Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:54 kreten – Re: Bak
Jo ták, tohle není nic pro heleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:53 kreten – Re: Bak
Dívali jsme se na to na Mělníce, odnesla to asi dvoucentimetrová ampulárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:51 Muž DaD [0]
Pořídit si plže clea helena, nebo čtverzubce trpasličí, nebo chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 13:00 Muž Yirka [9126] – Re: tkrul
Před tím než se rozhodnu likvidovat, lépe řečeno redukovat, protože plži patří k naprosto přirozeným obyvatelům vodního světa, je třeba se zamyslet proč se vlastně přemnožili. A důvody jsou zde ve fóru vypsány natisíckrát a mají společného jmenovatele - akvaristu.
Když už tedy redukovat, tak bych nikdy nevolil chemickou cestu. Daleko lepší je použít přirozené prostředky. U velkých nádrží tedy rybího nebo šnečího predátora, a pak je zde otázka co s ním po redukci, nebo u menších akvárií manuální sbírání či návnada. Stačí kolečko okurky nechat přes noc v nádrži a za pár dnů je zredukováno.
Vím, že píšu mimo původní otázku Baka, ale vidím-li doporučení na chemické likvidace plžů, nikdy mi to nedá nezareagovat. Proč likvidovat tvora, který dokáže být skvělým spolupracovníkem při udržování nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 12:18 Muž Pet [56] – Re: Bak
Údajně se Helena začne živit jako každý jiný šnek odpadem. Taky mi v jednom akvárku vyžrali všechny šneky. Měl jsem strach o krevetky, ale dobrý. Raději jim tam ale přihazuji šneky z jiných akva. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 12:13 Muž tkrul [1]
Můj postup: Gastropex (Hornbach 119,- Kč) Podle manuálu k přípravku se neřiďte. Stačí polovina dávky.
Pak odsát dno. Znovu za 14 dní s ještě menší dávkou přípravku. Není to ale definitivní řešení. Aplikoval jsem před 3 měsíci (na asi milión šneků) a teď jich tam mám asi tak deset. Než jich zase bude kupa, ještě 3 měsíce potrvá - pak zase Gastropex...a tak pořád dokola...až se z toho zblázním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 21:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Clea Helena
No mne teď spíš zajímá a proto jsem otevřel znovu toto vlákno: když shroustá posledního okružáka, což se mi právě stalo, do kterých živočichů se následně pustí a ptám se se zájmem na vaše zkušenosti:
nabízím jí ploštěnky, nezmary, lasturnatky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 21:20 marcusss
ja to robim tak dam nit a zemiak a hned su tam ,ale inac su uzitocny ale ked ich je vela nevyzera to pekne.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 20:23 Danusa – Re: reaver
nejspis ne mrenky si vilepsuji jidelnicek plzi ale pokud jsou ty krevety mali tak jo Protoze mrenka muze mit 15-30 cm ja osobne ji mam velkou 18cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 19:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Helena
Mám dotaz zda již někdo viděl tohoto šnečka napadnout a nasát něco jiného než okružáka nebo jiného šneka. Co další živočichové v akva, na čem by si mohl smlsnout ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 16:37 Yogi – cone, Dusyk
Rájovce můžu vřele doporučit, nekupoval jsem si je kvuli šnekum, ale protoe se mi líbili a o šnecích jsem ani nevěděl, že v akva byli, než sem našel na dně spoustu prázdných ulit. A jak všichni říkají, že je to agresivní ryba, chovám je půl roku s pavíma očkama a neměl sem nejmenší problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:40 Dusyk – Okružáky namiesto věžovek
Ja som si hodil raz do akvária 4 vežovky a dodnes mám v akvarku premnožené okružáky a vežovka ani jedna. Rastlinu som si žiadnu nedoniesol ani nič iné. Odkiaľ sa vzali neviem hmm Ako tu čítam, tak sa asi na ne vyprdnem. Snažím sa vybrať korene aj s anubiasmi a vysprchovať ich od slimákov, ale pri každotýždennej údržbe ich nestíham odbúravať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:12 Breaker – Re: Haimdol
No tak v té prodejně jsem to zkoušel a bylo mi řečeno toto : Já tu mám čisté akvária bez šneků!akvária mám pravidelně čištěna atd...Asi blbej nápad :-D ještě zkusím nějakého akvaristu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:06 R Muž Silent [5949] – Re: Breaker
No těžko se dematerializuje odnikud. Buď si přineseš vajíčka šneků na rostlinách, nebo požádej nějakého akvaristu (případně v prodejně) a nějaké ty okružáky. Spousta lidí se jich do úmoru zbavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:01 Breaker – vznik?
Ahoj chci se vás zeptat jak šnek vznikne,když si ho odnikud nepřinesu,mám čisté akva a v5 litrové sklenici bych potřeboval přemnožit nějaké ty šneky.(budu-nebo chci- s nimi krmit akvárium s říčními rybkami...

Díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:53 cone
Zdravím,chtěl bych se zeptat,které rybky jsou nejlepší požírači šneků? A co by se taky hodily do mého aqua. Rájovec může třeba být? Zpozoroval jsem,že mi šneci ubývají,ale i přesto bych si tam dal nějakou rybku,které šneci šmakují. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Vždycky když hodím tabletku pro ancíky, slezou se okružáci a sblajznou ji, chudáci ancíkové ani nestihnout zaregistrovat že dostli krmení. To samý ostatní šneci, piskořka se chudák nestihne ani vyhrabat ze zákopu.. Jde o rychlost reakce, ta je cestou k přežití :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Já v poslední době sleduji jak mě pomali mizí piskořky. Měl jsem jen je, ale před půl rokem se ke mě jaksi dostali okružáci a vypadá to, jako by ty piskořky vytlačovali. Před mnoha lety tomu bylo podobně, když okružáci vytlačili lévatky.
Tak si myslím, že Zakopaný pes bude v těch okružácích. Třeba ony nějak ovlivňují přímo či nepřímo reprodukci konkurence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob66
Ne, děkuji, ještě stále jich dokáži nabrat a přenést do další nádrže 30-50, určitě je udržím, je to bezva šneček, na konto Sida, myslím že opravdu levatka je citlivější na prostředí, vždy jsem jich viděl nejvíc v detritu mezi kamínky, možná moc odkaliji nebo bůhví co dělám špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bak
Teď jste mě donutil zamyslet se a musím vám dát za pravdu - když se mi v jedné nádržce s trochou "zeleně" a potírkem bet simplex cosi "nepovedlo", jako první odcházely levatky! :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
Pokud chcete mám jich teď asi 30ks navíc :) Pěstuji je jen s krevetkami a obojí se množí velmi dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Já řeším že mi mizí levatky, množil se už jenom okružák. Asi pro ně zavedu záchrannou stanici.
To znamená že z akva šnečků bude asi okružák největší lumpík který je schopný přežít všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bak
U mne je ještě jeden "problém" - tihle šneci se mi nepřemnožují. Naopak - abych je vůbec viděl, musím si jich čas od času pár zaopatřit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Možná jsem to také přeháněl se strachem z překrmení osádky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 21:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bak
Mohu jen zopakovat, že jsem nikdy nepozoroval, že by okružáci nebo levatky likvidovali zdravé rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:48 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Vůči příspěvku z atlasu by mne zajímalo, zda někdo nemáte zkušenost který ze zmiňovaných výtečníků má kytky raději :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:26 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Citát z místního atlasu možná pomůže vysvětlit jak jsem to myslel :)

rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Mladí šnečci rádi okusují řasu a odumřelé zbytky rostlin. Větší šneci, pokud mají nedostatek zmíněné potravy, mohou začít požírat rostliny (dělají v nich díry a okusují kraje). Lze tomu předejít dokrmováním a odstraňováním větších jedinců (větších než 0.5 cm). Tento šnek má velkou reprodukční schopnost (od nakladení do cca 3 mm velkých šnečků to trvá jen týden).
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:06 Žena datura [104] – Re: JuraS
jojo, marisy, ty znám:-D poslala jsem přítele do zverimexu pro neritinu a přinesl dvě marisky, chudáček smich nejdřív se mi líbila, ale pak mi začaly ty plovoucí listy připadat podezřelé :-) tak jsem jí zřídila samostatnej bejvák a dostávala každý den krmení. ale je to okouzlující šnek - hlavně, jak má maskovanou nohu, je jak z mramoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:55 JuraS
Já si v kýblu na balkoně hýčkám marisy..líbí se mi ta jejich žravost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:20 Žena ustavprochore [567] – Re: datura
Ne, nejste vůbec divná, takto "postižených" je nás tu víc. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:01 Žena datura [104]
a já si říkám, jestli nejsem divná, když jsem s nadšením pozorovala, že okružákům se v mém akva konečně(!) začalo dařit a množí se :-D
nicméně mi chybí ještě levatky a tak tajně doufám, že si jejich vajíčka jednoho dne přinesu s rostlinou domů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:40 thunderstorm
Kdyby měl někdo zájem o Clea Helena ( masožravý šnek co likviduje ostatní přemnožené šneky a požírá uhynulé ryby dřív než stihnou zkazit vodu ) tak se mi ozvěte do pošty ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 17:58 klipka
mě se na boj proti šnekům výborně osvědčili rájovci dlouhoploutví.měl jsem šneků plné akvárko ale už tam žádný není.ale rájovci by se měli kupovat max. dva kusy samec a samice samci by se honili a kdyby byl jeden samec a hodně samic tak by si dovolovaly i na velké ryby v akvárku. ;-) hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 15:10 koblihcz
jeviel napsal: Šneky jsem do akva dostal s rostlinama, jakožto nezvané hosty jsem je eliminoval. O tom jak se sneci do akva dostali jsem nepolemizoval. Jen jsem se snazil rict, ze to nejsou zadna strasna stvoreni, ktere je treba okamzite zahubit.

jeviel napsal:To co je v akva navíc řeším odkalením Zase je to o pristupu, ja si treba myslim, ze odkalovanim se z akva odstrani i to co tam patri.

jeviel napsal:Jak řešíte problém s vysokou teplotou je čistě Vaše věc. :-) Problemy s vysokou teplotou ani se sneky (na rozdil on jinych) nemam, tedy neresim. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 15:04 thunderstorm
proti šnečkům jsou nejlepší Clea helena. koupil sem před rokem dva a trochu se mi rozmnožili. ony plevelné šnečky mi to vyžralo během chvyilky :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:34 JuraS
jo a svoji původní odpověď jsem doplňoval ale neuložilo se to..už jsem si na tenhle nešvar stěžoval...není šnek jako šnek..některé - piskořky, neritiny, heleny jsem do akva dal záměrně..a některé levatky, okružáky a další se mi zavekli do akva s kytkami..levatky neliminuji, vypadají jako argonauti z 20000 mil pod mořem...na balkoně mám v kýblu i 2 velké ampulárie a maxi marisy...úžasný pohled na tu žravost..stačí skrojek z mrkve a nebo konce od okurky a to máte vidět ten apetit..udržované jako záběhová četa na vnější biofiltr..půjdou společně do vstupní komory s nějakou zeleninou a nechám je tam 14 dní..breberky budou mít potravu rovnou ve filtru..hovno jako hovno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:16 Muž jeviel [3]
koblihcz napsal: jeviel napsal: Clea Helena je šnek s odděleným pohlavím.
Mám jenom jednu/jednoho, takže se rozmnožení nebojím.
No pokud mas male akva tak mozna jedna staci, ale i tak predstava, ze mam v akva jen jednoho sneka je dost divna. :)
Ja mam levatky a piskorky. S levatkama se moc nemazlim, sem tam nejaka s prerostlymi rostlinami leti na kompost, ale piskorky si hyckam. Nemam pocit ze by se nejak premnozovali. Kazdopadne lepsi, kdyz to co je v akva navic sezere snek nez aby to tam hnilo. To, ze se sneci premnozi je znamka toho, ze neco je spatne a tim, ze jeden snek sezere jine to asi nevyresim. Je to podobne jako kdybych mel problem s vysokou teplotou vody a tento problem bych vyresil tim, ze vyndam z akva teplmer.


Šneky jsem do akva dostal s rostlinama, jakožto nezvané hosty jsem je eliminoval.
Nečekal jsem na to až se přemnoží a jednal jsem hned. To co je v akva navíc řeším odkalením, nenechávám to dojít tak daleko že by to hnilo.
O zbytky potravy se spolehlivě postarají pancéřníčci a SAE.
Jak řešíte problém s vysokou teplotou je čistě Vaše věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:08 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Nojo, ja jen po minule zkusenosti, co jsem se snazil donutit k hledani v tematu "jak zvysit Ph" pomoci navrhu experimentu s destilkou a octem, a pomohla az Vase dukladnejsi odpoved, obcas take nevydrzim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Už nějakou dobu lidem "neservíruji na tácku", ale snažím se je "donutit", aby "hledali odpovědi". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:57 Muž filipsi [1295]
JuraS napsal:...zkus ten hřebík převařit v troše vody a nebo lépe dej ho do hrnku a zalij ho vřelou vodou jako kafe...

Ono neni tak snadne z kovove formy Cu dostat do vody toxicke mnozstvi. Neni to jako udelat kafe. Zeby dalsi vec, za jejiz vyvraceni stoji za to bojovat? (viz mosazny chladic, fobie pred medenymi draty, .....)
Proto se Sid pta, zda to skutecne tak funguje. Protoze chce stejne jako ja, rict ze nefunguje (ted mu mozna vkladam do ust nevyrcene? noco, kdyztak se ohradi).
Neco jineho jsou rozpustne Cu soli, atp. Zde je snadne k otrave prijit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
Copak jsem psal, že trávím šneky vyvařeným hřebíkem?...
Copak jsem napsal, že jste psal, že trávíte šneky vyvařeným hřebíkem?! coze :)
Napsal jste: "...zkus ten hřebík převařit v troše vody a nebo lépe dej ho do hrnku a zalij ho vřelou vodou jako kafe..nech odstát až schladne a tu vodu vylij do akva..a pak běž pro nové kytky, dno, rybičky..těžké kovy vytráví postupně všechno..i tebe..."
A já se vás ptám: Skutečně to takhle funguje?
Nic víc, nic míň. Tak mi, prosím, zkuste odpovědět, nač se ptám. A nic ve zlém, ale já se neptám, jak chystáte náplň do krmítka atd. ... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:29 JuraS
Verouš napsala: no ja bych na šneky koupila rajovce už jsem jednou měla a sežral mi skoro všechny šneky
to jsem taky zkoušel..místo šneků si vybral krevetky..díky pěkně...ještě, že jsem si toho všiml po pár minutách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:20 Verouš – šneci
no ja bych na šneky koupila rajovce už jsem jednou měla a sežral mi skoro všechny šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:00 JuraS – Re: Sid
Copak jsem psal, že trávím šneky vyvařeným hřebíkem ? Dával jsem mu jen podnět proč mu nefungovalo normální ponoření hřebíku do akva..není z má odpovědi zřejmé jak já se snažím nastolit rovnováhu..?? rybičky ze základu nepřekrmuji..mám krmítko eheim které sype malé množství (no jak se kdy povede) 2 x denně.. večer teď nalovím trochu breberek z kýble na balkoně a nebo když nebyly jsem dával půlku mražené kostky čehokoliv..do krmítka jsem namíchal směs z cca 10 ti různých sušených krmiv..prostě pár lžic od každého do velkého kbelíku a řádně proštěrchat..už mi dochází (v krmítku) a tak brzo budu muset namíchat novou směs..ale to až ...dnes odlítá rodina na dovolenou, v sobotu si jdu nechat nařezat lamino na stolek a kryt a bude se přestavovat..jen jsem zvědavý jak budu sám manipulovat s tou 250 kou co mi leží na zemi...sorry za ot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 10:51 koblihcz
jeviel napsal: Clea Helena je šnek s odděleným pohlavím.
Mám jenom jednu/jednoho, takže se rozmnožení nebojím.
No pokud mas male akva tak mozna jedna staci, ale i tak predstava, ze mam v akva jen jednoho sneka je dost divna. :)
Ja mam levatky a piskorky. S levatkama se moc nemazlim, sem tam nejaka s prerostlymi rostlinami leti na kompost, ale piskorky si hyckam. Nemam pocit ze by se nejak premnozovali. Kazdopadne lepsi, kdyz to co je v akva navic sezere snek nez aby to tam hnilo. To, ze se sneci premnozi je znamka toho, ze neco je spatne a tim, ze jeden snek sezere jine to asi nevyresim. Je to podobne jako kdybych mel problem s vysokou teplotou vody a tento problem bych vyresil tim, ze vyndam z akva teplmer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 10:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...a k takové hlouposti jako měděný hřebík...zkus ten hřebík převařit v troše vody a nebo lépe dej ho do hrnku a zalij ho vřelou vodou jako kafe..nech odstát až schladne a tu vodu vylij do akva..a pak běž pro nové kytky, dno, rybičky..těžké kovy vytráví postupně všechno..i tebe...
Skutečně to tkhle funguje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 09:47 JuraS
pořídil jsem 3 heleny, rozmnožují se ..mě ostatně všechno a ani se nijak nesnažím...no protože je šnekožrout a jestliže se nastolí rovnováha (které pomalu dosahuji) pak to bude fungovat jako v parcích v africe..nebudou ani miliardová stáda antilop ani tlupy lvů a jiných predátorů..příroda povolí tolik predátorů aby se uživili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 09:35 Muž jeviel [3] – Re: koblihcz
Clea Helena je šnek s odděleným pohlavím.
Mám jenom jednu/jednoho, takže se rozmnožení nebojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 09:33 koblihcz – Re: jeviel
A co budete delat az se premnozi helena? Rekl bych ze to je jen vytloukani klinu klinem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=1251