Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:35 Muž kon [9]
já bych svítil pořád stejně a držel bych se této rady :Vydržte - řasy časem nejspíš samy zmizí.
Když jsem založil své poslední akva, tak se mi tam taky vytvořila hnědá řasa a cca běhe 14dní sama zmizla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:18 NNNTomas – Re: Romiš
Přidal jsem na osvětlení, a hbitě se na listech Echinodorů udělala "hezká" zelená řasa... takže už mám hnědou, zelenou i ruduchu...zvláštní... :) Teď zkusím pro změnu nesvítit, co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:02 Romiš – Re: NNNTomas
Výskyt ruduch nemá přímou souvislost se světlem. Nepřímou snad jen tu, že v podmínkách, kde se nedaří vyšším rostlinám, (i vinou špatných světelných podmínek), nad těmito získávají ruduchy navrch.
Já bych na vašem místě přisvítil, ale je to na vás. (Taky záleží na tom, jaké rostliny chcete pěstovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 14:46 NNNTomas – Re: Romiš
Akvárko máme nově založeno, cca před 6ti týdny. Takže více svítit? Na některých listech echindoru máme i trošku černý ruduchy,která vznikla ještě před touto hnědou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 14:26 Romiš – Re: NNNtomas
Hnědým řasám se daří zejména v nově zřízených nádržích, na stanovištích s nižší intenzitou světla, (pozor - nikoliv v "naprosté" tmě! :)), a ve vodě s dostatkem živin s důrazem na křemičitany.
Vydržte - řasy časem nejspíš samy zmizí.
Urychlit tento proces můžete zvýšením intenzity osvětlení; je ale také docela možné, že podle konkrétních podmínek budou časem hnědé řasy "vytlačeny" řasami jiného druhu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 13:38 Muž ghostik [81] – Re: NNNTomas
Odhadoval bych na prerybneno nebo nedostatecnou udrzbu.
Ve vode je hodne nadbitecnych zivin.
40mg NO3 neni extra moc ale na tvorbu ras to uz muze mit vliv pokud je k tomu i spravny pomer dalsich zivin - napr. fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 13:37 NNNtomas – Re: NNNTomas
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 13:14 NNNTomas – identifikace hněde řasy na pozadí
Fotka k příspěvku během 2 dnů se nám udělala hnědá řasa na pozadí (písek nalepený na polysterenu epoxydem) a nechce jít pryč (nejde setřít).všechny parametry jsou v pořádku kromě dusičnanů:40mg/l -nechtějí klesat,svítíme 10h. denně 2x 39w/150litrů vody.řasa je hněda a usazuje se na horních stranách (skalek na pozadí) nejde setřít ,spíše to vypada jakoby se obarvil písek na hnědo,ale z blízka je vidět že je na na pozadí jakási řasa.prosím o identifikaci teto řasy a radu jak se jí zbavit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 22:38 petan66
Fotka k příspěvku hnědá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 22:37 petan66
Fotka k příspěvku Dobrý den,nechci zakládat nové téma,tak to sem snad zapadne.Mám nově založené akva,asi 4 týdny,je to 240ka,svítím 2x36W 840 12h deně.Během posledních dvou dnů,se mi na pozadí začala tvořit hnědá řasa v přímém sousedsví řasy zelené o to na plochách směrem ke světlu.Jsem z toho trošku zmatenej,mám na světle přidat,nebo ubrat a nebo je něco s vodou?Detail zelené se mi nějak nedaří-na obr.jsem barevně označil nejsilnější výskyt.Za každou radu děkuji.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: jarca
Zdravím, Jarčo! Dlouho jsme se "neslyšeli". :)
Hnědé řasy - rozsivky. Málo světla. Asi vám akviško moc zarostlo. Chtělo by to protrhat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:37 Žena jarca [1]
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:36 Žena jarca [1] – řasa nebo sinice?
Fotka k příspěvku Prosím o radu, co se mi tvoří na starších listech rostlin. Předem díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 17:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Gibbet
Jak se tu opakovaně objevilo - souvislost mezi výměnou vody a nárůstem rezavých povlaků je možná.
Pravděpodobně čerstvou vodou dodáte rozsivkám limitující křemík. Ten je pro tuto řasu biogenním prvkem.
Já bych se ale nepokoušel zdolat řasu tím, že omezím výměnu vody. Přeci jen - pro většinu standardně provozovaných akvárií je velmi žádoucí pravidelné a co do objemu a četnosti přiměřené "vyvětrání" . ;-)
Cesta, jak se zbavit hnědých řas, vede přes vylepšení světelných podmínek. Tahle řasa má raději "přítmí".
K vylepšení světelných podmínek může zkusit výměnu "speciální" (spíš speciálně předražené) zářivky za standardní a nebo lépe - doplnit stávající zdroj světla o další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 15:52 Muž JzH [2] Re: Gibbet
Jen upozornim ze drazsi zarivka nemusi byt nutne lepsi zarivka. Pokud je mozno do krytu pridat dalsi zarivku tak radeji pridat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 15:37 Gibbet Re: Gracchus
Bude to už víc jak půl roku..vodu moc často neměním..dokoupila jsem rostliny..a koupila lepší zářivku..a doufám, že to přestane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 14:21 Gracchus Re: Gibbet
Čím častejšie budeš meniť vodu, tým tá riasa bude rásť viac, pretože výmenou vody jej dodáš stále nové a nové živiny. Sama si dokonca napísala, že kamene a rastliny "hrdzavejú" po výmene vody.
Ako dlho založené je to akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 15:10 Gibbet Re: Sid
Musím měnit vodu? Chci vidět..jestli řasa přestane..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2008 19:27 Muž Yirka [9126] Re: Gibbet
Pokud nedokoupíš rostliny, ani svícení ti zcela od řas nepomůže. Rostliny jsou potřebné k odebrání živin z vody. Potom rostliny nižšího řádu, řasy, nemají tak dobré podmínky k bujení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 17:26 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Gibbet
skus pridat aj viac rastliniek, mne sa hneda riasa objavuje iba velmi malo a to svietim jednou z dvoch 30W trubic, na 150l (aj ked nexcem kricat hop..je to iba mesiac po zalozeni..)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 16:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Gibbet
Hnědé řasy - pomohlo by přidat na osvětlení. Ani 30W na 60 l není nic moc... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 16:28 Gibbet Re: ghostik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Svítím 20W..na 60l...měla bych svítit 30W..a kytky..mám v plánu dokoupit..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 13:50 Muž ghostik [81] Re: Gibbet
A kolika watama svitite a nad kolika litrama vody ?
Ono totiz 15W zarivka nad 100litrama bude malo ikdyz bude svitit 24hodin ( coz se samozrejmne nedoporucuje )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:44 Muž Miras [111] Re: Gibbet
proti té hnědé: svítit, svítit a svítit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:41 Gibbet Re: Jurasek
Světla mají dost..svítím jim pořád zářivkou..teplota vody je pořád na teplotě 25-26°C..
Jaké jsou druhy léčiv, proti té hnědé řase?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:18 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Gibbet
Niektoré druhy kameňov (jedná sa najmä o niektoré druhy krasových vápencov vzhľadovo podobných tufom, travertínov a v nemalej miere kameňov donesených z morských oblastí) obsahujú obsiahlé množstvo minerálov, z ktorých je železo obsiahnuté vo väčšej miere. Z tohoto dôvodu, v prvých rokoch tieto minerálne látky sa aktívne uvoľňujú do vody. Výmenou vody (záleží od jej parametrov) podnecujeme veľké uvoľňovanie najmä vápnika a železa do akváriovej vody.

Tieto kamene nie su vhodné pre chov akváriových tropických rýb a pôsobia na ne jedovato. Výnimku tvoria cichlidy jazier juhovýchodnej afriky a niektoré druhy stredoamerických cichlíd a živorodiek z rodu Xiphophorus, v ktorých domovine je často voda mineralizovaná.

Z osobných skúseností viem, že pri travertínoch, resp vápencoch je životnosť gupky Poecilia reticulata cca 4-6 mesiacov.

Tzv. hrdzavenie spôsobujú do červena sfarbené povlaky tzv. železitých rias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:07 Muž filipsi [1295] Re: Gibbet
To rez nebude.
Nejake hnede rasy, rozsivky? Fotka by asi pomohla, pripadne na ne koukni v mikroskopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:06 Kokos Re: Gibbet
Kameny ani sklo nemohou rezavet, nejspise se jedna o rasu. Doporucoval bych nechat vodu pred vymenou nechat odstat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 12:06 Muž Jurasek [137] Re: Gibbet
Bylo by vhodné dopsat velikost akvárka, počet rostlin a jakých, rybky a světlo. Takhle to vypadá na hnědou řasu, máš tam dost světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 11:58 Gibbet – Rezavění kamenů..
Pokaždé, když rybičkám vyměním vodu, tak za tři až čtyři dny začnou rezavět kameny a stěny akvária. Zkusila jsem už všechno..zkoušela jsem různé druhy vody, bez obsahu železa, ale pokaždé mi voda zrezaví. Nevíte někdo čím to je? Poradíte mi někdo? Díky..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:23 Muž Diego [72]
Už týden s hnědou řasou (malé množství) bojuji rozzureny .Udělal jsem opatření a myslím si,že pomáhají. palec
1)svítil jsem 11 hodin a ted 13 hodin
2)nikdy jsem nehnojil a ani byh v boji s řasou nehnojil
3)koupil jsem si 2xparmičku černopruhou(siamskou,SAE)Jeden den se vrhly na jednu kytky a je jak nová. smich
4)mín krmim
5)častěji odkaluji a měním vodu
Po týdenní boji je řasa skoro celá pryč. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Truhlikk
Hnědá řasa není jedovatá a zbavit se jí vám pomůže především dostatek světla.
Řasožrouty bych nepřeceňoval - pokud se mi měly hnědé řasy v akva objevit, nedokázali jí v tom zabránit. :-O (Domnívám se, že vždy našli v akva něco chutnějšího, než jsou tyto řasy... :) ).
To už víc věřím na zmíněné zvýšení intenzity světla a celkové vylepšení podmínek pro vyšší rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:19 Žena bucliik [99]
když se hnojí tak by se mělo vědět kolik živin ve vodě už je-na to se kupují různé testy.Na řasu platí asi nepřekrmovat, každý týden měnit 1/4 vody za čistou a odkalovat dno. S hnojivem je třeba opatrně. Na řasu se doporučují black molly, mladí krunýřovci-starší si pochutnávají spíš na rostlinkách, sae, nebo neritiny(šnečci, ale u mě v akva se válí a nic nepapají :-( )
Myslím že pro ryby hnědá jedovatá není-slyšela jsem jen že sinice není moc dobrá.Zkrácení doby světla se doporučuje spíš na sinici(lepkavá, dá se setřít nebo odsát)
pokud máte akvárko krátce je třeba mít trpělivost, měnit vodu, málo krmit rybky. Na zelenou řasu na listech tuholistých rostlin jsem četla o koupeli v savu(naředěno vodou)-je top někde na fóru skuste pohledat.
o tématu řasy je tady hodně příspěvků, jukněte, určitě tam najdete i svůj problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 10:55 Truhlikk
Co jsem slyšela, tak je pro rybky hnědá řasa jedovatá. Mám akvárko jen krátce a proto se chci zeptat, jak se jí dá zbavit ??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:59 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: fantasta
Pak je ještě možnost vyššího obsahu dusičnanů.
souhlasim. Me vedle sebe rosly zelena a hneda rasa a uvadi se, ze hneda rasa roste pri nedostatecnem osvetleni a zelena pri nadmernem osvetleni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:51 Sid – Re: Seno
no já mám 0,7W/l a stejně se mi dělají hnědé řasy
Mně se objevily hnědé řasy při cca 0,9W/l... Měl jsem "krátké" trubice, které "nedosvítily" na boční stěny akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:16 R Muž Silent [5949] – Re: bigV
ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:36 Muž DrSova [28] - Rostliny
spise ubrat-pravidelna vymena vody a vice rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:40 kysma
jak mam ty dusičnany přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:16 R Muž Silent [5949] – Re: Seno
Pak je ještě možnost vyššího obsahu dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:13 Pepas
akva bez řasy snad ani není,ale asi víc světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:12 Seno – Re: fantasta
no já mám 0,7W/l a stejně se mi dělají hnědé řasy tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:05 R Muž Silent [5949] – Re: kysma
Na délce osvitu sice taky záleží, ale důležitější je výkon osvětlení. Chce to klidně 0,75w/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:52 kysma
taky bych potreboval poradit co s tim mam to stejny taky svitim 12 hodin denne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 11:17 Evicka
Mela jsem taky problemy s hnedou rasou a to docela velky (ted jsem ve fazi boje - zatim zdarileho). Mela jsem taky zarivku SunGlo a pry jsem ji mela rozhodne vymenit. Tak jsem koupila tripasmovou (mnohem silnejsi a taky levnejsi) no a zatim je to lepsi a lepsi. Samozrejme musim casteji odkalovat,v teto chvili jednou tydne, nehnojit a nasadila jsem vice rostlin.. vse pomaha vyborne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 10:29 Zix
a to mam mit jako krevetky s cichlidami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 23:19 Sidonius
V komentáři píšete: "Osvětlení: dve zarivky byly jiz v krytu pockam az se dodelaj nejsou moc dobre..."
Vyměňte je hned. ;-) :-)
Když si do vyhledávače napíšete výraz "hnědá", získáte dostatek informací... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 19:59 Zix – hneda ras
Ahoj,objevila se mi v akvariu hneda rasa,jsou to ale jen takove fleky mam to ta skle,kameni,rostlinach a filtru.V akvaristice jsem si koupil pripravek ale ten vubec nepomaha..
diky za rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 12:31 slota
http://Mna hnedej rasy zbavili crevety Caridina japonica palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 21:50 irča – šnek na řasu
četla jsem, že jí baští pruhovaný šnek - Nerita zebra
..ale nemám to podložené hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33150x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=751