Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 15:01 S Muž invalida [3881] Re: toni
Tak se v noci podívej...Třeba ti to k něčemu bude stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:58 Muž bago [6] - AmerikaRe: toni
jeden alebo dvaja slimaci clea helena rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna a mas po probleme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:45 Žena toni [68] Re: invalida
Ne ne to jsem nezkousela,davam tam na noc okurku atd nebo chips pro anciky,primo v noci jsem nekoukla teda :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:43 Žena toni [68] Re: Zab01
:) ....no to by bylo neco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:33 S Muž invalida [3881] Re: toni
Zkoušelas kus něčeho položit do akva a podívat se na to v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: toni
A neni možný, že právě ti šneci ti sežrali tu řasu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 13:46 Žena toni [68] Re: invalida
ooh urazena nejsem :-)....jen si nemyslim ze spetka krmiva na den je moc...mam akvarium teprve pres rok,takze zacatecnik-zadna rybka mi nikdy neposla,s rasou jsem se poprala a prave v tom to je,jakmile jsem znicila rasu,zacali se obevovat zase sneci a vse se normalizovalo ale ted je jich prave straaaasne moc a i kdyz tyden nekrmim tak se mnozi...anebo-hnojenim?ale to asi nema se snekama nic spolecneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 12:38 S Muž invalida [3881] Re: toni
Stejně mi to nedá...zkus některej den nekrmit a zkus jiný krmivo. Míň kaloricky hodnotný. Ale opravdu vše v akvu souvisí se vším. Chce to zkoušet a trpělivost. Urazit se je to nejhorší co lze udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 12:34 S Muž invalida [3881] Re: toni
Když nechceš pochopit jak to v akvárku chodí, tak si kup plyšáka. Když bude z moderního materiálu tak ho můžeš i vyvařit. Když nejdou za mlskou do pasti tak prostě nemaj hlad. Teda v případě že si nemyslíš že tam naklušou do pěti minut. Ale když nestojíš o radu tak se zařiď po svým. A bůh ochraňuj tvý chovance. Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 11:37 Muž dimmur [283] Re: toni
jenze ty nechapes, ze to opravdu s tim krmenim souvisi ano ja kdyz tohle resil, tak sem nekrmil tyden a pak jsem zacal stridme a kupodivu svete div se ryby byly naprosto v poradku a sneci populace se zacala redukovat....
priklad invalidy je sice drsnejsi, ale pravdivy ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 11:06 Žena toni [68] Re: invalida
ehm..ja myslim ze spetka krmiva dopoledne a vecer po zhasnuti par chipsu neni moc a malo to taky neni kdyz je to kazdy den,at krmim nebo ne,mnozi se stejne tak ze "krmenim"to podle meho nazoru neni,kazdej ma svuj nazor a neci teorii si urcite vnutit nenecham,clovek tady poprosi o radu a usudek si musi udelat sam,mne slo o to jak pocet sneku zredukovat nebo uplne odstranit,ne co mam "POCHOPIT"...a uz vubec ne z tak nevhodneho pripadu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 10:24 S Muž invalida [3881] Re: toni
Už ale konečně pochop že přemnožení šneků souvisí s krmením....dám asi blbej příklad ale v koncentráku nebyli tlustý protože měli málo jídla...dneska lidi vymejšlej diety a když to nefunguje tak se dojídaj za rohem a obelhávaj sami sebe. Šneci se přemnožej když je hodně jídla...a nebo naopak málo...zákon o zachování rodu jim zavelí vyprodukovat co možná nejvíc potomků aby byla šance že přežijou jako rod. Není na tom nic složitýho. To že heleny nežerou šneky je asi blbost. Podle hesla co nevidím neexistuje. Ale můžou mít jinou chutnější alternativu stravy. Nejspíš umělou a dochucenou nějakým svinstvem. Když přede mě položíš bůček a salát co myslíš že zvolím...to co mi chutná míň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:23 Žena toni [68] Re: kacercz
Sneci do akvaria patri to ano,pokud je jich tam v urcite mire tak je to pekne ale pokud clovek v akvariu nevidi nic jineho nez same sneky tak je to moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2013 09:17 Muž kacercz [36]
Pri zarizovani akva jsem hned nasadil sneky, cilene, pekne se behem mesice namnozili a po pridani najemniku, tedy kanciku pricnopruhych, prezili pouze ti nejvetsi a ti se statecne schovavaji ;) Ted bych potreboval spis neco na odstraneni prazdnych ulit, dno vypada jak takove sneci waterloo ;)

A pokud by mel nekdo na Praze 10 prebytek okruzaku, tak si je rad vezmu, aspon usetrim za krmeni :-D

Jinak snek do akva podle mne proste patri, kdyz jich je moc je nejlepsi je odstranit mechanicky, tableta pod pulkou kokosaku nebo necim jinym a vybere jich clovek hromadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: invalida
:-D No já si kromě tech 2 helen a 3 neritin pořídil kolem 50ti piskořek...:-D a ted jich tam mam mnohonásobně víc...takže by mě zajímalo co ty moje heleny vlastně jedí... ze začátku jsem často vytahoval prazdné ulity, ale posledního pul roku skoro nic... :) tak nvm no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:13 S Muž invalida [3881] Re: predator3313
Nejradši maj piskořky..malý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 08:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: 150koni
Tak lepší když zbytky sní šneci, než aby ti to tam zůstalo kdo ví jak dlouho ne?
Jinak já do svého akvárka (60l) pořídil dvě heleny a 3 neritiny... po roce je mrtva jen jedna neritina a to bez přičinění helenek - pečlivě jsem její skon pozoroval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2013 01:36 Muž Mislow [304] Re: invalida
Prekrmovani nemusi byt pouze pricinou premnozovani sneku. Mozna zalezi na druhu. Me se premnozovali i v akvu, kde jsem nekrmil vubec, pac jsem tam nemel ryby. Jen rostlinky. Oni si s tim sneci dost casto vystaci a premnozi se stejne. :-D Helenka nezlikviduje vsechny sneky za par dni, prece jenom ma taky jen urcite moznosti a velikost zaludku. :-D Zpocatku v opravdu zaneradenem akvu je dobre ji pomoct mechanickym odstranovanim. Po nekolika tydnech se situace vyrovna a po dalsich nekolika tydnech uz v akvu nebude ani snek, max. velmi omezena populace (zalezi na velikosti akvarka a mnozstvi Helenek). Pro mensi akva je zbytecne porizovat vic nez jednu Helenku, nevim kolik na velikost, kazdopadne, me vycistila 1 Helenka 30 l akvo a sneka uz jsem tam pak nezahlidl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:00 S Muž invalida [3881] Re: romant
No a když mřížkou pasti prolezou i zpátky je to neskutečnej problém. Já bych tejden nekrmil a máš je třeba na okurce všechny jenže v český povaze je radši blbě kafrat než si nechat poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:47 R Muž romant [27982] Re: invalida
Ale nikdo z tazatelů a tazatelek, jenž mají problém s větším množstvím šneků přeci nepřekrmuje, tedy vždycky se dušují tak jak oni to dělají, asi mají nějaký zdivočelý šneky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:46 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: toni
Heleny na tento problém mohu jen doporučit..Sám jsem je také nasadil v mém bývalém akváriu;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2013 21:45 S Muž invalida [3881] Re: Zab01
A opět jsme u překrmování stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2013 21:36 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: toni
Když je nezajímá, tak mají asi dost potravy jinde X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:32 Žena toni [68] Re: Edit
Kdyby ty moje zelenina zajimala,hned bych mela od nich pokoj ale bohuzel:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:30 Žena toni [68] Re: predator3313
presne..usadi se a mnozi kde prave je..zkusim tu helenu....Dekuju vsem!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:07 Žena EditHa [91] - TetryRe: Leja
Já mám také "nechtěné množství okružáků". Jejich zálibou je dělání děravých cestiček v listech echinodorů. Jako past používám kolečka okurek okamžitě je najdou a slezou se na ně. Kolečka okurek jsou jimi úplně obalená. Ta pak jen vytáhnu a vhodím do sklenice s vodou. Nosím je do akvariusu jako potravu pro čtverzubce. Heleny mám v akváriu také, ale ještě jsem nezaznamenala úbytek okružáků díky jejich přítomnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:00 Žena Leja [70] Re: Zab01
Kružníci nedorostou - i v dospělosti mají nanejvýše 5 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 17:58 S Muž invalida [3881] Re: Leja
Já tomu moc nerozumím ale uvažoval bych takhle .....prolezou tam i zpět ale nejsou závratně rychlý...past stíháš vyndat...zkusit třeba file do láhve? Když to nepůjde na něj vyndám rostlinu dva tři dny ji nechám v plastovce na slunci a pak pomnořím i se zařasenou kytkou...nebo jinak jim simulovat prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 17:45 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Leja
Miniaturní jsou možná teď, až dorostou, budeš tam mít tolik velkých + 10x tolik malých :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 14:23 Žena Leja [70] Re: invalida
Nad pastičkou jsem už uvažovala. Jenže v akva mám miniaturní kružníky o velikosti pár milimetrů - a na ty údajně past nefunguje, prolezou mřížkou tam i zpátky. Navíc nevím, na co bych je nalákala. Tablety pro ancíka nebo čerstvá zelenina je nezajímá ani v nejmenším, drží se zejména na rostlinách a kořenu, případně oblézají skla.

PS: Ne že by kružníci v akváriu něčemu zásadně vadili, spíše asi pomáhají s případnou řasou - jen se mi zkrátka nelíbí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 14:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: toni
Helena řasy stejně moc nežere...ale pár těchto šneků si vždycky něco k jidlu najde, stejně je nejlepší koupit jich jen malo a počkat až ti postupně šneky vyhubí.
Ty pasti si myslím že na ty kružníky budou na nic....oni stejně moc po akvarku nelozí se mi zdá :-D spíš to vypadá že se někde usadí a pak tam vegetí...:-D aspon tak mi to připadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 14:00 S Muž invalida [3881] Re: Leja
Jde zkusit past..do plstovky návnadu a dírky akorát na šneky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2013 13:53 Žena Kytka [2146] Re: 150koni
POZOR, mřenky na šneky ano, ale rozhodně ne do akvária, které má toni.
Mřenek musí být dle druhu hejno a potřebují rozhodně větší nádrž.
Zajímalo by mě, co je to okružník.
Nový kříženec kružníka a okružáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:51 Muž 150koni [653] Re: toni
Okružáky už nemám pěkně dlouho a Heleny se mi pěkně množí. Jsou divé i po zelených tabletách co hodím otíkům a ostatním při zemi šňupajícím tvorům :-D to jsou potom stíhací souboje mezi Helenama a následné bitky o tablety s ostatními hladovci v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:41 Muž 150koni [653] Re: toni
škoda. Já Helenama vyvraždil všechny okružáky a dnes toho lituji. Nemá mi kdo pomáhat udržovat pořádek se zbytky rostlin. Jinak ještě na ně platí mřenky :-)já měl třeba kdysi na šneky tuto rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:40 Žena toni [68] Re: Leja
NO PRAVE:-(..sneku je porad vic a vic,zbiram,mackam ale esteticke to uz opravdu neni:-(
Mam tam Molly,Mecovky a neonky,anciky a siamensis....myslim ze by tam helenka sla,ale jakmile sezere sneky a nemam rasy(tuk tuk tuk)tak nebude mit co zrat a zemre?neozira rostlinky?jeste se moc nevyznam co se sneku tyce:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:36 Muž 150koni [653] Re: Leja
Fotka k příspěvku Tak v tom případě už jen past na šneky. seracz.webnode.cz/…
Je to sice drachší ale bez starostí. Mám ji doma a na malé přemnožené okružáky úplně ideální. Na větší jako jsou třeba Helenky už je to nebezpečné, protože musíte dát větší rozestup první mřížky a pokud jsou menší ryby, chytí se do pastičky i ony. Pak musíte vysvobozovat vystresovanou rybu. Ale nastavení na ty nejmenší okružáky je to pro ryby bezpečné. Dává se tam tabletové žrádlo pro ryby "Sera 0-nip". U pastičky jsou dvě tablety, pak se musí koupit. seracz.webnode.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:36 Žena toni [68] Re: 150koni
rada,ale jsem v bavorsku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:35 Žena toni [68] Re: predator3313
:-(..ja prave krmim jen jako spetku dopoledne a vecer jak zhasne zarivka tak par chips pro anciky,to myslim neni moc...mnozi se i kdyz dam pauzu v krmeni,jak rikas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:11 Žena Leja [70] Re: toni
Kružníků mám taky plné akvárium. Nechtěně jsem je tam zatáhla s echinodorem. Ač se snažím krmit střídmě, ty mrchy se množí neuvěřitelně rychle. Paradoxně se jich nejvíc vyrojilo, když jsem odcestovala na 5 dnů a ryby zůstaly bez jídla. Bohužel poslat na ně výsadek "šnekožravých" šneků nemohu, jelikož mám i dvě krásné neritiny, o které bych nerada přišla.

A tak sbírám, sbírám, sbírám... Každé ráno šnečky ručně odstraňuji ze skel (větší vyhodím, menší rozmáčknu a nechám rybám), při pravidelné výměně vody nějaké odsaju z kořenů a rostlin. Kružníků sice nijak výrazně neubývá, alespoň se mi však daří držet jejich populaci v jako-tak esteticky přijatelných mezích. Takže pokud z nějakých důvodů nelze nasadit dravé šneky nebo člověk neche/nemůže aplikovat chemii, tak asi zbývá jen mechanický sběr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:11 Muž 150koni [653] Re: toni
Klidně ti od nich pomůžu pokud jsi někde od Kolína a dám ti za ně Helenky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: toni
Řekl bych že to jsou nějácí kružníci, invalida má sice častečně pravdu, ale tyhle potvůrky jsou údajně schopné se rozmnožit i bez překrmování :-O. Jak tam nemáš jiné šneky mužeš k nim šoupnout Helenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2013 11:51 S Muž invalida [3881] Re: toni
Přestaň překrmovat........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 11:28 Žena toni [68] – jak se toho zbavit?
Fotka k příspěvku Zdravim.....mela bych otazecku,mam v akvariu snecky,krasne male aaaaaaale je jich straaasne moooc!!!!..nenasla jsem v atlase co by tomu bylo podobne nebo jsem to nepostrehla?.proste nevim jmeno a NEVIM jak s toho zbavit,je jich plno na ruzkatcu a skle...prosim o radu:-(...na zeleninu mi nejdou..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:34 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Annabell
Nebo stačí méně krmit a oni umrou nebo aspon se nebudou množit dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:32 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Anubis007
Je možnost všechny vybrat(což asi neni mozne)nebo šnek Clea Helena.Pouzit jako krmeni pro větší ryby......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:29 Muž Anubis007 [22] – Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...
Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...

děkuji
MV.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 23:26 Fil Re: sivon
tak to taky vyzkusim a uvidíme jakej způsob se mi osvědčí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   03.06.2013 20:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Fil
Tak ještě jedna rada - přestaň krevetky krmit sušeným a začni je krmit těma kružníkama, jdou o sklo snadno rozmáčknout i prstem. Když k tomu přidáš občas nějakou spařenou kopřivu, budou mít stravu dostatečně pestrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:47 Fil Re: lhajek
Jak krysy smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=551