Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divoké živorodky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Divoké živorodky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 19:05 MikiG – Prolifiky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Týdenní mládež je úplně bez zábran, dospělí je nechávají na pokoji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 18:45 MikiG – Formoska
Fotka k příspěvku V doprovodu tatínka :-), nebo že by mlsný strejda :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:36 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Jasný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 18:34 jamajcan Re: Zetor
V klidu :-) V pohodě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:31 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Hezký sou, hned bych je bral. Oni by asi už byli. Nebyly proto, že neměl "zdroj" prodejní kusy. Bohužel na ně nemám místo. A další akvárko se mi zakládat nechce
PS: chtěl jsem dát mrkajícího smajlíka, ale radši jsem se na to vykašlaš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:28 jamajcan Re: Zetor
Tak ty mám. Když tak se ozvi. Dám Ti kontakt na zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:23 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG
Skiffii francesae jsem taky původně chtěl. Nebyly, tak jsem místo nich vzal poeciliopsis. Rozhodně toho nelituju. Každá rybka má něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2019 18:17 MikiG – Skiffia francesae potěr
Fotka k příspěvku Malá Skiffia očumuje okružáka :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:39 MikiG Re: jamajcan
Parádní ameky potlesk taky jim připravují nádrž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:29 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG
Souhlas pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:28 jamajcan
Fotka k příspěvku Ať to plave pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:27 jamajcan Re: MikiG
Přesně jsi to vystihl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:25 MikiG Re: Zetor
No asi tak, ne každý tu má všechny své nádrže v prezentaci :-) ať se daří palec Přece se tu nebudeme popichovat, když máme stejné zájmy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:20 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Ne, to jsem rozhodně nemyslel :-D. Jen jestli se mohu zeptat: v kolika l akvárku je máš? Nijak provokativně nemyšleno.
PS:Po dnešku v sobě taky něco mám stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:15 jamajcan Re: Zetor
Sorry, myslel jsem, že to bylo myšleno provokativně. To je ta gořalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:00 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Jsou to pěkné rybky. Jen tak. Příště nemrkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 16:59 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V nádrži 80 litrů. Nemám prezentaci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:57 jamajcan Re: MikiG
Děkuju, vše v dobrém. S Jirkou jsem v kontaktu, snad by to nějak šlo domluvit. Díky za tip ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:56 jamajcan Re: Zetor
Zetor napsal: Ty divoké živorodky chováš kde? Docela by mě to zajímalo. ;-)
Proč Tě to zajímá? A hlavně na mě nemrkej. To fakt nemám rád :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Mám ...
... docela dost potěru Phalloceros caudimaculatus reticulatus a tento pátek večer jedu autobusem přes Prahu dál. Zřejmě i dvěma zájemcům mohu nabalit tak 10 kusů.
Jen jsou to tedy rybky náročné na teplotu vody. Od podzimu do teď měly 18-20°C a prospívá jim to. Přes léto je držím do 24, v největších vedrech dovedu srazit z 26-27 o dva stupně.

Formosky by se pár našlo (3 kusy potěru a jeden pár), ale netuším, jak je dostat na burzu v Ostravě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:44 MikiG Re: Zetor
Honzíku a ty chováš kde svoje zoogenoticus tequila, to by zase zajímalo mě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:30 MikiG Re: jamajcan
Já ti to neberu, jenom potvrzuji že se špatně shání. Mám zatím malou populaci šesti dospělců a nejspíš jen kolem pěti kusů potěru(snad bude přibývat, ale to jeden nikdy neví) a sám si je chci namnožit, tak aby populace dlouhodoběji prosperovala. Jinak bych ti ten potěr nabídl už jen vzhledem k tomu, že jsme od sebe kousek. Ale myslím, že J.Š. by ti mohl něco pustit, má poměrně stabilní hejno zkus ho oslovit. Možná má jak poslat něco příští týden na burzu do OV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:14 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Ty divoké živorodky chováš kde? Docela by mě to zajímalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:05 jamajcan Re: MikiG
Choval jsem je už v akvaristickém pravěku. O chov jsem přišel z vlastní blbosti. Mám k nim osobní vztah, proto po nich teď jdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 15:39 MikiG – Re: jamajcan
Jj, kdysi v chovech běžná rybka hmm neboj seženeš. Trpělivost je akvaristova ctnost :-) taky jsem si na ně počkal šest měsíců. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 14:40 jamajcan Re: MikiG
Formosky marně sháním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 13:40 MikiG
U mě zase celkem plodný týden, postupně jsem v nádržích objevil přírůstky u Poeciliopsis prolifica, Heterandria formosa a včera u Skiffia francesae :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2019 08:57 jamajcan
Plodný víkend. Tak jsou doma - Xenotoca doadrioi /San Marcos, Mexiko 2012, M. M. / a Ameca splendens. Jinak všem fajny šmigrust ahoj pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 21:53 jamajcan Re: 0
Ano. Ze stejné lokality ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 21:22 0 Re: LubošJedlinský
On je jamajcan má ze stejné lokality. Já s tímto druhem, již skončil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 20:13 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: jamajcan
Je to krásná nenáročná ryba, lze ji chovat v jezírku, zvládá podzimní teplotu okolo 8 stupňů, mám je z lokali sayula jalisco Mexico, samičky jsou poměrně velké okolo 8cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 17:57 jamajcan Re: Zetor
Je to Skiffia francesae. Mám ji od chovatele z Opavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 17:35 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jamajcan
Mohu se zeptat, kde jsi je sehnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2019 16:49 jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsou konečně doma :) Ameka motýlková je taky v jednání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 18:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: jamajcan
Pár kusů navíc mám, ale jsem z Brna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 16:31 jamajcan
Zdravím všechny. Nevěděl by někdo, kde sehnat Ameku motýlkovou? Nejlépe Severní Morava, okolí Opavy ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2019 19:23 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Té plachosti jsem si taky všiml, když jsem je měl ještě volně v zarostlém akváriu tak při příchodu do rybárny se schovali za filtr, jinak přikládám fota všech tří chovných akvárií, Jarda se za mnou staví zítra, říkal mi že k tobě jede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 15:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LubošJedlinský
Na téma P. tico: Dnes dorazil Jarek Maixer, kterému jsi mě doporučil a za chvíli si odveze asi 10 ks potěru. Chtěl jsem mu chytit i jeden pár, ale nejsem toho aktuálně schopen, protože všechny dospělé se drží vzadu a já tam na ně nevidím a ani prostorové nemohu (problém hustě zarostlého akva s hloubkou dozadu 50 cm). Zašmátrám tam rukou, hejnko vyjede dopředu a zase zajede zpátky. Z nějakého záhadného důvodu se objevují vepředu až, když je tma :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 14:13 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Určitě je nafotím ale teď jsem akvária dost "prekopal" hustou zeleň jsem vyměnil za chovné PVC koše a ponechal jen pár rostlin v květináčích a v koši huste plovoucí rostlinky, jelikož neprichazel poter, teď už vím že ho stihli sežrat než jsem přišel z práce, respektive když porodili v době kdy jsem v práci byl, s chovnými kosi se situace zlepšila, takto chovám i Quadripunctatus a amates
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 13:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LubošJedlinský
Tvůrci hodně pracují na tom, aby byly informace co nejpřesnější. Co se divokých živorodek týče, i velmi staré články považuji za velmi přesné. Dodnes.

P.S. Luboši: Prosím, mohl bys dát fotku, jak vypadají akvária, ve kterých chováš tica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2019 13:34 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zoogoneticus tequila RIO TEUCHITLAN - MEXICO 1992, jedná se o velmi impozantní ryby, bohužel by si zasloužili větší rozšíření v chovech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 13:28 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Zmiňovaný internetový časopis doporučuji, má vysokou úroveň a dá se tam dohledat spousta zajímavých informací, které jsou na internetu často zkreslené, vždy se těším na nové číslo, protože vím že se tam zaručeně dozvím mnoho nových informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 06:58 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Raviolka
Ten odkaz na časopis jsem si samozřejmě stáhl a něco přečetl. Třeba ho někdy začno číst celý. Ale abych to shrnul: zoogonetic ještě v přírodě úplně nevyhynul, ale není na tom nejlíp. Děkuji vám za ohlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 06:43 Muž petrl [34] Re: JirkaŠčobák
Dík, ještě to promyslím (ohledně místa) a ozvu se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
V časopise Akvárium je spousta jedinečných článku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 21:53 RAP Re: Raviolka
Markéto, proč ot. Myslím, že informace o chovu rybek, byť se jedná o expozici v zoo, může být užitečná a inspirující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2019 21:39 Žena Raviolka [2154] Re: Zetor
Zetore, co ti brání si ten časopis přečíst? Dala jsem ti odkaz a stáhneš si ho zdarma. Najdeš tam informace, jak je zveřejnil a nadále zveřejňuje Omar Domínguez Domínguez z Aqualabu v mexické Morelii - nikdo na světě o těch rybách neví víc ;-) Klidně pátrej dál, ale máš to tam v češtině a vysoce aktuální. (To nejaktuálnější prozrazovat nebudu, protože to bude v dalším čísle.)
A omluva, ta reintrodukce proběhla už v roce 2016, ach ten čas letí...


MikiG - Díky, snažíme se. Tequily máme schované ve sklepě, expozice je v plánu - ať nejsme OT :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2019 21:34 MikiG Re: Zetor
L. J. určitě má nějaké zkušenosti s chovem(dyť je to chovatel a vydělává mu to, ale asi ho to neživí) , ale Markéta je asi trochu na jiné úrovni ;-) časopis akvárium si zařaď do povinné četby :-) hodně info, které jen tak jinde nenajdeš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 21:07 MikiG Re: Raviolka
Skvělá práce v Zoo Ostrava, těch nádrží se nemůžu nabažit. Chodím několikrát ročně,přeji hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 21:02 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
www.fishbase.se/… píše se tam, že poslední populace žije někde v rybníků v Mexicu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 32571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19584-divoke-zivorodky-chov-odchov?od=151