Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:35 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – Ampulárka
Ožírá Ampulárka Argentinská rostlinu Hygrophila?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jitka
3 až 4 týdny (podle teploty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:26 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jitka
No záleží na to jaký druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:19 jitka – vajicka
:) smich :-D potrebovala bych zjistit za jak dlouho se vylihnou vajicka vodnich sneku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 17:31 Žena sivon [1714] - PlžiRe: dvorak
To je právě ten problém, většinou na všežravé plže zbývá potravy dost. Pokud ne, najdou si řasy a tím čistí akvárium. Nedochází pak k jejich množení, nebo jen minimálně. Pokud je člověk začne přikrmovat, začnou se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:12 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jak často krmit? Celkem záludná otázka - aby zároveň nedošlo k překrmování a následnému přemnožení. Jestli máš v akva i jiné živočichy, které krmíš vločkovým či jiným krmivem, tak část krmiva, kterou ryby nestihnou pozřít spadne na dno, kde se o to postarají šnečci. Málo potravy nepovede k masivnímu přemnožení, a tak by zbytky z krmiva pro ryby mohli stačit. Pokud však máš v akva více šneků a nechceš je trápit hladem, je na místě zvolit přikrmování. Přikrmovat se dá ledasčím a jednotlivá krmiva i s několika postřehy zdejších akvaristů se dá jistě najít na netu.
Nejčastěji používaným "při"krmením býva tebou zmiňovaná okurka, spařený salát nebo špenát, kolečko salátové okurky. Mohou to být však i různá krmiva určená předevší pro ryby - ať už to jsou tabletky pro ryby žijící u dna nebo krevety a nebo přidávat ve větší míře krmivo pro ryby, kterým běžně krmíš. To chce však odhad, aby nedošlo k přemnožení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 09:18 petas25
Hezké sváteční dopoledne...jsem akvarista začátečník a tak si pročítám tady příspěvky o šnecích...mám jich také moc a řekl bych příliš...pravidelně každé ráno je odebírám (to je bych řekl nejlepší způsob, jak se jich zbavit )...zkoušel jsem bramboru a nebylo to nějaké přesvědčivé...takže sběr je asi nejúčinnější...píše se tu také o krmení...jak tedy často krmit...? děkuji za odpovědi... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:29 -
No dobre,dal som ich do svojej 200l nádoby na vodu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:23 jogr
ano smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:16 vlk9 Re: prasan
Však je taky řeč o akvárkách a ne o rakárkách hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 19:34 - Re: jogr
Existuje! Moje rakárko.Pár kúskov som tam kotúliek a vežoviek dal no skončili ako potrava. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 18:18 jogr
Přesně tak! Akvárko bez šneků neexistuje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 17:50 Muž Dejmon [64] – Šnek - ANO
Šnek do akvária patří, ať se to některým líbí či nikoli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:40 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nikde jsem žádný přesný ani odhadovaný počet, kolik šnečků mít v akva je ideál nenašel. Osobně si však myslím, že je to velice individuální. Záleží to na samotných šnečcích - tedy druhu, velikosti a počtu, dále na ostatních obyvatelých nádrže (ryby, krevety, či jiné), na rostlinách (jaké rostliny v akva jsou (případná potrava /zejména jemnolisté rostliny/), výskyt řasy -> potrava pro řadu šneků a také na životích podmnkách. Podle mě vhodný počet šnečků se mění - podle dostupnosti přirozené potravy (řasy, rostliny a jiné) - a akvarista sám, by měl poznat, jaký počet šnečků je v jeho akváriu vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:01 Žena Karnal [196]
Když už se tady pořád probírá to přemnožení - existuje nějaký výpočet, kolik šneků vlastně je schopné akvárium rozumně unést? Třeba nějak v přepočtu na cm na litr jako u rybiček. :-)

Mě šneci tedy vůbec nevadí, ale ráda bych věděla kdy mám začít panikařit... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.12.2011 14:56 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: MichalK
Bejt Váma, tak při zvolení dna - písku (nebo i velmi jemného štěrku) - bych vůbec nad ničím nepřemýšlel, a pořídil pořádnou bandu piskořek. Šneci se obecně přemnoží kvůli nějakému problému v akva -> většinou překrmování - kdy Vám šnečci naopak pomohou a uklidí zbytky potravy. Dostatek potravy je stimuluje k rozmnožování. Přemnožení u piskořek bych se ale vůbec nebál, protože jich není nikdy dost, kór při jemném štěrku, kdy je potřeba aby řádně prohrabávali a "provzdušňovali" ("odplynovávali") dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:34 Žena sivon [1714] - PlžiRe: MichalK
Zatím jsem u něj nepozorovala snahu se zahrabávat, ale v domovině žije asi spíše v bahně a já mám dno dost hrubé, tak nevím. Piskořky se ti budou množit jen tak, jakou jim poskytneš nabídku potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 13:30 Muž MichalK [16]
Dobrý den, při zakládání nového akvária jsem se rozhodl do něj dát písek o jemnosti 0,1 - 0,5 mm tmavý, čtu ale tady na stránkách, že potřebuju nejspíš nějakého šneka, který bude dno prohrabávat a uvoňovat z něj plyny apod. jinak písek "nedýchá", díval jsem se na pískořku, ale ta se celkem dost množí a tak se chci zeptat, má někdo zkušenost s Plž Faunus ater, jestli taky prohrabává dno a nemnoží se. Díky. Původně jsem chtěl biotop jižní ameriky, ale z praktických důvodů se jej budu muset vzdát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 18:36 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sivon
Ale ne přímo vyhzovat, tkaj sem to nemyslel, honza napsal, že je mu jich líto, že při odkalování jich dost vysaje, tak jsem mu psal že to nevadí že se aspoň nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2011 16:36 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Filip980
Vyhazovat je škoda, je lepší je vrátit do nádrže coby krmivo - rozmáčknout a ryby se mohou utlouct. A ostatní plži mají zase z čeho stavět ulity. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:02 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No to se zas o ně tak bát nemusíš, když se jich pár vyhodí, tak máš aspoň jistotu, že se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:12 Muž honzaprouza77 [18]
OKURKU DÁVÁM, ASI TAK KAŽDÉ DNY. Ale mě je těch šneků líto. Když odkaluju, tak jich spoustu vysaju a pak jak vyleju vodu je ještě sbírám z kíble, abych je nespláchl do vany. :) ale když jich pár ubyde, tak to snad vadit nebude. Jo ampulárii započítávám jako plnohodnotného obyvatele nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:47 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sivon
No ani já nepozoruju nějaký úhyny rostlin a to těch levatek, okružníků a myslím že i okružáků mám dost, ty clea hlena zase nejsou na 100% účinný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2011 18:45 Žena sivon [1714] - PlžiRe: honzaprouza77
Žádný plž není špatný (nemluvím teď o vyslovených rostlinožroutech jako je např. marisa). Jediný problém může nastat při přemnožení - jsou to také živočichové a spotřebovávájí kyslík a produkují odpad - v případě ampulárií dost hojný. Takže je nutno s nimi počítat při sčítání "obyvatel". Nikdy (!) se mi nestalo, že by se okružáci pustili do zdravých rostlin, ani v případě velkého půstu při boji s ruduchou. Žvýkali ruduchu, ale ani jemnolisté rostlinky nežrali. V akvárku byly v té době, kromě řasožroutů i levatky a ani ony se do rostlin nepustily.
Přikrmovat je nutné ampulárie, pokud mají málo jiné potravy. V případě hladu ožužlávají řasy z jemnolistých rostlin a opečovávají je tak, že je až zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:32 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No celkově všechny si zobnou z rostlin pokud jim nedodáváš nějakou rostlinnou potravu, např. jim dodej sem tam salát, já ho používal spíš na zbavování se, protože ty potvory se na něj slezli a je s ním vytáhl, nebo taky salátovou okurku, vždy jim dej kolečko, je to dobrý i pro ancíky a taky hlavně pro ampulárky. Vždy jim dej kolečko a upevni o na dně, protože samotný kolečko okurky plave. Být tebou bych se ale těch malých potvor zbavil tou metodou se salátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:17 Muž honzaprouza77 [18]
Ahoj, chtěl bych se zeptat, proč se každý chce zbavit šneků? já jich mám v akva milion a žerou řasy. To je snad dobře ne? nebo dělají i něco co nevím? Na rostlince mám pár malích dírek, ale už se neobjevujou, to určitě nebude od nich. Mám v akva několik druhů šneků. Ampulárii-ta je ok, ty malý smrady cca 5mm velké a pak pár větších okolo 6-12mm. Jaké z nich jsou spatne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:56 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, říká vám někomu něco šnek "goliáš"??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 23:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Voloduson
To že se ti přemnoží okružáci je bez debat důkazem, že péči o akva nedáváš. Jestli šneky nechceš, tak OK. Je to tvoje volba ale připravuješ se o indikátor kvality prostředí.
A o tom, že množství živočichů je přímou úměrné k množství potravy je ložený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.09.2011 22:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Voloduson
Nesouhlasím. Udržování/neudržování akvárií a krmení má na množství šneků zásadní vliv. A podle mně tyhle šneci v rozumném množství do akvárka patří. Proto už nechci čtverzubce, vyžerou šneky dokonale, a bez nich se mi v akvárku nedařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   07.09.2011 22:07 Voloduson
katterinecka napsala: Přemnožení šneků bývá způsobeno špadnou údržbou akvárka nebo překrmováním Co to je za hloupost? K premnozeni sneku dochazi i ve spickove zarizenych a perfektne udrzovanych akvariich... V prvni rade jde o to, ze se neco takoveho vubec dopusti... Lidi si v akvarku vsimnou okruzaka (a jemu podobni) a misto aby ho okamzite hodili z okna tak prvni co je napadne je, ze si tam takoveho hezkeho snecka nechaji... Staci doslova par dnu, aby se jich rozlezlo desitky po akvariu... S udrzovanim/neudrzovanim akvarii a krmenim to nema nic spolecneho...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 19:46 Alegrato – .
No to mě samozřejmě napadlo, že jsem si jí přivezla už těhotnou, ale tak že by to v sobě držela 2 měsíce? Nu asi ano. Jinak mi to hlava nebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 15:49 Jakub Re: Alegrato
@Alegrato Tylomelanie sa mohli naparit uz v akvaristike a taku si ju kupila. To iste sa stalo aj mne t.j. uz mam 3 male tylomelanie :-).
@nová :-D ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   05.08.2011 22:33 Žena Nová [0]
clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:56 Alegrato – Křížení šneků?
Zdravím...
Před pár měsíci jsem si založila akva, ve kterém je pár druhů šneků... 1x brotia pagodula, 1x tylomelania sp. a nepočítaně nějakých prevítů malých přemnožených a piskořek... Dneska jsem si všimla, že mi po skle leze malinká tylomelania. Vzhledem k tomu, že mají oddělené pohlaví a já mám JEN jeden kousek, ptám se, zda je možné, že došlo ke křížení např. s piskořkou? Protože šneček je to malinký a do toho akva jsem hodně dlouho vůbec nic, s čím bych to mohla přinést, nedávala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:03 Muž Dejmon [64] Re: sivon
Díky za rady a pokusím se něco s tím udělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:43 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Dejmon
Pokud jsou na fotce zbytky po obyvatelích, tak problém bude možná v přítomnosti "šnekožravého" plže Clea helena. Je schopna zlikvidovat mnohem většího plže než je sama. Piskořky (oba druhy) bude mít určitě na svědomí. Nevím, jak rychlá je Tylomelánie, ale pokud ráda "odpočívá" na dně, mohla být také sežrána.
Neritiny (též jejich příbuzní Clithoni) obecně často nevydrží několikerou změnu podmínek, mnoho lidí si ztěžuje, že jim velmi brzy po nákupu chcípnou.
Akvárium máš pěkně zařízené, ale přijde mi, že tam máš příliš mnoho obyvatel (musíš počítat nejen ryby, ale i plže!), někteří šneci jsou citliví na dusičnany (dusitany). Já jsem si při přestavbě (zvíření usazenin) zlikvidovala Paludomuse a Brotiu - chtějí opravdu čistou vodu. Otázkou také je, zda mají ve tvém akváriu zubovci (Neritiny, Clithoni) dostatek potravy - žerou jen některé řasy (např. do vláknité a ruduchy se nepustili ani hladoví). Mám cca 50 l a pouze 3 plže z příbuzestva neritin a přijde mi, že mají tak akorát řas. Helenu mám odděleně v menším akváriu a přebytečné plže jí tam přidávám. Netroufla bych si ji dát do většího, i když má dost piskořek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 04:51 Muž Dejmon [64] Re: sivon
Tady je docela slušně vidět, co nejde, docela dost mě to mrzí, a ulitu z Tylomelania towu nemohu najít, hrabat v AQ se mi zatím nechce rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 22:12 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Dejmon
A jaké plže bys chtěl? Mají různé nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: btnk
na uhynulé rybce si mohou pochutnat šneci, ostatní rybky, nebo ji rozloží bakterie. Taky se podívej kolem akvárka, jestli nemohla vyskočit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zdenička
problém bude někde jinde a ne v ancistrusech, zamyslela bych se nad celkovým akvárkem a údržbou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:05 Muž btnk [5]
Je možné že šneci sežerou uhynulou rybku ? Tedkom mi jedna zmizela a nenašel jsem po ní vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:16 Zdenička – ancitrus
Zajímalo by mě,jestli můžou ancitrusi škodit ostatním rybkám.Mám 60litrové akvárko v něm 4ancitrusy,paví očka a neonky.Rybky jsou jakoby oškubané při plavání se kolíbají a dost se jich "ztratí".Díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 13:34 Muž Dejmon [64] – Help --- chci šneky
Please - malá pomoc, pročetl jsem fóra o šnecích, ale každý se jich chce zbavit. Toto fórum je o opaku. Rád bych šneky ve svém AQ měl, ale bohužel se šnekům u mě nedaří, i když Neritině se zatím daří, a piskořky věžovité také nemají problém. Testy na vodu nevlastním. Poradí mi nějaký šnečkař? Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 21:18 Žena sivon [1714] - PlžiRe: jiri2105
Zlom vznikl při změně podmínek, patrně při odchytu a transportu. Dále poroste normálně, má to hodně jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 02:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: jiri2105
Moje zebra vypadá podobně. Možná se jedná o defekt růstu ulity - zřejmě se jedná o nedostatek nějaké stavební látky. Nicméně má zebra i s tímto "poškozením" přežívá už 5 měsíců a vypadá spokojeně (je aktivní a roste).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:44 Muž jiri2105 [1] – Schránka zebry
Fotka k příspěvku Nenašel jsem kam to vložit. Jedna ze čtyř zeber má něco s ulitou, nevím zda jde o nemoc,stáří či nějaké poškození
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 16:35 Žena sivon [1714] - Plži – Re: davidus
Je dobré napsat odkud jseš. Mám jich plno, ale posílat teď v zimě něco poštou není moc dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 09:08 Muž davidus [41] - Cichlidy – Má někdo????
Ahoj sháním piskořku Melanoides Granifera, je trochu jiná než věžovitá. Nemá ji někdo kdo by daroval nebo prodal pár kousků???Děkuji pěkně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
pokud ty vajicka neco nezpapka.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:27 Žena stetinka [270]
tak to vám teda pěkně děkuju tone ( i když jsem to tušila) :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898?od=551