Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 20:23 Žena Fidorka [312] Re: OP
A nebylo by už lepší je sbírat živý a neriskovat otrávení vody??? Když je stejně člověk musí vysbírat... smich Já zrovna vysbírávala šneky z krevetkárka a putovali přímo do velkýho akvárka, aby měli čtverzubci něco k večeři smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 20:14 Muž Shrimpman [36]
Hm tak to asi preventivně do filtru kouknu :-)

jinak tohle už někdo zkoušel?
Totální likvidace šneků:
Plochou baterku - 4,5V, dráty na jednu a druhou stranu akvária a nechat přes noc. Ráno jsou všichni šneci mrtví, je vhodné je vysbírat, ať nekazí vodu.
Pokud chceš nějakého šneka zachránit, je nutné ho odlovit před akcí a poté vrátit zpět.

akva.poradna.net/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 13:50 - Re: OP
Tam prežijú nie len slimáky. ;-) Vyberám z filtra malé raky. ano Dokážu tam dorásť do celkom slušnej veľkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: OP
Bezproblému dožijí a klidně se i rozmnoží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 12:31 Muž Shrimpman [36]
Když se šneci dostanou do externího filtru, chcípnou v něm? Nebo tam bez problému dožijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 11:22 Muž fido16 [631] Re: Hraby
Pokud na ně máš dost větší akva tak ano ale do 30ti litrů ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 08:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Měli jsme plno okružáků, už jsou chráněný druh. Helenky je v nádržích vyhubili. Teď jsou jejich hlavní složkou piskořky, ty zatím odolávají, ale znatelně mizí, ale i tak máme žive dna ve 3 nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2012 08:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Hraby
a co potom s mřenkama?

A jestli pak má na ně dostatečně velké akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.04.2012 00:35 Muž Hraby [0] – likvidace
:) Radím jednoznačně mřenky 3-4 máš to zachvíly uklizený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 23:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
u mě se šnečkům moc nedaří, a to jsem si tam nasadila okužáky, levatky a malý ampulárky :-( jediný co se docela množí jsou piskořky Melanoides granifera, ale ty zas jsou věčně zalezlý. Asi málo překrmuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 23:00 Žena Kytka [2146] Re: fido16
fido16 napsal: Co pořád likvidujete jiní by uvítali kdyby ti šnečky měli a vy je vyhazujete pošlete nějaké do Zlína :-). Moje mřenky to uvítají :-)

Pokud je někdo z přítomných z Prahy a byl by ochoten šnečky vysbírat, místo trávení chemií, byly by mé Bettynky i ráček velmi vděční. Zn.: Přijedu kamkoliv :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 18:37 Muž fido16 [631] Re: Drahoš .
Co pořád likvidujete jiní by uvítali kdyby ti šnečky měli a vy je vyhazujete pošlete nějaké do Zlína :-). Moje mřenky to uvítají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 18:26 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já se zbavuji šneku mechanicky každý den jsem vybral 10 když lezl po předním skle tak jsem ho vyndal a letěl z okna za chvilku byl klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 18:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mě teď v odchovném akva kde jsem léčil vymlátila zvýšená dávka Esha 2000 + Exit naprosto všechny šneky a rozpadl se mi všechen růžkatec, ryby ok. Dávka byla první dny cca dvounásobná a to stačilo na pohromu.) Kdybych se nevšiml že mi šneci plavou na druhý den na hladině, asi by to byla léčba zbytečná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 15:37 Muž MP [3] – Šneci
Dobrý den, před týdnem jsem si koupil Egerii, a muselo na ní být nakladeno tucty vajíček, protože teď jsem vyndal asi 6 Levatek, 4 neidentifikovatelná miminka a bůhví čeho ještě. V akv. momentálně žádní jiní živočichové nejsou, a místo toho, aby mi ty šneci žrali alespoň řasy, musí se hned pouštět do rostlin. Alternanthera to má asi pomalu za sebou, protože co list, to díra. Už hodinu jsem žádného nezahlíd, ale určitě tam ještě nějací budou. Je nějaký způsob, jak se vyhnout otravnému sbírání a přitom nezamořit akvárium na příštích 10 let?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 16:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fidorka
taky to mohu nejake kruzniky prichystat....mrchy jedny maly, helena si jich nevsima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 15:48 Žena Fidorka [312] Re: Bella
Tak to by bylo fajn, beru.. Díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 15:37 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Fidorka
Fidorko, koukam budes taky na srazu - jestli chces, muzu ti nejaky kruzniky nachytat do separatni sklenice nez okruzaky PaDovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Fidorka
tak co se týče kružníků, tam potravními konkurenty nejsme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 09:33 Žena Fidorka [312] Re: PaDa
no asi to tak už bude - ale neboj, já potřebuju jen ty prťavý kružníky, přece jen jsou to drobečci... ;-) ale možná ti přinesu zase nějaký okružáky, na ty si moc netroufnou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 09:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
me se povedlo sneky vytravit flubenolem.... ale je to osemetny s davkovanim....
ze sneku nejdrive umiraji piskorky (jelikoz se flubenol nerozpousti ve vode, useda na substrat a tam ho sporadaji a predavkuji se, nebezpeci i pro rybky hledajici potravu u dna), jedno krevetarko jsem vytravil tak, ze vic jak dva mesice tam neprezil zadny snek (a to jsem kazdy tyden odkaloval a menil vodu), umreli jen dve krevetky...

ale osobne preferuji odchyt, jako lakadlo pouzivam spirulovy tabletky, nebo viformo, pripadne sber kdykoliv nejakou uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 09:09 - Re: Johan
Toto neberiem :-) Vo voľnej prírode nepriazeň prečkajú zahrabané hlboko v substráte,kde je teplota iná.Prípadne migrujú bližšie k zdroju,kde sú pre ne podmienky vyhovujúce.Naše zdroje majú niektoré i 40-70C, tak aj pri mínusových teplotách aj po pár metroch má voda príjemných 20C. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 00:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Fidorka
Za chvíli jim tam snad ty šneky budu muset přidávat
To chceš jako říct, že se u 3trojek budem prát o šneky? :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2012 21:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prasan
a kolik má po deseti metrech v mínus 5? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:43 - Re: Johan
Drvivá väčšina termálnych prameňov na slovensku má teplotu nad 25C.Vežovky sú v akváriách strašne dlho a nevylučujem,že sa čiastočne aklimatizovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prasan
Je tu napr.na vežovky ešte jedna možnosť i keď zbieraniu sa nevyhneme.Nemajú radi pokles teploty pod 16C.Pri tejto teplote hynú. myslím, že pod 16°C v pohodě snesou. Jednak žijí i v termálních potocích na Slovensku a jelikož se jim tam náramně daří, tak předpokládám, že zas tak teplomilné nejsou.
A i u mě poklesy k 15°C přežívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:26 - Re: romant
To súhlasím.Je tu napr.na vežovky ešte jedna možnosť i keď zbieraniu sa nevyhneme.Nemajú radi pokles teploty pod 16C.Pri tejto teplote hynú.No je tu na mieste otázka: Aké máme rastlinstvo a či krátkodobé zníženie pod 16C znesie.Pri iných druhoch toto už fungovať nemusí.Ako píšeš: pri premnožení hrozí skazenie vody a aj úhyn rýb.Takže aj ja sa len zopakujem: Neprekrmovať a reagovať skôr ako neskoro.Všetko si to akvarista musí sledovať a snažiť sa reagovať pružne.Premnoženie má stále príčinu, často spojenú s nevhodnou starostlivosťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:16 R Muž romant [27987] Re: prasan
Řekl bych, že naprosto zásadní je Tvoje konstatování "nebolo ich vela". Protože, jakmile těch likvidovaných šneků, z těch či oněch příčin, bude větší(těžko definovatelné) množství a dojde najednou k jejich úhynu, tak se tzv. zkazí voda z těch rozkládajících se mtrvolek a když se s tím nepočítá, nebo se na tuto skutečnost patřičně nezareaguje, tak mají lidé, kteří takto postupují zanedlouho akvárium nejen bez šneků, ale taky bez ryb. Já tím co píšu nehodnotím ty pohnutky, které vedou k likvidaci, ale jenom opakuji to co již tady je několikráte napsáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:03 - Re: Tomas Enderson
Mal som svoje rád.Povedal som si zo dňa na deň,že ich pri krevetkách nechcem.Ani ich nebolo veľa.Zavážila asi pohodlnosť zbierať ich(niekoľko som aj daroval)tak som tam šupol No-Planaria.Ako píšem,nebolo ich veľa tak som ich nechal tam.Vnútro pojedia krevetky a tých pár ,,škrupiniek,, čo po nich ostane nikoho nezabije.Už niekoľko krát som tu radil ľudom cez ss o slimáčikoch v akvárku,že sú v podstate užitočné a ak sa neprekrmuje tak sa držia na krátko a nepremnožujú sa.No-Planaria som ponúkol ľuďom čo aj napriek radám nevedia pohromu v akvárku zažehnať a chcú to mať čo najskôr z krku.No-Planária akvárko nezaťažuje.Je to prirodzene odbúrateľné a žiadna chémia.Krevetky a rybky sú pri použití úplne v pohode.Tak sa všetci toľko nemosúrte. ;-) :)
PS:mrtvolky nie je problém zbierať,pretože vežovky inštinktívne lezú k hladine.No-Planaria ich ničí a oni padajú na dno.Ostávajú na substráte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 15:52 Žena Fidorka [312]
mě se o šneky postarali čtverzubci trpasličí, dřív jich tam bylo požehnaně, teď vidím vždycky tak maximálně dva tři kousky, a to tam ty čtverzubce mám něco přes týden... Teda to platí o kružnících, i když už jsem jednoho čtverzubečka viděla, jak se cpe dospělým okružákem coze ... Za chvíli jim tam snad ty šneky budu muset přidávat :) . Ale není to řešení do každýho akvárka, samozřejmě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:55 Muž Miras [111] Re: scorpion075
já je prostě "hubím" jak už tu bylo, okurkou, paprikou atd. To, že tam nějakej zůstane mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2012 10:18 Muž scorpion075 [254] - Afrika
Nerozumím myšlenkám na totalní vyhubení šneků. Osobně považuju šneky za užitečné pomocníky a indikátory stavu akvária. Pokud jsou šneci přemnožení tak, že přes ne není vidět, znamená to jen, že buďto překrmujem nebo zanedbáváme údržbu a šneci mají z čeho žít a růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.04.2012 10:10 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: prasan
No nevím jestli je to nejlepší řešení při přemnožení šneků. Sic je to všechny zabije, ale hodně to zatíží akvárko biologickým odpadem. Obzvláště v případě těch věžovek, by mne zajímalo jak eventuálně vysbíráš mrtvolky. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 04:44 -
Už som tu spomenul No-Planaria.Na vežovky funguje na 98%.Odskúšané,už pri jedinej dávke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 21:01 Muž Scoty [0] - RostlinyRe: romant
jo je to hodne mozne, ale jak jsem jiz psal...uz nejake 3 mesice jsem sneka nezahlidl. Treba jsou zalezli ve dne nebo v mechu a nebo v pudnim filtru, ale ani ve vnejsim filtru, jak jsem jej ted nedavno cistil nebyl ani kousek sneka. Par snecku v akva snesu, ale ne to, co jsem mel asi pul roku zpet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:18 R Muž romant [27987] Re: Scoty
To hrubozrnnější dno co máš v akváriu bude při dopřávání rybkám potravy dávat šnekům zajímavou možnost, jak si opatřit dostatek potravy a jejich expanze může vesele dál pokračovat. To si myslím, když se podívám na Tvoje akvo v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:06 Muž Scoty [0] - RostlinyRe: romant
jo i to je mozne, ale je to kazdopadne lepsi, nez to bylo predtim...predtim nebylo pres sneky malem videt do akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: Scoty
No a můžu Ti říct, že nezbavil, jistě za nějaký čas nějakýho zahlídneš a třeba si ho tam i necháš až si o nich něco přečteš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:21 Muž Scoty [0] - Rostliny
Ja treba sneky likviduju o sklo, tedy kdyz nahodou pritahnu s rostlinkou do akva, pak to spapaji rybky. Vzdycky vemu skrabku, co mam na steny akva a primacknu je, az z nich vytece maso a rybkam pak chutnaji ano . Muzu rict, ze jsem se zbavil takto vsech sneku, uz jsem nevidel sneka vic jak 3mesice, tak pomalu nevim, jak vypadaji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 16:11 Muž micz [132]
Mě levatky docela statečně likvidují bojovnice :-) a ve větším akva mám dvě heleny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2012 22:49 R Muž romant [27987] Re: ladis
Ne peletky, ale patentky a koupíš je v každým zverimexu, kde mají mražák, před podáváním rybkám doporučuji rozmrazit a propláchnout řádně ve studený vodě, třeba v nějakým sítku a teprve potom dávat do akvária. Dafnie nastuduj třeba zde rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici pro ancáky výborný krmení, taky je tím přes sezónu krmím, chce to vyrazit k nějakýmu rybníku ve Tvém okolí a zjistit, jak na tom místní vody jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:42 ladis Re: romant
zkusim tam lupnout tu mrkav a nebo to okurku a ty mrazeny peletky koupim kde a co to je to jsou dafnie co jsou v rybniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:17 R Muž romant [27987] Re: ladis
Nemusíš, to se pleteš. Hoď jim tam třeba tu okurku, nebo ještě lepší krm třeba mraženejma patentkama v tom množství jak jsem popsal a uvidíš, že šneků bude ubývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:14 ladis Re: romant
ja musim davat vic ja mam ancaky oni potom nebudou mit nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2012 22:02 R Muž romant [27987] Re: ladis
Jasně, tak se inspiruj u kolegy a zkus do akvárka dát třeba tu mrkev, nebo okurku a budeš je na tom tahat ven. To přemnožení je s největší pravděpodobností díky tomu, že mají dostatek potravy, nebo-li že je rybkám dopřáváno přespříliš. Tejden nekrm vůbec, nikomu se nic nestane, jenom je sbírej a potom krm jenom takovou dávku, kterou jsou rybky do 20 vteřin schopný skonzumovat a na dno skoro nic nedopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:44 ladis Re: romant
Fotka k příspěvku mam ty same sneky jak tady kolega co ma toto foto o neco vic uplne ty same
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:23 R Muž romant [27987] Re: ladis
Máš představu s jakýma šnekama jsi se rozhodl bojovat? Mrkni se do zdejšího atlasu a zkus je určit, není šnek jako šnek a valná většina šneků je tzv. přátelská a ničemu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:58 ladis Re: muťa
dik za radu hned vutery ho koupim mam 160 l akva. mam kopit 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:47 Muž MrHu [300] Re: ladis
Myslím hádání ve smyslu tipování...ne hádání ve smyslu nějakých sporů...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:45 ladis Re: MrHu
ja se nehadam kdyz mi nekdo bude chtit pomoct tak mi pomuze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=751