Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 03:12 Žena Snowy [24]
Tak i já si přisadím. S přítelem vymeteme každou akvaristiku, vždycky kouknout co je ke nového a tak. Vyděsil mě prodavač, na kterého se obrátila paní o radu, že má týden založené 50 litrové akvárko a co do něj za ryby. Do sáčku jí nandal čtverzubce zeleného, do druhého nějaké drobné rybky, co vyrostou max. 4 cm (zarazil mě ten rozdíl velikostí této osádky, druh rybek už nevím). Paní tam nechala bratru přes šest stovek za ryby. Trochu jsme tam zapředli diskuzi s tím prodavačem na téma čtverzubec a dusíkaté látky, jeho velikost do 50 litrů a ta drahá potrava, co tam pro něj naskládal do sáčku. Věděl kulový, tvrdil, že ryba je výhradně býložravá. Že ty mláďata ostatních rybek nejspíš posvačí nebo chcípne na otravu dusík.látkami - nezájem. Ideální obchodník, nemyslíte, takhle si pojistit zákazníka bych se styděla. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:47 Hagar Re: JuraS
mám podobnou zkušenost,kupovali jsme krevety atyopsis molucensis a než jsme došli k pokladně,1 scípla,šli jsme ji vyměnit a prodavač nám prozradil,že je tam mají už dlouho a že jim nic nežerou,přesto jsme si 2 vzali a doma žrali hned jak divé a jsou ok dodnes,podle mě jim jaksi nedávali žrádlo pro ně vhodné,to je pak težké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:40 Muž pepis [15] - CichlidyRe: JuraS
Ten prodavač neudělal nic špatně, to že nežrali týden není u terčovce nijak závratně dlouho, ale přeci jenom to svědčí o tom že si ještě nezvykl tam a hned má jít jinam.. Co se týče teploty 32 stupňů tak je to kvůli tomu žraní, zvýšením teploty až na 33 stupňů C se u terčovců vyvolá žravost, někdy se zvyšuje teplota u terčovce při nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 15:23 Žena darley [12] Re: JuraS
To je pravda. S tym mam problem aj ja, ze zatial sa v rybickach vyznam ako tak len ja. Takze ked robi kolegyna a ja si precitam co predali do jedneho akvarka... no hroza... Alebo mi vola, ze potrebuje zistit co je to za rybicku. taka zlta. vyzera ako rybicka. no pochopili by ste nieco z tohto popisu... Ja keD o niektorej rybicke viem malo, tak sa priznam. nebudem si vymyslat hovadiny, aby na to doplatila ta rybicka... Alebo ine zviera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 15:13 JuraS Re: darley
No já mám zrovna dnešní zkušenost opačného názoru..prodavač sice ne z toho oddělení nicméně když prodává tak by měl něco vědět..mě zrazoval od koupi diskusů (měli chtěnou formu a za příznivě kačky) protože je tam prý mají týden a ještě nežrali..teplotu v akva teploměrem nalepovacím jasných 32 (svítilo jen to a další čísla už nebyly), když strkal ruku dovnitř tak ucukl jak mu voda přišla teplá..nicméně jsem vzal dva..v akva mám 27 stupňů..kolísá to podle toho jestli svítí polední světla..nějakých 20 minut jsem je nechal plavat v sáčku po hladině a pak jsem je spláchl do akva..chvíli blikali barvami jak signalizace na lodi..zkoušel jsem nejen jim dát směsku z automatu (nějakých 12 druhů krmiv smíchaných dohromady), mražený mix (ne pro disky), mražené artemie, živé larvy komárů, hikari discus bio-gold, tetra diskus..ten jeden se pustil do žrádla tak, že odehnal všechny ryby okolo a odháněl i krevety co mu chtěli krást..při hikari zaplaval pro toho druhého na druhou stranu akva a doslova ho dostrkal k tomu aby si zobl..teď šmejdí po akvu a ďobou do kde čeho...zkoušeli sezobnout i mimina redek ale ty jim uhopsly před držkou..a pak že nežerou...měl jsem vzít 4 kousky..zítra tam možná skočím pro další..takže ono prodavač by taky měl vědět co prodává..prodávat živé organizmy to není jak prodávat cihly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:57 knutt Re: darley
Je to smutné, a hlavně když si pak někdo stěžuje na to že jim to neměli prodávat a je to jejich vina, já být ve vaší kůži bych to nevydržel :-( A pořád stojí za svím.... By chtělo stejné podmínky pro ně ale v lidské perspektyvě, to by se jim dvakrát nelíbilo rozzureny Prodejci musí být hodně psychicky odolní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:35 callito Re: darley
S tim asi nic neuděláte. Komu neni rady. Rybiček mi je taky líto. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:34 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: darley
Já tedy nemám žádné zkušenosti s prodejem, ale nestačilo by se odvolat na zákon proti týrání zvířat a říci jim, že do tak malého akva jim ty rybky prostě neprodáte. Říci jim, že jste už měla oplétačky s kontrolou na udání a platila pokutu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 13:19 Žena darley [12] – Nezodpovednost zaciatocnika / neschopnost predajcu
Pracujem v chovatelskych potrebach ako vedúca predajne a niekedy sa mi až vlasy dupkom stavajú, čo za hlúposti sú schopný porobiť začiatočníci - akvaristi. Viackrát sa mi stalo, že do ani nie 20 l akvárka chceli dospelých diskusov alebo skalárov. Alebo do guľatého akva diskusa, skalára a samozrejme závojnatky... Snažím sa ľuďom poradiť, ale niekedy je to nad moje sily byť k nim prívetivá, keď si stále vravia svoje. Mne je ľúto predať tú rybičku, keď viem, že zachvíľku mu umrie. Mala som tu jedných, čo obdeň chodili nakupovať rybičky do novo založeného akvárka a pravidelne chceli diskusi. Vždy som ich odhovorila. Ale niekedy už si naozaj poviem, že nabudúce mu ju bez slova predám a keď príde reklamovať, že umrela, tak mu sáčik s mrtvolkou oplieskam o hlavu... :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:15 Žena Voloďka [59] - Tetry
Když už jste se tu tak pěkně rozhádali, napíšu zase něco zhruba pozitivního já.
Ve středu kdy jsme měli jet z Děčína do Prahy jsme měli hodinku času a tak jsem znásilnila mladýho abychom zašli do ZOO centra v Děčíně (u katastrálního úřadu) kde jsem ještě nebyla. Mají to tam moc krásný, ryb jak nakadíno, Betty měli kupodivu v cca půllitrových hranatých "vázičkách"-neřeknu akvárích, protože to je tak malý, ale určitě lepší jak kelímek od jogurtu. Taky tam prodávali ty rejnoky (za 3800Kč) a bohužel jsem zahlídla i závojnatku v kouli, ale světe div se, s filtrem co se dává pod dno a s živýma rostlinkama. Prodavačka se kterou jsem se dala do řeči toho věděla hodně (až jsem se divila smich ), ale to mě moc potěšilo. Pak tam byly dvě mladý holčiny, s nima jsem moc nepřišla do kontatku, ale cítila jsem, že bych se od nich dozvěděla méně (seděli a čučeli a spíš hlásali na tu starší prodavačku jaká ryba kolik stojí (když jsem to chtěla vědět). Je to prostě o člověku zda chce pomáhat či ne a zda tam přišel jen kvůli penězům a nebo taky i kvůli tomu, že má moc rád zvířata a chce se učit. Osobně, když vidím, že se prodavač/ka snaží a že něco ví, koupím si toho tam víc než kdyby si mě nevšímaly. Problém je v tom, že laik to nemusí vždy rozpoznat a můžou mu pak nakecat víc. Ale když se dozví od přátel či z netu, že udělal blbost, udělá si obrázek o obchodu sám. A pak bude chodit jinam nebo v lepším případě jim to omlátí o hlavu. Připomenu ještě že jsem nedávno byla ve stejným obchodě v Liberci (v Hypernově) a tam jen prodavačky seděly na zadku a drbali-> stejný obchod, ale jiný přístup.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 12 ...... [13]

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 18696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16933?od=601