Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 21:50 Trollo – Řasy
Ahoj. Tady jsou docela dobře popsány druhy řas, jak a proč vznikají a jak se jich zbavit :)
www.vitaplant.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 09:29 Muž Jifi [675] Re: jitkazidovice
Pokud je to souvislý hnědý "koberec" bez viditelných vláken, tak to bude rozsivka.
V tom případě, jak už bylo napsáno, zmizí po zaběhnutí akvárka.
Pokud budeš měnit ob den část vody (bez zásahů do dna a do filtru), tak to bude taky lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2015 08:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jitkazidovice
souhlas, ale pravděpodobně to bude rozsivka. Akvárium ještě nemáš zřejmě zaběhlé a jí chutná amoniak. Až se aq a filtr zaběhnou, sama zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 22:55 Mejla82 Re: jitkazidovice
zacni tim ze zalozis co nejpodrobnejsi prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 22:54 jitkazidovice – hnědá řasa
Dělá se mi v akváriu hnědá řasa na černobílém stěrku. Vypadá to hrozně, začíná to už lést i po skle. Co s tím? Mám akvarijní set cat-gato pacific 54l. Osvětlení 15W. Souvisí to s osvětlením? Jak bych měla svítit? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 22:23 Muž Horác [3942] Re: kuriertomas
To ale znamená, že to s tím snižováním fosforu nebude až tak horký, ne? Nebo se to dá interpretovat nějak jinak? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 20:32 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Fotka k příspěvku 2mesiace používania silikatex...rastlinky neubudaju, ale sa pekne rozrastaju...takže negaívny vplyv silikatexu na rastlinach nepozorujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 12:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kuriertomas
A az se poradne zbavis fosforu, budes pozorovat i ustup rostlin :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2015 17:01 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Kto ma externý filter, odporúčam JBL SilikatEx...po 3 dňoch nastal ústup povlaku z rastlín...nápln vystačí na 200-400l vody...absorbuje do seba .
Popis produktu:
: špeciálny filtračný materiál, ktorý odstraňuje silikáty (kremičitany) a fosforečnany. Zvýšená hladina silikátov spoločne s nefunkčnou filtráciou či slabým osvetlením spôsobuje často rast rozsiviek v podobe hnedých mazľavých vlákien či povlakov.
Ja som meral vodu testom JBL Sio2, kde boli hodnoty nad meratelný limit. Po 3dnoch som testoval znovu, este sú vysoké(hodnoty sú 3), ale evidentne už klesajú, keďže sú meratelné hodnoty, základ však je, že vidím ústup povlaku z rastlín.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 20:37 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – hnědá řasa?
Fotka k příspěvku Lidi tak nevím, je tohle hnědá řasa? Po nasazení Twinstaru to chvíli vypadalo, že ustupuje ale teď se rozjela naplno. Jak je to s touto řasou a světlem? V jednom článku jsem se dočetla, že ji způsobuje málo světla, v dalším, že příliš. Drží se na mechu, na dně, ale jde poměrně snadno odsát. Prý se vyskytuje v čerstvých nádržích, mám napuštěno od začátku listopadu... Může to být tím? Ve filtru mám zeolit, ale když jsem ho tam dávala, přišlo mi, že je tam málo bordelu, respektive bakterií.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 19:50 Hollymen – Hnědá řasa
Fotka k příspěvku Ahoj potřebuji poradit s hnědou řasou ve které se i dělají hodně bílé fleky(zkusim dát foto, snad to bude videt), jsem z toho už nešťastný a přemýšlím i o prodeji i když to bych nerad, dlouho jsem akvárium chtěl a ještě mi prosím někdo poraďte kolik watu na akvárium potřebuji, třeba je chyba v osvětlení! Akvárium má 300 litrů, rozměry 100×50×50 a svítí zářivkami 2x30w které tam byly. Moc děkuji za reakce, nevím si rady :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 15:08 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Designer
OK budu tedy měnit 2x týdně 1/2 nádrže, nemám s tím problém, ze začátku jsem měnila denně, s hadicí je to celkem pohoda (kýblování bývalo o dost horší :-)). Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 15:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Belisana
Ted uz ne. To jsi mela necim co se rozklada akvarko zasobit pred rybami. Nekdo treba akvarko krmi i kdyz je bez ryb, ja v nem nechal vyhnit spareny salat.

Ty ted musis udrzet kvalitu vody, nenechat cpavek a NO2 moc vyrust, takze vodu poctive men a ono se to taky zabehne. Neni to zadna hruza, nemusis az tak moc litat s vodou, ale nezanedbej to. A muzes si pomoct Sera Bio Nitrivec, ale jako nutne to nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 14:53 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Designer
a nemám teda něčím hnojit? Nemám s tím vůbec zkušenost, tak se obávám, abych něco nedala blbě a neuškodila rybkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 14:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Belisana
To cele sedne, dej tomu cas. To akvarium je pomerne velke, externi filtr, to vsechno se musi zabehnout, ale to taky musi mit z ceho. Akvarium se sice bezne za mesic zabehne, jenze tohle je vetsi, ciste, nitrifikacni bakterie klidne budou k namnozeni potrebovat delsi cas, nemely zatim moc z ceho ;-) . Nakonec i proto se akvaria behem zabehu prikrmuji necim, co se v nich rozklada. Vydrz, bude to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 09:27 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Štefan
Z kamenů ji odstraňuji, jinak to ale moc nejde, všechno jako by chytilo hnědý nádech - pozadí se kartáčem čistit nedá, mám to 3D a odírá se tím nátěr :-( , přes víkend vyměním saggitarii, na které je toho hodně, to půjde, mám další ve druhém akvárku, ale třeba z limnophily to odstranit nepůjde, zkusím ji zase sestříhat, případně koupím jinou. Polední přestávku jsem dávala kvůli zelené, která tam krátce byla, tak ji zruším, tím líp, aspoň můžu víc koukat na rybičky :-). Denní světlo mi tam moc nesvítí, nádrž je na opačné straně pokoje. Budu tedy měnit vodu jak píšeš, snad to pomůže. Ancistruse mám sice tři v jiném akva, tady by mi ale zlikvidovali echinodorus, jedinou pěkně zelenou kytku co momentáně mám Děkuji za radu, jdu na to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 08:49 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Belisana
Hnědá řasa se často vytvoří při založení nové nádrže. Žádná tragedie, odstraňuje se docela snadno. Ze skla houbou, kameny a dekoraci které jdou vyndat otřít houbou, nebo papírovým kapesníkem. Samo prodloužení svícení řasu neodstraní, ale pomůže. Zrušil bych to přerušované svícení. Na výměnu vody bych trochu ze začátku přitlačil. Klidně půl nádrže i dva krát v týdnu. Pokud do nádrže svítí hodně denního světla, i to může řase pomáhat v růstu. Dobrým pomocníkem v boji je ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 16:51 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – hnědá řasa
Fotka k příspěvku Prosím o radu - v akvárku se mi zabydlela hnědá řasa, je na kamenech, pozadí, ale i na některých rostlinkách. I když jsem tady pročetla většinu příspěvků, nedokážu přesně posoudit, v čem dělám chybu? Svítím 10 hodin denně (9-13 a 15-21). Mám prodloužit svícení? Je osvětlení nádrže dostačující? (bylo mi doporučeno ve Sklorexu, nevyznám se v tom). Měním každou sobotu 1/4 vody v nádrži - mám měnit častěji? Akvárko bylo založeno 19.7.
Děkuji předem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Amras
Návodů je i na těchto stránkách plno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:16 Muž Amras [34] Re: Sid
sad ale díky. Nějaký postup jak se jich zbavit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Amras
Ano, na fotce jsou řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 14:54 Muž Amras [34] – Hnědá řasa
Fotka k příspěvku Nevíte někdo, jestli to náhodou není řasa? Jako dno je normální akvarijní štěrk, a pod ním staré dno od Rataje
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:38 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Byla by aktuální fotka postiženého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:30 R Muž Silent [5949] Re: TerezaP
Algu-min je spíše na zelenou řasu a na hnědou nezabírá. Z komerčních přípravků nejlépe zabírá snad jenom eSHa Protalon 707. Nejúčinnější bývají ovšem častější výměny vody a podpora růstu rostlin. Protalon nasazuji až když vše ostatní selže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:17 Žena TerezaP [5]
Pomůže proti této řase Tetra Algu Min? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 05:31 Marcel G Re: Designer
No nevím, proč reaguješ zrovna na můj příspěvek, když jsem psal: "když nepočítám vlastnoručně postavené světlo"? Když je někdo šikovný, tak si může postavit spoustu věcí levněji, ale to u tazatelky nepředpokládám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Pokud hodne levne, pak lamino, nechat riznout na rozmery a nechat rovnou i potahnout hrany kde je potreba, sesroubovat konfirmaty a je to kapotovane. Protoze kapotaz se da udelat vyssi, neni pak problem prisroubovat nekolik patic pro usporky a nasroubovat tam takove, jak se hodi. No a kdyz je lamino bile, on ten "klobouk" z lamina docela slusne jako reflektor funguje, a vyse umistene usporky maji take dobry vliv na rovnomernost osvetleni.

rybicky.net/fotogalerie.php… </b>

Na druhe fotce jsou halogenove bodovky, ale lze tam dat i usporky - a nakonec tam take byly: rybicky.net/fotogalerie.php… </b>

1m2 18mm lamina i s narezanim na rozmer prijde +/- do nejakych 250Kc (tedy pokud mne pamet neklame).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 17:18 Marcel G Re: TerezaP
Jenže to, co jsem ti psal, je spíše ta levnější varianta. Existují ještě zářivková světla značky 4AQUA, která jsou asi nejlevnější zářivková světla T5 u nás (když nepočítám vlastnoručně postavené světlo), jenže ty zrovna moc dobře nesvítí (mají špatně řešené odrazové reflektory). Zkusit můžeš i zářivky T8 (např. Diversa T8 2x18W za cca 1.200,-), ale to bude také slabší osvětlení vhodné spíše pro stínomilné druhy rostlin. Pak ti ještě zbývá vyzkoušet nějaké úsporky v lampičkách, ale to bude také slabé (pokud bys tedy nepoužila nějaké extra výkonné úsporky, např. 85-100W/ks, které jsou ale opravdu obrovské, což málokomu vyhovuje). Pro akvárium dlouhé 60-80cm počítej prostě s tím, že dáš za slušné světlo kolem těch 2.000,- Kč. Vyzkoušet můžeš cokoli (třeba ti ještě někdo něco poradí), ale nevím, nevím, jestli s tím pak budeš spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 16:52 Žena TerezaP [5] Re: Marcel G
to je právě šílený takový ceny :( no ale nevím pro jaký filtr se rozhodnout ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 16:51 Žena TerezaP [5] Re: jamajcan
jo překvapily mě ty ceny :) dík za tip ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 08:52 Marcel G Re: TerezaP
Za sebe bych ti poradil osázet si celou plochu dna co nejhustěji rostlinami (např. Blyxa japonica + nějaký pěkný Echinodor). To by ti mohlo pomoct provzdušnit pěkně celé dno, což zase podpoří činnost bakterií. Rostliny budou navíc přispívat k čištění vody. Osvětlení je samozřejmě také velmi důležitý faktor pro růst rostlin. Vím, že je vše o penězích, ale zkusil bych popřemýšlet o nějaké osvětlovací rampě, např. T5 Juwel 2x28W (2.000,- Kč). Používal jsem tohle osvětlení také u svého akvária Rio 125 (80x36x50cm), a na výsledek se můžeš podívat sama ( prirodni-akvarium.cz/… ). Samozřejmě je ale také potřeba sladit intenzitu osvětlení s hnojením a příp. i přidáváním CO2. Čím vyšší intenzita osvětlení, tím vyšší budou mít rostliny nároky na hnojení a CO2. CO2 se dá ale vyřešit i pomocí burčáku nebo "tekutého uhlíku" (např. PMFE, EasyCarbo apod.). Jinak hnědá řasa (rozsivka) je při zabíhání akvária zcela běžná a během pár týdnů většinou odezní sama. A pokud máš špatnou filtraci, tak bych doporučoval provádět častější výměny vody (alespoň do doby, než si budeš moct pořídit nějaký dobrý filtr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 06:16 jamajcan Re: TerezaP
Diskuze,je od slova diskutovat.Instantní návod,jak úspěšně provozovat akva.,Ti tady za pár příspěvků nedám.Každopádně jsem rád,že jsi docenila radu se zářivkou a příště tolik neděkuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:54 Žena TerezaP [5] Re: jamajcan
to mi nevadí, když to bude na delší povídání, od toho da diskuze je ne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2014 12:25 Muž Yirka [9126] Re: TerezaP
Do 100 l bych již místo bublifuku raději volil: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 12:24 jamajcan Re: TerezaP
Odpověď,je na delší povídání.Zareagoval bych prozatím,na tu část ohledně "růžové zářivky"Na 99% s,se jedná o osvětlení typu Hailea YZ-750.A trubice Tropical red.Tak tu trubici,nahraď klasickou,třípásmovou "zářivkou",830,840,865.Pod tou Tropicou,to neporoste./spektrum k ničemu/. www.srovnanicen.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:34 Žena TerezaP [5]
Ahoj lidi, máme doma akvárko 100l, které si zařídil táta stylem umělých rostlin, dna pěnícího v octu a osazenstvem 1 druh 2 rybičky... hmm postupně jsem akva převzala já a rozhodla se ho úplně předělat. Koupila jsem terramol a smíchala ho s JBL florapolem (pro výživu rostlin), sehnala jsem si rostlinky typu rohatec atd. Rostliny nerostou a začala se tam dělat právě ta hnědá řasa, po přidávání hnojiva se sice tvoří nové listy ale i ty jsou hned pokryty řasou. Co s tím?? ... A testy na dusičnany vycházejí děsivě. Navíc teď odešel filtr, takže jsem tam dala zatím starý a nevím pro jaký nový se rozhodnout, přemýšlela jsem o klasickém bublifuku? Co si o tom myslíte? Dávám tomu všemu za vinu špatné osvětlení (táta dříve odstranil setové osvětlení (38W - klasické zářivky) a dal na akva sklo a koupil světlo s 18W zářivkou - růžovou :( no a plus ještě takové kuchyňské osvětlení - zářivka 13W)Bohužel nevím jak to vyřešit protože světla jsou opravdu drahá a to ani nemluvím o zářivkách.

Jsem z toho nešťastná protože si s tím nevím rady.. Tak děkuji všem kteří se mi budou snažit pomoct.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 08:47 Pavel Re: patamatix
Zdravim mám jednoho gicepse4 roky a má 26cm je jasné že když má někdo akvárko 60 litru tak si ho nebude pořizovat takové akvárko muže každý třetí den vypláchnout a bude čisté já mám 650l tak že giceps odvádí svoji práci tak jak má s pozdravem Pavel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:48 Muž patamatix [408] Re: PAVEL
No nevím zda je dobré doporučovat pořízení ryby která může dorůst 70 cm. Mnoho začátečníku by se toho mohlo chytit a co pak s tím. Asi bych se zaměřil na samotné akva a pokusil se zjistit v čem je chyba ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 15:36 PAVEL
Zdravim všechny na hnědou a jinou řasu je potřeba Krunýřovce sítovaného a máte klid dělala se mě pořád dokola hnědá řasa známí mě poradil krunýřovce a akvárko mám pořád jak nové opravdu super když vám přeroste není problém ho darovat nebo prodat a pořídit si nového zdravim všechny a at se daří Pavel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 12:41 iga Re: Iga
Dobrý den, hnědá řasa je pryč. Koupil jsem ryby (parmička siamská) a během 3 dnu všechno sežrali... :) hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 19:16 Muž RBeil [174] Re: Iga
Zkusil bych něčím přihnojit, třeba železem nebo PMDD ale pokud předělávali vodárnu tak může být méně železa bo přecejenom těch zrezlých trubek je oněco méně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 18:49 Iga – Hnědá řasa
Zdravím všech, rybičky už mám 30 let, teď mám Terčovci ( diskuse) už 2 roky, před pul rokem jsem koupil jednu roslinu a od ty doby mám problém s hnědou řasou.
Všechno jsem zkusil, vyhodil jsem všechno, předělal akvarko dodávám různá blbosti do vody a stejně tu řasu mám.
Všechno mám OK filtry, osvětlení, vzduch, Ph atd.
Teď jsem zjistil že máme špatnou vodu v Jirkovském vodovodů, před pul rokem v Jirkově předělali vodárnu a od ty doby hodně lidi stěžuje se na vodu.
Tak že myslím si, že hodně záleží na vodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:13 Pitik Re: Seamus
já si taky myslim, že to je hnědá řasa. Mě se taky udělala z nedostatku světla. Tak jsem koupil krunýřovce a šneka, ze stěn jsem to otřel na hrubo houbičkou a o zbytek se postarali ty dva pracanci a ten se to leskne. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 16:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kán
Objevuje se nejcasteji v novych akvariich a u tech se deje oproti zabehlym ta vec, ze se v nich hromadi cpavek, protoze jeste nefunguje nitrifikace, coz se take udava jako jedna pricina, proc se objevi, a po zabehu akvaria zase rychle zmizi. Pozoroval jsem to zacatkem roku u nove zalozeneho akvaria, u druheho jsem pak pouzil dost razantni rozbeh nitrifikace (prudce vyhnit a jedem) a vubec se neobjevila, asi to nestihla, coz by to potvrzovalo.

Takze se nabizi otazka, nemohla se Ti rozhodit nitrifikace treba nejakym lecenim ryb, nebo nemas treba nekde "diru" ve filtru ze nejde voda pres medium, nebo neco v tomto smyslu, treba totalne preorane dno? Pripadne nejake vetsi zatizeni, ktere akvarium nestiha?

Na svetlo jsem se ptal, protoze se take jako pricina nekdy uvadi malo svetla. Lze ale najit i tvrzeni opacna.

EDIT: V kazdem pripade bych jeji nahly vyskyt v zabehlem akvariu nepodcenoval, neco se Ti v nem deje... i kdyz ja vlastne nevim, jak dlouho to akvarium bezi, jen jsem tak usoudil ze Tveho "rostlin kupa", coz u novych akvarii az tak caste neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 16:33 Kán Re: Designer
dělá se mi to všude na rostlinách a i na skle a kamenech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 16:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kán
A dela se Ti i na dobre osvetlenych mistech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 16:20 Kán
Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat, co mám dělat, jestliže mám teďka poměrně dost rozšířenou hnědou řasu, jak se jí zbavit.. Proudění vody 3xobjem, doba svícení 13h, rostlin kupa.. hnojení PMDD a CO2, neměl jsem s tím nikdy problém, ale teď se mi zdá, jako by mi hnědla voda a dělá se mi všude i na rostlinách hnědá řasa, tak se chci zeptat, jak bych se jí mohl opět zbavit...
Děkuji
S pozdravem

Kán

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 19:02 Muž Kaplan007 [51] Re: geralt
Tímhle bych se ani netrápil. V úterý mi snad přijde kvalitnější foťák tak ti nafotím svoje akva, ať vidíš, jak to vypadá, když má někdo problémy s řasami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 15:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: geralt
Po tydnu se v akvariich deji ruzne veci bezne, neco odezni samo, neco nemusi. Ted tomu dej cas, ono to chvili trva, nez si vsechno sedne jak ma. U bezneho akvaria to zacne byt ono tak po trech mesicich od zalozeni, a vetsina prvotnich problemu zmizi tak do mesice. Oni Ti nekteri experti reknou, ze oni tyhle problemy nemaji... no nekdo holt umi lepe, ale tim se vubec nenech rozhodit.

A mas-li moznost, pridej tam rostlin, hlavne rychlerostoucich, ale v zasade cokoli nenarocneho v co nejvetsim mnozsvi, co Ti kdo v okoli da. Az to pobezi jak ma, muzes vyhazet plevel a udelat to vice dle svych predstav. Samo ze to jde i jinak, par rostlinek a casem se rozrostou. Je to horsi cesta, ale zato ji projit trva dele :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:47 Muž geralt [11] – este 1 foto
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=351