Plži
Neřekl, doporučila mi je paní v akvaristice, tak jsem je vzala..
a rikala jsem ji ze mam 30l dennerle, říkala, že neonka modra je do malých akvárií
aktualizuju, jen co se dostanu domů. Na skle se mi právě tvoří zelená řasa, myslela jsem, ze to bude stačit..
Chtělo by to aktualizovat a oživit prezentaci. V té neaktivní moc řasy nevidím...
Že to pro ty neonky není ideální ti už asi někdo řekl...
Cca po 3-4 dnech,maximálně do týdne, mají co žrát, jiné plže nemám. Je tam 10 neonek modrých a aktuálně 2 opět skoro mrtve neritiny. 30 litru
Po jaké době zhruba? Kolik jich bylo? Takhle bez infa těžko říct.
Co je to za nádrž? Mají co žrát? Jsou tam i jiní plži?
- neritina potřebuje hodně řasy, tak třeba zde mohl být problém
Dobrý den, prosím o radu. Již několikrát jsem si koupila neritiny a pokaždé pošly..krevety i ryby jsou OK
dělám něco špatně?
Starší reakce
Netušíte, jestli jsou nějací plži, kteří žijí v brakické vodě? Kromě některých neritin.
Nemyslím vyloženě mořské plže ani larvy sladkovodních, které se v brakické vyvíjí a pak se vrací do sladké vody.
Starší reakce
Hezký pozdní večer, chci se zeptat, který z plžů je ,,na stejné úrovni,, jako Okružáci a Levatky ? Tzn. neryje dno a vesele nebaští rostliny ? Chtěl bych rozšířit pomocníky v AQ. Děkuji...
Zdravým. Já osobně mám jednu neritinu zebru a jednu neritinu puligeru a docela to funguje. Dekorace mám bez řas, ale na skle trochu řas je.
Záleží na tom, kolik tam máš nadbytečné potravy, aby Ti potom nežrali rostliny. Já osobně bych tam hodil tak tři a kdyby byla potřeba, tak bych ještě dokoupil.
0 14.05.2020 13:01 Spunt – Clithon Corona
Dobrý den,
Chtěl bych si pořídit pár jedinců plžů Clithon Corona. Chtěl bych se zeptat, kolik by jste mi jich doporučili do akvária velikosti 40l? 5 jedinců či více nebo méně?
Předem děkuji za radu.
Starší reakce
Jestli jich bude hodně, to netuším, zatím jsem viděla dva nebo tři mladé šnečky, protože stejně jako dospělé bahenky i jejich novorozenci preferují noční aktivitu.
Těch bude omnoho víc, samice rodí pravidelně a v noci. Navíc maláďata jsou po narození celkem velká.
Děkuji za informaci
Navíc těsně před zhasnutím jsem našla ještě jednoho pruhovaného šnečka, takže je to jisté
Mám z toho radost
Ano, s filopaludinami se mi stalo to samé, samice mohou být oplodněné a už jsi si je tak donesla. A hned po přinesení porodily. Navíc ve Tvém akváriu mají nejvhodnější potravu.
No aby do mě hrom bacil!
Je vůbec možné, aby se mi bahenky rozmnožily za pouhý měsíc a jejich potomek stihl dorůst do této velikosti?
Starší reakce
díky za informaci, už jich porodila celkem dost a jsem se pídil po odpovědi tak ještě jednou dík
Ahoj, nevíte prosím někdo kolik mladých může po jednom oplodnění porodit Brotia hercula? Prozatím se mně nepodařilo vypátrat odpověď.
Starší reakce
Ahoj, já jsem začal před časem taky míchat tvrdou brněnskou vodu s vodu z RO (hlavně v kvůli snížení vysoké vstupní hladiny dusičnanů a pak taky kvůli tvrdosti) a šneci to bezproblémů zvládli.
Měnil jsem po týdnu vždy 30% vody v poměru 1:1. Od té doby jsem s parametry vody v AQ spokojen a je to vážně poznat
Jo, máš pravdu napsal jsem to blbě, měl jsem napsat "méně".
Věřím. V krmivech je (mělo by být) hodně dusíku a fosforu. Odumřelé listy rostlin jsou skoro samý uhlík (a někdy trochu vápníku nebo křemíku). To bakteriím dvakrát neleze, a často jim do začátku musejí pomoct houby.
Takže, velké rozdíly v průběhu jsou jistě možné. Ale nedá se napsat, že vodu nekazí vůbec.
Aha, to jsem tedy nevěděl, díky
Já jsem vycházel z pozorování a tyto výkaly, tvořené růžkatcem opravdu vodu nekazily. Naproti tomu výkaly tvořené krmivem pro ryby mi vodu kazily.
afc1886 napsal: Nevím kolik akvárií nebo sklenic bez dna a jen se šneky jsi měl, ale věř mi, že i flaška plná růžkatce s okružáky a levatkami a hovínka jen tak před očima nemizí. A nemyslím si, že tam mám nefunkční prostředí. Nemám jen jednu sklenici bez dna, abych nemohl porovnávat.
Možná si nerozumíme. Já jsem mínil "nefunkčním" prostředím takové, ve kterém probíhá dekompozice pomalu. Což je špatně. Bez ohledu na to, v kolika nádobách se to děje.
Vloni jsem jeden čas zápolil se sinicí, tak jsem s ní pokusničil. Nebyla to akvárka bez substrátu, byl tam jemný písek (0.6-1.2 mm). Na substrátu a rostlinách byla sinice, a dal jsem tam spousty okružáků. Aby ji žrali.
V jednom z těch čtyřech akvárií, pouze v jednom, se hromadily výkaly okružáků. A to v tom, kde byla voda silně kyselá (pH 5.5). Tam bylo prostředí "nefunkční" v tom smyslu, že tam nefungovala dekompozice. V daném případě to bylo právě kvůli tomu nízkému pH, které bakterie nemají rády. V ostatních výkaly mizely beze stopy. Tam dekomozice probíhala správně = rychle.
Ve Tvých sklenicích je taky nějaký důvod, proč tam dekompozice neprobíhá (resp. jen pomalu), a je to tedy akvaristicky nefunkční prostředí.
Planorbella napsal: Mimochodem tyto výkaly nekazí nijak vodu, jsou tvořeny odumřelou masou růžkatce a různými filmy.
Omyl. Organická hmota se podle původu liší procentuálním zastoupením různých prvků, ale v principu je to totéž. Výjimkami jsou jen lignin a huminové látky.
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte poznatky či zkušenosti s tím, jak plži snáší přechod z tvrdé do měkčí vody. Mám teď tvrdovodu (20° celková tvrdost) a chystám se začít při výměnách vody postupně přidávat vodu z osmózy. Cílová hodnota je někde okolo 8° celkové tvrdosti. Řeším jak moc rychlý pokles si můžu dovolit, aby to s nimi nezamávalo. Plán je 1x týdně výměna 100 l vody (250 l hrubý objem akva, tj. cca 200 l vody celkem), z toho 50 l z osmózy a pokračovat s tím tak dlouho až se dostanu na žádoucí hodnotu. Pak spočítám podle počtu výměn poměr vodovodní : z osmózy a pojedu podle toho. Myslíte, že si můžu troufnout přilít jim napoprvé rovnou celých 50 l z osmózy, nebo raději začít třeba s 25 l? V akvu bydlí okružák kanadský, levatka ostrá, plovatka toulavá a piskořka věžovitá.
Však nic takového jsem nepsal...
Já nikde nepíši o tom,že je tam nechci,nebo jak se jich zbavit,ja ukazuji,kolik bordelu vyprodukují...chci říct,že vhozením např,100 okružaků do akvária,v kombinaci s výkalemi z ryb,může způsobit zhoršení kvality vody...
Ono ani nejde, aby ty výkaly mizely.
Časem, když to takto necháš, tak se dno vytvoří. Ale ani poté ubývat nebude, pomalu se bude tvořit.
Mimochodem tyto výkaly nekazí nijak vodu, jsou tvořeny odumřelou masou růžkatce a různými filmy.
já vím...
Já tam ale žadný dno nemám...
Vespod vazy je nalepka,tak to by mohlo vadit tomu dnu...
já tomu maqovu termínu rozumím tak, že je nefunkční dno,kde ( hlavně) probíhá vona přeměna
Maq napsal:Na druhou stranu to signalizuje nefunkční prostředí, protože do těch hovínek by se okamžitě měly pustit dekompoziční bakterie a měly by Ti mizet před očima.
Nevím kolik akvárií nebo sklenic bez dna a jen se šneky jsi měl, ale věř mi, že i flaška plná růžkatce s okružáky a levatkami a hovínka jen tak před očima nemizí. A nemyslím si, že tam mám nefunkční prostředí. Nemám jen jednu sklenici bez dna, abych nemohl porovnávat.
0 31.05.2019 14:40 Silviebaris –
Re: Maq No vidis,a nemizí,hromadí se na dně...Je to jen váza kde je růžkatec a přebytek šneků,které odebirám z akvária...
Je to zajímavá fotka z toho hlediska, kolik žrádýlka šneci oberou z povrchu té napohled čisté rostliny.
Na druhou stranu to signalizuje nefunkční prostředí, protože do těch hovínek by se okamžitě měly pustit dekompoziční bakterie a měly by Ti mizet před očima.
2 31.05.2019 12:29 Silviebaris –
Re: Maq Jasný,ja jen chtěla ukazat co detritu naděla 15 šneků,co teprve 50,100 a vice...asi mazec
Presne tak. Slimáky do kolobehu látok neprispievajú hmotou (na rozdiel od rýb) ale iba energiou (s výnimkou prípadu, keď niekto kŕmi slimáky cielene).
Což znamená, že ještě o trochu víc bordelu sežrali jinde.
4 31.05.2019 07:18 Silviebaris Jen pro zajímavost,kolik bordelu dokážou šneci /asi 15kusů/ vyprodukovat asi za 10 dní...
Starší reakce
Aha, no každopádně držím palce
Ono to možná klame, ale on jen tak leží na tom kameni zavrtaný v ulitě. A bohužel se od té doby, co jsem ho dala zpět do vody nepohnul. Koukala jsem na něho několikrát. Ale vyměnila jsem mu vodu, nahoru pro sichr dala zábranu. Tak snad to kluk ještě rozdýchá.
Tak to žije!
Musí se i pohybovat, protože je přilepený ke sklu, chvilku ho sleduj a uvidíš, že se hýbe a leze.
Ponořil se ke dnu a momentálně vypadá takhle.
Jak říkám ještě počkej.
A teď plave na hladině nebo klesl ke dnu?
Nevím přesně jak dlouho(těch dvanáct hodin byla maximální hodnota), ale víc jak dvě hodiny to určitě bylo. Každopádně díky moc za odpovědi.
Tak to je s největší pravděpodobností není naživu, 2 hodiny na suchu ještě přežije, ale 12 je hodně a jednoduše vyschl. Můžeš počkat, no moc šancí mu nedávám.
Obě fotky jsou foceny už před tím, než si vyšel na výlet. Díky moc za odpověď.
Je to levatka a pokud je ta první fotka vyfocena po tom incidentu, tak je živá.
Levatky rády chodí na výlety a není to nic neobvyklého, jen když se zkazí voda a nebo malý objem vody, je opouštění vody častější.
Jinak jsou na tom plži s víčkem a bez, jak, to si lze domyslet. Například piskořky vydrží i pár dní.
0 24.05.2019 21:06 Dorea – šnek bez vody
Dobrý den,
jdu asi s trochu hloupou otázkou, ale jak dlouho dokáže přežít akvarijní šnek bez vody?
Při výměně vody řasokoulím jsem zjistila, že jsem si s nimi přinesla i šnečka. Dala jsem ho tedy do jiné nádoby a ten trubka mi z ní po čtrnácti dnech vylezl a zjistila jsem to asi po dvanácti hodinách. Hned jsem ho dala zpátka do vody, ale i po několika hodinách je pořád takový zalezlý do zadní poloviny ulitky a nevypadá, že by se měl k životu. Je možné, že to ještě rozchodí? Díky za odpověď.
Starší reakce
Tak to je fajn že budou malí je toho hodně co musí uklidit než je budu redukovat
Přidat reakci
1 ...... [2] ...... 18
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14687x