Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divoké živorodky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Divoké živorodky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.07.2019 13:12 Muž Troppau [19] – Pár fotek Skiffia francesae.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letní sezóna, spousta živého krmiva, spousta potomstva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2019 11:54 Muž 0 [1032] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tento týden probíhá perioda chladnějších dnů a citelněji klesají ranní teploty, tak jen varovně upozorňuji chovatele, co mají venku umístěné choulostivější druhy ryb, aby si tyto poklesy pohlídali a při nejhorším, alespoň část obsádky přemístili na přechodnou dobu do krytého prostoru, nebo nad hladinu dali fóliové krytí a podobně si chovy zabezpečili.

Dnes v pět hodin ráno byla teplota vody v mých venkovních letnících rybníčcích jen plus patnáct stupňů, což je skoro hraniční hodnota pro přežití pavích oček, aby následně nepodchladly a neonemocněly .

Přes den, když je zhruba plus dvacet, se voda tolik nenahřeje a v některých oblastech to může klesat i pod těch uvedených patnáct st..

Včera jsem z venku do baráku sklidil akorát Micropoecilia parae, které mám v přenosném škopku, takže to přenesení bylo rychlé a snadné. Jiné náchylnější druhy - neoheterandrie, limie, různé typy pavích ok a další, mám ve skleníku, kde je příznivější mikroklima.

Mohl jsem tam s tou nádobou přemístit i minipecilky, ale tím bych si tam mohl zavléci vajíčka vážek z venku, které decimují rybí potěr, což se mi, už letos přihodilo. Na tuto možnost nezapomínat, když se tím bude, kdokoliv zabývat.

Včerejší večerní snímky přenosných chovných škopků. Víc nemám nyní v práci čas to popisovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2019 14:09 Muž 0 [1032] - Obecné.Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku No pokud by bylo možné je zítra z ostravské burzy po někom poslat do Bratislavy, tak bys je mohl vyzkoušet prakticky velmi záhy po svém přání. Buď bych poslal živé dospělé, nevím, jestli celodenní pobyt v sáčku ten převoz přežijí, nebo násadu v podobě vajíček, které by sis nechal v něčem vylíhnou. Ale bez většího objemu - dostatku zelené vody a bakterií, nevyrostou a je neudržíš. Voda při odchovu se musí obměňovat ze stejných důvodů, jako u ryb.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 13:29 Muž JirkaŠčobák [2582] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: 0
Ty sladkovodní artemie bych rád vyzkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2019 13:10 Muž 0 [1032] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sladkovodní tropické žábronožky, využívané k biologické filtraci vody. Voda v nádrži s chovnými síťovými sekcemi, v nichž žábronožky jsou odchovávány, je naprosto průhledná, i když předtím byla zelená. Řasy na dně slouží za potravu umístěným plžům Taia naticoides, které z úkrytů vylézají hlavně v noci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 13:08 Muž LubošJedlinský [181] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
máš to moc hezky udělané, takové venkovní zázemí by se mi také líbilo, určitě se do toho do budoucna pustím, letos však ne, dokončuji 9m dlouhou voliéru pro papoušky, klimatizaci jsem také nemusel řešit žádný rok, mám kamenný dům a velmi silné zdi, problém nastal až v loni kdy jsem celou rybárnu zateplil polystyrenem kvůli zimnímu vytápění, ne a ne to vytopit, nicméně mě nenapadlo, že takový vliv na přehřívání to bude mít v létě v loni v akváriích 32stupňů což mi velmi oslabilo chov některých druhů, letos jsem začal klimatizovat raději s předstihem na 22 stupňů, později to zvednu na 24stupňů až se ochladí voda, je to příjemější i pro mě když tam celé dopoledne čistím akvária jako třeba dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.06.2019 12:42 Muž 0 [1032] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku I ve skleníku ryby nehynou, přesto, že jsem tam naměřil teplotu vody i 41st., ale později se rozrostou vysazené okurky a vodní rostliny, které zastíní hladinu a nebude to tolik stoupat, ani za venkovního vedra. Vyšší teplota vyhovuje vysazeným Poecilia velifera, P.sphenops, P.salvatoris, P.caucana, Xiphophorus milleri, Phal.quatripunctata i Limiím tridentiger a perugiae, plus jiné. Vodu tam čistí krom dafnií i sladkovodní žábronožky, které jsou ve filtraci mimořádně výkonné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2019 12:19 Muž 0 [1032] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naštěstí tohle řešit nemusím. Venku sice v kamplech stoupá teplota vody blíže hladiny i přes 30st, ale ryby se mohou zdržovat i ve ve větší hlubině, kde je chladněji a přežijí tyto výkyvy v denním ohřevu a nočním ochlazení. Jediné ryby, co se mi v těchto dnech venku neosvědčily, jsou Priapichthys nigroventralis, vysazený potěr uhynul, což při jejich velké vzácnosti, nedostupnosti a tržní ceně je velmi citelná ztráta.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 06:25 Muž LubošJedlinský [181] - divoké a šlechtěné formy
Včera jsem musel umístit do rybárny klimatizaci, už začala nebezpečně stoupat teplota v akváriích, klimatizací jsem nastavil na 22stupňů a počítám než se akvária na tuto teplotu ochladí potrvá to nějaké 4 dny, v loni jsem ji umístil pozdě a chovy se velkými úhyny některých na teplotu citlivějších ryb nebezpečně oslabili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 19:39 Muž petrl [2] Re: JirkaŠčobák
Teplota stoupala postupně a těch 28°C je pro mé xenotoky asi maximum, ale je fakt, že mám, tedy měl jsem, dost přerybněno a je tam (bylo - důkladně jsem s krvácejícím srdcem protrhal)spousta rostlin, které v této teplé noci asi zapůsobily také negativně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:39 Muž JirkaŠčobák [2582] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: petrl
He? Uff!
Utíkal jsem změřit teplotu. V hlavním 112l akva bez filtrace s X. doadrioi mám 24,5°C (po výměně 10% vody před chvílí), v 5l elementce s potěrem bez filtrace, která je na skříňce výš, 26°C. Žije to.
Nestoupla ti teplota nějak skokově?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:22 Muž petrl [2] – Katastrofa
Dnes v noci mi uhynulo cca 25 ks Xenotoca eiseni, další s příznaky dušení zachránila rychlá výměna
části vody za studenou a ochlazení - teď je venku 14°C, polovina hodnoty včerejší teploty.
Teplota vody v akvariu před výměnou byla 28°C, nejvíce byly postiženi velcí dospělí samci, kupodivu
největší samice přežily.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2019 13:19 Muž xvalp06 [125] - Živorodky
Fotka k příspěvku Mladá xenotoca odpočívající na listu echinodoru.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   13.05.2019 10:50 Muž 0 [1032] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Období letnění se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas mít vyčistěny a k napuštění vody připraveny sezónní jezírka a jiné nádrže. Po Žofii se otepluje a to rozvoj všeho podporuje. V předposledním týdnu května se má vše potřebné připravit, aby se v těchto odchovnách do konce měsíce května ustálila rovnováha, vsazené kytky začly vegetovat, plankton rozvíjet a voda po napuštění dostatečně prohřála. Kdo chce dosáhnout kvalitních odchovů u gudejí, jenynsií, gambusií, phallocerů, formósek, P.tico, severních druhů mečovek a plat, včetně X.variatus i X.xiphidium, tak by tuto možnost neměl opomíjet. Do nádrží pod krytem - fóliovníky a skleníky, je vhodné umístit všechny druhy a variety od skupiny ryb označených, jako molly, limia, jižní a choulostivější drobné druhy mečovek, plat X.maculatus, paví očka s endlerkami a jiné na teplejší i vyrovnanější poměry bez velkých výkyvů náročnější druhy. Je velká pravděpodobnost, že, některé živorodky potřebují být vystaveny účinkům přímého slunečního záření a příjmu na hladinu padajícího miniaturního hmyzu a rostlinného pylu, aby jejich v zajetí chovaná populace nechřadla do fáze zániku, což bude platit podle dostupných informací, např. pro minipecilky - druhy micropoecilia, které jsou citlivé na pokles teplot pod +18 st., proto je nutné jistit chovnou nádrž umístěním spínacího ohřívače vody. Venkovní chovy nutno pravidelně kontrolovat a hlavně zabezpečit a chránit před škůdci, třeba krytím sítěmi. Víc informací není obtížné si na internetu vyhledat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2019 23:23 Žena Acomys [11]
Fotka k příspěvku Dnes mi opět porodily p.gracilis. minule po 18 dnech, dnes po 14, předtím vždy po 16 dnech.
Občas dochází k potyčkám mezi mladými, přetlačují se z boku a přeskakují přes sebe, ale vždycky skončí dřív než zapnu foťák.
youtu.be/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.05.2019 17:36 Muž LubošJedlinský [181] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku pro radost oka přikládám pár fotek lokalitních characodon lateralis LOS BEROS DURANGO MEXICO 1981, dvě samičky v porodničce a několik čerstvě narozených potomků, jedná se o můj prvoodchov tudíž pro mě mimořádná událost, v současnosti mám objednané chovné cca asi 20ti kusové hejno bez lokality odchytu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 20:49 Muž 0 [1032] - Obecné.Re: larix
Nic mimořádného, co by stálo za pozornost, jen pouhá komerce. Různých a mnohdy pěknějších přírodních forem endlerek je plno, navíc nabízené v ceně jednoho eura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 19:16 MikiG - Obecné.Re: larix
Dobrá cena,P. Wingei z Cumaná lagunas jsem nedávno viděl na aukci a startovali na 5€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2019 18:41 Muž larix [1256]
Toto by sa milovníkom divokých živorodiek mohlo hodiť: www.shrimp.sk/…
Ide údajne o divokú formu endlerky, objavenú v roku 2013 na lokalite pri meste Cumaná vo Venezuele.

PS: Ak je môj príspevok (z hľadiska možnej reklamy) nevhodný, pokojne ho upravte, presuňte alebo zmažte.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2019 12:50 jamajcan
Fotka k příspěvku Stejný potěr X. doadrioi, jako z 22.4.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.05.2019 20:13 MikiG – Prolifiky
Fotka k příspěvku Opravdu se rodí jak na běžícím páse, každý den nějaká přibyde :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   01.05.2019 14:44 jamajcan
Fotka k příspěvku Imponujicí si samci Skiffia francesae.
/hrozný jazykolam :) /
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:24 Muž jan [1] - ŽivorodkyRe: 0
Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:15 0 - ŽivorodkyRe: jan
Nechat jen v izolaci. Pokud to bude zdravotním stavem, tak pro léčbu, už nejspíš pomoci není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:02 Muž jan [1] - ŽivorodkyRe: 0
Takže by bylo nejlepší je pro jistotu preventivně odlovit a počkat. A nějaké preventivní opatření jako sůl ? Mají s ní elegansky nějaký problém ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 10:55 0 - ŽivorodkyRe: jan
Při nejhorším uhynou a nakazí ostatní, pokud se z toho "vyklube", nějaké parazitické napadení. Mi v sobotu padla samice Neoheterandria tridentiger, co mi poslal J.Š. k osvěžení krve. Vypadala celý měsíc, že je březí a nic. Stejně tak nakonec dopadla předchozí samice a asi i u Luboše Jedlinského se podobný případ stal . Naštěstí ta samice byla samostatně, tak mi neohrozila chov tohoto druhu. Moje vlastní odchované mladé samice začaly rodit a mohl jsem tedy tři páry poskytnout do jiného chovu, aby byla u nich vyšší pravděpodobnost přežití, protože jsou extrémně vzácné. Žerou suché i živé krmení. S eleganskami si jsou dost podobné a mám je v nádržích vedle sebe, samozřejmě dobře zakryté. Teplotu udržuji v rozmezí 21 - 25 st.. Podobnou teplotu držím u Priapichthys nigroventralis, Micropoecilia parae, Xiphophorus maculatus Quatemala a Poecilia velifera. Jiným rybám vodu nepřihřívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:01 Muž xvalp06 [125] - ŽivorodkyRe: jan
Podle mě budou mít co nevidět mladé. Takhle hranaté jsem měl některé samičky pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 05:20 LubošJedlinský - ŽivorodkyRe: jan
Občas se mi to také stane a po pár dnech to zase zmizí, porodem to být nemůže, nerodi jako ostatní živorodky třeba 20ks najednou ale po celý život vždy jedno, dvě mladé za několik dnů, po celý život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 00:43 Muž hrochy [100] - low-cost, low-tech, old schoolRe: jan
Ahoj, nejsem odborník, ale nemůžou být jen před porodem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 20:37 Muž jan [1] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém, u dvou samic N. elegans pozoruji neobvykle zvětšené břicho, dusitany jsou na nule, dusičnany na max. 25 mg/l, obě ryby normálně žerou a nevyhýbají se ostatním, krmím artemií a tetraminem. Zbytek ryb (cca 40 mladých různého stáří) je v pořádku. Nějaké rady co s tím ? :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2019 19:47 Muž Zetor [136] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Iliodon whitei. Mám je teprve dva týdny. Čekám, jestli se rozmnoží. Mají kolem 5cm, tak by snad už mohli
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2019 13:08 Muž JirkaŠčobák [2582] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru. – Takhle vypadá moje ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ... odchovnička potěru X. doadrioi, který náhodou odlovím při výměnách vody. Aktuálně 7 kusů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 11:36 Muž LiborSprysl [8821] Re: MikiG
Zkouší jestli by už z toho něco mohlo být... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 19:10 jamajcan
Fotka k příspěvku Mladá Xenotoca doadrioi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 19:05 MikiG – Prolifiky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Týdenní mládež je úplně bez zábran, dospělí je nechávají na pokoji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 18:45 MikiG – Formoska
Fotka k příspěvku V doprovodu tatínka :-), nebo že by mlsný strejda :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:36 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: jamajcan
Jasný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 18:34 jamajcan - RostlinyRe: Zetor
V klidu :-) V pohodě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:31 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: jamajcan
Hezký sou, hned bych je bral. Oni by asi už byli. Nebyly proto, že neměl "zdroj" prodejní kusy. Bohužel na ně nemám místo. A další akvárko se mi zakládat nechce
PS: chtěl jsem dát mrkajícího smajlíka, ale radši jsem se na to vykašlaš
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:28 jamajcan - RostlinyRe: Zetor
Tak ty mám. Když tak se ozvi. Dám Ti kontakt na zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:23 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: MikiG
Skiffii francesae jsem taky původně chtěl. Nebyly, tak jsem místo nich vzal poeciliopsis. Rozhodně toho nelituju. Každá rybka má něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2019 18:17 MikiG - Rostliny – Skiffia francesae potěr
Fotka k příspěvku Malá Skiffia očumuje okružáka :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:39 MikiG - RostlinyRe: jamajcan
Parádní ameky potlesk taky jim připravují nádrž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:29 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: MikiG
Souhlas pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:28 jamajcan - Rostliny
Fotka k příspěvku Ať to plave pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:27 jamajcan - RostlinyRe: MikiG
Přesně jsi to vystihl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:25 MikiG - RostlinyRe: Zetor
No asi tak, ne každý tu má všechny své nádrže v prezentaci :-) ať se daří palec Přece se tu nebudeme popichovat, když máme stejné zájmy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:20 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: jamajcan
Ne, to jsem rozhodně nemyslel :-D. Jen jestli se mohu zeptat: v kolika l akvárku je máš? Nijak provokativně nemyšleno.
PS:Po dnešku v sobě taky něco mám stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:15 jamajcan - RostlinyRe: Zetor
Sorry, myslel jsem, že to bylo myšleno provokativně. To je ta gořalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:00 Muž Zetor [136] - RostlinyRe: jamajcan
Jsou to pěkné rybky. Jen tak. Příště nemrkám
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 25649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19584-divoke-zivorodky-chov-odchov