Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké zářivky?

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Žádná další stránka   1  
Jaké zářivky?
Věčná diskuse, která vede téměř vždy k obyčejným trubicím 8** (830,840,865...) místo předražených speciálek. Barva světla záleží na vás, každý to vnímá jinak, na růst rostlin to má minimální vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2006 13:47 langosh – -
To máš jednoduchý - Narva LD 11W/840 má světelný tok 900 lm (x40 znamená její barvu - studená bílá) a Narva LD 11W/AQUARIUM bude nějaká speciálka (zřejmě zvýraznění barev) s nejméně o 1/3 nižším světelným tokem…
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2006 13:13 Muž matlala [798] - Rostliny – Jakou zářivku
je lepší zářivka akva nebo obyč. ja mam Narva 11W G23 (je tam ještě napsané 903 Aguarium colour) nebo taky Narva obyč 11W (je tam ješte napsane 840-to jsou asi kelviny nebo luminy-neno nělak se to tak menuje to slovo na l) a zdá se mi že ta normální svítí trochu víc a je starší neš ta co je na akva (sp je stará 2 dny)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2006 19:57 pSYchonaut – změny nejsou dobré
tj, člověk si koupí nouvou lepší zářivlku a čeká, že se rostliny mu hned půjdou, ale ony nemají rády změny, jsou zvyklé na staré zářivky a potřebují trochu časy než si zvyknou na nové

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2006 22:58 pierro – osvetlenie
Treba zdôrazniť tú myšlienku z predchádzajúceho príspevku o ustálení po 1 a pol roku. Veľa ľudí si totiž myslí, že prečíta fórum vymení trubice (za slovo "trubice" dosaď hocičo) a akvárium zrazu šlape. proste akvárium potrebuje svoj čas. Nakoniec možno na druhu trubíc až tak veľmi nezáleží?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2006 20:37 roman – osvetleni
Mam rostlinne akvarko 350 l., 6 let stare dno, svitim 7 zarivkama celkem 140 W, vsechny maji reflektory pro zvyseni vykonu (3x Philips Graphica Pro TLD 965, OSRAM FLUORA, Philips TLD 830, Sun Glo, Flora Glo). V budoucnu vse nahradim pouze zarivkami Philips Graphica Pro TLD 965 (jasne denni bile svetlo s sirokym spektrem) a OSRAM FLUORA (slabe fialove svetlo).
Rostliny rostou nadherne, kazdy tyden je vydatne protrhavam, rasy se vyskytuji pouze na kamenech. Mam celkem cca 80 rybek vesmes male zivorodky a krunyrovci.
Prvni rok az rok a pul jsem mel problem s rasami, ale ty se po ustaleni biologickych zmen vytratily.
To je ale pouze moje zkusenost, u akvarii plati co akvarko to uplne jiny pristup a vyvoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2006 19:47 Stanley – ..
Používá někdo zářivky Philips?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2006 20:20 digo – to pierro
Možná máš pravdu ale jak si na to přišel? V návodu na kryt k mýmu akvárku doporučujou umístit 2x 20W. Co jsem se tak díval po akvaristikách tak v mojí velikosti slotu na zářivky (59cm) prodávaj aguaglo, floraglo o 20ti W. silnější snad jedině do mořskejch akvárek nebo terárií
Kolik bych tam měl teda mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2006 19:44 pierro – to digo
digo, musím ťa upozorniť, že máš zúfalo málo svetla. 40W na 112l je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2006 19:42 pierro – AquaGlo
AQuaGlo sú naozaj neobyčajné trubice. Akvárium zmenia na nepoznanie. Okrem toho ich farebné spektrum je "učebnicové" čo sa týka pestovania rastlín. Jedine trochu menšia svietivosť (luxy) je nevýhodou. Mne to pod nimi rastie dobre, napíš potom svoju skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2006 10:31 digo – světlo
já svítil ve 112l 2x 18w cool white obyčejná zářivka. Většina kytek rostla, některý hodně rychle, asi jenom jeden druh mi nevyšel. Nicméně jsem časem pořídil 20w zářivky a to Agua glo pro lepší barvu ryb a rychlejší růst rostlin. Akvárko najednou vypadá uplně jinak, červeně zbarvené ryby jsou opravdu výraznější jakoby svítící, ale příde mi, že je v akvárku větší tma než před tim. Mam to tam zatim asi jenom tejden, takže v růstu rostlin zatim nic nepozoruju. Nevim jestli by nebylo lepší zářivky nějak nakombinovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2006 19:49 Stoupa – Nejvhodnější zářivky
Vhodný výběr osvětlení není zrovna jednoduchá zaležitost a možná to chce i trochu štěstí. Z osobních zkušeností se také přiklánín k zářivkám OSRAM 31-830 Lumilux.Pořidil jsem si 2 zářivky 120 cm, v době zakládání 300 l akvária, výška 60cm, přichystané na 3 zářivky.Překvapilo mě množství světla, které bylo tak intenzivní, že jsem třetí zářivku ani nesprovoznil. Navíc jsem musel jednu ze dvou svitících zařivek nechat svítit jen pár hodin denně, protože jinak se rybičky schovávaly pod lístky rostlin.V kombinaci s jinou zařivkou by se dalo docílit dobrých výsledků.Určitě i já za každý dobrý tip děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2006 09:03 Killer – TO Pierro
No uvidíme,zkusim zajít do petshopu,tam něco měli,nebo do OBI nebo Baumaxu,sem zvědavej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2006 22:51 pierro – to killer
samozrejme.. len ta musim varovat.. su dost drahe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2006 21:08 Killer – to pierro
Ty trubice to bylo pro mě?Doufam že se vyrábí v delce 150 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2006 21:06 Killer – řasa
mam hafo ancistrusů a měkkýše v akvárku,takže se řasy tolik nebojim,navíc Blackmolly maj řasy taky v předních místech na jídelníčku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2006 18:02 vojta – zářivky
osram nebo narvu koupíš v prodejnách s elektromateriálem nebo ti je objednají z velkoskladu s philipskama je trošičku problém,ale řasu taky potlačíš vysazením rychlerostoucích rostlin,pravidelným odkalováním,vhodně zvoleným krmením a v rozumných dávkách,bubláním co2 pro zdárný růst rostlin,dobou svícení a umístěním akva v místnosti,počtem a velikostí ryb v akva,zvolením filtru a regulací jeho průtoku,vidíš že je toho hodně co ovlivnuje růst řas a zářivky jsou v tom pořadníku až někde na konci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2006 12:02 Marda – osram
V pátek jsem si v Praze 3 na Žižkově koupil Osram Lumilux 830 a jejich světlo se mi líbí. Uvidí se co na to budou řikat kytky. Každopádně cena za 120cm 36W trubici 73,- Kč + 9,50 recyklační poplatek se mi zdá v pohodě. Ještě jsem kupoval na jedno malé akvárium 45cm trubici a ta stála 140,- Kč ks prej že je to neobvyklá velikost a vozí se jich málo, proto jsou dražší. Kontakt www.alpamayo.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2006 21:37 pierro – trubice
Pokiaľ ja viem, na tvoje problémy by mali sedieť trubice FloraGlo od Hagenu. vysoké vyžarovanie v červenom svetle. Aj AquaGlo by boli fajn, hlavne na vyfarbenie rybiek. tiež dosť vyžaruje v červenom spektre ale aj v modrom. Modré je tiež veľmi vhodné pre rastliny, ale údajne aj pre štetinkovitú riasu (Rataj). Ja niečo také nepozorujem. Ak sa darí rastlinám, riasa nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2006 20:29 Killer – osvětlení
Tak tohle mě zajímá,v osvětlení se moc neorientuju.Potřeboval bych nějaké světlo,které způsobuje že ryby vypadaj lépe vybarvené.Nyní svítim bílym slabšim světlem,rostliny mi jdou průměrně...některé výborně a ty co mi nejdou,tak nemam.Co doporučujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2006 19:27 Stanley – .
Jo a ještě něco.Moje stávající zářivky jsou cool white.Což mi nepřijde dobrý...Co myslíte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2006 19:26 Stanley – zářivky
Potřebuju potlačit řasy a zvíraznit rybky a rostliny.Hlavně aby se dařilo rostlinám.Modré spektrum je hezké,ale kvůli řasám ho nechci.Koukal jsem na zářivku Osram Luminux 31-830.Co si o ní myslíte?Má někdo s ní zkušenosti?A nebo jsou lepší AquaGlo a nebo FloraGlo.Přijde mi,že maj více spektra,které podporuje růst řas...Jinak ani nevim kde bych koupil tu Osram.V akvaristikách mají jenom ty AquaGlo....atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2006 06:19 vojta – zářivky
pro růst rostlin je důležité intenzita a spektrum osvětlení ve kterém prpbíhá lépe fotosyntéza,nejlepší jsou s převažujícím červeným spektrem,jsou to jednak speciálky,ale ty jsou podstatně drahší nebo je nahradit trubicemi jako jsou osram lumilux 830,840,narva colourlux 830,840,philips tld 865,jsou za poloviční cenu a mají stejný účinek,ty čísla znamenají odstíny bílé(denní,teplá,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2006 23:31 pierro – trubice
sory kamo, ale na tvoju otazku neexistuje jadnoznacna odpoved. Na co presne chces tie trubice? na rastliny? na cichlidy? na vyfarbenie ryb? mas radsej modre odtiene alebo svetle? Ja osobne pouzivam trubice od Hagenu AquaGlo - su modre so spektrom vhodnym pre rastliny, ale kvoli vyzarovaniu v modrej oblasti teoreticky podporuju rast stetinkovitej riasy. preto treba mat husto zarastene akva a zdrave rastliny. Modry odtien je podla mna uplne uchvatny, okrem toho vyrazne podporuje vyfarbenie ryb - farby su intenzivnejsie, hlavne cervena. Okrem nich mam aj trubice FloraGlo tiez od Hagenu. svetlo je teplejsie (tepla biela, trochu do zltej) spektrum idalne pre rast rastlin.

Vidis, ze ja mam proste trubice stavane presne na moj typ akvaria - husto zarastene rastlinami, a s rybim osadenstvom kde okrem dominantneho paru skalarov plava hejno mreniek ruzovych - AquaGlo hlavne samcekov vyfarbuje do krasnych farieb. Ak teda planujes rastlinne akva, tak tieto znacky doporucujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2006 20:00 Stanley – Nejvhodnější zářivky
Jaké jsou nejvhodnější zářivky?Mám akva 200l.Nehci obecné informace,ale přesné označení zářivek...Děkuji za typy...
Věčná diskuse, která vede téměř vždy k obyčejným trubicím 8** (830,840,865...) místo předražených speciálek. Barva světla záleží na vás, každý to vnímá jinak, na růst rostlin to má minimální vliv.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 32 ...... [33]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 21753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2657-jake-zarivky?od=1601