Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 19:06 Muž kofejn [963] Re: Adam
Chtěl bych pak Neritinu, takže zase takového agresora nepotřebuju :-). Budu nádrž sledovat, jestli ty mrchy nepřibývají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:54 Muž Ad@m [1051] Re: O.Tom
Bol si rýchlejší smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:53 Muž Ad@m [1051] Re: kofejn
Odpoveď už vlastne je napísaná v mojom príspevku zo 17:24 - Clea Helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:53 Muž O.Tom [439] Re: kofejn
Já měl po čase akvárium levantkama úplně poseté, pak jsem dal do akvária ryby a s nimi i heleny. Nevím co bylo účinnější, jestli ryby žraly vajíčka, nebo heleny dospělé levantky, nicméně jich mám teď minimum a vidím je jen svátečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:47 Muž kofejn [963]
S kytkama jsem si přinesl nějak levatky či plovatky a ty tam fakt nechci. Bohužel přežily hypermangan a první den jsem ještě v kýbli odchytl dva kousky cca 7mm velké a tento týden nad hladinou dvě 2mm blechy, asi byly na kytkách i vajíčka. Jde je nějak zlikvidovat bez agresivní chemie? Je naděje, že by nepřežily vysoké koncentrace NO2? Položit na dno na pár dní měděnou pásovinu? Ryby zatím nemám a chvíli ještě mít nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 17:58 Muž O.Tom [439] Re: chlebe
Jaci to jsou sneci ? Jestli nejaci mali okruzaci, nebo levantky a podobne tak bych to neresil, maximalne jim tam hodil 2x do tydne jednu vlock :) Mi osobne se neskutecne mnozili levantky, taky v akvariu postupne zarizovanem bez ryb, tem potvoram snad staci k preziti olizovat kamen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2012 17:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Adam
Ak prekrmuješ, máš ich stovky, ale ak neprekrmuješ a máš nejakého požierača slimákov, ich počet sa pohybuje okolo niekoľko desiatok. Jen bych doplnil, že nemusí mít žádného požírače šneků. Stačí se o akvárium správně starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 17:24 Muž Ad@m [1051] Re: chlebe
Ak je čerstvo založené, nemajú v ňom žiadnu potravu a ak chceš, aby prežili, musíš ich prikrmovať. A "šnek" je široký pojem. Ak máš pískorky, kružníky alebo iné "invazívne" plže, nemusíš ich živiť, časom si ich dovlečieš na nejakej rastlinke a potom sa Ti nekontrolovateľne rozmnožia(ak nebudeš mať štvorzubce alebo mrenky nádherné) a budeš hľadať možnosť ako sa ich zbaviť bez chémie. Vtedy je dobré kúpiť plžov Clea Helena. A na otázku, koľko invazívnych plžov majú akvaristi v akva sa odpovede veľmi líšia. Ak prekrmuješ, máš ich stovky, ale ak neprekrmuješ a máš nejakého požierača slimákov, ich počet sa pohybuje okolo niekoľko desiatok. A plže kladú vajíčka, čiže ak sa Ti objavil malinký, je ich tam ešte viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:41 chlebe
My zakládáme new akvárium, takže zatím ryby nemáme. Proto ještě krmení od ryb nemají a přebytky nemají z čeho... Takže jim nic nemusíme tedy dávat, jo? :)
Kolik tak šneků máte v akvu?? Já mám 200litrové akvo a zatím tam mám 5nebo6 + jeden, co se nám včera narodil potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:35 Muž O.Tom [439] Re: chlebe
Žerou zbytky/přebytky krmení, některé řasy, odumírající a oslabené listy rostlin/rostliny, atd..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:30 chlebe – šneci a potrava
Chci se zeptat, čím se krmí šneci?? Stačí jim pouze zbytky jídla od ryb a bordel, co najdou v akváriu?? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.05.2012 17:29 Muž snehulda007 [850] Re: Tomas Enderson
Jaký kufry? Oblovka si odtáhla svojí ulitu a přítelkyně žádnou ulitu nemá tak si holt neodtáhla nic. :) No je pravda že přítelkyně je dost invazivní druh...sakra to mi nedošlo smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.05.2012 23:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: snehulda007
Oběma tvorům jsi sbalil kufry a poslal je do přírody. To není dobrá prevence proti šíření nemocí a invazivních druhů. potlesk smich :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.05.2012 17:51 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Teda to jsem netušil,preventivně jsem vyhodil oblovku i přítelkyni smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hanka
Zánět mozkových blan způsobují baktérie a streptokoci(viry), takže jejich nositelem může jak oblovka, tak třeba váš přítel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:18 Muž snehulda007 [850] Re: romant
jojo,je to oblovka žravá
www.denik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 15:06 R Muž romant [27987] Re: Hanka
Nebude to spíš nějaká Achatina(možno dohledat strejdou gůglem), která se v americe na floridě přemnožila, protože jí tam "chytře" vypustily do volný přírody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 15:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Hanka
A co je to Americký šnek? Co je Americký brouk jsem již slyšel, i když nezažil ( www.moderni-dejiny.cz/… ).
Tohle je nějaká druhá vlna? :-D :-P
www.stream.cz/… : dosaď si tam šneka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 14:04 Hanka – americké šneci
Fotka k příspěvku slyšela jsem od známého že Americké šneci přenášejí nemoc...zápal mozkových blan,chci se zeptat,kdo má už nějaké zkušenosti,co je na tom pravdy,předem moc děkuji Hanka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:54 Muž zordix [37] Re: Pavla
Já si taky nevědomky přinesl okružáka a nějakého se špičatou ulitou. Mám je prakticky od založení akvária a nemůžu si je vynachválit. Rostliny žerou akorát už ti velcí a ty vždy při údržbě vyhodím s protrhanýma rostlinama. Jinak jim chutná zelená řasa na dekoracích a skle :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 21:42 R Muž romant [27987] Re: pavla
Můžeš ho klidně i dát pryč, ale když tam byl jeden, tak jich tam je třeba i více, což bývá pravděpodobný. ;-) Když se dodržují nějaký základní postupy, jako nepřekrmování ryb a odkalování dna dle potřeby, tak se šneků netřeba bát, jsou to dobří pomocníci s udržováním akvária. Jsou z nich někdy děláni zbytečně nepřátelé, ale je to takovej novodobej akvaristickej bubák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 21:35 pavla – šnek
ahoj koupila jsem si rostlinku do akva a byl tam malej šneček můžu ho tam nechat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 20:51 threat Re: Lucisatko
Já si asi tak před deseti dny objednal šneky od uživatele Taeme,měl jsem taky Heleny a snažil jsem se je odlovit,ale jednu jsem nenašel,šneky jsem hodil do akva a jakoby se rozkoukávali,ale byly pořád na místě a nevylezli pořádně z ulity.S tou Helenou jsem měl štěstí,protože ještě ten den se "mrška" snažila vecpat k jedné Pagodule,ale hned jsem to uviděl a poslední Helča šla do druhého akva.No ale slavní šneci se stejně nerozlezli a už jsem je taky odeslal (prodejce mi slíbyl kompenzaci),ani se nepohli z místa a nakonec pošli,vylil jsem je z ulity,pěkně smrděli.Radili mi je nalákat na okurku,nebo salát,prostě je na to položte,já bohužel neuspěl.Ale ty Heleny dejte v každém případě pryč,jinak Vám ty Brotie zabijí,to mi taky řeklo hodně lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 19:54 Lucisatko – Brotia pagodula
Mám podobný problém jako někdo předemnou s neritinou. Pořídila jsem si šneka pagodu asi tři dny šmejdil trochu po akvariu ale pak najednou zalezl a konec už týden se nepohl. Chvíli jsem si myslela že je po něm ale když jsem ho vytáhla tak tam je. Drbla jsem do něho a pohnul se nachvili vykoukl ale co dal, co když zaleze znovu. Chyba právě je že mam v aka i Cleu helenu, je možný že se jí Pagoda bojí? že cítí nebezpečí tak zasebou zavře a hotovo? a jak dlouho muže byt takhle zalezlej aniž by něco snědl. nechci o něj přijít, to už se radši zbavím heleny i když nevím jak...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 14:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: threat
Tyhle plže je potřeba kupovat očima!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:03 threat Re: LiborSprysl
No tak ti už asi nevylezou.....čichnul jsem k nim :-(
Uvidím,jak se k tomu postaví prodejce,kterého jsem našel tady na stránkách.Včera už jsem mu psal,tak se nechám překvapit.
Jinak díky za snahu všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 09:07 -
Opakuje sa to tu stále dokola.Ak neprekrmujete tak sa vám slimáky nepremnožia.Mám kotúľky no viac ako 2-3 som nikdy v akvárku nemal.Samozrejme ak je akvárko v dobrom stave,bez rias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
No po pěti dnech by už měly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:00 DannyDee Re: Kropal
Může to být vyvíjejícím se mikro organismem, který třeba zůstal na kořenech či listech rostlin a potom se rozmnožili ti zákeřní šneci. Měl jsem stejný problém a pomáhá důkladně vyčistit akvárium a použít přípravek proti řasám, který ovšem působí nejen na řasy, ale i na škůdce např. na šnehy, na nezmary atd. Doufám že se šneků zbavíš :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:48 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Lucinka
Bohužel tato možnost tu je a při dvou Helenách dvojnásobná. Záleží ale také na množství plžů (piskořek, okružáků), které máš v akváriu.
Dle mé zkušenosti je Brotia velmi "rozvážný" plž, který se dost pohybuje po dně a myslím si, že riziko sežrání je větší, než u aktivních ampulárií či Neritin, které většinu života tráví na skle, či dekoracích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2012 10:42 Žena sivon [1694] - PlžiRe: threat
Zkusil jsi jim před čumák dát nějakou dobrůtku? Třeba spařený salátek?
Pokud píšeš, že po 5 dnech v akváriu jsou zatažené tak, že není vidět ani víčko, to už je divné. Moji miláčci také občas dělají "mrtvoly", ale po pořádném "obědě".
Většina plžů dostane hodně zabrat neustálými změnami podmínek a někteří to prostě nevydrží. Nejhorší je to u importů.
Problém je v tom, že divnou a malátnou rybu si nekoupíš, ale u plže to nepoznáš.
Snad se ti tvoji vzpamatují. Pokud ne, u slušného prodejce by měli jít reklamovat. Např. v Bráníku mi nabídli nové bahenky, když ani já, ani Danila jsme nepoznaly, že už to mají za sebou a potřech dnech doma jsem je vylila z ulity. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2012 10:24 kropenáč – šneci
Měchýřovky mi udělali 4 hrozny vajíček! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:00 threat Re: LiborSprysl
Děkuji za info,ale ještě by mne zajímalo,jak dlouho dokáží dělat mrtvé?Psal jsem to prodejci a ten mi odepsal,že jim mám dát tak čtyři dny na rozlezení,už je to pět a pořád nic.Jak jsem psal,už jsem je trochu viděl (i ty oranžové tylomelánie),ale zatáhli se a jsou zalezlé úplně,že není vidět ani to víčko.Přendal jsem je do druhého akvárka,se stejnou vodou,aby měli klid,před tím kolem nich pořád jezdili ancitrusi,tak jim to možná vadilo.Nevím,jak dlouho čekat a co ještě udělat.Čekat můžu hodně dlouho,ale udělat toho víc už nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:10 Lucinka – Plži
Dobrý den, mám v akvariu dva čneky Clea Helena a ted jsem pořídila šneka Pagodu snesou se navzájem? mám strach že mi ho Helena zabije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: threat
Nemusí se to povést nikdy. Už si mi stěžovalo pár lidí, že jim prodavači do pytlíku hodili "chcíplé ulity". Tylomelanie to občas dělají, že fintí a vypadají jako mrtvé a tak se blbě od těch živých poznávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 21:41 threat – Šneci se nechcou rozlézt
Koupil jsem si pár šneků a někteří se nechcou nějak rozlézt.Neritiny se po dvou dnech rozlezli,škebličky se taky už zahrabali,ale Brotie a Tylomelanie jsou pořád zalezlé.Ty Brotie už asi dvě byli trochu vidět i Tylomelanie jsem trošku zahlídl,ale že by úplně vylezli to ne.Mám je doma už od úterý 6.3.Jak dlouho jim to může trvat?Jak píši,už byli trochu vidět a znova se schovali,jak kdyby se něčeho lekli.Ve vodě nemám žádnou chemii ani nic podobného z toho co jsem vyčetl,že by jim mohlo vadit.Jediné co používám je akvaregulátor při výměně vody,taky sem tam přiliju nějaké "vitamíny" v podobě bioenzim a biofiltr.Děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:25 KAČKA
no, tak dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 07:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Je to vskutku šikovné zvířátko s dobrými nástroji... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 00:17 - Re: KAČKA
Bojím sa,že ampulárku môže zožrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 21:22 KAČKA
už mám větší akvárko takže už se ampulárka bude mít líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2012 19:10 Muž Yirka [9126] Re: KAČKA
Myslím, že ani pro samotného kraba nebude tak malá nádržka nějaké terno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2012 18:58 R Muž romant [27987] Re: KAČKA
Ta ampulárka je do těch 7 litrů nevhodná, tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 18:53 KAČKA
no tak odpoví mi někdo???? :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2012 18:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip980
Buď jak píše Filip980 nebo můžeš udělat takovou nějakou kombinaci. Na dno normální štěrk akvarijní ve kterém porostou rostliny a v rohu můžeš udělat nějaký ten oblázkový koutek. Jestli budeš mít jenom ampulárku v tom malém akvárku, tak odkalování nemusíš defakto řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: KAČKA
V oblázcích se teda rostlinám moc dařit nebude. To spíš bude potřeba plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:36 KAČKA
A co rostliny bude se jim dařit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:24 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: KAČKA
Zbytečný pořizovat, najdeš v přírodě dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2012 18:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: KAČKA
www.google.cz nebo jedno odpoledne s procházkou kolem řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 17:36 KAČKA
kolik by stál pytlík oblázků pro ampulárku??????????? love sad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:06 KAČKA
Můžu dát krabíka k ampulárce???? :-( :-( :-( POMOZTE!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898?od=501