Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:45 Muž [] – .
Nezbývá ti nic jiného,než je trpělivě vysbírávat.Já to taky tak dělám,a mám je zatím pod kontrolou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:17 Kača – výlov
já už mám pocit, že se vznikají jen tak, 2 měsíce po "obnovení" akva byli zas, a to jsem už nic nového nedonesla:/ nevím, ale je to přinejmenším zajímavé.
Taky když ho vidím, tak je lapnu a bohužel vyhodím, z okna. Jak jsem je měla poprvý, tak jsem je všechny odlovila a bylo mi líto to jen tak spláchnout a tak jsem je odnesla do místního rybníka:)
Asi je nejlepší zkusit ty živé hubitelé, ale co potom ten, kdo má paví očka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 12:18 Žena kosiska [18] – šneci
přesně tohodle se bojím :) zatáhla jsem si asi s kytkou do akva 1 okružáka...a vždycky, když se rozmnoží, tak prostě počkám, až vylezou a pak je vylovím. Ale říkám si, že příště mu tam aspoň jednoho kamaráda nechám, i když to pak bude ještě víc vylovování :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:57 stifam – .
Už jsem zkoušel všechno, vyvařit kameny, dekorace. Všechno necha dokonale vyschnout, ale nic. Chemickou cestu už jsem zkoušel taky, ale vždycky ti šneci jen spadli na dno jako omámení a druhý ten byli zase na skle jako by nic. A už tu chemii používat nechci, jen kdybys enaskytla fatk některá, ketrá by je vyhubila, ale ta asi neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:40 Vodník – .
Obnova akvária nemusí pomoct, většinou se tam zavlečou s novýma rostlinama, takže by se pak nesmělo nic do akvárka přidávat.
Prej je dobrá tahle potvora
http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ryba=tetraodon-schoutedeni
Ale chce to na čas odlovit ryby, menší určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:36 Kača – šneci
podle mě to jsou levatky ostré, ale jistá si nejsem, donesla jsem rostlinky, šneci se objevili po měsíci. Zničili mi tím jejich slizem s vajíčky skoro všechny kytky, takže komplet výměna akva, štěrk, voda, kytky.
Prej to jde i chemickou cestou, ale toho se bojím. Ale teoreticky by ti to měl zobat ten vrubozubec, ale asi se neobtěžuje s tak malinkým soustem :-|
http://rybicky.net/rady/plzi tady něco je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:27 stifam – Jak se mam zbavit těch malinkých šneků
Před časem se mi objevili ti malinký šneci v akváriu, nevím jak se jich mám zbavit :-( Poradíte mi někdo co s tím? Prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 11:41 Soňa Re: dor
Mě se šnekama pomohly akary modré. Za 2 dny tam nebylo nic. Jen při čištění jsem jich našla pár pod kořenama, ale ty v akva taky moc dlouho nevydrželi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 19:23 Miro.M Re: dor
Ja ich lovím na surovú mrkvu. rybicky.net/k/forum/228.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 16:01 dor – rajovci
...problem se snekama mam taky(vybiram uz asi mesic rucne a zacinaj zase rust kytk). Rajovce mam v akva od zacatku a muzu smele tvrdit ze sneky fakt nezerou. Koupi snekozravych ryb se problem zarucene nevyresi :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 21:21 Kvítko – šneci
Jo, ampy kladou i na sklo nad akvem... kolega mi vysvětloval to i ono! Já myslela že jen na tý kolmý stěně, ale omyl...!!!
Na dovo se nám taky zapařilo a pak....zadařilo! smich :) spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 21:02 lookash – doba lihnuti sneku
Dneska sem si dones nejaky novy kytky z prodejny - a obevil sem v nich maly sneky.. takze jsem je hezky omyl a dal do prazdny nadrze a proto by me zajimalo za jak dlouho se vylihnou sneci z vajicek (jestli sem teda nejaky to vajicko prehlidnul)??

Resp. za jak dlouho budu moct dat ty kytky do nadrze (kterou prave zakladam - a jeste je uplne prazdna)??

Predem diky za odpoved!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 14:23 pirát – šneci
proti šnekům ,jsou dobří pestřenci červení,ale chce to akva aspon 100l,omezit krmení a do měsíce je po šnecích,navíc velice plodná rybka(chovat jen 1 pár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 12:16 miro – šneci
má zkušenost: ohniska šneků lokálně vyčistit, rybky týden nekrmit ....pochutnají si na nich.... po dovolené mi zbyli jen ulitky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 09:43 Muž [] – ampulárie
Zkrátka to je jako houby.Když se zapaří tak se zadaří. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 06:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to kvitko
hmms já mám nad akvárkem světlo coze :-D ale myslim že ampulárky kladou vajička na kryci sklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 22:09 Kvítko – šneci
Jasně, chemie je hloupost !! Sama ale žádnou kalamitu nepamatuju, za 1. proto, že jsem je včas odstavila do samostatné nádrže a za 2. akva mám necelé 2 měsíce.... ;-) smich A k těm ampulárkám: Kladou na volnou kolmou stranu nad akvárkem.... je to vlastně něco jak psal blek...takovej jakoby malej skleníček...NAPSALA JSEM TO SROZUMITELNĚ? :-| coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:16 solem – chemie
Já mám šneky v akváriu a u čichavců je všechno v pohodě, žádné velké škody, ani hromady šneků, čím to asi bude;-), myslím že šneky nežerou, ale v kombinaci s pancéřníčky likvidují ty vajíčka. ;-) Ale chemii bych nedoporučoval, spíš nějakou ryze biologickou zbraň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:05 Muž [] – okurka
Klasická hadovka do salátu.Ancistrusi mě na ni leží celej den a alespoň se šnekama nežerou kytky.Ty jim tam pak nalezo krást okurku a mám je.Ale nezlikviduješ je na 100%.Bude jich tam úměrné množství.Dříve jsem tam měl pár pestřenců červených a ty je likvisovali už od mala.Navíc jeden anci si našel super polohu že celej den leží pod okurkou na zádech a další na něj nemůžou. smich smich
Návod shrnu takto-Okurku-sbírat z ní šneky a šup do wc.Ti menší na to tak nejdou,ale nějakej rájovec,mřenka či cichlida to dočistí.Krmit méně a 2 dny v týdnu vůbec.A to by v tom byl Paroubek aby to do 2 měsíců nezmizelo vše :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 20:56 Hany – Pomocte, nechtění šneci
Okurku jakou? Salátovou? Romane? :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krevetky
no zatim je prdim :) třeba se ozve někdo z blizka(okoli)jinak diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:03 Muž [] – krevetky
No já taky nevím od koho to bylo.Zkrátka je tam měli tak jsem je vzal.Daj se prý pěkně namnožit v nějaké extra nádrži jen pro ně.Já to nezkoušel a chyba.Pokus se optat v to plzeňským spolku.Myslím že je to Iris.Tam snad budou vědět kdo to od nich prodává a množí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krevetky
mno tady sem je viděl jednou :-D ,nevim druh,ale docela bych je zkusil :) máme 4 zverimexy,ale nikde je nemaji a už sem se hlavně vyléčil z nakupováni v nich :-( a neznám tu nikoho kdo by je měl :) ale synek furt škemrá,páč kouká jak litám po různých stránkách :-D .jediný co mám sou gupky:o))) těm se daři)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:37 Muž [] – krevetky
Měl jsem jich 10 a kámoš taky.On je měl tak po 2 měsících v kopru.Mě do půl roku zbyli 2 a drželi se rok.Pak najednou zmizeli.Stála 20kč kus a nevím co to bylo za druh.Ani chovatel to nevěděl.Jinak je to super na koukání.Pokaždé šlohli rybám tabletku a šup s tím pod kořen.Tam si to ládujou do pupku a pak akorát vidíš jak maj na zádech zelenej nebo červenej pruh(podle barvy krmení).
Sehnal jsem je v Plzni na srazu cichlidářů.Je to tam každej březen.Jinak na těch jejich jinejch výstavách to budou mít asi také.
Super bylo že měli už 2-3cm a byli úplně průhledné.V Rychnově na výstavě měli po 30kč kus a to stejné,ale tak do 8mm.To dáš do aqa a sežerou to i neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – re:roman
Tak sklo je zapařený,(mokrý),tak eště sou asi mrnavý:( :) sklo je tak 2 cm nad hladinou,to by měly zmáknout :-D musim tam nechat misto pro plovouci rostlinky přeci :) (btw-nepukalka plovouci,Salvinia natans) .....máš krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:18 Muž [] – ampulárie
Na krycím skle jo.To oni potřebujou takovou tu zapařenou část.Taky je tak chovaj.Oni jak můžou z vody po nějaký rostlině ven tak to tam hned nasázej.Ale jak budeš mít průvan tak jim vajíčka oschnou.V jaké velikosti se množí nevím,ale podle jinejch druhů na to jdou docela brzy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
hmms to je divný,kámoš jich měl plno v akvárku :) se toho nemohl zbavit :-D na krycim skle měl podkovy ano sem viděl jen na fotkách,bez rodičů :) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2006 17:52 Muž ivan [15] – šneci
Mřenka nádherná tě zbaví šneků nadobro,je to lepší než čtverzubci nebo cichlidy ,protože mřenky si nevšímají jiných ryb ani rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:46 Muž [] – ampulárie
Tak u těch to nehrozí.Sám víš že se odchovávají v extra nádržích.Leda mít vše někde ve skleníku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
když sme u šneků.jak musi bejt velký ampulárie aby se množily? ;-) mám jich asi 8 různých velikosti :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2006 17:31 Nexx – Chemie na šneky
Chemikálie na šneky jsou fakt blbý,vůbec nedoporučuju.Použil jsem jednou a z akva se stala doslova páchnoucí stoka rozzureny ne a šneci umírali postupně asi 3 týdny takže si umíte představit,co doma bylo........ :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:18 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to: Roman
jasně že raději bez chemie!ale někdo rád použivá:) jen škoda rostlin,sem rád že nemám ani jednoho potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:14 Muž [] – plži
Mám jich taky dost a okusujou co můžou.Dávám plátek okurky pro ancistruse a oni na ni jdou.2x za den ji vytáhnu a oklepu je velkým rybám.Je to lepší než brzdit růst rostlin algicidem nebo schneckopurem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:00 Štěpán – .
já bych tam žádnej chemickej sajrajt nelil ale byl bych pilnější ve vyzbírávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 16:46 mch.sokolov – šneci
hm kup připravek ALGICID je to na likvidaci řas a toxicky pro šneky,rybkám nevadi co na tom čtu:) nebo jedině vyvařit pisek a všechno vyprat,já to měl taky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2006 16:42 Hany – nechtění šneci
Založila jsem akvárko, po nějakém čase se mi tam objevili drobní šnečci, (asi jsem je koupila i s rostlinama nebo se dnem, museli tam mít zárodky) žerou mi rostliny už mi zlikvidovali 2. Každej den je vyndavám, pořád se objevují noví. Jak se jich mám zbavit ?Poradíte mi někdo. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 20:16 brekeke Re: fesoj
Tak svuj problem se šneky jsem vyřeřil přípravkem jmenem Limnacid první dávka 1 kapka na litr akvaria a před tim vyměnit třetinu vody ,tři dny nechat a po tě vyměnit stejne množství vody. tuhle medicinu sjem zopakoval za týden znova a je to paradní akorat par kytek to nesnaší dobře hlavě přesličkovité rostliny např kabomba a dalši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 12:13 Killer Re: brumla
mě ty šneci vadí,protože
1)je jich v akvárku hafo - prostě se mi to opticky nelíbí.
2)když nakladou vajca tak mi pak mrňata prožerou díry do kytek
3)množí se jen ty co tam nechi

ale mam je zároveň rád protože:
1)je občas pozbíram a nakrmim tim tlamovce
2)některý nejsou špatný (věžovky-sežerou pouze nepořádek a rostliny nechaj,navíc je to jedinej druh co přežije u tlamoců)

nejhorší jsou okružáci a plovatky.To sou zmetci co dokážou zlikvidovat všecko zelený.věžovka mi krásně postupně vytlačuje malý druh okržáků.Je tam sice hafo věžovek,ale ty neškodí.

Jinak když nasadíš jakoukoliv rybu na požírání šneků,tak ti požere i potěr pavích oček.Biologickym bojem se jich nikdy nezbavíš,vždycky jeden přežije a pak se hajzl rozmnoží.Chemie ničí kytky a ancistrusy.Jedinej správnej způsob už zmíněnej je mechanicky založit znova akva a každou rostlinku před umístěním řádně prohlédnout a očistit od šneků.Takle to funguje.Ale musíš si dát opravdu pozor,já sem to vzdal po 3 pokusech,ale kamarádovi to vyšlo hned na první pokus.Když koupíš nový kytky tak je nech na 3 dny plavat u tlamovců,spolehlivě požerou šneky i vajíčka co na nich budou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2006 22:43 Stoupa – Přemnožení šneků
Dostal jsem se do situace, že jsem musel vylovit všechny ryby z akvária. V té době jsem měl stejný problém se sněky jako vy. Použil jsem přípravek " Molucit", dle návodu k použití, ale výsledek se mi zdál nejistý. A tak jsem přisolil vodu v poměru 10g na 1l vody, kterou jsem v akváriu ponechal přibližně po dobu 14 dnů. Následně jsem vodu celého akvária vyměnil. Ryby jsem do akvária dal asi po týdnu. Opravdu nevím, která z těchto dvou variant šneky vyhubila, ale nyní je to 5 měsíců, co se mi žádní šneci v akváriu neobjevili. Upozorňuji však na to, že tato metoda nesvědčila rostlinám. Avšak po správném hnojení se jejich stav brzy zlepšil. Přeji hodně zdaru.
PS: Chtěl bych ještě dodat, že před sadbou nových rostlin je vhodné rostliny namočit do nějakého roztoku, aby se opětovně šneci do akvária nedostali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2006 12:09 fesoj Re: brekeke
Také jsem se potýkal s těmito obyvateli akvaria, když jsem si je přinesl s novou rostlinou. Rozmnožili se natolik, že ruční likvidace v akvariu byla zcela nemožná. Proto jsem si v HORNBACHU koupil od fy JBL past na plže. Je to taková krabička, kam se umístí (jako návnada) tableta zeleného krmiva. Šneci do této krabičky nalezou otvorem, který je přisbůsobený tak, žaby se jim už nepodařilo vylézt zpět .Za několik dní je je po šnecích. Je nutno si uvědomit, že tito malí šneci vyvýjejí svojí aktivitu převážně v noci, přes den jsou z větší části zavrtáni pod kameny, kořeny nebo i v pískovém dně. Tato past je na šnaky velmi účiná. Ale ten, kdo má v akvariu ryby typu ancistrus,obývající dno akvaria různé sumečky nebo které se živí zeleným krmivem, musí tuto past něčím zatížit, aby ji ryby nepřevracely a hlavně se nedostaly dovnitř. Řešil jsem to tím způsobem, že jsem přes otvor této krabičky, který je obdélníkového tvaru, přetáhl několik slabých gumiček do vlasů a zatížil jsem ji kamenem. V noci tam pak šneci nalezli a ráno byla krabička plná těchto návštěvníků. Podobnou krabičku fungující na stejném principu, jsem též viděl i od fy SERA.
Ještě uvedu další možnost sběru šneků, kterou nevědomky vymyslel můj kamarád, když chtěl vytvořit úkryt pro své ancistrusy. Dal do akvaria na dno polovinu skořápky z kokosového ořechu. Jelikož udělal na vrcholu skořápky maký otvor a ancistrusi se tak nedostali dovnitř, snažil se druhý den tuto chybu napravit. Když tuto skořápku vyndal z akvaria, byl mile překvapen, jak byla z vnitřní části obalena šneky. Tímto způsobem se mu v krátké době podařilo zlikvidovat všechny nežádoucí šneky v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 21:27 Romik Re: brekeke
Ahoj, taky jsem měl velký problém se šneky a koupil jsem na doporučení v akvaristice přípravek Limnacid 100ml postačí na 200l vody (cca 140Kč). Vřele můžu doporučit od aplikace za cca 40dní jsem v akvárii neobjevil jedinného šneka. Důležité je dodržet postup: vyměnit třetinu vody vyjmout uhlí z filtru a aplikovat přípravek. Následně nechat měsíc působit a opět provést výměnu třetiny vody a aplikovat druhou dávku. Aplikace druhé dávky je důležitá hlavně z toho důvodu, že přípravek ničí pouze dospělé jedince nikoliv vajíčka. Aplikace se proevila i negativně a to tak, že došlo k hnití některých rostlin např. Egeria densa a Valisnerie. Aplikaci přežili: Echinodory a Sagitarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2006 15:59 Hof. Re: brekeke
No néjlepší je vyndat vše rostliny,kameny a založit akvárko znova vše pořádně vyvařit a kytky vyprat v slabé octové lázni a opláchnout čistou vodou až dáte dno +estetické vybavení akvária tak potom dát spět kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2006 14:42 brumla Re: brekeke
Nechápu proc ty sneky tak nenávidite? Ja je mam rad, protoze me skvele cisti akvarko a pomahaj me! Všichni stě na ne zly, když je tak hbitě! Co vam udelali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2006 14:34 beeda Re: brekeke
koupil sem bojovnice ,ty my sneky docela obstojne nici. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2006 22:05 Xara Re: brekeke
Ahoj,taky sem vyzkoušela všechno možný!Rájovce nemůžu mít ze stejnýho důvodu jako ty a mřenka nádherná potřebuje taky víc místa a to nemam(60l).Zkusila sem chemii-schneckopur,sera.Šneky to tak po 4 hod.zabije,pak je musíš vysát(vyzbírat),vyměnit část vody a zvýšit vzduchování.Zní to skvěle,ale šneků se zbavíš tak na tejden!!!Po tejdnu se zas objevili(ty miniaurní svině!)Takže na vajíčka na rostlinách to očividně nefunguje :-(
Teď šneky zase jen vybírám,ale jak řikáš-je to nekonečný!!!
Chtěla sem si koupit mřenku malou nebo trpasličí,ale nevim,jesli taky žerou šneky,sou fakt dost malý..Poraďte někdo,prosiiim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2006 09:57 Dan Re: brekeke
Ja jsem daval na noc tabletu (muze to byt jakekoliv zradlo) do zatizeneho kolicku na provazku. Rano, nebo prubezne jsem ho vyndal s hromadou sneku - ty jsem vyhodil. Takhle jsem to udelal cca 10x a muzu rict, ze jsem se sneku 99% zbavil a v akvariu zadneho nevidim. Ja tuto metodu zvolil, protoze jsem nechtel davat chemii - mrtvi sneci by hnili a nechali ulity. Vyndat sneky, byla vzdy rychlovka a nebylo to nic otravneho... Doporucuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2006 23:35 ivan Re: brekeke
Mřenka nádherná-Botia macracantha spolehlivě sežere všechny šneky-nadobro!!!Měl jsem 2ks s neonkama a pavíma očkama(i potěr) a vše ok.Od té doby šneky neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2006 21:03 brekeke Re: Anita
a není na ně nějaka chemie mam fakt je tam nechci a furt vybírat šneky manualně to je nekonečny
nakolik je učiná ta chemie ,kdybych rajovce tam dat nemužu je to akvarko kde mam lihen pavích ok a a proto i mrtě mladejch a nemužu je dat do jinejch akvarek bud by si na nich pochutnali skalary a nebo v druhym akvarku tlamovci a rajovec by si na nich taky určitě přednostně pochutnal před šnekama
radši zvolim chemii mužete mi nějakou doporučit mate s nějakou skušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2006 20:31 Tomas Re: brekeke
Já jsem si taky přitáhl šneky do akvária s novou kytkou. Teď jich tam mám hodně a tak je jednou za čas vysbírám. Malé šneky rozmáčknu o sklo a ryby je vyžerou. Šneků se asi nikdy úplně nezbavíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2006 20:06 anita Re: brekeke
Já myslím, že se jich nikdy úplně nezbavíš... Můžeš si koupit šnekožravé ryby, vybírat je síťkou, ale i rukou, dát do hluboké mističky tabletu, ke které přilezou a pak se nevyhrabou nahoru... Ale já už jsem si na ně zvykla a beru je jako součást akvárka, jen je občas vybírám čímž snižuji neúnosný stav.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [35] 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=1701