Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 14:04 Lukas – Plat prodavače
Muzu se zeptat v jakem rozmezi se muze plat pohybovat? Zkousel jsem se divat na internetu www.pracomat.cz/…, ale prodavaci v akvaristice se moc casto nenabiraji. A ja bych mel rad predstavu o platu nez jit nekam naslepo a pak se nechat ozebracovat a pracovat za pulku toho co je obvykle .. Dekuji Lukas

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 18:35 DaveAkva – Akva,Tera,Hoby-Paní prodavačka
Osobně chodím do Akva tera hoby lovosice,je tam prodavač Pan Kurka,ten vám řekne asi to že akvárium je ze skla a co je to za rybu(od gupek po neonky :-D).Paní prodavačka moc ochotná,vše poradí,pokud vidí že by nějaký magůrek míchal tlamovce a neonky tak mu jednu z toho neprodá,mě rozmluvila betťáka do spol. akva. Všem doporučuji,když je tam prodavač radši se neptejte :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2014 14:30 Muž patamatix [408] Re: Yirka
Tak taky jsem vzešel z nich a jak říkáš většinou nemají šanci mě přečůrat,jelikož tu práci znám. Ale zarážejí mě často ty mladí po škole,to co tam do nich tlučou je někdy děs,ale zase je tam velká šance je vychovat. Máme nezaměstnanost kolem 8%,ale mám pocit,že se vlastně nikomu nechce dělat. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 13:40 Muž Yirka [7959] Re: patamatix
Jen krátce. Před 35 lety jsem dělal mistra 80 lidem (60 žen). Na dílně ve které jsem sám začínal. Jako jeden z nich. Nebylo to lehké, ale řeknu ti jedno. Těžko na mě někdo vymyslel nějaké šméčko. Znal jsem lidi i práci. Byla to radost. Když jsem před pár lety končil, měl jsem přes 200 podřízených, už to nebylo ono, neznal jsem každého do detailů včetně rodin, ale přesto se to dalo ukočírovat ke spokojenosti jejich, mé i majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 13:01 Muž patamatix [408]
Musím uznat,že s některými věci musím souhlasit,pracuji jako mistr a mám pod sebou cca 20 lidí a to co někteří dokáží vymyslet,na co se dokáží vykašlat,no prostě donutit je efektivně dělat je někdy nadlidský úkon. ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2014 12:53 Muž Yirka [7959] Re: LiborSprysl
Na rozdíl od tebe se filosofování a zobecňování nevěnuji. Píši výhradně ze své bohaté profesní zkušenosti. A velké kolektivy lidí jsem vedl již za minulého režimu, potom po revoluci v české firmě a na závěr ve firmě zahraniční. A můžeš mi věřit, že je vše o lidech. Dobří lidé nemusí být jen ti majitelé, ale i zaměstnanci. Vypadá to, dle tvých častých komentů na podobná témata, žes měl asi smůlu. Na obou stranách. Ale to by již bylo o něčem jiném. Nechci tu rozviřovat zase nějakou nekonečnou debatu. Prostě jsem napsal jak to funguje z mé vlastní zkušenosti. Tím na toto téma končím.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.06.2014 11:58 Muž LiborSprysl [8853] Re: MarekP
potlesk a to tam ještě není zdůrazněno, že u nás ještě 6 z 10 zaměstnanců přemýšlí ne nad prací, ale nad tím, jak by šéfovi "pochcali paty"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2014 11:55 Muž MarekP [697] - Amerika + AsieRe: jamajcan
Před nějakou dobou jsem četl zajímavý článek. Stojí za přečtení.

finmag.penize.cz/…

Dovolím si citovat jeden příspěvek z diskuse pod článkem:
Jsem zaměstnavatelem jak v USA (Nevada, Oregon), tak v ČR. Tady jsem rychle vystřízlivěl a postupem času své aktivity přesunul na Slovensko. Tam je to o něco málo lepší. Rozdíl, mezi zaměstnáváním v USA a tady je obrovský. Ale těžko se to popisuje, to lze jen zažít.I to, že tam nemají něco jako Zákoník práce, přesto jsou zaměstnanci i zaměstnavatelé rovnocennější a zároveň spokojenější partneři, než tady.

Podnikání bez vidiny peněz je možný snad jen tady. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. V USA nepodnikám proto, abych někomu dával práci, ani proto abych sledoval, zda je smysluplná, ale abych zabezpečil sebe a rodinu a stal se finančně nezávislým. A součástí každého takového businessu jsou náklady a mezi ně patří cena práce a sní spojené odvody státu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 11:20 Muž LiborSprysl [8853] Re: Yirka
Yirka napsal: Jen pár připomínek.
Dobře pracující zaměstnavatel ROZHODNĚ nevzniká tím, že dobře prodá. Dobře pracující zaměstnavatel (zaměstnávající pár lidí) není dobrý, pokud si nedokáže uhlídat jejich pracovní morálku. U dobře pracujícího zaměstnavatele se odbory nezakládají, protože dobře pracující zaměstnavatel si je vědom toho, že když potřebuje ke své činnosti zaměstnance, jsou tito jeho největším bohatstvím. Proto si je pečlivě vybírá a pak si jich náležitě váží i považuje. Možná to bude někomu znít naivně, ale tak to v dobré firmě funguje.
P. S. Desítky let jsem šéfoval kolektivům do dvou set lidí. Fakt vím o čem mluvím.....

To je filozofování - dobře pracující zaměstnavatel, který umí dobře prodat zalepí díry, které mu zaměstnanci naflákají...Uhlídat pracovní morálku...byl jsem také zaměstnanec a vím, jak se dá skvěle švindlovat, i když si utírám pot z oroseného čela a šéf mne za to hladí po zádech, takže to je spíš na téma produktivita práce, a ta u nás není ani dvoutřetinová s ohledem na vynaložené náklady...To jsou fakta a jinak to ostatní je u Pepana ;-) ahoj
Edit: s ohledem na manýry odborářských bossů jsou všichni zaměstnanci chudáci, kteří se mohou rozkrájet a nikdo je nechápe...kecy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 09:31 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Když nebudu mít na to,abych zaplatil své zaměstnance,tak je nebudu zaměstnávat.Nechápu,že se v téhle republice ještě lidi nenaučili to,že z hovna se bič uplést prostě nedá.
Z hovna plést bič nás nutí politici. Když si spočítáš, kolik ten majitel prodejny zaplatí na nákladech, tak se Ti protočí panenky. Spočítej si, kolik ten zaměstnavatel zaplatí státu na nejrůznějších odvodech k tomu náklady na provoz prodejny, peníze na zboží a mzdy a dojdeš k závěru že ten majitel musí měsíčně protočit třeba půl miliónu, aby měl na provoz a to si sám nevzal ani korunu osobní spotřeby.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 09:29 S Muž invalida [3803] Re: martinkalibra
No problém je v tom že se vždycky naštve jen jeden...ten se nahradí. Když by celej kolektiv řek tak a dost... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 09:13 Muž martinkalibra [6] Re: Yirka
S tímto přístupem naprosto souhlasím.Bohužel však většina managemetu začala směrovat trochu jinam..A místo vyváženého používání "negativní a pozitivní motivace",začali požívat pouze tu negativní..Místo:Když vyrobíš víc a lépe,přidám Ti..Používají:Když nevyrobíš víc..letíš..
Nechápu proč si někdo myslí že je dobré mít kolektiv plný frustrovaných a naštvaných lidí.. hmm
Na druhou stranu..Něco se vám nelíbí??Tak se nebojte udělat změnu..!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   14.06.2014 08:04 Muž Yirka [7959] Re: LiborSprysl
Jen pár připomínek.
Dobře pracující zaměstnavatel ROZHODNĚ nevzniká tím, že dobře prodá. Dobře pracující zaměstnavatel (zaměstnávající pár lidí) není dobrý, pokud si nedokáže uhlídat jejich pracovní morálku. U dobře pracujícího zaměstnavatele se odbory nezakládají, protože dobře pracující zaměstnavatel si je vědom toho, že když potřebuje ke své činnosti zaměstnance, jsou tito jeho největším bohatstvím. Proto si je pečlivě vybírá a pak si jich náležitě váží i považuje. Možná to bude někomu znít naivně, ale tak to v dobré firmě funguje.
P. S. Desítky let jsem šéfoval kolektivům do dvou set lidí. Fakt vím o čem mluvím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2014 07:46 jamajcan Re: Pepan
Když nebudu mít na to,abych zaplatil své zaměstnance,tak je nebudu zaměstnávat.Nechápu,že se v téhle republice ještě lidi nenaučili to,že z hovna se bič uplést prostě nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   14.06.2014 05:08 Muž Pepan [5023] - Rostliny – Pro všechny pohoršené
Pro všechny, kteří se pohoršují na nízkými platy v prodejnách mám recept. Otevřete si vlastní akvaristiku, zaměstnejte tam aspoň dva prodavače, kteří dostanou plat podle Vašich představ a ukažte všem těm vykořisťovatelům, jak se to má správně dělat. Jsem zvědavý, jak dlouho to finančně utáhnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   14.06.2014 04:37 Muž LiborSprysl [8853] Re: patamatix
patamatix napsal: Můj kolega v práci se zná s ředitelem větší firmy a ptal se ho proč nepřidá lidem na platech,když jim jdou zisky nahoru? Odpověď : proč,bych jim přidával,když všichni do práce zase přijdou.
To jsou zase stálé kecy zaměstnanců, kteří se nikdy nemuseli starat o nic jiného, než aby do té práce přišli, a nějak si to odkroutili...Zkuste se "na den" stát zaměstnavatelem a budete jásat nad tím, jak snadný život coby zaměstnanec máte...Nebuďte jak ten debil Mládek, co viděl v živnostnících parazity a jemu podobní...Být v tomhle bordelu zaměstnavatelem a vydržet to, to stojí často veliké úsilí! ahoj
A to pomlčím o tom, že zaměstnanci často kradou na pracovišti, nedovedou využívat pracovní dobu tak jak mají - jo a ještě zakládají odbory... :-P Takže ty vámi zmíněné zisky vyrobí vlastně většinou ten dobře pracující zaměstnavatel, protože dobře prodá. Jen bohužel ví, že by mohl prodat víc, kdyby se mu lidi neflákali, nekradli a nezakládali odbory... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:38 matus13 Re: patamatix
ale je to pravda pokial clovek nema druhu robotu tak vypoved neda,u nas niez nechce pridavat na plate ale ked kolega dal vypoved tak uz sa dalo pridat 70e
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2014 20:04 Muž patamatix [408]
Můj kolega v práci se zná s ředitelem větší firmy a ptal se ho proč nepřidá lidem na platech,když jim jdou zisky nahoru? Odpověď : proč,bych jim přidával,když všichni do práce zase přijdou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2014 19:54 matus13 Re: Zoidik
presne tak ja chodim do nemenovanej akvaristiky a bol tam vzdy taky mlady chalan co vedel poradit,dal zlavu ked som bral viac atd. a teraz tam je taka mlada predavacka co nevie ani ho.. som sa jej pytal aku rybu mozem dat ku krevetkam a ona mi povedala ze cokolvek aj skalara :-D a ked som sa pytal ci maju prisavnika jednopruheho kukala na mna a este sa opytala ci to je ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 19:42 Muž Zoidik [2177] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: myslím že prodavačky v supermárketech nemaj o moc více
Přítelkyně dělala chvíli brigádně u nás v Kauflandu a když se bavila s jednou holčenou, tak říkala, že má 8,5K měsíčně. Bohužel platy v těchto oborech nejsou kdoví jaké a Teenka má pravdu, že majitel raději zaměstná ryzího obchodníka, který prodá cokoliv, než odborníka, který poradí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 19:34 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Jak říkáš,je to tak pro důchodce ne pro člověka co živí rodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.06.2014 19:30 Teenka Re: Danielkosta
Bohužel se dá říct že tohle asi je tak nějak ,,průměrný" plat člověka pracujícího jak v akvaristice,zverimexu apod :( pracuji již v druhém takovém obchodě a v prvním jsem skončila právě proto že nejsem ,,prodavačka" ale člověk co radí podle svého vědomí a svědomí,majitel si nechal zařídit prodejnu,včetně získánéí stálé klientely a propagaci a pak mě vyměnil za paní co nemá ani třetinu mých znalostí,ale z předchozího zaměstání je zvyklá prodat cokoli komukoli a hlavně za co nejvyšší cenu ... takže si myslím že jakékoli zanlosti navíc jsou k ničemu a hlavně,nějaký zvláštní plat natož uznání bych za to nečekala ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:55 Muž patamatix [408] Re: Danielkosta
Řekl bych,že 10000 je málo téměř za jakoukoliv práci ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 15:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Danielkosta
Za ty peníze to můžeš dělat pouze za předpokladu že jsi zapálený akvarista,práce je Tvým koníčkem a za ty peníze dokážeš vyžít.Pokud toto nesplňuješ bude lepší se poohlédnout za prací lépe finančně ohodnocenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 15:27 Muž jmalyska [164] - AmazonieRe: Danielkosta
Tak v tom SUPERZOO dej výpověď a jdi jinam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   12.06.2014 21:07 Muž MonterMonty [2004] - AmerikaRe: Danielkosta
myslím že průměrný plat nebude jinýnež ve kterémkoli jiném běžném obchodě podobné velikosti , bohužel majitelé akvaristik ani tak nestojí o odborně zaměřený personál , ale obchodníka , který prodá cokoli ,at je to pro akvaristiku vhodný nebo nevhodný výrobek či sortiment :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 20:51 Danielkosta - AmerikaRe: MarekP
a nevíte nějaké průměrné platy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2014 20:20 Muž MarekP [697] - Amerika + AsieRe: Danielkosta
Zda to je či není málo, závisí na vašich výdajích.
Prodejce ≠ akvarista ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 19:55 Danielkosta - Amerika + Asie – Plat akvaristů
Dobrý den dělám v olomouci v kamenném obchodu a můj plat je 10 000 čistého .Rád bych se zeptal zda to není málo ,kolik je takový průměrný plat akvaristy ??? tone Dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 20:23 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: LiborSprysl
Při tom světle v prodejně tomu moc šancí nedávám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:38 Muž LiborSprysl [8853] Re: Pepan
Ono to nezhnije dlouho...kapradí je podvodník vůbec a hosta zmákne trvalé zamokření i tři týdny...Mám ji vedle kohoutu s vodou a občas žije ve velkém močálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:29 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Na břehu pod stromem budou na břehu jezírka vypadat dobře...teda pokud není rantl betonový, ale je tam příbřežní část... ;-)
V té nádrži pod vodou to taky vypadalo zajímavě. Je otázka, jak dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:24 Muž LiborSprysl [8853] Re: Pepan
Na břehu pod stromem budou na břehu jezírka vypadat dobře...teda pokud není rantl betonový, ale je tam příbřežní část... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 11:12 Muž Pepan [5023] - Rostliny
Dneska jsem se "pobavil" v zverimexu v Tescu v Ostravě Třebovicích. Avizovali mi tento týden, že dostanou nové kytky, tak jsem tam dneska zašel. V nádrži s kytkami, kromě prustky, kterou bych asi běžně do akvárka nedoporučil trůnily i tyto dva skvosty
botanika.wendys.cz/…
www.hosta.cz
Když jsem prodavačce říkal, že to nejsou akvarijní rostliny, řekla, že chtěla kytky na hladinu jezírka a poslali jim tohle. Tak jsem zvědavý, kdo si to koupí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:41 Muž savan [621] - ŽivorodkyRe: Ivoš
Parametre ktoré si nameral tomu nasvedčujú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:37 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: savan
I to je možné, právě proto jsem chtěl mluvit s tím jejich zaměstnancem ale "madam" nepřipustila žádnou diskuzi, či dokonce nějakou záměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:27 Muž savan [621] - ŽivorodkyRe: Ivoš
A nenatankoval ti náhodou tú odpadnú vodu?Možno tú novú osmozu zapojili naopak a splietli si odpadnú s čistou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 10:04 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Mořské akvárium s.r.o. v Praze
Bohužel jedna velice špatná zkušenost:-(
Asi 2x jsem si tu kupoval vodu z RO, poprvé byla v pořádku ale podruhé, když jsem si jí doma po několika dnech proměřil, mi konduktometr hlásil 3.999 mS a kontrolu kapátkovým testem jsem ukončil, když jsem se dostal přes 11°dGH a vypadalo to, že bych mohl kapat dále a dále aniž by se zabarvení vzorku změnilo.
Jelikož se mě zaměstnanec této prodejny vždy při vydávání vody ptal, zda jí chci pro sladkovodní či mořské akvárium, řekl jsem si, že se třeba spletl a načepoval mi tu mořskou a že se půjdu přeptat přímo.
Bohužel jsem do této akvaristiky přišel ve chvíli, kdy tam onen zaměstnanec nebyl ale za pultem byla jakási madam, dle chování spíše majitelka než zaměstnankyně.
Když jsem jí vysvětlil situaci a chtěl po ní vysvětlení, jak je to možné, zda tedy nedošlo k záměně vod, řekla mi, že mají krásnou velkou RO s krásnými novými filtry a že mezi vodou pro sladkovodní a mořská akvária není žádný rozdíl, že pro ta mořská se voda mineralizuje dodatečně. Na moji opakovanou otázku, jak je tedy možné, že jsem si od nich přinesl vodu tak tvrdou, že se ani nedá změřit a zda to tedy nebyla za dodatečně mineralizovaná, mi opět odpověděla, že to není možné, že mají krásnou velkou osmozu...atd.

Čili, netvrdím ať do této akvaristiky nechodíte ale radím, že jakmile zde budete chtít cokoli, co by vyžadovalo aspoň nějakou odbornost, neztrácejte čas s touto madam, hledejte zaměstnance.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:23 Žena miguela [21] Re: RAP
A proto jsem tam šla.. :-D co Ti na to mám říct? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:18 RAP Re: miguela
miguela napsala: Jak je teda možný, že mi včera pan Kučera napsal, že se mi pokusí pomoct?
Protože pan Kučera takový je, tedy takhle ho znám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:13 S Muž invalida [3803] Re: miguela
Skoro bych to směroval i jinam stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:11 Žena miguela [21] Re: RAP
a co bych s tím mohla zpětně udělat? Třeba bych to pak pochopila, že jsou neprodejné. To mi nemohl prodavač říct? Jak je teda možný, že mi včera pan Kučera napsal, že se mi pokusí pomoct? Mohl mě rovnou poslat do šípku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:08 RAP Re: miguela
...radši bych si nechala mazat med kolem pusy
Takže raději si nechat namazat pusu medem a pak se oklikou či náhodou dovědět, že posloužily jako krmení? To bych nechtěl vidět ty příspěvky zde.