Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 13:18 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Ideální filtrace do těchto odchovniček je tzv. bublifuk. Vzduchovací motorek a vzduch jako nosný médium hnaný přes nějakej molitan. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:16 Aleš – Odpověd
Skoušel jsem ho jednou v noci vypnout. Napadlo mě jestli je to nevysiluje když je v akváriu proudění vody.Bez výsledně. Ale jinak je furt zaplí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:13 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Aleš napsal: Ten filtr je do 30 litrů. Když je zaplí tak tam celkem dělá pořádný vír.
Mám to chápat tak, že ten filtr neběží neustále? To by lecos objasňovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:11 Aleš – odpověd
Ten filtr je do 30 litrů. Když je zaplí tak tam celkem dělá pořádný vír.
K filtru bylo ještě příslušenstí a to hadička která z venku nasává vzduch. Mám jí tam dát místo tý trubičky z dírkama která je nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:35 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Aleš
V takejto odchovničke by som postupoval tak ako píše Romant a hlavne tam daj niečo zelené,ja tam mám řasokoule a jávský mech.velmi výrazne ti pomôžu stiahnuť dusíky dole.ten tvoj filter to jednoducho asi nestíha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:31 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Obvykle jsou dvě základní příčiny a to ta nedostatečná výměna vody a za další nedostatečný přísun potravy, padají z hladu, což je taky možnost. Zkus něco mraženýho a dodržuj tu zvýšenou hygienu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:29 Aleš – Umrtnost
To dělám ale úmrtnost dál pokračuje. jeden den v pohodě všechny plavou a druhý den najdu jak 2-3 začnou hůř plavat a až zemřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:21 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Denně měň polovinu vody a snaž se stahovat bordel ze dna. Malej prostor na takový množství zdatných producentů bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:11 Aleš – Umírající malé paví očka
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli někdo by mě dokázal poradit z velkou úmrtností malích pavích oček.Mám je v akváriu o velikosti 15l vody s filtrací. Stáří je asi 14dní a každý den vylovím asi 3mrtvé mladé. Na jedincích není žádná plísen ani krupička.Měl jsem jich tam kolem 100ks a ted to odhaduji na 40 jedinců. Krmení vločkovité několikrát denně. teplota pokojová.Výměna vody proběhla a bez výsledně.Umrtnost dál pokračuje.
Děkuji všem za odpověd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 23:17 Alena – pro romant (odpověď)
Byli v pohodě,po tom co jim zadeček zarostl,tak se nemohli vyprázdnit.Třetí den jsem je zlikvidovala,jelikož nevím zda se mohou nakazit i ostatní.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 10:23 - Re: jbml179
Osobne som sa stretol len s nemeckou literatúrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 09:47 jbml179 – Gupky a jejich druhy
Díky moc za odkazy, ještě že existuje google překladač, nicméně je i nějaká literatura, kterou by si člověk mohl koupit nebo stáhnout, sámo v češtině nebo angličtině? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2013 03:39 - Re: jbml179
guppysperu.blogspot.sk/…
www.acuamigosperu.com/… (táto ťa asi zaujme najviac)
www.portalpez.com/…
Problém je v tom,že len málo kto ti predá čistú formu samíc (resp.čisté formy sa v predajniach objavujú zriedka a ak tak len samce) a to čo rodia samice z obchodu je na 90% mix všeho všudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 23:14 jbml179 – Gupky a jejich druhy
Dobrý den,

mam několik pavích oček, ale rád bych je zařadil, vím že jsou třeba Modrá Moskva, King Cobra atd, ale nikde sem na ně nesehnal nějaký katalog či stránku. Poradí mi prosim někdo nějakou literaturu či www stránky? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.02.2013 19:11 R Muž romant [27987] Re: jamircek
Nebyl společně s odkalováním dna čištěn i filtr? Odkalování u pavích ok jednou měsíčně může být i málo, není znám počet ryb v nádrži, krmení(překrmování) se taktéž můlže spolupodílet na zhoršený kvalitě vody. Vím, držím se tý vody jak "ono" košile, ale jsem v této oblasti tak trochu poučen, že drtivá většina problémů a zvláště pak při chovu živorodek je spojena s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 18:58 Muž Ad@m [1051] Re: jamircek
Sú v akvárku nejaké nové guppy, rastliny a pod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 18:48 Muž jamircek [1] Re: romant
Ne ne je to 96l nádrž sou tam jen paví oka! Filtr Elite Crystal Flo 40. plus vzduchování. výměna vody je každej týden 1/3 jeden krát za měsíc odkalení dna. chemie nic. akvarko je zaběhlé 1.5 roku! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   31.01.2013 18:48 R Muž romant [27987] Re: jamircek
Voda, voda, zase voda, budou Tě zlobit dusíci, takže ordinoval bych vodoléčbu v podobě denní či obdenní výměny 1/3 vody. Objemově nedostatečný filtr, podceňování údržby dna, nedostatečná výměna vody, překrmování, to jsou, řekl bych, možný příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:25 Pawlis – Re-Jamircek
Jak často měníš vodu?? Co nějaká chémie,preventin, nebo někdy pomůže stolní sůl. (taky jsem začátečník, ale toto mi poradil známý a zdá se že to pomáhá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:24 Muž Ad@m [1051] Re: jamircek
Nemáš nejaké bližšie info o nádrži? Z prezentácie sa moc vyčítať nedá. Ak mali len problémy s plávaním a ostatné rybky sú ok možno sa jedná o problémy s plynovým mechúrom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:37 Muž jamircek [1]
Zdarec začali mi umírat paví očka vubec nevím proč? plavou jak ožralé ale jen nekteré? staré i mladé? kromě divného plavání nic jineho nepozoruju??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:27 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kapokapo
Ahoj .vše jsou to paví oka. Jelikož jsou to živorodky, které produkují více odpadu je třeba pravidelnější udržba. Bettu tam nevidím ani jednu. Takže každý týden odsávat dno a měnit část vody. Tak at se ti daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:13 kapokapo Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Děkuji za některé opravdu podnětné odpovědi. Některé mě mrzí. Jsem začátečník a tato informace o druhu mi byla sdělena. Jestli jsem tím některé odborníky na "genetiku" naštval, tak se hluboce omlouvám. Já zase rozumím něčemu jinému.

Ale na otázku, kterou jsem položil původně mi odpověděl jen P7701, za což mu děkuji.

Zopakuji: ryby jsem nesháněl, byly tu už několik let a úspešně se množily a chtěl jsem pro ně udělat více, tak jsem sehnal větší AQ a časem mě to prostě začalo bavit. To že jako začátečník nepoznám na první pohled rybu je pochopitelné. Od toho píši Vám, odborníkům. Posílám Vám fotku, abych tedy alespoň našel ten správný druh ryby. Za odpovědi opět děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kapokapo
Asi si z tebe někdo vystřelil. Jak píší kolegové níže, betta se s očky nekříží. Podívej se na fotky do atlasu, který se skrývá pod odkazem RYBY nahoře na liště. Můžeš vyhledávat latinsky nebo česty - Betta splendens je bojovnice pestrá a nebo Poecilia reticulata je česky živorodka duhová. Nenech se odradit, každý z nás nějak začínal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:17 DREDRA Re: kapokapo
Pokud to dobře chápu,tak píšeš že máš křížence bett a ok??? coze coze .....
To je ten nejlepší vtip jakej jsem kdy slyšel :-D ...
Zkus ty rybky vyfotit...křížit živorodky (oka) a jikernaté ryby (betty) prostě nelze..teda pokud nemáš doma nějakou super vybavenou genetickou laboratoř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 10:08 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kapokapo
Ahoj, tak tu vodu men 1x tdne 1/3. A take krmeni nic moc. Kup nejake mrazene patentky, zabronozku, koretry atd. Takze lepsi udrzba a spestreni stravy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 08:47 kapokapo Re: malyLibor
Díky za odpověd. Prezentaci akvária chystám, ale vzhledem k tomu, že ho mám v práci, bude to tak do měsíce.

Zkusím alespoň trochu naznačit-popsat.
K akváriu jsem se dostal jako slepý k houslím. Původně tu byla, po mém kolegovi na jehož místo jsem nastoupil velmi zanedbaná 20l, ve které byly 2 přísavky a několik Bettyn (dnes jsem se dozvěděl, že jsou údajně křížené s pavími očky). V tu chvíli jsem ještě nevěděl, že by mě akvaristika mohla bavit, tak jsem šel do toho a od kolegy, který měl doma současnou 110tku mi na můj dotaz 110tku do práce dovezl. Ryby jsem tedy nevybíral. A pravda jsem téměř začátečník.

Akva je 110l hrubého - tj. okolo 80l čistého objemu vody.
Filtr je Elite Jet-Flo 50 (vím je slabší, než by měl) a vzduchování nevím teď značku, ale je na 100l co si pamatuji.
Květiny: Vallisneria, Kryptokorina, Bahnatka, Anubis.
Dno: křemičitý písek frakce 2-4 mm. Pod ním jemnější. Dále několik kamenů, kmen a rozpůlený keramický květináč.
Osádka: 2xPřísavka thajská (samec+samice) a dále Betty(dle informací prý křížená s pavím očkem). Ty mají následující počet 3x samec, 5x samice, 6x do 1cm, 8x <1cm mladé. Dále se objevily kružníci čínští.
Teplota: v průměru 25 stupňů.
Krmení: Lon a občas Chlorella.

Problémy mám s růstem Kryptokorin a Bahnatek. Jediná Vallisneria jede dobře. I když první dvě jmenované se začínají zbrchávat. Jinak Betty-očka se čile množí a kdyby to takto šlo dál, tak jich mám za půl roku plné akvárko. Úhyn je oproti přírůstku o hodně nižší. Jinak samec z druhého dotazu dneska zemřel.

Omlouvám se moderátorům, že píši popis akvária zde. Co možná v nejbližší době udělám prezentaci.

Edit: Ještě jsem zapoměl jak se o to starám - 1x týdně odkaluji a 1x za 10 dní měním 1/4 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kapokapo
Bohužel nemáš žádnou prezentaci, nic o tvém akva nevíme, nevíme, jací jsou spoluobyvatelé, rostliny, voda, jak se o akva staráš, nic... budu-li věštit z mojí křišťálové koule, soudil bych na problém s kvalitou vody... ale je to jen křišťálová koule, víc bychom poznali, kdyby sis založil prezentaci a něco nám o svém akva řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 10:40 kapokapo – Dotaz Betta
Zdravím,
Měl bych dotaz na bettu, protože jsem odpověd nikde zatím nenašel (nebo jsem špatně hledal).

Teď první dotaz.

Často se mi u mých Bett stává, že postarší samice plave několik dní (téměř týden) u dna a je natočená hlavou směrem ke dnu (téměr kolmo ke dnu), jakokdyby tam něco hledala, sem tam na dně něco vyzobne, ale při krmení jako ostatní Betty nahoru k hladině nejde. Většinou pak po nějaké době buď uhyne nebo se dá z ničehonic dopořádku.

Druhý dotaz.
Ten se týká především samců, kteří když jsou postarší, tak plavou pouze na hladině a zadní ploutev má trochu prohnutou dolů. Může to být tím, že má třeba porouchaný "dýchací labyrint" ? Opět jako v případě samice u dna většinou za týden dva zemře.

Kdyby to bylo věkem, tak by to bylo u každé Betty, ale je to jen někdy a občas. Proto ten dotaz. Za případné odpovědi předem Děkuji.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:17 suprlukas Re: romant
No zkusím se kdyžtak později zaregistrovat ale stalo se mi to jen u těchto 3 gupek jinak se mi podařilo co zatím nikdy nebo je stihly vzdy požrat daří se mi Black Mollynam mam tam asi 3 tydenni mlade a ted cca 4 denni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:00 R Muž romant [27987] Re: suprlukas
Spíš bych to viděl na méně vhodnější podmínky v daným akvária, ale to se těžko posoudí, neb o něm není nic známo. Zkus to se zaregistrovat, vytvořit prezenatci, uvést tam co nejvíce údajů, aby ten kdo bude chtít a umět poradit se nemusel na každou věc dotazovat. Obecně lze napsat, že akvo chce mít osázený rostlinama, mít tam výkonnou a hlavně účinnou filtraci, nemít přerybněno, nepřekrmovat, udržovat dno dle potřeby v čistotě a hlavně pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:55 suprlukas – odesla
Zdravím též se mi stalo že sem koupil nadherný párek gupek samicka porodila a do 3 dnů pošla bohužel sem to nejak nehlídal a z potomků zustala jen 1 rybka dnes uz má cca 2 cm tak uvidíme co z ní bude.Zaroven sem se chtěl zeptat měl sem v akvárku 2 samicky a samecka od známeho byly malého vzrůstu poté co sem koupil nádherný párek v akvaristicety 3 paví ocka posly do 14 dní jak kdyby si rekly ze nemají sanci proti tomu nádhernému páru je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: hokky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:39 hokky
Dá se choat několik samců bez samiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 19:58 Žena Nikol [14] Re: romant
Díky. Na jednu stranu mě potěšil tvůj názor. Přece jen se snažím, aby se měly ryby u mě dobře, ale chyby dělá každý sad
Tak jí držte palce, i když už má za sebou velkou řadu potomků.
Hezký večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: Nikol
Tak teď se ukáže, zdali jí ten přesun dorazí a nebo pomůže, ale tipuju to, jak říkává jeden zdejší kolega na "vyskákanou(vynesenou) herku" a tudíž přirozenej proces odcházení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:48 Žena Nikol [14] Re: romant
Díky. Já ji mám půl roku, ale jak byla stará při koupi, to opravdu netuším, ale vzhledem k velikosti, bych řekla, že už má něco za sebou. Nevím, jestli jsem udělala dobře, ale přesunula jsem ji do jiné, "zaběhnuté" nádrže, kdyby to přece jen bylo vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:37 R Muž romant [27987] Re: Nikol
Čekat a měnit vodu. Jak je ta samička stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:33 Žena Nikol [14] – Nemoc?
Fotka k příspěvku Chtěla jsem se zeptat. Samice pavího oka je najednou apatická, nežere a klesá jí "zadek" ke dnu. Mám ji ve společenské nádrži, která je pouze 14 dní založená, ovšem se zajetým filtrem a dnem a poměrně dobře zarostlá. Všechny ostatní ryby se zdají být v pořádku. NO2 je v pořádku, Ph a tvrdost také, jiné testy zatím nemám. Mám podezření na poruchu plynového měchýře, ale nikdy jsem to neviděla a nezažila, prosím o radu. Co teď? Preventivně měním vodu, ale co dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:45 R Muž romant [27987] Re: Alena
Zkus to fotit bez blesku. Ty ryby to nějak omezuje, nebo uhynou potom co na nich objevíš to co popisuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:41 Alena – foto
Fotka k příspěvku druhý záběr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:38 Alena – nemoc?
Fotka k příspěvku Paví očka-nemoc?Už jsem sem dávala dotaz.Samičce začne šednout zadeček.Začíná to od bříška a rozšiřuje se to k ocásku.Jednu mám momentálně teď,kdy to začalo šednout od zadečku.Ještě kousek tmavého zadečku je vidět.Posílám foto,není moc kvalitní,ale vidět to je.Poraďte prosím Děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:45 Sinzz46 Re: micz
Mám doma ještě 54 litrovou nádrž, a zanedlouho ji budu zařizovat, až se nějak zbavím toho tlamovce, který do takové nádrže vůbec nepatří. (pozn. Já ho tam nedal :-D)... někomu ho musím darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:40 Muž micz [132] Re: LiborSprysl
no jo no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
Bactopur...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:36 Muž micz [132] Re: Sinzz46
Tu vodu klidně můžeš i vzhledem k velikosti tvojeho akvárka měnit denně. Rybkám to jen prospěje. Být tebou pořídím si větší nádrž, protože tyhle malý jsou za trest...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:33 Sinzz46 Re: micz
Díky moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:27 Muž micz [132]
Klidně můžeš i přisolit vodu cca polévková lžíce na padesát litrů vody. Pokud nezabere vodoléčba tak krajní řešení je např. Sera Bactorur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:23 Muž micz [132] Re: Sinzz46
Nejlépe aplikovat mnohokrát osvědčenou vodoléčbu.Tj. ob den výměna cca 30 % vody za vytemperovanou odstátou vodu po dobu cca týdne. Potom každý týden pravidelně alespoň 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:17 Sinzz46 – nemoc?
Fotka k příspěvku Přidávám ještě jednu, snad detailnější fotku :-)... a ohledně toho bakteriálního rozpadu ploutví.. jak to co nejefektivněji léčit?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208?od=651