Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2012 21:13 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
To je problém doby...lidi dělaj i to čemu nerozuměj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   16.07.2012 21:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Souhlasím s vámi, že brněnský Hornbach je naprostá katastrofa. Byla to hrůza před deseti lety, kdy jsem tam chodil s přítelkyní nakupovat krmení pro psa a vždy se tam stavil kouknout i na chudáky rybky, a je to stále stejné, jak jsem se přesvědčil asi před měsícem, když jsem se tam stavoval při návratu ani už nevím odkud. Paradoxně olomoucký Hornbach nemohu hodnotit až tak špatně. Prodavači mají zájem o rybky, zjišťují si o nich info v knihách a jsou schopni i napsat novou popisku, když zjistí nějaký blábol... ale co se týká např několika kusů arowan, s tím nemohou nic dělat, to jim prostě přijde z centrály a oni to někam musí umístit. Opravdu to nemají jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:35 jamajcan Re: Lukino
Jestli jezdíš do Opavy,tak hned na začátku Olomoucké ulice.Není to první raritka :) ,na kterou jsem u nich narazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:23 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: jamajcan
To by mě zajímalo pod jakým názvem je koupili, když je takto prodávají, ale je jasné, že znalost tam není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.07.2012 19:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ičin
Oni ty popisky nafasovali z centra a nemůžou s tím nic dělat. Vytvořil je nějaký magor, protože pokud někdo napíše, že vrubozubec patří do 200 litrové nádrže, tak je jasné, že akvaristiku viděl akorát z rychlíku. A co se týče těch arowan, tak jim pošlou ryby a vůbec je nezajímá, jestli na ně místo je nebo není. Svým způsobem jsou ti prodavači chudáci, kteří slouží jako hromosvody jak pro vedení, tak pro zákazníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 19:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Brno - Hornbach : když pominu totálně vyhublé "výstavní" terče plus další asi 2 takřka umírající na prodejně, tak mě hlavně naštvaly popisky. Zvlášť teda Sumeček žraločí - maximální velikost 20cm :-/ a další nesmysly. O tom jaký smysl má 7 arowan v jednom akvárku v Hornbachu by se dalo taky dumat za dlouhých zimních večerů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 10:44 jamajcan
Tak jsem minulý týden narazil na nový druh ryby!!Při návštěvě jedné nejmenované opavské prodejny,byly na jedná nádrži vypsány druhy,které v ní byly.Parmička černopruhá a Parmička paraguayská.Samozřejmě,že to byly Tetry paraguayské.Když jsem se prodejce ptal,jak dlouho už ty tzv.Parmičky prodává,odpověd zněla,že už jsou v obchodě druhý týden.Takže jestli si je někdo z opavských koupil,nejsou to Parmičky,ale Tetry parquayské.Jak se říká,nakupujte u odborníků :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:07 Muž Jar-oslaw [674] – prodavaci v akva
musim velice pochvalit majitele a prodavace z akvaristiky v holesovicich za trznici.dycky dobre poradi a neni drahy.vcera jsem chtel koupit biomolitan,tak v nuslich za 280 a holesovicich 140,stejna znacka Atman.tak nevim,ale holesovice doporucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 11:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Také jezdím a v tom případě jich znám víc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.06.2012 11:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ta poslední věta je blábol a to absolutní. Mimo rodinné zavedené akvaristiky, nebo akvaristiky kde je majitel akvarista, je to totální tragédie. Mám celkem přehled, protože jezdím po republice odhlašovat auta (děkujeme obcím že šetří dvacetikoruny na poštovném, my si rádi zbytečně huntujeme auta a vypouštíme emise...tisíce aut) a jakmile vidím někde prodejnu, zastavím a vyrážím na inspekci :) V čechách je max 10 obchodů kde lze nakupovat na úrovni a já sám bych vlezl tak do pěti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 09:57 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja som zas predavačky v pár akvaristikách naučil čo je to driftwood, PMDD a snažil som sa presvedčiť o tom že im v nádrži nepláva štvorzubec trpasličí ale zelený a ten by potreboval brakickú vodu :)
A trocha som ich potrápil s dopytom po vybraných rastlinách a rybách s ktorých sa im podarilo mi zohnať len vrčivky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 08:41 yenya Re: LiborSprysl
To je pravda, Němec to byl pan zákazník. No, časy se mění, dnes jsou rádi i za Čecha, který tam nechá pár korun za testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.06.2012 07:18 jamajcan
Minulý rok jsem pracovně pobýval několik měsíců na Německo Francouzském pomezí.Samozřejmě jsem si nenechal ujít návštěvu místních Akva prodejen.Když jsem navštívil první,tak mé kroky hned vedly k nadržkám s rybami na prodej.To co jsem viděl,mě zmrazilo,a to jsem člověk otrlý.Tak masově a silně napadené ryby kožovcem,jsem ještě neviděl.Samozřejmě jsem to nevydržel a zašel za prodavačkou,kterou jsem upozornil,že ryby v jejím obchodě jsou neprodejné a pokud chce alespon nějaké zachránit,musí okamžitě podniknout patřičné kroky.Dokonce jsem se nabídl,že ji bezplatně poradím a pomůžu.Po její odpovědi:Nein,danke!Das ist gut!Jsem obchod opustil a už jsem do něj radši nikdy nevstoupil.Tím chci říct jen jedno.Problémy s prodavači v Akvashopech nemáme jen u nás,ale i u našich západních sousedů,kde byla akvaristika co si pamatuji,vždy na vysoké úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
S ohledem na to, že skutečné "akvaristiky" provozují, a teď skutečně "většinou", nadšenci pro tento obor, pak se mi moc nelíbí hodnocení Ale vo väčšine prípadov je kritika oprávnená...Protože z jednotlivých případů lze jen velmi těžko odhadnout, jak velká ta "většina" ve skutečnosti opravdu je. Možná to tak funguje na Slovensku, ale jak znám tyto obchody v Čechách, tak spíš bych řekl, že jsou to výjimky. Provozovatelé těchto obchodů jsou velmi často zároveň chovatelé a tak se dočkáte znalostí mnohdy netušených. Samozřejmě, že to nelze srovnávat s markety, ale i v nich pracují lidé s velmi dobrým přehledem v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:00 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Ale vo väčšine prípadov je kritika oprávnená rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 06:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
No jo, časy, kdy německá klientela přijížděla masově do českých akvaristik se již asi pryč...Teď už jezdí jen pár lidí...Ale pořád jim velmi vyhovují ceny u nás v porovnání s těmi jejich...Jinak si myslím, že byste nijak nemachroval, kdybyste jim to řekl. Většinou jsou za informace z praxe v obchodech velmi vděční, protože se stávají vzdělanějšími a pocítí další zákazníci... ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 06:50 Muž Ad@m [1051] Re: yenya
To je asi najlepšia možnosť, aký môže byť predavač potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 06:46 yenya – akvaristika
No nedávno jsem také řešil, že prodavačka neví, že prodává valisnerii a celý kolektiv obchodu dal dohromady pouze to, že je to valisnerie a tak jsem si koupil giganteu za 40 kč, aniž bych jim to prozradil, co to je za "kytku". Nechtěl jsem "machrovat" a poučovat. A včera v druhém "našem" obchodě paní za pultem, s kterou jsem si povídal na téma rostliny, řasy atp. skoro hodinu a za tu dobu tam přišel 1 zákazník pro granule pro psy. Něco jsem se i dozvěděl nového a tak jsem si uvědomil, že můžu být rád, že nějaké ty akvaristiky ještě vůbec zůstavají, byť nemusí být každý prodavač "borec všeználek". A nakonec mi paní řekla, že to je bída, že už i Němci otáčí každý fenig-penny, že vůbec neví jak to vše dopadne, ale že zatím bojují, protože je to baví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.06.2012 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
No jo, ale on vám vlastně nekecal, hájil si půl své pravdy, jako si ji hájíte vy... to jen vy, celkem logicky, nemůžete znát všechna obchodní označení této ryby - Sewelia - mini raja, 3,5-4cm. smich( opsáno z jednoho nabídkového katalogu )smich Zase tolik nepodceňujme prodavače v akvaristikách... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 00:19 - Re: Ad@m
Aspoň vedel,že je to Bacopa.Mnohé akva predajne nemajú pri rastlinách ani len názov.A potom to je len štúdium. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2012 21:45 R Muž romant [27981] Re: invalida
Jenom dodám Venco, možná ještě včera prodával rohlíky a zítra bude prodávat co já vím, třeba v cukrárně, ale vyjímky se najdou, jenom jich je jaksi pomálu.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.06.2012 21:41 S Muž invalida [3881] Re: Ad@m
Omyl to je pouze podavač ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 21:30 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Ad@m
Tomu sa hovorí obchodný názov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 21:20 Muž Ad@m [1051] Re: Pepan
Hej, ale vzdelanosť personálu je hrozná, o Sevelii tvrdia, že to je Miniraja smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2012 20:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ad@m
Pořád si myslím že tohle je lepší než když prodavač prodá třeba Chlorophytum jako tutovou akvarijní kytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 20:52 Muž Ad@m [1051] Re: Pepan
Ale kto kedy počul, aby predavač povedal zákazníkovi, nech si naštuduje detaily o tovare, o ktorý má záujem no . Veď od toho predavač je tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.06.2012 19:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ad@m
Aspoň na férovku přiznal, že o ní nic neví. Horší by byla varianta, kdyby o ní nabásnil pohádky a přitom to byla třeba obyčejná B. monniera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 19:10 Muž Ad@m [1051]
Dnes som bol v akvaristike a mali tam celkom peknú bacopu. Predavača som sa opýtal, čo je to za druh bacopy a jeho odpoveď bola: "Neviem, to si musíš naštudovať". tone no . Nekomentujem :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 06:46 jamajcan Re: omnihash
Ancistrus není živorodka,a vývoj oplodněných jiker probíhá mimo tělo samice,proto mě ten výraz naprcaný zarazil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 22:17 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Jak vypadá naprcaný Ancistrus?
Teď mi to došlo...nikdy sem o tom nepochyboval...a to sem pak ancíky množil i pod dohledem...ale nějak sem celou dobu věřil tomu, že se tam jeden ancík rozmnožil sám...na mojí obranu sem nebyl u toho, když mi je tam ségra vpustila a když sem na ní dneska uhodil, tak z ní vypadlo, že těch ryb mi tam přidala povícero, jenom mi to nechtěla říct, abych se nezlobil. Ancík vidět nebyl další půlrok, a pak se jich vynořilo mraky, takže sem o tom nikdy nepřemejšlel...zajímavý, celou tu dobu žiju se dvěma protichůdnejma informacema v mozku a nkdy se mes nad tim nepozastavil.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2012 08:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Danila
Inu, vy jste světlá výjimka. Váš obchod je v porovnání s většinou ostatních akvaristik jako Premier league ve srovnání s českým okresním přeborem :-) Já si až do teď myslel, že se velmi slušně vyznám ve psech, ale ze tří přezdívek, které jste uvedla, jsem odhadl jen toho papillona a ty dva předtím neznám ani podle názvu :-)
(poznámka pro rýpaly: Psal jsem ve srovnání s většinou ostatních, nikoliv se všemi. I já znám několik akvaristik, které by mohly být ve stejné lize jako ZOO Bráník, a jsem moc rád, že jich je víc)
Ale o to zas až tak nejde. Já tím myslel to, že když jdu do pet centra, neočekávám tam, že budou mít nějaké velké informace o rybkách či rostlinkách, protože to je pro ně okrajová záležitost. Naopak v akvaristice očekávám alespoň minimální informace o každé z rybek či rostlin, které jsou zde prodávány, a relevantní informace k technice, ale neočekávám tam nějaké odborné rady k ostatnímu doplňkovému sortimentu - i když tento sortiment může tvořit třeba 50% jejich zisku.
No, ale to je jedno. Obecně šlo o to, že dělat prodavače v petcentru není zrovna záviděníhodná role, obzvlášť při jejich platech a při typické české vlastnosti vše kritizovat a nic nepochválit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.05.2012 11:27 jamajcan Re: omnihash
Jak vypadá naprcaný Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Teda naprosto vážně, já bych na prodavačově větě také neviděl nic mimořádného smich Protože to bylo v Hornbachu, tak určitě to nebyli žádní giganti (odhadem 3-4 cm) a těch mám ve dvoustovce někdy i víc než 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:07 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: snehulda007
tak zrovna ancíky sem měl ve 200l hejno cca čtyřicet hlav, takže proč ne. A to sem si přitáh jednoho naprcanýho a do dvou měsíců mi zcela ovlád akvárko, tenhle počet se pak držel pár let dokud sem je nerozdal, takže jim to očividně vyhovovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:33 Muž snehulda007 [850] Re: Danila
Však oni se nějak srovnaj. smich
V Hornbachu se pán ptal prodavače jesti může dát do 100 litrů pět ancistrusů a ten mu naprosto vážně odpověděl : "Do sto litrů? Klidně 20." coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2012 19:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
malyLibor napsal: Samozřejmě ve velkém petcentru neočekávám, že budou vědět podrobné informace o každé rybce. Naopak ve specializované akvaristice tyto informace požaduji, ale neočekávám o nich, že mi poradí s výběrem krmiva pro pejska.
Ale základ informací by to sneslo...minule jsem zabloudila v nákupním centru do Petcentra a prodavač si všiml mého nevěřícného zájmu o jednu z ryb. A tak mi ji ochotně nabídl,dokonce prý lépe mít dvě.

Jenže to byl anténovec červenoocasý, který dorůstá 130 cm a váží kolem 40 kg....

A co se týče výběru krmiva pro pejska,i ve specializované akvaristice by elementární znalosti chybět neměly - u nás si umíme poradit i s požadavkem:
"chci krmení pro dospělé porcelánky, sávéčko či motýla" smich :-D

(jde o psy plemen Porcelaine, Saarlosův vlčák a Papillon).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:36 Muž jajaapaja [174]
V Brně v obchodě Sklorex taky rádi poradí.Jsem snima velice spokojen.Aspoň co se týká techniky.Jak si co opravit sám a co vám opraví oni.Zatím mne nezklamali.Patří jim dík. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 23:15 georgeczk2 Re: grunda
zoo kaiser,Enderstraße 59,01277 Dresden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 21:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: georgeczk2
můžeš prosím napsat kam do Drážďan, taky bych se zajel mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 19:42 georgeczk2 Re: malyLibor
Znám jeden obchod v Teplicích,jmenuje se unido zoo market,řekl bych že je to rodiná firma,maj i eshop,tak že jdou s dobou a tam je takovej starší pán a ten by nás strčil všechny do kapsy ;-) abych jen nepomlouval...Nikam jinam ani už nejezdim.Maj tam snad všechno,tak že když řeknete iontoměnič,nebo co2,tak na vás nekoukaj jak vrány smich řekl bych,že je to na úrovni vivaria mělník,možná i lepší.Třeba Caridina japonica tam maj běžně,kytky,jaký chcete,ryb mraky.A pak jezdíme taky do drážďan,a tam je to jak v zoo...to je úplně jiná liga!!!od hypancistrus zebra po sasanky,spirulinu velký kusy,prostě všechno.A když jsem tam blekotal českoněmeckoanglicky a rukama šermoval,dostal jsem ještě brutální slevu ;-) Tak že pro příklad ph test od sery mě vyšel o pajdu levnějš,jak v čechách na netu.Seru nitrivec 0,5l balení,jsem taky jinde neviděl a td...Ale tady v ústí to je trága.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2012 12:42 Muž navik [908] - SumciRe: malyLibor
malyLibor napsal: ... Naopak ve specializované akvaristice tyto informace požaduji, ale neočekávám o nich, že mi poradí s výběrem krmiva pro pejska.
Přiznám se, že neznám mnoho akvaristik, které by neprodávaly krmení pro kočky a pejsky - lépe řečeno z těch, které navštěvuji to není žádná - (toto krmení je pro ně zpravidla podstatnějším či nezanedbatelným zdrojem tržeb než rybičky a akvarijní sekce), takže bych tu radu s výběrem krmiva pro pejska i očekával ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 11:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
S ohledem na vzdělání by i to ve specializované akvaristice měli dokázat...Už jenom s ohledem na to požadované vzdělání... smich V elektroprodejně také neprodávají jen žárovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 11:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: georgeczk2
Naštěstí mám opačné zkušenosti. Je spousta kvalitních obchodů s příjemnými prodavači. Samozřejmě ve velkém petcentru neočekávám, že budou vědět podrobné informace o každé rybce. Naopak ve specializované akvaristice tyto informace požaduji, ale neočekávám o nich, že mi poradí s výběrem krmiva pro pejska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 00:51 georgeczk2
joo,nikomu se nechce makat,každej by chtěl jen prodávat a bejt hned bohatej,jenže takovejch jsou mraky,tak že se mrskaj mezi sebou,pomlouvaj se,dělaj si falešný objednávky,jsou protivný a neochotný.A tak je to dobře.Dneska se tomu říká krize.A bude hůř.za rok si ve zveráči koupíte akorát žrádlo pro psa a kočičí záchod.Tak že bych si nestěžoval a radši si na to začal zvykat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   24.05.2012 15:40 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: LiborSprysl
Budete se divit, ale tohle zažívám každý den osm hodin. A hodnocení na nezávislých internetových stránkách je (minimálně v našem oboru) tou nejlepší vizitkou. Ve chvíli, kdy je hodnocen tolik, aby se smyly excesy z obou stran, tak je to velmi přesný nástroj. Rozhodně je to účinnější páka, než shánět majitele a vysvětlovat mu, co dělá špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2012 13:00 Muž Yirka [9118] Re: Zoidik
OT- To bys ale potom prakticky nemohl nakupovat třeba přes internet. Ono je důležité nejen kde nakupovat. Důležité je vědět CO chci nakupovat a to poměrně detailně. Já když něco sháním, tak před nákupem prostuduju vše co je k dosažení.
Teď jsem třeba nakupoval poměrně jednoduchou věc, kuchyňský kráječ. Když jsem si dle scých požadavků vybral značku, nakoupil jsem v klidu přes internet, protože rozdíl v ceně byl přes 600,-, a to je dost. Stejně to bylo před nedávnem s monitorem, jen ten rozdíl byl ještě větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2012 11:12 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
,,no ja som nikoho nemenovala,len som podotkla,ze ma zarazili posmesky po za chrbat..a tiez som vyzdvihla,ze tam maju super vyber krasnych zdravych ryb,rastlin a iny sortiment..nepisala som,ze je tam niekto nezdvorili,...pisala som, ze tam chodim aj napriek mojej skusenosti,nie kvoli personalu,ale kvoli sortimentu
,,na co je tu potom taketo vlakno,ked sa clovek nemoze vyjadrit??ak ste si nevsimli,vyzdvihla som tu predajnu,ako najlepsiu v meste..a opakujem sa,nikoho som menovite neoznacila...
,,no ja mam dobre aj horsie skusenosti...ale naj vyber,to je hlavne... aj to som pisala,ak ste si nevsimli X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.05.2012 10:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: omnihash
Pokud narazíte na magora, tak nemáte šanci kydání špíny ovlivnit. Je to asi rok co tady jeden debil kydal špínu na jistý supermarket. Tvrdil, že tam v akvárkách plavou desítky mrtvých ryb a to denně. Tak jsem jej vyzval, aby ty mrtvolky vyfotil a dal sem na fórum, protože si myslím, že neměl pravdu. Vím, že dokonce to psal i na vedení té společnosti. Vysloveně bylo vidět, že si hojí nějaký komplex, protože ty jeho kydy se nezakládaly na pravdě. Nakonec vyšuměl a dneska se tu už nevyskytuje. Ale proti takovým maghorům je obrana dost těžká, někdy i nemožná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.05.2012 10:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
To je sice fakt, ale spousta lidí to bere stylem, že když už jsem v tom supermarketu a beru potraviny nebo šroubky a lišty, tak si obstarám i ryby do akvárka nebo vzduchovací motorek. A pak se čilí, že prodavač ze speciálky nechce dát rady zadarmo. I on se přece živí obchodem a není důvod dávat rady, když zisk realizoval někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   24.05.2012 10:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Lidi by měli chodit spíše nakupovat do nějakých specializovaných prodejen. Osobně bych si v životě nekoupil třeba v globusu, nebo hypernově/albertu pneumatiky na auto, hifi věž, akvárko, GPS, počítač... Raději si zajdu do specializované prodejny na tento sortimet, kde by personál měl být aspoň rámcově proškolen o tom co prodává.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 18696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16933?od=451