Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 20:50 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
Na spirulinové nebo jiné tabletky mám vždycky valnou hromadu. Tam šáhneš a máš jich 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 20:48 Žena Starka [248] Re: ctibum
Génius tento člověk. To by být mohlo. A já uvažovala hned nad různými vetřelci v akvarku. :-D Nevím jestli se mám sobě smát nebo nad sebou brečet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 19:56 R Muž ctibum [6926] Re: Starka
Trus? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 19:55 Žena Starka [248] Re: Starka
Fotka k příspěvku Tak přeci jen se jeden šnek na okurku chytil. Jen mě ještě zajímá, co jsou ty mini "tečky" na okurce??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 14:48 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
Fotka k příspěvku V atlase je okružák ploský ,ten by to moh být . A ona většina šneků je první dny po vylíhnutí malých. A jak atlas říká surmovka je nezlikviduje , jen je redukuje .Za mně je jedničkou v likvidaci šneků čtverzubec zelený . Ten malý, taky není špatný jen mu to díl trvá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 07:41 R Muž ctibum [6926] Re: Rybar
Zdejší atlas zná "okružáka", kterého sumrovka evidentně žere a "kružníka", kterého, zdá se, sumrovka nežere, protože je moc malý. "Okružníka" nezná ani google.
Takže mi šlo o to, že když napíšeš, že ti sumrovka nežere "okružníky", dá se těžkou hádat, co a proč nežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.04.2023 06:41 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
Určitě se nepletu , když napíšu okružník . Když se hledal informace jinde bylo mi řečeno , že pokud se Surmovka nažere ,tak si dodá i 14 dnů pauzu . A to může být ten problém . Protože 9l akvárium pouze sklo nějaká plavající rostlina a šeků neubývalo . Pokud jsem Surmovku dál jinde ( jiné akvárium jiný druh šneků ) výsledek ten samý . Velcí šneci nejsou až tak vidět vidět ,zato malých neskutečné množství . Jediné štěstí ,že je používán jako krmivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 20:08 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Tak to se mi nedaří množit na likvidaci šneků mám , taky čtverzubce ti jsou 100% likvidaci v jakékoliv velikosti šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2023 20:03 R Muž ctibum [6926] Re: vlka
Otázka je, jestli ten "okružník", o kterém Rybar píše, je okružák, nebo kružník... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2023 18:39 Muž vlka [3453] Re: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To jsou moje zkušenosti se šnečkama. Surmovky se mně množily snad víc jak Okružáci a baštily jen dospělé Okružáky. Takže časem nebyla vajíčka a Okružáci zmizeli. Hold, každé akvárium je jiné. Nakonec jsem byl vděčný za darování nových Okružáků...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2023 10:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Sid
Fotka k příspěvku Nezjistil jsem žádné negativní účinky na funkci filtrace. Při léčbě Capilárií kombinuji jednu tabletu Panacuru na 400L vody, a navíc dvakrát denně přidávám, po dobu pěti dnů, směs krmiva s Flubenol pastou viz články RNDr. Miroslava Hyliše, Ph.D. : e-akvarium.cz/… strana 55, e-akvarium.cz/… strana 55.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 09:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tojsouvěci
...Plže spolehlivě zlikviduje Panacur... Léčivo likviduje, plže, nezmary, ploštěnky, ploché a kulaté červy, v uvedené koncentraci je bezpečné pro krevetky, ryby i rostliny...
Případný vliv na nitrifikační bakterie? (Ať nemusím pátrat... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 08:17 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Starka
Ahoj, dříve se prodával eSHa GASTROPEX 10ml na likvidaci plžů. Nějakej starej mám doma, použitý tak 1x za těch mnoho let. Nevím, odkud jsi, můžu případně poskytnout (po ověření stavu, v jakém to mám).
Já si šneky hýčkám a jsem rád, že tam ještě jsou, protože Ramky je docela redukují :)
Nevím, jestli se to dá ještě teď koupit...eSHa měla výpadek kvůli certifikacím na léčiva, teď jsou jejich produkty opět na trhu. Je to z těch kvalitnějších značek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 06:33 Muž Rybar [-29] Re: Jozef
Při dokoupení nových rostlin se to může opakovat . Tak že bude opět na začátku . V akvaristikách najdeš plno druhů šneků . A chemie co zlikvidovala vše živé jsem ,taky zkoušel no šneci se stejně po čase objevili .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 06:08 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Ta Surmovka bude asi problém . Jak jsem zde četl ve fóru její doporučení tak ,jsem jí koupil . První byla v 9 l a šneků neubývalo při tom žádné dno (vesměs okružník). Potom jsem jí přehodil do 45l a k ní přidal další dvě . Malých šneků plné akvárium . Surmovka jsou stále tři . Pokud jsou v akváriu velcí šneci ,tak to má smysl pokud se, ale dokáží rychle a dobře množit Surmovka na ně nestačí . Podle mého pozorování si malých šneků nevšímá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.04.2023 23:21 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Starka
Plže spolehlivě zlikviduje Panacur - tableta 250mg/450L - účinná látka Fenbendazol, převážně se používá se k odčervení psů a koček. K dostání v ambulanci veterináře, cena cca 16 - 20Kč. V tvém případě na 60L stačí osmina tablety,oddělenou část tablety předem rozpustit v nádobce s vodou a roztok rozlít po hladině, nebo ji vložit do sání filtrace. Plži uhynou postupně, v případě, že jsou přemnožení, je vhodné jejich odsátí a částečná výměna vody. Léčivo likviduje, plže, nezmary, ploštěnky, ploché a kulaté červy, v uvedené koncentraci je bezpečné pro krevetky, ryby i rostliny. Léčivo nepůsobí na nakladená vajíčka červů a plžů, je nutné opakovat aplikaci léčiva v závislosti na jejich inkubační době líhnutí, aby se odstranili nově vylíhlí jedinci. Teoreticky u plžů použít druhou dávku s odstupem jednoho měsíce,po týdnu odkalit a je hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 22:33 Žena Starka [248] Re: Jozef, vlka
Právě nad tím takhle uvažuji. Uvažuji nad tou no planaria. Ale jestli se mi to vymkne, tak budu na sebe pěkně naštvaná. :-D

A jo, taky lovim tak 3 mm šneky, ne-li menší. A právě největší šnek, kterého jsem kdy vylovila, měl tak cm. A teď už vím, že to byla levatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.04.2023 21:20 Muž Jozef [311] Re: Starka
Ak si si 100%-tne istá, že ich tam nestrpíš, tak sa nakoniec asi chémii nevyhneš. Tak by som zvážil použitie na začiatku, keď ich je málo - menšie riziko zhoršenia vody po hromadnom úhyne (pred čím sa varuje). Inak to bude stále iba o redukcii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2023 21:03 Muž vlka [3453] Re: Starka
Sice v atlase píšou, že Levatka dorůstá 1-2 cm, ale u mě jsou docela malé, tak 3-4 mm. Po čase vždycky zmizí, ale zase se objeví. Okružáky nalákáš na Kopřivu nebo pampeliškový list a sesbíráš, ale Levatky na to moc nejdou, s mima to bude horší. Já jednou nasadil na Okružáky Surmovky, ale pak jsem se víc jak půl roku zbavoval přemnožených Surmovek vražedných...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2023 18:39 Muž Sha [500] Re: Starka
Vypadá to na standardní druhy levatka, okružák a kružník. Pokud mě oči neklamou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2023 18:38 R Muž Anthrax [4787] Re: Starka
Okružáka tam nevidím. Zato (nejspíš) malé levatky ano. Ty u mě vždy vymizí zhruba po roce běhu akvária samy a zastanou jen okružáci. Na rozdíl od okružáků po okurce tolik nepůjdou, takže sběr bude o to horší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 18:31 Žena Starka [248]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka. Líp mi to vyfotit nešlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 18:02 Žena Starka [248] Re: vlka, anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vůbec netuším, jaky je to druh. Dostalo se to ke mě s rostlinami. Něco vypadá jak klasický okružák. Ovšem pak jsem lovila něco, co bylo tmavě hnědé a mělo tvar ulity jako neritina.

Dneska jsem vytáhla dalších 8 mrňavých. Umyla jsem solí skla a nastražila okurku. Zatím se snažím takto postupovat. Tak uvidíme, co bude dál.

Nejhorší je, že uvidím malinkého šneka na rostlině, tak zvednu opatrně kryt a jakmile se podívám znova, už šneka nevidím. :-D

Edit: Přijdu k akvarku a další vylezli. sad Tak jsem je nafotila jak nejlíp to šlo. Fotky na nic, ale věřím, že někteří to zvládnou odhadnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 17:06 R Muž Anthrax [4787] Re: Starka
S tím sběrem to nebude snadné a bude to mít za následek jen redukci. Ale pokud to má být alespoň trochu efektivní a jsou to okružáci (chtělo by to znát druh), tak je nalákej třeba na spařenou kopřivu nebo na plátek okurky a pak je i s ní vylov z akvária. :-)
Jinak to je o kombinaci více věcí, jak už tu zaznělo.. Například nepřekrmování a přítomností potravinových konkurentů (např. krevetky) se mi ukazuje vzhledem k počtu plžů v akváriu jako zásadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 13:23 Muž vlka [3453] Re: Starka
A co máš vlastně v akváriu za šnečky ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:06 Žena Starka [248] Re: Rybar
Souhlas. Ti malí se schovávají v rostlinách a hlavně lovit milimetrové šneky nebo vajíčka je o nervy. Kolikrát lovím a z akvarka vytáhnu nic. :-D Zatím hledám možnosti.

Děkuji všem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 06:24 Muž Rybar [-29] Re: vlka
To sbírání šneků v přerostlé nádrži vcelku problém . A krevety možná zlikvidují jen ty okružáky . V mé nádrži je ale , stále vidím i když ,tam krevety jsou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 20:30 Muž vlka [3453] Re: Starka
Neonka šnečka nedá. Úspěšně mi také likvidují šnečky Krevetky ,,Japoniky,, to jsou doslova žrouti šnečků. Pokud je budeš sbírat, časem se ti podaří mít v akvárku menší a menší šnečky, až se už nebudou mít čas množit, ale to je faktys běh na dlouhou trať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 18:25 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Neonky nekrmit je nesmysl ! Problém je v tom , že se krmí velmi jemnou živou stravou a rozmačkaní šneci budou pro ně velcí . A pokud budeš do budoucna dokupovat rostliny , tak se to může opakovat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 17:09 Žena Starka [248] Re: vlka
A jak dlouho můžu neonky nekrmit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 16:18 Muž vlka [3453] Re: Starka
Pokud jsou v akváriu vajíčka, budeš se jich těžko zbavovat. Sbírání je osvědčená metoda, ale bude to trvat dlouho. Mně se nejvíce osvědčili Rájovci dlouhoploutví. Když jsem pár dní nekrmil, šnečci očividně mizeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 16:11 Žena Starka [248] Re: afc1886, janesik1xjakep
afc1886
Upřímně se mi plži nelíbí, štitím se jich a nelíbí se mi na ně dívat. A chápu, že jsou užiteční a nejspíš k akvaristice patří. V životě jsou taky užiteční pavouci, kteří chytají mouchy do pavučin, ovšem člověk, který se pavouků boji se opravdu nebude chtít dívat na pavučinu s pavoukem doma nad postelí. Takže mě na šneky moc nepřesvědčíte. :-D

janesik1xjakep
Zni to dobře, ale zároveň děsivě. :-D Každopádně taky možnost. Zkusím prve vysbiravat, i když to jde velmi špatně, nebo spíš se mi nedaří.


Jak moc malý šnek je schopný se rozmnožovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.04.2023 15:23 R Muž afc1886 [14700] Re: Starka
Nejlepší je si připustit,že šneci do akvária patří a jsou více než užiteční. Stačí se dobře starat o akvárium, nepřekrmovat a šneci se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2023 15:12 Muž janesik1xjakep [63] Re: Starka
Pokud se Ti nechce sbírat, mám takový dojem, že by na plže v akváriu měla fungovat No planaria, pokud se nepletu. Ale mrtvé pak budeš muset odkalit, jinak si můžeš zadelat na ekologickou katastrofu, pokud tam těch šneků máš hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 15:02 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
Sbírat, sbírat, sbírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 14:57 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Sůl jim neublíží, Surmovka vražedná běh na dlouhou trať . Z ryb čtverzubci 100% jistota otázka co to udělá s osazenstvem akvaria ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 14:10 Žena Starka [248]
Zdravím.
Bohužel i přes veškerou opatrnost s rostlinami se mi objevili šneci v akváriu. Respektive asi tak 3 mm nejspíš okružák a pak ještě jeden cca 1 cm, ale okruzak to nebyl, mělo to jinou ulitu a bohužel mě nenapadlo udělat fotku. Problém je v tom, že na rostlinách jsou vajíčka a nebo vídám malinké pár milimetrové šneky a mi to nejde lovit.
I přes veškerou šnečí užitečnost šneky v akvarku nechci.
Co s tím můžu udělat? Přidat sůl? Odlovit rybky a nějak akvarko desinfikovat? Nebo pořídit nějakou rybku, která by mi šneky a hlavně jejich vajíčka zlikvidovala? I kdyby rybka měla být v mém akva dočasně.
Děkuji za rady.
rybicky.net/nadrze/33902-rybce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:02 Muž vlka [3453]
Fotka k příspěvku S osazením mého akvária stačí přestat krmit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.07.2022 20:20 R Muž ctibum [6926] Re: Ogar
Kružník. Užitečný šnek a pokud se přemnožil, není to jeho chyba...
Osobně bych rozhodně neřešil následek (přemnožení), ale hledal příčinu. Tedy bych určitě nepřidával žádné rybí ani jiné šnekožrouty, už takhle tam máš narváno, navíc Heleny se ti mohou také přemnožit, Sekavky pak musíš dát pryč.
Obecně se šneci přemnoží, když k tomu mají podmínky, tzn. dostatek potravy, tedy bordelu - překrmování ryb, nedostatečná údržba atp. viz. altas kružník "Krmení: Živí se nárosty na rostlinách, detritem i řasami"
V tvém případě si myslím, že máš malé akvárko, nevhodnou osádku obecně, k tomu navíc bordeláře (krunýřovec, ampulárie, živorodky) a nedostatečnou údržbu - 1x za 14 dní měnit vodu mi přijde dost málo, vzhledem k tomu, co máš ve 41 litrech čistého objemu...
Přečti si ve zdejším atlasu něco o nárocích ryb, které tam máš. Určitě najdeš vhodnější a čistotnější ryby. Ale to už patří do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2022 19:18 Muž Sha [500] Re: Ogar
Doporučuji drtit pinzetou. Moje espejky a hengeli je zobají přímo ze špiček. Vaše klínoskvrnné se budou taky olizovat až za ušima! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 19:13 Muž vlka [3453] Re: Ogar
Vidím, že jsi nasadil Heleny, ty jsem dostával z akvária spoustu měsíců. Přestaň pár dní krmit, nebo nasaď Krevetky a bude po šnečkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:35 Muž ajajak [228] Re: patka
Sežeň malou a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:25 Žena patka [112] Re: ajajak
Sekavku do 40litrů,tak ty jsi dobrý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:06 Muž ajajak [228] Re: Ogar
Jsou to asi Kružnici čínští, žerou krásně Štětičku. Mně na šneky platí Sekavka proužkovaná (Botia striata) vymete všechny šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:03 Žena patka [112] Re: Ogar
Nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 17:39 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Hódně šnečků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to prosim za šnečky? Nejak se mne v akvarku rozmnozili, vybiram po 10ks denne a nepomaha. Taky jsem si poridil dve Heleny, ale mam pocit, ze na ne prdi.
Nevite jak se jich zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:53 Muž vlka [3453] Re: visek
Nejlepší je obrnit se trpělivostí a vybírat, vybírat a vybírat. Mně to trvalo několik měsíců, ale už jsou fuč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 13:06 Muž Lojza007 [1204] Re: visek
Měď zabíjí bezobratlý, takže šneky, krevety, raky, atd. Pokud jsou tam jenom šneci, tak to půjde. Jenom nevím, jestli není při vyšších koncetracích toxická i pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 10:52 Muž visek [75] - Tetry
mam premnnozene heleny.tak mi jine sneci nevydrzi.jak je zlikvidovat.cetl jsem ze staci medeny drat.zkousel to nekdo?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.05.2021 22:33 R Muž ctibum [6926] Re: Marek78
Jak píše Radek, je to okružák, tedy pokud lze s jistotou podle fotky soudit. Dobrý sluha a pomocník a ještě lepší indikátor, podle mě. Pokud se ti "množí jak o život", tak k tomu má podmínky - víc než dostatek potravy, tedy krmení pro ryby, odumírající části rostlin atp. Takže by bylo dobré zvážit množství krmení a kvalitu údržby akvárka... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=51