Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:19 nenya – šneci
Mrkni dolů v diskusi je nedavno "šnekožravý šnek"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:11 Tho0or – Jak se zbavit šneků
Fotka k příspěvku Přinesl jsem si s kytkou šneky... rostou snad geometrickou řadou, máte někdo typ, jak se jich zbavit? opravdu o ně nestojim a v akvárku mi vadí... lovim tak 3-4 skoro denně... Poraďte i jak se jich zbavit prosím..... sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:43 picnic Re: mk
Mám stejný problém v 60L akváriu, i přes to že odkaluji dvakrát týdně a nekrmím vůbec (ještě bez rybek). Zatím tam nechci lejt žádný přípravky a tak každej večer napíchnu na špejli kolečko okurky (zavařovací) a ráno je oblezlý malejma šnečkama vezmu to a odnesu kámošovi kterej s tim krmí ve svém akvárku... Zatim se mi takhle daří jejich počet redukovat ale vim že pořád to takhle taky nepude. Doufám že se o to potom postarají sami rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:36 Muž Dixon [13] - SumciRe: MK
Ja mam tiez slimaky-okruzaky a ja ich zbieram,rozpucim a dam do akva,rybky to spapaju :-P :-P :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:08 Muž Yirka [9126] Re: MK
Pokud užtam jsou, tak se jich jen tak nezbavíš. Špatně je určitě to že neprovádíš údržbu a taky asi překrmuješ-to jsou základní atributy výskytu.
Redukce je možná:
1/ sběrem
2/ predátory
3/ chemicky
Jinak nejsou žádné informace o nádrži a druhu plžů takže lepší radu těžko očekávat. Pohledáš-li však v diskusi zde ve fóru-najdeš informací spousty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:03 MK – Sneci v akvariu
Ahoj, prosim prosim poradte co se snekama v akvariu. Mam nove akvarium a dostali se tam s rostlinkama. A fakt je tam nechci. To, ze neco delam spatne je skoro jiste neb jsem "zacatecnik" a spis nez provadeni udrzby do akvaria zatim jenom koukam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:50 Muž many [9] – Re: Dahak
fotka snad není třeba,"malá miska"je pojem.Vem měřítko,tři kostky,klasické mražené potravy/např.ty koretry/ + flunebol lžička půl.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:50 žeryk – Re: pepis
Rájovci mě nikdy nezabírali.Proč chemie? Ale jo děláš to dobře chemie je základ.Je zajimavé ,že mě terčáky neodhání, žrádlo jim nežerou a šneky od doby kdy je tam mám nemám.Ono je mřenka a mřenka pokud si koupiš mřenku proužkovanou tak budeš spokojen.Roste jen do 7 cm.A pokud si koupiš nádhernou nebo jinou tak se nediv ty rostou pře 10 cm.Nebudu tě přesvědčovat, nemá to smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:56 Muž Yirka [9126] – Re: stanovsky
Myslím, že rájovec bude splňovat jen polovinu tvých požadavků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:53 Muž pepis [15] - Cichlidy
Díky, namíchám teda směs, jak jsi psal :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
Pokud vim tak se flubenol ve vode hodne spatne rozpousti proto se dava do krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:11 picnic – mřenka
Mám také akva plné šneků ale ještě bez rybek. Je založené v polovině prosince a chtěl bych si do něj pořídit nějakou rybku. Je mřenka jako zajížděcí ryba použitelná nebo se do nového akvária vůbec nehodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 17:39 Muž pepis [15] - Cichlidy
No díky asi použiju flubenol, ale radši bych ho rozpustil do vody, terčovci jsou totiž zdrávi, kolik se dává na 100 l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: stanovsky
Mam to z vlastni zkusenosti.Chodily si pro zradlo az k hladine odhanely od nej terce a na sneky se vrhly az po dvoudenim pustu.Nikdy je ve vetsim akva nevyhubi uplne jen razantne snizi mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:53 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Dahak
Tak ale mřenky obývají převážně spodní část akvária (nádrže) no a když krmím nítěnkami tak vše požerou hlavně ty živorodky a co spadne na dno zase seberou pancéřníčci. No nevím jestli by jim něco zbylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
Pokud bys pouzil mrenky tak pocitej s tim ze budes muset razantne omezit krmeni.Do sneku se ti pusti az kdyz budou mit hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:45 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak jsem byl v akvaristice a paní mi řekla že taky na šneky je dobrý rájovec. Co vy na to? (Prostě shaním rybičku co zlikviduje šneky a nechá ostatní ryby) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 15:55 zeryk – Re: pepis
Ahoj, nepoužívej žádnou chemii.Já jsem tam měl taky šneky www.akvarko.cz/… .
Koupil jsem 3 ks mřenky proužkované a šneci jsou fuč.Občas se ještě nějaký zoufalec objeví, ale ne na dlouho.Bohužel to trvalo asi měsíc, ale bez chemie a to je duležité www.akvarko.cz/…

měj se Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 15:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: many
Ja jsem je nelikvidoval ja jsem lecil tercovce :) vyhubeni sneku byl vedlejsi efekt.Lecivo ve zradle jsem podaval zhruba tejden a davkovani no..... jedna mensi miska rozmrazenejch koreter a do ni cajova lzicka flubenolu.Pokud by byl zajem muzu udelat fotku jak to vypada az budu doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: many
Raději zvolím přírodní cestu :-D nechci mít pak z akvária šnečí guláš smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:43 Muž many [9] – Re: Dahak
no Daháku,to množství flubenolu,které do směsi přidává miro,šneci v pohodě snáší.Nerad bych riskoval předávkování.Nešlo by přeci jen upřesnit to množství,kterým si je zlikvidoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
Pancernicky mam taky a jsou ok.Ja pridaval ten flubenol pouze do zradla a na sneky to stacilo neni nutny to sypat primo do vody :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 06:57 Muž pepis [15] - Cichlidy
Snažím se nepřekrmovat, ale krmím i šestkrát denně, protože chci aby terčovci rostli, odsávám obden 30% vody i se šnekama, nevím proč jich je tolik ale daří se jim bohužel moc dobře, když ráno rozsvítim, je jich vidět odhadem tak sto, 50 jich odsaju ale za dva dny jich je zase tolik, když jsem měl v akva ancistrusy byl jejich počet o poznání menší, myslím že se ancíci krmily jejich vajíčkama. Kdybych tak často nekrmil, určitě by to nebyla taková invaze, vodu nekazí tak extrémně, to by ani nestíhali, ale chci se jich zbavit, takže přidávám otázku - Flubenol a pancéřníčci??? Mám jich tam 10 a nerad bych je neůmyslně vyhubil, přelovit je nemůžu, vždycky se nějací schovají v mém keři z Heteranthera zosterfolia. Přidávám zkušenost, šneky jde vyhubit Chloraminem-T, bohužel ho nemůžu použít právě kvůli pancéřníčkům ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 23:17 Muž Leitlik [9] – Re: Mirek7651
Miróšu neopič se ! :) X-) Já bych to tak řešil, přírodní cestou, neboli Alien vs Predátor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:59 Muž sportsmen [62] – Re: sportsmen
omlouvám se samozřejmě měkkýš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:49 Žena bluedream [245] – Re: stanovsky
Já mám tři pákistánky a jednu mřenku nádhernou. Pákistánku jsem po dvoudenním nekrmení přistihla, jak tahá zbytek ampulárky okružákovité z ulity (velké). S anténovcem barevným v poho a malé pancíky (1cm) taky nechaly na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:44 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS+ KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku Šnekožrout Helena... ;-) ;-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2009 22:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Souhlasím s Horácem,proč místo příčiny řešíte následky?Přemnožení šneků,hlístic,a jiné havěti je jen následkem překrmování,nebo nedostatečného odkalování.Tady stačí opravdu jen střídmě krmit,jeden den v týdnu nechat půst a pravidelné odkalování s následnou výměnou vody.Ve dvou akváriích s terčovci mám samozřejmě i šneky,a nevidím v nich vůbec žádný problém.
Koupit rybu proti šnekům,prosím,ale co pak s ní?A co karanténa?Než projde měsíční karanténou,může být nádrž zdevastována.Chemie?Myslím,že každý rozumný akvarista by to do nádrže nikdy nedal.Takže jediná rozumná věc je prevence.No,a ta je výše popsána.
A pokud jsou šneci přemnoženi,karanténa je na dlouho,tak bych 7-10 dní nekrmil vůbec.Ryby se postarají,věřím,že ryby dna má každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:44 Muž Yirka [9126] – Re: stanovsky
Měl jsem dvě pákistánky a nenaplnily mé očekávání, později jsem koupil dvě nádherné a okamžitě nastala redukce a šnečí populaci drží v pohodě na uzdě. Navíc je to opravdu nádherná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Takže když si koupím teda tu mřenku pákistánskou tak doufám že nezačne likvidovat malé rybky. A bude se popřípadně snášet s Anténovcem barevným?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mamina
Taky jsem si jich kdysi nekolik pakystanek poridil ale kdyz povyrostly tak zacaly odhanet tercovce od zradla a likvidovat velky ampularky tak musely pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:32 mamina
pořidila jsem mřenku pakystanskou ktera vyžira šneči vajička a menši šneky vysaje ty velke jsem zbyrala ob den na pařeny ledovy salat docela jsem to stahla že tam už šneci skoro nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Archa
No pokud se kouknes do akva jednou za tejden tak to bude asi problem ale takovej jako ja kterej do toho cumi skoro celej den ten pozna problem .).Ja jsem tam tech sneku diky odchytu na okurku nemel tolik aby mi to v tolika litrech pokazilo vodu ale pri vetsim mnozstvi a mensi litrazi akva by problem urcite byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:20 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: Dahak
Uz tu mal aj niekdo problém, ze zahubil vsetkých snekov ale pokazilo mu to tak vodu, ze mu zdochli vsetky ryby na otravu. Takze pozooor na to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Archa
Taky jsem je takhle korigoval a pak jsem pri leceni zjistil ze tyhle potvurky(levatky,okruzaci,piskorky u ostatnich nevim) nesnesou flubenol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:13 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: stanovsky
Dávam do akva kúsok varenej mrkvy, sneci na to nalezú, potom to napichnem na spajdlu, snekov dám prec a mrkvu tam dám zase, funguje to, denne vyzbieram okolo 20 az 30 snekov takýmto sposobom. Najlepsie je to tam dat na vecer, kedy sneci povyliezajú, lebo cez den sú zalezení a málo aktívni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:45 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Taky mám problém se šneky.. Potřebuji rybku co by je žrala, a nevšímala si ostatních ryb. Nevím jestli mřenku nádhernou nebo jinou (dočetl jsem se že je všežravec). Prosím doporučte mi něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:41 Muž Horác [3942] – Re: pepis
Nějak nerozumím tomu, že šneci kazej vodu. Voda se kazí z překrmování. A překrmování je také důvod, proč se Ti přemnožili šneci. Myslím, že se tu zaměňuje příčina a následek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:52 Muž pepis [15] - Cichlidy
Díky všem, dám na Dahaka a zajdu si pro recept :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:37 Muž Johan [4945] - Rostliny
...nech šneka žít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
Flubenol....je to vic nez stoprocentni navic jako prevence proti vnitrnim parazitum idealni :) dve mouchy jednou ranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:19 Muž pepis [15] - Cichlidy
Leitlik: díky ale to nebude to pravý :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:17 Leon
no nevim co vsecko mas za ryby ale co takhle treba mrenku?prej docela jede..a nebo nevim jak se to ale bude libit tercovcum ale malachitovy koupele(malachitova zeleň) snekum vubec neprospivaji..ja je tim likviduju a je to v celku v poho ale s tercovcema nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:17 dado35
mne pomohla mrenka nadherna, vyskusaj /nesmie byt iba jedna,potom sa trapi/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:15 Muž pepis [15] - Cichlidy
okurka je v mím případě k ničemu, odsávám šneky furt ale extrémně se množí a kazí mi vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:11 Muž Leitlik [9]
Pošli všechny rostlinky se šnečíkama Leitlikovi a zbytek šneků vyzbírej ! :) Ne Pepis, sranda, doufám, že ti někdo poradí. Já jsem amatér, který by si koupil todlencto www.aukro.cz/… a poprdeli. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:08 Polux – Re: pepis
Sneky odstranis tim ze das na spejli platek okurky oni na to budou nalejzat a ty je postupne vytahas palec Je vic zpusobu no si procti tady forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:05 Muž pepis [15] - Cichlidy – Hubení šneků v nádrži s terčovci
Poraďte mi přípravek se kterým vyhubím přemnoženou levatku a neublížim mladým terčovcům. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Horác
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2008 22:28 Muž Horác [3942] – Re: stanovsky
Živá rostlina není totéž co zdravá rostlina :o) ... Mně když se okružáci pustěj do eustralky, tak vím, že začíná stagnovat ... takže z mého pohledu je okružák celkem dobrý indikátor momentálního zdravotního stavu rostlin ... právě díky němu vím, že je nejvyšší čas něco změnit ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29054x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=1501