Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2018 08:12 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Hlavne bacha na to, že ak ich tam maď skutočne veľa a uhynú naraz, ideš do veľkého rizika, že sa ti zkazí voda. Ako už písá ctibum, ak ti vadia, tak rieš príčinu. Oni sa zredukujú sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 03:09 Muž nekdo [355] Re: Fid0
pravdu ma ctibum - je potřeba řešit příčinu...
pokud ty šneci nejsou piskořky, tak třeba já používám nejlepší prostředek (dle mého) a to je mrenka (sekavka) pakistanska... staci 1 ks v akva...
a jen upozornuji, ze to praskani ulit je v noci celkem rusive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 23:30 R Muž ctibum [6908] Re: Fid0
Řešil bych spíš příčinu, než následek... Když jich máš moc, tak proto, že se jim u tebe daří, tedy že mají co žrát... Moc krmíš a/nebo máš moc bordelu, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2018 22:44 Maq Re: Fid0
Fid0 napsal: hladam cestu...
Ale špatně, příteli, špatně... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 21:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Fid0
Moje osobní zkušenosti...
Okružáci holocaust
Kružníci nereagují ani na opakované dávky... :)
Co tam máš za šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 21:04 Muž Fid0 [2] – Otazka
eSHa Gastropex - funguje to??? Mam dost slimkov a hladam cestu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2018 10:49 Žena Tinorka [5]
Diky za odpovědi. Šnečků se zbavovat nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2018 06:55 R Muž ctibum [6908] Re: Tinorka
Souhlasím s kolegy. Šnek je kámoš. Každopádně ano, na okurku jdou. Mně jdou ale mnohem víc na spařený (přelitý vroucí vodou) lupen z kedlubny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2018 05:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tinorka
Šneci jsou v akváriu něco jako zdravotní policie. Postarají se o zapadlé kousky potravy i zašitou uhynulou rybičku. Chytat je a zbavovat se jich je krátkozraké. Spíše bych zauvažoval nad systémem krmení, protože pokud překrmuješ, budou se Ti vesele množit. Možná by stálo za to krmit méně, aby ryby v akváriu spotřebovaly skoro všechno krmení, na šnečky tím pádem zbude méně žrádla a časem se zredukují sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.07.2018 23:57 R Muž Anthrax [4762] Re: Tinorka
Já bych se jich nezbavoval. V takové nové nádrži odvedou kus práce. Sežerou odumírající listy rostlin, pochutnají si na kdejaké plísní, urychlí rozklad toho co by tam jinak hnilo dlouhou dobu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 23:24 Žena Tinorka [5]
Zdravím, chtěla by jsem se zeptat zda doopravdy funguje ,,past na šneky - okurka '' ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.10.2017 22:35 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Michaela
"sneci nam delaji hnizda vajicek nad hladinou akvaria a ac vysbiravame sneky uz jich tam je tolik ze nam utlacuji ryby "
Hnízda nad hladinou dělají ampulárie, ale ty si většinou člověk do akvária nezanese náhodou. A navíc tyto kokony lze snadno odstranit a nic se z nich tedy vylíhnout nemůže.

Přemnožené ampulárie by, dejme tomu, mohly utlačovat ryby, ostatní plži ale čekají na to, co zbude, když se ryby nažerou. A pokud toho zbude dost, vesele se množí.

Udělej si prezentaci, abychom si mohli utvořit obrázek - zatím jsou informace takové trochu zmatené a navzájem si protiřečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.10.2017 10:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michaela
Občas si lidé myslí, že šneků mají příliš a často to vůbec není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.10.2017 08:21 Muž Jifi [675] Re: Michaela
Tady něco nesedí. Jak by mohli šneci utlačovat krevetky tak, že by hynuly? Pokud hynou krevetky, bude problém někde úplně jinde.
Abychom na to přišli, je vhodné se zaregistrovat a udělat prezentaci akvárka.
Vyplň všechny důležité údaje o akvárku a můžeme někam pokračovat. Takto by to bylo jen střílení naslepo.
I když v případě krevetek to tipuju na špatnou kvalitu vody nebo velké výkyvy v kvalitě vody nebo nedostatek vhodného žrádla pro krevetky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:13 Michaela Re: Zoidik
Bohuzel jsem az z Neratovic :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:11 Michaela – Snek
No odkalujeme a cistime pomerne casto takze nemame problem s nejak znecistenym akvarkem vzhledem ke krevetkam krmime 2-3x do tydne. Snek se nam tam objevil shodou okolnosti kdyz jsme si koupili javsky mech pro krevetky a sneci nam delaji hnizda vajicek nad hladinou akvaria a ac vysbiravame sneky uz jich tam je tolik ze nam utlacuji ryby a krevetky ktere nasledne uhynaji :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 07:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Michaela
Helena by možnost byla, ale byl by to běh na dlouhou trať, ono by jí to chvíli trvalo. Pokud bys pořídila víc jak jednu, tak bys potom mohla řešit "problém" co s helenama, protože by se ti taky přemnožily. Takže ideální řešení je z mého pohledu zmíněná okurka, pokud jsi z okolí Pardubic, rád se vysbíraných šneků ujmu a poskytnu jim nový domov, a následně věnuj zvýšenou pozornost hygieně nádrže a množství podávané potravy obyvatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2017 22:33 R Muž ctibum [6908] Re: Michaela
Nech brouka žííít... Teda šneka. Je to kámoš a pomocník. Sežere spoustu věcí, který by jinak dělaly bordel... ;-)
A jestli se ti přemnožili, tak děláš něco špatně. Moc krmíš nebo málo uklízíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 22:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Michaela
Vysbírat. Dej na dno akvaria salát/okurku, nejlépe večer po zhasnutí světel. Než půjdeš spát, rozsviť a sesbirej je. Nebo si kup plže Clea helena, je to dravec co sežere ostatní plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 22:22 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Michaela
A šneci jsou přemnožení, nebo je tam prostě z nějakého důvodu nechceš? Jestli jsou přemnožení, pak jejich hubení není řešení, ale jen záplata. Lepší pak bude najít příčinu přemnožení.

Jinak bych na to asi vzal helenu (Anentome helena). Nebo vyndavat ručně. :-D

Vycházím z toho, že to jsou nějací okružáci nebo levatky, kteří se množí sami, nepletu se?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 22:18 Michaela – Snek
Dobry den, poradil by mi nekdo jak se zbavim sneku v akvariu abych nezahubila sladkovodni krevetky ? Dekuju za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 06:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Driv3r
Driv3r napsal: Skaláry jsou taky cichli,ale šneku si nevšimnou. :) Děkuji všem za rady, ještě počkám a pořídim další zelí.s těmi levatkami a rozpadem ulit u nich pozoruji bílé fleky.skoro díry
Málo vápníku? V chaosu je to ještě výraznější,tam jde voda z RO.všem dik za názory. pivo potlesk


Já takhle přišel o všechny plže, měl jsem hromadu Piskořek. Pár měsíců se jim dařilo, ale mám měkkou a na vápník chudou vodu, takže se jim postupně rozpadly ulity. Přidáváním Torbenu jsem jim asi také příliš nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 22:54 Žena sivon [1694] - PlžiRe: JirkaŠčobák
"Stav se vrátil k normálu" v odpovědi znamenal, že po krátkodobém přemnožení kružníci sami zmizeli, bez mého přičinění. Sami se mi tam nikdy neobjevili, přinesla jsem si je na rostlinkách od kolegů.

Momentálně se o u mne nedaří nijak extra ani okružákům, asi na ně nezbývá moc potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:36 R Muž ctibum [6908] Re: baruska
Koukni do altlasu... Např. piskořka žije ve dně a přes den bývá zahrabaná. Jestli se objeví po odkalení, tak proto, že jsi ji vyhrabala. A tak podobně... Každopádně šneci jsou převážně prospěšní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:26 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akvaRe: ctibum
To fakt nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:24 R Muž afc1886 [14681] Re: baruska
V každém tématu se dozvíš pořád to stejné. PROVEĎ AKTUALIZACI PREZENTACE. Možná dáváš moc krmiva a možná to je všechno jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:19 R Muž ctibum [6908] Re: baruska
Víš jakých plžů? Okružák, levatka, piskořka...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:16 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva
Dobrý den, vždycky když vyčistím akva tak se mi po + dni udělají strašně moc plžů nevíte prč to tak je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 00:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: sivon
sivon napsala: Ale pokud se jedná o kružníky, myslím, že až se akvárium zaběhne a ustálí se rovnováha, sami zmizí. Mně se je nikdy nepodařilo v normálně fungujícím akváriu delší dobu udržet, vždy po čase nějak "vysublimovali" ... Stav se pomalu (!) vrátil k normálu až po té, co začalo akvárium opět normálně fungovat jako systém (tedy miniekosystém ;-) ).
Objevili se sami nebo jsi je musela do akvária znovu dávat?
Občas jsem je měl dost početné, pak vymizeli, ale stále je nějak držím a mám. Nemyslím, že jsem je někdy vyloženě vyhubil a ani nechci. I kdyby bylo na každém listu pět kružníků, je to v poho.

Mám jediné akva, do kterého jsem cíleně nenasadil okružáky a další, ve kterém okružáky příležitostně rozmačkávám. Ale ono to ani s nimi není slavné. Většinou je mám malé a solidně velcí jsou jen v akváriu s lekníny, kde se vždy nějaká rozpadající se rostlinná hmota najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 00:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, romant
Zajímavé!

Když jsme u zapomínání, poslal mi jeden kluk poštou Ophiopogon japonicus. 23.9. to pošta orazítkovala, 3.10. mi dali do kaslíku odkaz, včera, 6.10. jsem to vyzvedl (byl jsem nemocný) a ophiopogon to přežil s pár odešlými listy a nějakými rozpadlými kořeny. Omáchal jsem ho ve vodě a bude dobře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 22:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Zatím jsem nikdy o žádnou rostlinu nepřišel a když nezapomenu tak jsou tam stejně několik hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 21:28 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Áno, tuholistější bez problémů, ale třeba taková Limnophila, ta už to při tomto zbarvení nedává, tedy chápejme tu dlouhodobější koupel třeba i tzv. přes noc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 19:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Pokud to nepřeženeš z barvou i 24 hodinová koupel rostlinám nic neudělá. Párkrát jsem na namočené rostliny zapomněl. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 19:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Vsadím se, že z lidí, co budou aplikovat, si někteří některé rostliny zničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 17:13 R Muž romant [27987] Re: Maq
Hypermangan funguje dobře, ale nikdy nemáš nic 100%, ono je to taky o koncentraci, ale zároveň se to může střetávat s druhem rostliny, jinými slovy ne každý třeba jemnolistější druh rostliny dokáže ustát vyšší koncentraci hypermanganu. Tou vyšší koncentrací mám na mysli již roztoky více do fialova, protože se normálka používá světle až sytě růžová barva roztoku. S modrou nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 16:53 Maq
Jak nezavléct plže s rostlinami?
Myslím že se rostliny koupou v hypermanganu. Funguje to?
A nebyla by lepší koupel v modré skalici (CuSO4)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.08.2017 22:36 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Driv3r
Také je důležité, zda chceš omezit okružáky nebo kružníky. Ti první jsou větší a je snazší je likvidovat, třeba i pomocí sběru, či nasazením "tygra" (Clea helena) - jsou na jídelníčku č.1.
Kružníci, bohužel, na návnadu kašlou a pro helenu jsou asi nezajímaví, sežere raději všechny ostatní plže. Ale pokud se jedná o kružníky, myslím, že až se akvárium zaběhne a ustálí se rovnováha, sami zmizí. Mně se je nikdy nepodařilo v normálně fungujícím akváriu delší dobu udržet, vždy po čase nějak "vysublimovali" Za celých deset let fungování Šnečkária jsem jakousi invazi plžů zažila jen tehdy, pokud jsem jim nějak radikálně vylepšila podmínky pro život - většinou to byl nějaký průšvih spojený s odumíráním rostlin či překrmením. Stav se pomalu (!) vrátil k normálu až po té, co začalo akvárium opět normálně fungovat jako systém (tedy miniekosystém ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 21:43 Maq Re: NHKG
Mám levatky a okružáky. Mám sice nulovou tvrdost, ale vápník není na nule; hnojím s ním v množství, které stačí rostlinám. Tak asi stačí i šnekům.
Ale mám osmózu teprve od dubna, třeba se časem nějaké účinky na plže ještě objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 19:49 Muž Driv3r [236] Re: NHKG ,Mag,Jirkaščobak,
Skaláry jsou taky cichli,ale šneku si nevšimnou. :) Děkuji všem za rady, ještě počkám a pořídim další zelí.s těmi levatkami a rozpadem ulit u nich pozoruji bílé fleky.skoro díry
Málo vápníku? V chaosu je to ještě výraznější,tam jde voda z RO.všem dik za názory. pivo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 18:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Moje voda: www.ovak.cz/… Až na pH, které u mě z kouhoutku teče těsně nad 7 by to mělo sedět.
pH snižuju z 7 na cca 6,5 a kružníkům úplně zbělala ulita. Jiné šneky tam momentálně nemám a ani jsem nic jiného s akváriem nedělal, tak mi to přišlo jako logická příčina. Liju do akvária H3PO4, tak je taky možné, že se něco stalo s vápníkem. Samozřejmě může to být i něčím úplně jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 16:58 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: Teď v jenom akváriu snižuju pH a asi kvůli tomu se kružníkům rozpadá ulita.
Jo? Já mám nulovou tvrdost a pH bylo chvílemi i pod 6, ale žádný úhyn či rozpad plžů nějak nevidím. Jak to máš Ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 16:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Mi se na šneky osvědčili rájovci. Zbožňují hlavně okružáky. Levatky taky zlikvidovali, ale kružníky aspoň ti moji ignorují. Navíc to jsou dost divoké ryby, nevhodné k malým rybám.
U větších cichlid se mi šneci až na piskořky nikdy neudrželi. Přijde mi, že je cichlidy žerou i s ulitou, ale ta od piskořek je na ně moc tvrdá a ostrá. Viděl jsem je zkoušet sežrat piskořku, ale vždy ji po chvíli vyplivli.

Teď v jenom akváriu snižuju pH a asi kvůli tomu se kružníkům rozpadá ulita. U mě je problém, že mám řasu rád jako příkrm pro ryby, takže se mi ty šnečí potvory vždy namnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 15:50 Maq Re: Driv3r
Driv3r napsal: bojím se ze v tomto případě bude platit přímá úměra více rostlin více místa více jemných řas a tim více potravy =více snečku
Myslím že tahle rovnice v dobře vybalancovaném akvárku neplatí. Zato platí, že když je šneků míň než potřeba, zpomaluje se rozklad bordelu a musí se tomu pomáhat častějším odkalováním, výměnami vody, a rostliny se nesnadněji brání porostům řas.
Driv3re, je to mladé akvárko, dej tomu čas. Ty to zvládneš i nepřímými metodami, tj. údržbou, a ono si to časem sedne na nějakou normální úroveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 15:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Driv3r
Driv3r napsal: bojím se ze v tomto případě bude platit přímá úměra více rostlin více místa více jemných řas a tim více potravy =více snečku.


Platí přímá úměra: "více rostlin - větší spotřeba živin rostlinami - méně řas (všeobecně)".
Já bych kružníků bral klidně i víc, protože jsou sympatičtí, ale obecně, čím víc v akváriu vyhrávají rostliny nad řasami, tím jich mám méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 15:27 Muž Jarry [1437] Re: Driv3r
Čtverzubec je jistota, ale asi se moc nehodí do společenského akvária - i když občas je někdo má, asi by stačil trpasličí, ale jsou to taky mrchy, i když prťavý. A pak mi totálně zmizely levatky z velkého akvária po nasazení terčovců - sbírám celkem ve velkém množství prázdné ulity. Dřív jsem levatky při stříhání kytek sbíral a házel čtverzubcům, ale teď už tam žádné nejsou :-| SAE rozhodně poslat do světa, přeju hodně štěstí při lovení;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 15:19 Muž Driv3r [236] Re: JirkaŠčobák
S tou rostlinou hmotou mas pravdu stále to doplňuji po te malé eskapádě s povolením ve spoji. smich což ale neřeší množství šneku.bojím se ze v tomto případě bude platit přímá úměra více rostlin více místa více jemných řas a tim více potravy =více snečku.
Určitě se to někde zastaví ale když mas všude a na skle šneky,tak to štve.proto jsem uvažoval nad tim labeo nebo podobnou jako přirozeného predatora.sae se na řasi osvědčili i když mám ted pocit že se pouští i do rostlin,taky statečně vyrostli. :-O .asi půjdou do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 14:41 Žena Janka [0] - ŽivorodkyRe: Driv3r
Pomáha plátok surového zemiaku dat do akvária vecer a ráno je oblepený okruzákmi, vyberies a vyhodís. Ak este treba, zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 13:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Driv3r
Pracoval bych na množství rostlinné hmoty, být tebou. Asi jí nemáš dostatek (přestože si myslíš opak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2017 12:51 Muž Driv3r [236] Re: JirkaŠčobák
Jirko vše jmenované vim.ale ja mam akva v obýváku a kdyz všude vydis jen snecky tak to takova okrasa neni.při minule údržbě sem vyndal a přesadil par rostlinek a v kýblu bylo tak 50ks snecku a vybrat ručně to je děs zkoušel sem je zmáčknout a nechat rybám ale nejedou jim.
Snažím se o nějaký kompromis mezi krásou-ozdobou a co nejlepších podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.08.2017 11:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Driv3r
Proč je potřebuješ omezit?
Žádné ryby bych kvůli šnekům do akvária nedával. Ony se totiž občas nesnesou a navíc, když vyrostou, do některých nádrží ani nevejdou.
KRUŽNÍKY JE BLBOST OMEZOVAT!
Víš, čím se živí?
Řasama. Skoro až mikroskopickým povlakem na rostlinách. Slepou hladinou. Samé věci, kterých chceš mít míň. Užiteční živočichové.
Klidně bych jich bral i víc, ale z mé zkušenosti, když se akvárium, co se řas týče, stabilizuje, je jich najednou méně. Myslím, taky, že se jednotlivé druhy šneků vzájemně omezují mezi sebou. Mám 3 druhy piskořek, kružníky, okružáky, levatky, člunky, ale často jen dva druhy ve viditelně větším množství v jedné nádrži.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=201