Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:46 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Horác
Zkusím ještě méně krmit..... Ale chudáci rybky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:44 Muž Horác [3942] – Re: ČUPR
Ale něco přece žrát musej ... a je toho dost, když se jim daří do té míry, že se přemnožili ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:41 Muž ČUPR [204] - Tetry – RE: Johan & Horác
Chlapci, fakt NEPŘEKRMUJI a řasy taky nic moc. Takže fakt nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:35 Muž Teflon [0] – re
Johan napsal: Namnožej se až hrůza... pokud těch zbytků bude moc... ;-)


takže at poridim jakykoliv druh sneku, tak budu muset resit problem s premnozenim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:35 Muž Horác [3942] – Re: ČUPR
No z něčeho žít musej ... Když nežerou nespotřebované krmivo (protože žádné není :o) ... tak co teda žerou? Řasy? Stagnující a uhnívající rostliny? V tom případě ... zaplať Pánbůh za ty dary :o) ... nebo ne? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ČUPR
A čím jiným to je tedy způsobeno?... Že spoustu akvaristů má krásné zdravé šneky, ale malé množství? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:20 Muž ČUPR [204] - Tetry
Johan napsal: Namnožej se až hrůza... pokud těch zbytků bude moc... ;-)
V mém případě si nemyslím si, že bych nějak extra překrmoval - množí se tak jako tak. Jejich reprodukce je šílená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:18 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Tom
Plži - nebo-li "šneci" patří do každého akvária. Teď mám hafo Piskořek věžovitých, aniž bych je tam někdy "vysadil". Začínal jsem s Ampulláriemi, které jsem úspěšně rozmnožoval a jejich počet se dobře reguloval, ale ožíraly mi rostliny. Doporučil bych Ti Nerittiny, které neničí rostliny a živí se výhradně řasami. Piskořky jsou užitečné, protože přehrabují (kypří) dno v akváriu. Ale nesmí se přemnožit, čemuž se těžko ubráníš. Já denně vytahuji ručně cca 20 Piskořek, navzdory tomu, že mi zde jistý nejmenovaný akvarista "poradil" jak se jich zbavit - nebýt líný a vytahovat. O lenosti nemůže být ani řeč, je to opravdu dost titěrná a časově náročná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Tom
Namnožej se až hrůza... pokud těch zbytků bude moc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:10 Tom – Výběr šneků
Ahoj,
přemýšlím, že dám do akvárka naky tvorecky, kteri by pozirali zbytky ze dna a rasy....co jsem se docet, jsou k tomu ruzny sneci....ale nenamnozej se pak moc a nebudu mit akvarium plny sneku?
jeste jsem se docet o parmicce cernopruhe....
akvarko mam 260l a mam tam neonky, bettu, a 2 ancistruse, ktery se flakaji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 16:46 Muž navik [908] - SumciRe: Niki
Jak již správně poznamenal Johan, jedná se o víčko, kterým se plži při zatažení do ulity chrání proti predátorům či nepřízni vnějších podmínek (dačasné vyschnutí) - toto víčko chání "vhod" do ulity... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 16:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Niki
Jestli myslíte operculum, tak možná rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni nebo třeba piskořka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 16:15 Niki – vodní šnek
pořídila jsem si vodní šneky a maji na tom svalu takovou placičku nevim co to je a ve zverimexu maji zavřeno na zeptaní poradte mi prosím :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:43 Muž Horác [3942] – Re: Sakul
Aha ... to jsem přehlédl ... to je z toho, že flákáš aktualizaci :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 21:28 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Horác
Bohužel ancíky uš tam nemam 4 měsíce.
Johan: Mysli si klidně co chceš, okružáci mi výhradně vegetovali na echinodorusu amazonicus. Třeba na jednom listě jich bylo 10. Klidně si mě oznámkujte -10 je mi to celkem jedno. Vim moc dobře kde byl problem. Můj názor je ,že šneci v nadměrném množství problém, nemam nic proti jiným šnekům ale okružáky a levatky nesnášim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Horác
A tak to vzniká... hmm
Ancistrusi devastují a chudáci slimejši to odnášejí... :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:14 Muž Horác [3942] – Re: Sakul
Jo ták ... ty tam máš ancíky :o))) ... tak to už asi vím, odkud vítr fouká :o) ... už jsem to tu někde psal ... nikdy se jich ani nedotkli ... ale pak jsem vyhodil (jimi zničené) echinodory a ty parchanti mi vlítli na anubisy ... a vůbec se s tím teda nepárali :o) ... (A byli to stoprocentně oni - v té době jsem žádné okružáky neměl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2009 20:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sakul
Když oni levatky ani okružáci prostě anubias nebo např. echinodorus sežrat nemohou. Není to v jejich silách. To je jako kdyby činčila sežrala auto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 20:57 Muž Horác [3942] – Re: Sakul
Mně okružáci taky likvidujou kytky :o) ... ale zásadně a neomylně pouze ty, na kterých i já sám vidím, že se jim nedaří. Zdravých, prosperujících kytek si ani nevšimnou - a mám tam hromadu mnohem jemnějších (a jistě i chutnějších :o), než jsou anubisy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:53 Muž matrix069 [79]
Okružáky i Levatky mám a nikdy žiadny problém s nimi. V akváriach sa mi nikdy nepremnožili,je ich tam vždy tak akurát,nijako ich neregulujem. Myslím že ak niesu v akva šneci,tak proste v tom akva niečo chýba. Ja som za šnekov. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:46 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Johan
Ok, přiznávám se všechny kytky v akvarku se rozežral já :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sakul
Kdo má okružáky nebo levatky jistě ví o čem mluvim(píšu) jsou jako mor.
kdyš uš se pustili do anubiasu kterýho se nikdy nedotkli Tak to nebude zmíněnými šneky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:36 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Bob66
To mě taky napadlo, ubíral sem dávky krmní. Prd platný pustili se do kytek, kdyš uš se pustili do anubiasu kterýho se nikdy nedotkli, tak mi došla trpělivost. Bohužel v mém přídě uš šneci nebyli k užitku ale ke zkáze. Ale aspoň sem znovu založil a to mě opravdu bavilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sakul
Nepřekrmuješ? Já je měl přemnožené když jsem překrmoval, omezil jsem krmení a šneka abych hledal lupou, naopak jich do akva každý měsíc přidávam 10ks, protože jsou dost užiteční ať už na řasu nebo zbytky krmení X-) To že se přemnoží spíš znamená že v tém akva není vše v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sakul
Kdo má okružáky nebo levatky jistě ví o čem mluvim (píšu) jsou jako mor.
Okružáky a levatky mám; tomu, co jste napsal, rozumím, ale souhlasit s tím nemohu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:22 Muž Horác [3942] – Re: Sakul
No ... já si na okružáky zařídil hned několik odchoven :o) ... ve velkém akvárku (krevetkárku) se jim totiž dlouho nedařilo. Až nedávno jsem zjistil proč ... i okružákům se občas musí hodit nějaké to krmení na přilepšenou :o) ... jinak akvárko je krásně bez řas - a nejen díky krevetkám. Já na ně nedám dopustit. P.S. Pokud se ti množí přespříliš, hledej problém sám u sebe. Ty jsi ten, kdo určuje podmínky v akvárku. Oni na ně pouze reagují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2009 20:16 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Johan
Nevim co se ti nezdá? Parmičky selhaly, helenky toho moc nepožrali, vydržely i dvojtou smrtící dávku chemie. A vysbírávat ty .... každou výměnu vody uš mě opravdu nebavilo. Kdo má okružáky nebo levatky jistě ví o čem mluvim(píšu) jsou jako mor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:15 Muž Yirka [9126] – Bez plžů?
Bez plžů těžko o akvaristice hovořiti......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2009 20:05 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Šneky k smrti nenávidim, po ročním boji jsem kapituloval v akvaristice mi řekli, že uš se žádný přípravek neprodává, prý že to zakázali k vůli týrání ne Tak mi uš nezbylo nic jiného neš pročistit všechny kytky i písek v savu a znovu založit. Takže šneky opravdu nikdy více rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:49 ajne
Já tyhle živočichy moc nemusím, ani v akva, ani v přírodě. Ty mi k srdci nijak nepřirostli :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: MrHahaha
ty mám taky, ale nemám ten recept... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:00 Muž MrHahaha [1] - Tetry
tak jestli je nekdo labuznik,tam mam hafec piskorek... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 18:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: VF
ale lidi, držte se tématu.....

máte rádi šneky nebo ne.....

já je teda ještě nezkusil, ale údajně je to lahůdka.....
nevíte někdo o receptu?
Možná by ty vaše přemnožený ampulárky, co už nikdo pomalu nechce, našli v kuchyni uplatnění :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:45 Žena VF [1] - Plži
já je mám v kulaté třílitrovce s douškama už půl roku a je jich tam asi milion.množí se bez ohledu na to jaký má akvárium tvar a objem, hlavně že je tam voda smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 09:38 JuraS
jestli kytky ožírají šneci pak je něco divného ve státě dánském....kytky se mi rozrůstají tak, že je musím ob týden vytrhávat a házet z balkonu..do akva jsem mimo okružáky, neritiny, heleny, levatky a piskořky přidal i marisy o kterých raviolka píše, že jsou to nenasytní žravci rostlin..nevšiml jsem si (a to mám i jednoho dospěláka), že by nějak ubylo kytek, že by na hladině plavali rozežrané listy a tak..když jsem je měl na balkoně přes léto v kýblu s přebytky rostlin tak se pouštěli s velikou chutí do Lemna minor a jiné kytky nebo i plátek mrkve nechali okružákům...kytky mi s chutí ožírá ancistrus který zlenivěl ožírat sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 08:31 Marri
Děkuji všem za rady, radši se jich teda zbavím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:56 0 – Re: Marri
V žádném případě si je do akvária nedávej a rychle se jich zbav . :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:02 Muž Johan [4945] - Rostliny
Vysoká teplota našim hojným šnekům nevadí. Ale neradi se jí přizpůsobují, takže po přenesení z přírody nejspíš uhyne! Ale pokud stihne "naklást" vajíčka, tak mladí šnečci už se přizpůsobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:56 Muž Yirka [9126] – Re: Marri
Rozhodnutí bude na tobě, určitě sis o nich něco přečetla. My o tvé nádrži nic nevíme. Já osobně bych si je do AQ nedal, určitě existují pro domácí nádrže vhodnější plži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:56 Marri – Re: Jurasek
Já mám možnost jen akvária tropického (asi 24°C), ani jezírko nemáme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:53 Muž Jurasek [137] – Re: Marri
Měl jsem je přes zimu v "studenovodním" (bylo tam asi 15°C) akvárku, dva ze tří mi zahynuli. V jezírku přežívají bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:51 Marri – Plovatka bahenní
Jojo, přesně plovatka bahenní to je, tak co s nimi mám dělat? Jako jestli si je můžu dát do akvária a nebo radši ne e?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:46 Muž Jurasek [137] – Re: Filipek
A já si je hýčkám a opečovávám. Jsou to super pomocníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:36 Muž Filip980 [398] - Rostliny
já na ně používám MOLUCID
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2009 11:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Souhlas, tyhle kamarády jsem si přinesl domů z Baumaxu ze startovacího setu pro jezírka, naroslti přez léto na 3 cm, poznáte je podle toho že mají opravdové růžky a ne parůžky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 11:15 Muž Yirka [9126] – Re: Marri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 11:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 11:08 Marri – Re: DavidDizzer
Nevím, co je na tom směšné... Je mi jasné, že není akvarijní, ale na to jsem se neptala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 11:02 Muž DavidDizzer [26] – Re: Marri
:-D:-D takoví šneci se vyskytují u nás doma jen v rybníčku- jezírku venku. Není to uplně akvarijní šnek :-D můžeš ho vidět Málokdy u potoků, prostě u vod Venku!.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 10:59 Marri
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898?od=651