíš ancistrusové. Otíci jsou docela neaktivní, občas se teda přesunujou z listu na list, ale nemůžu říct, že bych je viděla něco žrát... :( Taky jsou hodně schovaní v džungli. Mají teda plná bříška, ale stejně... Na fórech chovatelé píšou, jak žerou granule a rejdí společně s pancéřníčky, ale to se u mě opravdu neděje. Je to tím, že si ještě nezvykli na nové prostředí? Nebo si v akvárku umí najít jinou potravu? Bojím se, že pojdou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.10.2015 21:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kulisek
Ten rozpad je otázka několika hodin. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 21:35 Kulisek Re: vaaclav
A je možné, že by to šlo tak rychle jen přes noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.10.2015 21:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kulisek
Fotku asi najdeš ale jde o to že existuje několik stupňů rozpadu listů, od úplné devastace kdy zbudou jen stonky po jen částečném poškození které vypadá tak jak popisuješ. Otícï se jen motají okolo už u předem připraveného žrádla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 21:27 Kulisek Re: vaaclav
To jsem právě že chtěl vyloučit, ale nikde na netu jsem nenašel jak to vypadá...nějakou fotku atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2015 21:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kulisek
Spíš bych řekl že to je kryptokorynová nemoc než otíci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 20:10 Kulisek Re: romant
Jsou tam jen půlky okousaných listů a nebo v nich jsou vykousané velké díry. Kdych měl ancíka, tak bych řekl že to dělá on, jenže ho nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:54 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Zmizelo to úplně a nebo je tam zbytek takovýho rozblácenýho listu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:40 Kulisek Re: romant
Okružáci se mi nezdají že by to dělali, mám jich tam vysloveně málo, spíš mám problém nějakého najít a taky se mi nezdá, že by toho tolik sežrali za noc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2015 19:15 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Ta kryptokoryna byla načatá a pucují(uklízejí) jí okružáci, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:13 Kulisek – Ožírají rostliny otíci?
Mám ve 160L aq 5 otíků a je možné že mi ožírají rostliny? Přes noc mi někdo z poloviny sežral 8 listů kryptošky červené tone
Jinak tam mám ještě Čichavce perleťoví a Tetry ozdobný.Sem tam nějakého okružáka a lavatku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 12:53 dami996
Dekuji uz to mam koupene :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 08:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dami996
Určitě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 08:20 dami996
Myslite ze bych jim mohla dat Dajana spirulina wafer???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 06:52 - Re: dami996
Uhorka,pŕhľava,rôzne tablety pre ryby dna - hlavne s obsahom spirulina.Ja mám v obľube Tetra wafer mix a SAK green resp.SAK spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 00:34 Žena drvi [2894] Re: dami996
Ja jim hazim na noc tabletku Tetra Wafer Mixu, jinak podle me luxujou i zbytky krmeni, co sem tam zapadne, moc toho ale neni. Pokud se stane, ze ji nenajdou, stopro ji najdou Piskorky a zlikviduji beze zbytku :) . Nekdo dava i platky okurky nebo sparenej salat - ja to jeste nezkousela, Otici prosperujou i bez toho :-P :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 21:01 R Muž Silent [5949] Re: dami996
Potápivé granulky nebo tabletky se spirulinou nebo jiné s rostlinnou složkou. Doporučuji značky Tetra, Sera, JBL nebo Tropical.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 21:00 Muž Strojek [141] Re: dami996
ja tablety pro ryby dna a okurku, kterou mam zajistenou u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 20:55 dami996 – Rybka Otik
Mohla bych vas poprosit mohli byste mi poradit co davate vasim Otikum k jidlu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 10:58 Muž Tedvidek [5] Re: MrUnknown
Nedávno jsem narazil na fotku, kde se cichlida snažila spolknout otíka, majitel musel otíka vytáhnout pinzetou. Bohužel to nepřežil, cichlida ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 22:56 Muž Mislow [304] Re: MrUnknown
Ahoj, osobni zkusenost nemam s temito druhy, ale pokud se ti vylozene nekdo neozve, ze to funguje, tak bych to neriskoval. Mnoho druhu cichlid si otiku nevsimne, ale u tech tvych nevim nevim. Ale je to jen dohad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 11:49 MrUnknown – Otíci a střední cichlidky
Zdravím, jak se otíci snašejí s "většími" cichlidkami? Konkrétně mám na mysli Cichlidu mnohotrnnou, Kančíka zelenookého a Akaru pruhovanou. O Kančíkovi se v atlase píše, že příliš malé ryby považuje za kořist. Má někdo zkušenosti? Díky ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 14:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: shimcha
A krmíš je na noc? To by jim gupky požrat neměly, páč ty v noci spí.
Musí mít pěkný, lehce zakulacený, bříško, jinak je s velkou pravděpodobností problém s parazity. Nebo teda hlad, ale v dostatečně zaběhlý nádrži by si vždycky měli něco malinko najít, plus to krmení na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 12:59 shimcha Re: Mislow
Zkusím tu okurku a přinejhorším budu léčit začervení. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 09:13 jamajcan Re: shimcha
Otíci u mně milují hoblovat vrstvičku mikroorganismů z dřevěných kořenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:52 Muž Mislow [304] Re: shimcha
Ahoj, zkus dat platek okurky ci cukety, to jim snad gupky hned tak nesezerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 21:49 R Muž romant [27987] Re: shimcha
Spíš propadlé, ale můj názor ber jako jeden z mnoha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 21:47 shimcha Re: romant
No nezdá se mi, že by měli nafoukle bříško
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2015 21:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: shimcha
Pod tímhle názvem se prodávají dá se říci všechny druhy otíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 21:10 R Muž romant [27987] Re: shimcha
Jestli nebude problém v začervení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 21:04 shimcha – Špatný růst
Ahoj, asi před 3 měsíci jsem si koupila na burze uplně malinký otíky (3) a zda se mi, že vůbec nevyrostli. Dávám jim granule se spirulinou, ale stejně skoro všechno sežerou gupky, se kterými jsou v 54l akváriu. Nevíte čím by mohla být způsobena zastava růstu? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 16:09 Muž Jifi [675] Re: drvi
No, ono většinou ty hejnové ryby, když se chovají v malém počtu, tak nejsou tak v pohodě, jsou víc vystresované a mnohem líp se cítí, když jich je víc pohromadě. U denních rybek je to určitě vidět líp než u nočních. Takže ano, mohou ti žít v akvárku i když jich máš jen pár, ale v hejnu by jim bylo daleko líp, cítily by se víc v pohodě. Což je fakt líp vidět u těch denních rybek, které pak nejsou někde schované, ale vesele se prohánějí akvárkem.
Když jsem si například loni kupoval dania perlová, tak jsem jich koupil 15 a pak ještě dalších 10. Takové malé hejno se u malých rybek v pohodě vejde i do akvárka, které má třeba jenom 100 litrů.
Můj názor je ten, že se budu snažit živočichům zajistit takové podmínky, aby byli v pohodě, abych se pak na ně mohl dívat, jak vesele rejdí v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2015 15:38 Žena drvi [2894] Re: Turbínka
Máš pravdu, moje odpověď byla špatně formulovaná. Ale opravdu mám osobní zkušenost, že otíci se s Bettou v zarostlé, dostatečně velké nádrži snesou. Resp. si vůbec nevadí. Měla jsem v bettáriu ( rybicky.net/nadrze/20090 ) za tu dobu, co tam žijí otíci, už 3 různé samce a otíci se snesli s každým z nich. Je ale mimo diskuzi, že je to hejnová rybka a asi by jim teoreticky mělo být líp ve velkém akvárku ve větším hejnu. Už se tady vedla diskuze, jak moc se ale navzájem potřebují a "scházejí" . Já se přikláním k názoru, že si vytvářejí spíš menší společenství a že ani v malém počtu nestrádají. Kdybychom jim chtěli nahradit jejich původní podmínky, musely by jich být v nádrži desítky, ne-li stovky, to už tady kdosi opravdu zkušený někde psal (teď to bohužel nemůžu najít). Prostě v mých rostlinných nádržích si na hejno nikde moc nehrají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 13:34 Žena Turbínka [2558] Re: drvi
Není zrovna šťastný nápad dávat svůj příklad chování hejnových rybek v páru a ještě v malé nádrži hmm
To Xpe: Záleží na povaze betty, budou-li se mít prckové kam schovat (hodně rostlin, úkrytů a více než 60 l nádrž), kde se najíst a zesílit, pak by nemusel být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 13:28 Žena drvi [2894] Re: Xpe
Pokud budou v 30 l nebo větší nádrži tak by neměla, můj Beťák žije s 2 otíkama už rok a půl v největší shodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 21:12 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Ahoj, chci se zeptat na to jestli mi beta nebude napadat otíky. Otíky, budu mít velký jen 2 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 12:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DanH
Áno je to možné i cez deň, alebo pri svetle. Robia to i mne, no sólo majú v noci. Kto tvrdí, že nemusí mať spoločnosť "svojich" tak ich ešte po tme nepozoroval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Tapi
Je na cestě ke druhýmu břehu, o příčině nebudu spekulovat, jenom si dovolím tvrdit, že tohle už nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 19:47 Žena Tapi [0] – Nemocný Ota?
Jeden z Otíků se začal najednou ve vodě točit. Je kolmo ve vodě a točí se podél své osy. Ostatní Otíci i ryby jsou v pořádku. Co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2015 13:47 DanH Re: ghostik
Pod obchodním názvem Otocinclus affinis se prodává několik velmi podobných druhů ( je velice těžké je rozeznat ), takže to není vyloučeno :-D . Asi mám ten stejnej druh jako ty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 13:39 Muž ghostik [81] Re: cezarmilan
Tak mam asi jiny druh :-D
Mne litaj cely den jak prdli po celem AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 13:34 DanH Re: cezarmilan
Vím, že je noční živočich, ale stejně je vidím shlukovat se i ve dne :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-chov?od=151