Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 16:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Turbínka
tak to u mě by se užilo 10 helen , ale zas nechci aby mi žraly i piskořky , takže ...
Přemejšlím že bych pořídil do sólo akva čtvezubce trpaslíka , ten by se měl jak prasátko v kukuřici stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:53 Žena Turbínka [2558] Re: MonterMonty
Nebo i to je řešení, potom poškozená ulita proudem vypave sama. Když já to ale nerada dělám, raději je vyprostím šneka celého, živého a zdravého a nechám ho sežrat Helenou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2014 15:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Turbínka
zmáčkneš hadičku i se šnekem a jakej byl ... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:43 Žena Turbínka [2558] Re: nowy101
Když se tam dostane větší šnek, vyndáš, otočíš a vyfoukneš ;-) A když to fakt ucpe, že s tím nehneš, většinou je někde hned na začátku, nezbývá nic než sundat nit, odstřihnout kus hadičky a znovu namotat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:32 nowy101
vodu měním hadičkou od vzduchování, ale na odkalování mi přijde, že je moc malá.
Zkusím si udělat to co Turbínka, jen se bojím, aby to nějakej větší šnek neucpal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:39 JoKa Re: nowy101
odkalovat ani odsávat nemůžu, těch 14 litrů by bylo hned pryč
Můžu vědět, jakým způsobem tedy měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2014 20:52 Žena Turbínka [2558] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Já mám na menší okružáky svoje sběrné udělátko. Vzduchovací hadička přivázána k bambusové tyčce, dostane se to i do dna, sebere to malé okružáky na stěnách a jsem spokojená :) Na vysbírání pár okružáků ve 20 l to staší a Helenka si vedle pochutná ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: nowy101
tak si udělej nějakej odkalovač třeba z brčka a vzduchovací hadičky at je malej průtok , zvon třeba z nějaké plastové lékovky akva silikonem slepíš téměř cokoli
všechno jde když se chce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:29 nowy101
Děkuju moc všem :-)
odkalovat ani odsávat nemůžu, těch 14 litrů by bylo hned pryč :-D
tak mi asi zbyde jen to vybírání :-(
snad zmizí až požerou všechny špatný listy na nových rostlinkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: nowy101
já jich dnes vypláchl z filtru tak 300 stydim , to už jsem si myslel že je od nich pokoj , po akva jich byly mraky, asi to bylo překrmováním krunýřovců tabletama , ted dáám jen 2+2 denně a je jich mnohem mín teda, koupil jsem venkovní JBL e901 a začali se pochopitelně stěhovat tam nasávacím košem . musím vymyslet nějaký předfiltr na zachytávání i většího bordýlku .
Ono , dokud budeš překrmovat nebo třeba ti budou opadávat lístky z nových emerzek ,tak se jich jen tak nezbavíš, past na šneky nefunguje - leží mi ve skřínce už dva měsíce, byla v akva tři dny, dost se těch malejch odkalí , nebo sundám z odkalovače zvon a sbírám je z kytek jen trubkou, taky to jde , občas když se mi chce tak je sbírám dlouhou pinzetou , na okurku ancíkům jich taky pár naleze ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:26 amrtin Re: nowy101
Já přesně toto chtěl kdysi taky řešit.Nevyřešil.Vyřešilo se to samo,kružníci se sami zredukovali a dneska jsem rád,když občas nějakého zahlídnu.Byla to otázka několika týdnů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:19 JoKa Re: nowy101
Kružníci ti půjdou na cuketu... Aspoň mě choděj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:02 nowy101 – kružník
Ahoj,
neporadíte někdo, jak v aq zlikvidovat kružníky a přitom neublížit piskořkám a krevetkám?
Se mi tam ty mrňavý potvory dostaly na rostlince a množí se a množí se a množí se rozzureny
krmím tak, že to ani nestihne dopadnout na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:28 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Anubis007
Všichni šnekožrouti, které v akváriu ponecháš, se nakonec pustí i do těch "chtěných" plžů, aniž by okružáky zcela zlikvidovali.
Ale myslím, že surmovka (Clea Helena) je poměrně dobrou volbou. Primárně žere okružáky - alespoň u mne, nevím, zda nemám nějakého líného jedince :-). Nesmíš to však uspěchat, stačí jedna helena. Bude pracovat pomalu, ale jistě, pak ji lze darovat. Když tam dáš více jedinců, rozmnoží se ti a můžeš se rozloučit se všemi ostatními plži.
Pokud to ještě podpoříš správnou dietou, nebudou mít okružáci šanci se pořádně nažrat a tím i množit. Piskořky jsou v tomto směru jaksi flexibilnější, mám pocit, že si dokáží najít potravu i tam, kde ostatní pohoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:55 JoKa Re: Anubis007
Všechny mřenky jsou hejnové. Ideálně chovat tak 4 kusy, minimálně v páru, ale to funguje jak komu. Tomu musí i odpovídat akvo. Jinak se schovávají a neloví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:50 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anubis007
Tak vezmi kousek kuřecího masa. Zatěž ho kamenem ať klesne na dno a dej ho na provázek. Každé ráno vstaň o 5 min dřív a okružáky neskutečně zredukuješ. Asi se jich nezbavíš, ale možná i jo pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 21:49 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Neznám lepších dělníků údržbářů, než jsou okružáci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:48 Muž Anubis007 [22] Re: Urtman
Jediná rozumná odpověď je taková, že ji nabídnu zdarma pro někoho dalšího, komu pomůže...

Jako jsem daroval SAE, když vyrostly a již nebyly potřeba. Věřím, že pomohly a pomáhají.

M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:47 Muž Anubis007 [22] Re: Jjapan
V tom případě děkuji i já za upřesnění.. Třeba na piskořky nedám dopustit. Jsou to skvělí pomocníci a nejsou ani vidět..:-) Jo jo sněci do akva patří. Můj příběh je takový, že jsem se snažil okružákům vyvarovat a pak jednou objednal kytky z Aukra a okružáci byli na světě i když jsem rostlinky očistil a přibalili mi i nezmary atd.. proto jsem trochu na okružáky citlivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:36 JoKa Re: Anubis007
Neritini mám rád a mám je v akva, piskořky také mám. Ale na druhou stranu o okružáky nestojím. Je to jako mít v akvariu terčovce a s nimi si dotáhnout paví očka.. taky je někdo chová, a někdo ne. Je přeci na výběr. A já okružáky nechci.

Jakákoli ryba, která se živý plži, ti ve finále vylikviduje i ty ostatní šneky co chceš ponechat. Zmiňovaná mřenka si asi nejprve dá ty okružáky, tomu bych i věřil. Ale až je vybije a dostane hlad, tak půjde na mladé neritiny a ve finále zkusí i ty piskořky. Takže, co s ní potom uděláš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:33 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anubis007
Anubias007: mně nešlo tě nějak naštvat, pokud to tak chápeš tak se omlouvám. Ale chtěl jsem pochopit proč se šneků chceš zbavit. Původně jsi totiž psal "Existuje rybka zerouci sneky a nezerouci krevetky..?" a pak píšeš, že se chceš zbavit pouze okružáku a né neritin a piskořek.

To jak pak hodně velký rozdíl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:31 JoKa Re: amrtin
Myslel jsem dospělce. Mladé krevetky nemají pochopitelně nárok...
Dokonce mám podezření, že mi jedna mřenka vykousla pancéřníčkovi oko, proto jsem psal, o té nutnosti kvalitní stravy pro ně, ale to patří do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:23 Muž Anubis007 [22] Re: Anubis007
Helenka mi napadne asi i Neritiny a piskořky až přijde hlad.. To nechci. Jen jsem se ptal. Dnes i koupíš panceřníčka co mě měří pár cm.. tak mě napadlo co třeba nějaká rybka, co půjde jen po šnecích, víc hlav víc ví. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:21 Muž Anubis007 [22] Re: Anubis007
Ještě k tvé lehce provokativní otázce, šneci mi nenapadají krevetky, ale to asi víš.. A pokud fakt nechápeš můj dotaz, tak ho jen přejdi a nereaguj.

Přesto děkuji
M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:21 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anubis007
V pořádku tak sežeň tu Helenku, nechej jí vše sežrat a pak si tam dej co chceš. Souhlasím, je to otázka vkusu pivo . Ale osobně asi nepochopím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:16 Muž Anubis007 [22] Re: Jjapan
Nemám nic primárně proti šnekům. Ba naopak. Neritini mám rád a mám je v akva, piskořky také mám. Ale na druhou stranu o okružáky nestojím. Je to jako mít v akvariu terčovce a s nimi si dotáhnout paví očka.. taky je někdo chová, a někdo ne. Je přeci na výběr. A já okružáky nechci. To je celé. Je to jen otázka vkusu. Často čtu dotazy proč ti šněc vadí.. do akva patří.. souhlas, ale někdo je prostě jen nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 21:02 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anubis007
A tobě šneci napadají krevetky? Respektíve, proč ti šneci vadí??? Jinak se třeba podívej co dělá Clea Helena sad . Fakt nechápu tvůj dotaz. Proč ti šneci v akva vadí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:00 amrtin Re: Urtman
Tak tohle zanedlouho vyzkoušim u jednoho kamaráda,ale jsem přesvědčenej,že maj krevetky nulovou šanci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:23 JoKa Re: amrtin
No mřenky by krevetky žrát nemusely (pokud budou dobře krmeny, což v tomto případě nebudou), ale vyzkoušeno to nemám...
Otázka je proč pořizovat rybu jako likvidátora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:20 amrtin Re: Anubis007
To asi těžko :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:13 Muž Anubis007 [22] – rybka vs. krevetky
Existuje rybka zerouci sneky a nezerouci krevetky..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 01:04 amrtin Re: Pavel1990
Já se taky kdysi chtěl zbavit mrňavých kružníků,jenomže to jaksi dost dobře nešlo.Ale časem se zredukovali sami a teď jsem docela rád,že občas nějakého zahlédnu.A taky jsou šneci dobrým indikátorem kvality vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 00:39 Muž JUCHA [82] Re: amrtin
že jsou někteří šneci hezcí to je pravda, ale baví se zde o "likvidaci" Skutečnost, že jsou šneci důležití k udržování biologické rovnováhy v AQ souhlasím (likvidace nespotřebovaného krmiva, konzumace řasy atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 00:37 Muž Pavel1990 [0] Re: amrtin
Však já ti ty šneky neberu ;-) já sem ráád, že jsem se jich zbavil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 00:21 amrtin Re: Pavel1990
To je pravda,ale to ostatní taky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 00:20 Muž Pavel1990 [0] Re: amrtin
to že jsou hezky je věc názoru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2013 00:16 amrtin Re: Pavel1990
Fotka k příspěvku To je sice hezký,ale je to špatně,šneci jsou důležití,ze začátku "hnojí" akva,pak likvidují přebytky rybího žrádla a uhnívající rostliny a v neposlední řadě jsou i hezcí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 23:52 Muž Pavel1990 [0] Re: JUCHA
Z akvaristiky sem si dotáhl šneky, sice nevím jaké, ale Mřenka Pákistánska zafungovala uplně úžasně ;-) hop a od doby co ji mám tak sem neviděl ani jednoho šneka hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 23:20 Muž JUCHA [82] Re: Dzira
Když jsem začínal tak jsem měl také dost šneků přesněji okeužáků, vybírání a zkrmování bylo celkem nárořné, ale dcera mě chtěla udělat radost tak mě pořidila (bez mého vědomí) Sekavky žlutoploutvé a v současné době jsem rád když nějaké šneky seženu. Šneci byly sekavkama dokonale zlikvidováni, takže chemii zavrhuji a jsem pro cestu čistě přírodní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2013 22:21 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: ssendy
Už sem dlouho nic nenapsal, tak si zafilozofuju :-D Ono to je dost individuální.Protože například: Co majitel, to jiný akvárko, protože jsme každý jinak líní a jinak do svého koníčka zapáleni a přistupujeme k němu jinak. Za 15 let co tento koníček mám, mohu říci, že šnečí počty v akváriu lítají jako akcie na burze. Někdy se jich vehementně snažíme zbavit a jindy s příchodem řas je zase sháníme a chceme jich mít víc. Šnek podle mě do akvária "svým způsobem" patří a když tam není, cestu si do něj časem najde. Takže bych nehledal cestu jak šneka zcela vymýtit, ale jen ho zredukovat. Pěkný akvária mají trpělíví akvaristé, takže to chce trpelivost a pár dnů si smáčet ruce ve vodě při vysbírávání šneků. Když si člověk není jistý na co šneka nalákat, tak doporučui po setměni dát na dno mističku s více druhý potravy(používám kousek rybýho filetu, okurek..)Rozmačkaní šneci pak mohou posloužit jako zpestření jídelníčku pro ryby :)Ale jak říkám, každý jsme originál a požadavky, možnosti a a představu o tom jak chce naložit se svým akváriem a co je v něm máme odlišnou. Někdo chce šneky mít z akvária už včera(chemie), někdo je od přírody sběrač :) Nepíšu to sem jako reakci na konkrétní link(ssendy), ale obecně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2013 20:33 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Pozor na to, což o to neutrální k ostatní osádce a rostlinám to on je, zároveň je i účinným likvidátorem těch šenků a to obvykle všech v daný moment v akváriu přítomných, což může bejt dost průser, když se v jednom okamžiku začnou v akváriu rozkládat mrtvolky toho či onoho množství likvidovaných šneků. Takže je třeba toto míti na paměti, aby z akvária, zásluhou toho použití a následným úhynem šneků, nebyla do několika dní mrtvá zóna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:29 Muž Anubis007 [22] – eSHa Gastropex
Použijte eSHa Gastropex, je neutrální pro ryby, rostliny i krevetky..

vyzkoušeno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.12.2013 03:31 Muž jmalyska [167] Re: ssendy
Nepřekrmovat, nic by nemělo padat na zem (jen tablety pro ancíky, pandíky,... a to 1 tabletu na 2-3 ryby, bohatě stačí)
Nesvítit moc a když svítit, dávkovat CO2. Nad pomyslných 0,4W/l je CO2 skoro nutností. Pak se zbavíš řas, které šnekům chutnají
Ručně likvidovat
Pořídit Heleny
Odkalovat dno

Výše popsané má ale své ALE.
U mě šneci jsou v +- stejné četnosti (120x50x60) cca 100-150ks. Z výše uvedeného dodržuji snad jen více světla+CO2 a helenky. Dno jsem za 4 měsíce co mám akva založené ani jednou neodkaloval (je to přece hnojení pro rostliny) a za druhé mi šneci dělají popeláře toho, co už na to dno spadne - krmení. Víkendy nekrmím a akvarko je čisté i ty líné neonky a skaláři se v neděli večer rádi "zohnou" na dno pro zbytky potravy.
Skaláři dokonci občas zobnou i malého šneka, takže vše má svou logiku a umí se to samo udržet v rovnováze. Na rostlinách nemám řasy, ani na skle, ani na dně.
Jediná řasa je jen na jednom kořenu, který asi nebyl určený pro vodu, ale do terárka, ale nevadí, řasu mlsají otíci a ancíci, pořád plné bříška.
K tomu světlu, svítím 108W 2x3350lm T5 865 na 100% výkonu přes předřadník 10hod denně v kuse. Na můj objem to vychází přesně 0,3W/l a to co2 dodávám celých 10hod 2-3bublinky za sekundu a pH se mi drží na 5.8 :) Vodivost 100-150uS, tvrdost asi 4-6, nevím, mícham "baj vočko".
Takže rada na závěr? Každé akvárko je originální biotop a musíš sám najít optimum. Z toho, co se zde dočteš si vyvoď závěry, jakým směrem se dívat a na co a poznáš sám, i za cenu experimetnu, co je pro to, aby šneci nebyli, nejlepší. Co ale URČITĚ není vhodné, je jakákoliv CHEMIE tone no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 01:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ssendy
Nepanikař. Kružníci obvykle nemají s překrmováním moc společného. Obzvlášť v akváriích se dnem z páleného jílu se krátce po založení jejich počet velmi rychle zvyšuje. Pravděpodobně proto, že se v nich vytváří nějaké jednobuněčné řasy, kterými se kružníci živí. Neboj, i bez helen kružníci brzy vymizí, heleny jim k tomu ale výrazně pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 22:17 JoKa Re: ssendy
Co znamená nepřekrmuji?? Oni se "nerodí" sami od sebe...

A mimochodem, pokud léčíš krupičku, odkalovat by jsi sakra měl, ale to jen tak pod čarou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:35 Muž ssendy [0] Re: romant
No zatim nechavam liapor usednout.Mam akva predelane.O vekendu udelam novou prezentaci.Mam tam pouze nejake krevetky a par galaxy a hengely.Zadne velke ryby.Neprekrmuji a sneci se porad rodej.Snazil sem je je lovit rucne,ale lecim krupicku a do akva zbytecne nesaham a ted je jich tam fakt hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: ssendy
Odkal dno a tejden nikoho ničím nekrm a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:45 Muž ssendy [0]
Cau.Mam v akva spoustu sneku a to asi kruznik cinsky.Rozhodne mi na okurku vubec nejdou.Dal sem ji tam v noci a do rana na ni byly 3 sneci.Heleny na ne asi hazou bobek.Cetl jsem jeste o platku brambory,ale nejsem si jistej jestli to neco neudela s vodou.Testoval ste ji nekdo?Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 14:56 Muž kacercz [36] – snecci party na wokurce
Fotka k příspěvku Platek okurky a jakej z toho je mejdan ... mrenky uz se urcite tesi na 3ky pristi tyden :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 17:36 Žena Leja [70] Re: rak
Čverzubec je moc hezká a zajímavá rybička, avšak já už nic dalšího do akvária přidávat nechci. Tedy chtít bych chtěla, jenže nemohu - už teď mám ryb víc než dost;-) . Zatím uberu krmení a šneky budu nadále likvidovat ručně jako doposud. Pak se uvidí...

Zatím nemám v akváriu žádnou nezvladatelnou šnečí kalamitu. Když jich bude +/- stejně jako teď, nic se neděje (vadí mi akorát esteticky) - hlavně mi jde o to udržet šneky pod kontrolou, aby jejich počet nerostl v exponenciální křivce...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=501