Paví očko (gupka) - chov
Je otázka, jestli lapají po dechu a nebo se ti krmí(mastná hladina).
Dobry den dnes jsem si prinesl gupky z burzy a ony furt plavou u hladiny a lapji jak kdyby po dechu je to v poradku
Starší reakce
Starší reakce
Nahání mi všechny, kromě samiček pavích oček
samečci pavího očka naháněj všechno co se hýbe
Nahání mi po akvárku holky Platy skvnitý, takže asi to bude tím, že se před nimi chce předvádět
Nenormální by bylo, kdyby u toho luštil křížovku
.
Seriózně - je duvod, aby se nálada té ryby takhle měnila?
0 15.05.2018 18:53 horsina – Mění barvu
Ahoj mám (asi) paví očko. Když jsem kupovala ryby do akvária, tak mi chovatel omylem dal malou průhlednou rybu, vzhledem k tomu, že jsem kupovala paví očka a mečovky, tak si myslím, že se jedná o paví očko nebo nějakého křížence (když plaval v nádrži mezi pavími očky). Je průhledný, má oranžovou hřbetní a ocasní ploutev a na nich má černé lemování, má také pár černých teček a k tomu je moje otázka: V průběhu dne mění barvu- přibývají mu černé tečky a taky lemování na ploutvích je výraznější, vlastně celkově ztmavne. Během dne to udělá hned několikrát (klidně až 10). Je to normální?
Ona si zvykne
, prostě přestane tolik vylejzat a roztahovat všechny ty svoje chapadla.
Tak to v přírodě chodí...
Dost me prekvapuje, ze to tady neni nikde zminene. Docetla jsem se na nejakem anglickem foru zamerenem na chov ampularii, ze mnoho ryb je pro ampularie nebezpecne, ryby jako bety nebo skalary jsou zname tim, ze ampularie okusuji, kousou jim dychaci chapadla a tykadla. Pavi ocka na tom taky nejsou uplne dobre, zvlastni, ze se s tim nikdo nesetkal.
Pekelne na tu ampularii ciha a doube do ni, nastesti tykadla a vse ostatni v pohode, do akvaria jsem pridala mnoho kytek, a kdykoliv vidim, ze to dela, zaklepu na nej a nakrmim je, ale i tak. Masakr, chudak snek, zerou ho zaziva...
Starší reakce
Starší reakce
Pokud správně rozumím hantecu, tedy že Krpól jest Královo pole, tož to je v Brně, a tam fest tvrdá voda je.
A není to náhodou 3,3-3,9 mmol - pak by ta voda byla fest tvrdá.
Ještě doplním, že ve vápenci se rostlinám nebude dařit. Jeden vápencový šutr až takovou neplechu neudělá, pokud nemáš zrovna tvrdou vodu, ale vápenec ve dně je špatně. Jsou i rostliny, které vápencové dno mají rády, ale obecně vápencové dno do AQ nepatří.
Honza_B napsal: Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ... pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu?
Příliš málo zeleně. I když se Ti nezdá, že bys měl problémy, tak malý počet rostlin určitě nestačí, aby se akvárium dostalo do rovnováhy. Můžeš to hojit za cenu zvýšených výměn vody, ale pořád to je pouze napravování nestabilního stavu.
Jeden z možných negativních následků vápence se mi zdá že vidím - ty anubiasy vypadají, jako by provozovaly biogenní odvápnění. To není dobrý signál. Znamená to, že rostliny mají zoufale málo CO2. K tomu právě přispívá vápenec. On jak se rozpouští, tak pohlcuje CO2 obsažený ve vodě. Tím méně ho pak zbude pro rostliny.
Takže vápenec nedoporučím ani jako "podloží".
Ta agresivita ryb může být klidně kvalitou prostředí (nefungujícím akváriem). K jeho zlepšení to chce kytky, které z vody vytáhnou škodlivé látky. Ono těch velkých producentů odpadních látek tam nemáš málo (neritiny, živorodky). Ale i kdyby ta agresivita nebyla dána prostředím, tak ryby by se tolik neokusovaly, kdyby se měly kam schovat a nebyly si pořád na očích. Takže rosliny to chce tak jako tak.
Pokud by ve dně byl vápník, tak ti to může zvedat tvrdost vody a pH.
Děkuji za normální reakci
platy jsou tam zhruba 3 týdny (aktualizoval jsem v prezentaci). Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ale určitě se nebráním tomu testu písku. Ono by to potvrdilo moji potřebu ho vyměnit už z dřívějška. Zvažuji však, že ho nechám jako podloží, chci udělat v AQ trochu vetší svah. Nebo pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu? A jak jsem psal do deníku, rozhodl jsem se pro další tři "rychlorosty", ale je to zatím v jednání a na konci týdne bude vše jinak
Podle mě to AQ moc dobře nefunguje. Pořiď hodně rostlin, ty ryby tam mají docela holobyt. Dno podle mě není křemičité, ale zřejmě to bude vápenec. Odeber trošku a zalij octem, nech působit. Pokud bude šumět, je to čistý vápenec. V tom případě by bylo lepší ho vyměnit.
Pokud jsou ryby v pohodě, tak určitě není běžné, že by pávčata okusovala jiným rybám ploutve. Té platě asi něco je, případně může být vystreslá z prostředí. To samé ten zalezlý sameček. Něco je dost špatně. Ani nepíšeš, jak jsou ryby dlouho v AQ.
Po 14ti dnech ryby...
Není zabehle akva, neni rovnovaha v nadrzi..
Jestli preziji, jsi opet na zacatku..
Nevím kde přesně se zeptat, ale tu to bude asi nejlepší.. Mám v akváriu společně s třemi samci gupek ještě jeden pár plat skvrnitých a dnes jsem vypozoroval, že mi dva stejně zbarvení samci okusují ploutvičky na samičce platy a plaťák je už několik dní skovaný mezi kameny. Může za tady tu chuť po mase to, že nekrmím živou potravou nebo něco jiného? Díky za odpovědi
Starší reakce
Ahoj, viem že mám čerstvo založené akvárium a nemám žiadne testy, takže je ťažko vylúčiť vplyv škodlivín. Ale častá výmena vody nepomáha. O čo ide... Zdá sa mi, že staršie gupky majú červené žiabre. Na samčekoch to nie je také badateľné a mladé kusy nemajú žiabre červené vôbec. Rybky sú inak kľudné, aktívne, pekne žerú, neobtierajú sa. Občas hlcú vzduch z hladiny, ale len večer. Podľa vodární máme 3,3-3,9°dH. V predošlom akváriu bolo nakydaných kopec mušlí (bolo zakladané bez akéhokoľvek predošlého štúdia) a ryby nemali podobný problém. Je možné, že je to spôsobené tvrdosťou, či skôr mäkkosťou našej vody?
úprava: Po pár dňoch čítania všemožných fór a článkov začínam mať podozrenie na amoniak. Keďže sa "hltanie" vzduchu objavuje len večer (aj to nie vždy), a dokonca občas po výmene vody. Vodárne nám uvádzajú ph 7,9-8,4 čo je asi dosť
. Otázku teda upravujem. Je takto mäkká voda ešte vhodná pre gupky a mám začať riešiť úpravu ph vody? Testy nemám, chcela som sa naučiť nastaviť rovnováhu v AQ pozorovaním správania obyvateľov.
10 11.04.2018 16:24 -
5 11.04.2018 16:23 -
5 11.04.2018 16:22 -
Snažim sa už 15 rokov,no samice som nemal najčistejšie a vždy sa dáky ten iný objaví.Posledne celý čierny triangel zo strieborným chrbtom.Často i také tie menej sfarbené ,,divokejšie,,.
Třídíš?
9 10.04.2018 22:05 -
Starší reakce
5 samečků pavích oček ano, ale bez krunýřovce a bez thajky, na ty je to malé
0 24.03.2018 21:34 kora6 – pavi ocka...jen sameci?
Je mozne mit v malem akvariu (25 l.) treba jen 5 samecku pavich ocek (bez samicek)? + je tam jeste krunyrovec a thajka.....Diky
Starší reakce
0 25.02.2018 20:43 Ondra – Gupky
Dobrý den, můžu se zeptat do jaké doby budou gupky dospělí? Je už 2týdny a od člověka který mi dal 2samičky a 2samce (samec a samička Hádám že jsou ještě moc mladý na malý) a Hádám že ty větší gupky jsou starý měsíc, díky za rady
Starší reakce
Hloupy dotaz, ale stalo se vam nekdy, ze by vam pavi ocko okusovalo ampularii? Vidim ho, jak na ni ciha a stoucha do ni a nejsem z nej moc nadsena.
Krmim standard, mixem, ale i artemii susenou. Netusim, jestli je jen zvedavy nebo co s ni planuje.
Starší reakce
Myslím, že větší roli hraje schopnost uchování "spermatoforů", než vyvinutost pohlavních orgánů...
A ještě jedna úvaha - samice tedy může rodit zároveň i potomstvo různých otců, z mnoha oplození že... a když se dala po koupení z akvaristiky trvale jen s jedním samečkem, tak se časem procento potomstva nového samečka bude zvyšovat, jak samičce docházejí staré "zásoby" že?
LiborSprysl napsal: Je to proveditelné a stalo se nejednou...
Mně se to nezdá, ale jsem akvaristické pískle a o chovu nevím prakticky nic, takže se ráda nechám poučit.
Malé samičky mají už před narozením plně vyvinutou a funkční rozmnožovací soustavu? Protože u živočichů je to v drtivé většině tak, že v době narození je rozmnožovací soustava nefunkční a teprve se "dopéká".
A pokud ano, tak to znamená že malá gupka může být oplodněna prakticky i ihned po narození...?
No to je teda můj názor (jestli je dotaz myšlen fakt vážně - a na Rybičkách se lze s dotazy této hloubky setkat...
)... vycházející z logiky... otcem...
V těch porodních cestách je dcera oplozena svým otcem, nebo sourozencem?
Je to proveditelné a stalo se nejednou...
Libore, Ty mě děsíš. Proti Tvým tvrzením je Vetřelec kojeneckým žvástem.
Pokud nebyla oplozená již v porodních cestách své matky...
... třeba
SoRex napsal: V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Je to perfektní adaptace na zachování a rozšíření druhu.
Takže nejschůdnější cesta je, odlovit samičku před tím, než je dospělá a pak ji připustit ke konkrétnímu samci a modlit se aby to vyšlo?
Ne. Nebo jen velmi výjimečně. A ani to není záruka...Třeba že v nádrži nezbylo třeba pár samic "z předtím"...
SoRex napsal: V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Díky to je tedy mazec! Takže počkat minimálně třičtvrtě roku, a jistota je rok. A pak už mám doma gupčí babičku
Ty jo, to je teda mazec
Jsem tedy začátečník a pouze to tak pozoruji, ale když chce někdo začít tedy s chovem konkrétního zbarvení, je mi jasné, že pár musí být tedy odděleně od ostatních ryb. Jak to je ale s koupí samice, aby už nebyla oplodněná jiným samcem? Dělají tedy prodejci, že je mají kvůli pohlaví oddělené - samice a samce?
V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Je to perfektní adaptace na zachování a rozšíření druhu.
No prááávě
Přidat reakci
1 ...... [4] ...... 39
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33508x