Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:41 Žena Linduš [166] – Re: stetinka
ty přežijou všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:30 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: stetinka
Prežijú, vyliahnu sa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:25 Žena stetinka [270]
Pokud smyju houbičkou, nebo žiletkou vajíčka okružáků a levatek ze skla a některé spadnou do vody. Přežijou, vylíhnout se? Nebo je to poškodí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:52 Jiří – pro Designer
jo hned zitra to předelam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jiří
Je malicky, takze to udelej tak, abys ho nasel. Kdyz tam budou kaminky a nekam Ti zapadne, tezko ho uvidis. Kdyz tam das jemny bily kremicity pisek, je vetsi sance ho najit, ale zase si ho nezahrab, az v te sklenici budes neco delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:30 Jiří – proDesigner
a muzu to byt aji kaminky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:17 Jiří – pro Designer
to asi bude ten šnek tak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 14:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jiří
Kdyz na to pujdeme stylem, ze to nejspis bude to nejbeznejsi, co se v akvariich najde, muze to byt rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky .

Klidne muze zit ve sklenicce ci zavarovcce pri pokojove teplote. Aby to bylo hezke, vypral bych mu trosku pisku, dal tam nejakou rostlinku, umistil to trosku k oknu kvuli svetlu pro rostlinku, a obcas mu tam hodil nejakou vlocku ci granuli pro krmeni ryb, at si posmakne - klidne uplne to nejlevnejsi krmeni pro akvarijni ryby, jake se da koupit za par kacek a uplne nejmensi baleni. BTW, tu vlocku davat jen jednu, maly kousicek, at se nekazi voda. A obcas tu vodu vymen za stejne teplou. BTW, muzes mu hodit i kousicek okurky, to jim hodne chutna, ale vylov ji nejpozdeji za 12h, jinak se rozbreckuje a nepujde to vytahnout bez rozblemcani - a bacha, nevyhod si ji i s pasoucim se snekem smich .

Mozna se nekdo bude smat, ale kdyz jsem jeste jako maly kloucek nemel akvarium, mel jsem takhle zavarovacku, mohlo to byt snad pul litru vody a tam vyzebrane snecky, takze tohle dost dobre chapu, ale uz je to tak daaaavno ;-) . A pak to tata nevydrzel, koupil akvarko, a pak uz akvarii zacalo pribyvat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 14:36 Jiří – pro Designer
mam toho šneka ve sklince a je mali protoze kdyz jsem si koupil rostlinu tak byl v ní schvany je to ješte mlaďe a neda se moc popsat je zhruba 1mm velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: cc355
Snek muze chcipnout vekem, uschnutim po opusteni akvaria, urazem napriklad po padu na zem po opusteni akvaria ci rozdrcenim, sezranim, parazity, obsahem medi ve vode ci na jinou otravu, po nekterych lecivech, po nekterych pripravcich proti rasam, v extremnim pripade hlady, a urcite jsem jeste neco zapomel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:45 Muž Yirka [9126] – Re: cc355
Nevím o jakého se jedná, ale většina není nijak dlouhověkých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:43 Muž cc355 [1] – Dotaz
Přátelé, nevíte někdo, na co může chcípnout šnek?? Mně tam chcípl a já netuším proč... akva mám zarostly, ryby ho nežraly... opravdu netuším. Rád bych si pořídil další, ale nechci je nějak trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jiří
To je dost podivny dotaz. Predstav si ze napisu, ze mam ptaka a ptam se, co potrebuje. Nekdo mi napise, ze mu mam dat do klece nejake specialni zobani pro Andulky, druhy na to ze Pstros se do klece nevejde a at si dam pozor at mne nekopne, a ja jim pekne podekuji s tim, ze je mu asi v tom cernem fraku horko, a ve vane se studenou vodou a kusem ledu se zatim citi docela fajn. ;-)

Navic ani nevime, zda je v akvariu nebo ho chces chovat ve sklenici? Ti nejbeznejsi plzi ziji v beznych akvariich v dost sirokem rozsahu teplot, rekneme bezne tak 20 az 28C, specialne se nekrmi, zivi se zbytky potravy pro ryby, tlejicimi listy atp.

Napis prosim vic. Mas ho ve sklenici a nebo akvariu? A jak je velky a jak vypada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:57 Jiří – muj snek
Čau mam nahodou sneka a newim jakou potrebije teplotu vody a krmeni prosim popradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:49 Muž fantuomas [35] - Rostliny – kotulka
modra kotulka, počuli ste niekto o tomto slimákovi?? existuje, čo to je zač?:) ináč asi uplny opak ako sa deje vacsine, vymizli mi z akva kotulky...physy,neritiny a tuberculaty ok ale kotulky zmizlip::

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 16:03 Muž ciza [8] – Re: Tudy
Uplne bez problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:28 Muž Tudy [330] - Krevetky – Prosím o radu
Můžu mít Plže s Akarou hnědou ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 20:11 Muž JanSysel [0] – Re: Sid
Děkuji. Lekl jsem se, nikde sem nečetl že lezou do substratu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JanSysel
Občas to dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:00 Muž JanSysel [0]
Uz mam 2x neritinu a jedna se zahrabala cela do dna. Nevite nekdo zda je to normalni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 12:57 Muž Pepa.S [0] - Cichlidy – Re: JanSysel
Není zač. Rádo se stalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:48 Muž JanSysel [0] – Re: Pepa.S
Děkuju. Každe info se hodi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 10:49 Muž Pepa.S [0] - Cichlidy
JanSysel napsal: Sinice je rasa ve vode ne?
Není tomu tak. Sinice je sinice a řasa je řasa. Podívejte se např. tady www.biotox.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 06:13 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Lacoste
Rozptýlené ne, přisedlé ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 22:54 Muž JanSysel [0] – Re: Lacoste
Sinice je rasa ve vode ne? Snek by ji asi nemel jak pozrit si myslim:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:19 Lacoste
Zajimalo jestli by mi 2 takovy sneci zlikvidovaly sinice ve 160-ti litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 19:19 pansuu
Gordon napsal: Z toho si nic nedělejte. Já zase kupoval neonky červené, které byly v nádrži společně s obyčejnými a z šesti kousků jsou 2 nebo 3 červené a další obyč. Zveráč si samozřejmě naúčtoval 6 červených.

Mám opačnou zkušenost, zveráč si naúčtoval 6 obyč a já nafasoval 6 červených.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 15:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: LiborSprysl
Mariska je hezká šnečí záležitost a při dostatku krmení nechá ostatní kytky napokoji, to mohu také potvrdit ze své zkušenosti. Zdá se mi že se živí probíráním detritu na dně, jinak si to nemohu vysvětlit. Tedy v mé jedné nádrži kde se vyskytuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 12:23 Muž JanSysel [0]
Moc dekuju vsem za reakce. Spise me slo o to se pobavit nad tim jestli vlastne v obchodech vedi co prodavaji a ne se tu hadat komu co snek zere:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 05:04 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Sid
Marisy tedy krmím a kytky u nich mám :-)K vaší lehce kousavé poznámce dodám...zkuste nechat přemnožit okružáky a pak jim seberte veškerý zdroj potravy. Což učiníte s cílem, abyste je nemusel lovit poté, co opanovali jednu odchovnou nádrž...:-) Nebo nezkoušejte, je to škoda, sežerou i zdravou kytku, můžete mi věřit. Myslel jsem si že ne, ale odnesla to velmi vzrostlá cryptocoryna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:07 Žena sivon [1694] - Plži – Re: JanSysel
Tito plži se opravdu do akvária s rostlinkami nehodí. Žerou vše, co roste a to s neutuchajícím apetitem. Nebudou se namáhat hledat řasu po akváriu, když mají rostlinky naservírované. ano
Ale Marisa a Neritina si nejsou příliš podobné - Marisa vypadá spíše jako okružák (přesto, že je příbuzná ampuláriím). V akvaristice by si něco takového splést neměli. :-( Je to zboží jako každé jiné, zkuste je vrátit.
Jsou ale krásné, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 12:04 JuraS – Re: JanSysel
Škoda, že nejsi z prahy, hnedle bych si je od tebe koupil..měl jsem, zemřeli stářím..ideální do vstupní komory externího biofiltru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:47 Muž JanSysel [0]
Po 4 hodinach co jsem je mel v ak. jsem videl jen tri okousane listy. A kdyz jsem cetl toto maniakva.sweb.cz/… tak jsem opravdu sneky radsi vyndal:( asi je tam budu davat jen kdyz budu doma:) dal bych sem jejich obrazek ale pc rozbite a prez tlf sem foto nedam. Bohuzel ani meho akva do profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2010 09:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: LiborSprysl
...každý řasožravec, když bude mít hlad půjde po kytkách...
Každý snad ne. :-) Levatky, okružáci, neritiny - tihle by po zdravých(!) kytkách neměly jít, ani kdyby měly pojít hlady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2010 08:41 Muž Yirka [9126] – Re: Gordon
Obchod, který prodává obyčejné a červené z jedné nádrže bych nenazval akvaristickým....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 08:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JanSysel
Zašel bych tam a "vyměnil" resp. rozhodně bych si jí v akváriu s rostlinami nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.09.2010 06:59 Muž Gordon [22] – Re: JanSysel
Z toho si nic nedělejte. Já zase kupoval neonky červené, které byly v nádrži společně s obyčejnými a z šesti kousků jsou 2 nebo 3 červené a další obyč. Zveráč si samozřejmě naúčtoval 6 červených :-D
S těmi šneky je to trochu těžší, protože třeba neritina má víc druhů zbarvení. Já měl dva různé šneky a obě to byly neritiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2010 06:53 Muž LiborSprysl [9015] – Re: JanSysel
Upřímně řečeno, každý řasožravec, když bude mít hlad půjde po kytkách. Takže zase není třeba tak úplně věšet hlavu. Marisy stačí přikrmovat (cuketa, okurka a podobné), hlavně zabránit jejich množení. To není tak složité, jejich vejce jsou v slizovitém shluku a dobře se odstraňují. A jinak to přece není vůbec ošklivý plž. Mimochodem ona tou řasou skutečně začne, protože se na ní nejméně nadře, teprve pak půjde po kytkách:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 06:47 Muž JanSysel [0] – Jak jsem koupil pravy opak
Zdravicko, včera o poledni pauze jsem s kolegou jel do jednoho nejmenovaného obchodu ze potrebuje koupit stelivo pro kočku. On koukal po stelivu a ja ziral do akvarek a moji pozornost upoutaly sneci ktere nesli oznaceni jako Neritina Zebra. Po prijezdu zpet do prace jsem ihned prozkoumal forum a zjistil ze tento snecek je pouze rasozravec. A jelikoz me rasa trapi rozkodl sem se ze po pracovni dobe pro dva kousky zajedu. Koupil sem a doma je pustil do ak . a mel ohromnou radost. Znova sem se dival po netu a zdalo se ze snek co mam doma neni to za co ho v obchode vydavaji. Tak sem hledal a nasel. Snek neni neritina ale Marisa cornuarietis. Vyhradne rostlinozravec ktery kosi rostliny primo u substratu. Ihned oba kousci prendany do sklenice. Krasne je ze v prodejnach ani nevedi co prodavaji smich Dnes se tam dojdu zeptat jestli vazne vedi co prodavaji a co mam s tim co sem nechtel delat. Vyhodit je je me lito

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 18:20 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: JUCHA
Já bych si je pořídil třeba už jenom proto, že mají hezké ulity. Jejich redukční schopnosti bych bral už jenom jako bonus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 18:16 Muž JUCHA [82] – Re: Pepan
Dík za info ale řekl bych¨, že už je nebudu potřebovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 18:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: JUCHA
Heleny prodávají na každé akvaburze. Zajeďte si v září k nám do Ostravy a nebo do Brna a určitě je seženete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 18:01 Muž JUCHA [82] – Re: Falcon-554
Já zkoušel všechno možné ale jelikož jsem odmítal chemii tak se mě to zdálo jako nekonečný příběh... sbírat, odsávat atp...
Sháněl jsem dokonce onoho "šnekožrouta" CLEA HELENA bohužel jsem nesehnal :-(
Ovšem pozor při krmení panceřníčků a ancistrusů obyčejnou salátovou okurkou jsem ráno uviděl okurku totálně obalenou šnekama tak šup s ní ven a pro velký úspěch jsem opakoval a opakoval až jsem šneky zredukoval na přijatelnou míru potlesk hop
Jednoduché, prosté a účinné... při případném větším rozmnožení postup opakovat ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:01 Muž grizly [145] – Re: Verča.D
Rozmačkat a rybky se postarají o konečnou likvidaci. ;-)
Míň krmit. Na dno můžeš dát plátek okurky nebo brambory a čekat, až na ní nalezou a pak pokračovat postupem popsaným v první větě. ano
Kolik jich tam vlastně máš???
PS:žádnou hysterii a chemii!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 14:48 Žena Verča.D [3] – Přemnožení kružníci
Zdravím,
v akva se mi přemnožili kružníci,
nevíte co s tím? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:57 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj
Já je mám taky a nijak mi nevadí. Jsou v aqa s čtverzubci a nemají moc šancí se přemnožit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:39 Muž Yirka [9126] – Re: 720Martin720
Máš tu atlas ostatních, tam jsou plži, není jich tak moc tak si je projeď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:35 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte
Nevíte co může být za šneka na ulitě má takovou krátkou oranžovou čáru a jak je průhledný tak tam jsou vidět že je tečkovaný jako tygr ale ty tečky jsou takové šedé

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 18:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ČUPR
"fakt nepřekrmuji" říká každý, komu se přemnožují šneci. Čím to? :-D
Divil byste se, jak málo rybám stačí.

Ne, nemusíte řešit problém s přemnožením šneků. Podle početnosti šneků se dá docela dobře odhadnout, jak dobře chápete vyváženost akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ČUPR
Sežerou rybky krmivo do 15 sekund? Ne? Tak pak je to jasné - překrmujete. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898?od=601